Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Mykl válasza Bobbacsi (#19748) üzenetére


Mykl
tag

ez lesz itt a megoldás :)

Hova kell feltöltenem?

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#19752) Mykl válasza Mykl (#19751) üzenetére


Mykl
tag

megtaláltam :)

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#19753) Mykl válasza Mykl (#19752) üzenetére


Mykl
tag

Csak infonak!

A Safari alatti plug a hibás, mert Chrome alatt tökéletesen működik!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#19754) laczo válasza Nokedli92 (#19728) üzenetére


laczo
tag

Szia!
Igen van megoldás, a Cloud station pont erre van kitalálva.

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#19755) Mykl válasza Mykl (#19753) üzenetére


Mykl
tag

Most már csak a vissza osztást kéne beállítanom.... :)

Van rá ötlet?

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#19756) #44630784 válasza Mezga Aladár (#19732) üzenetére


#44630784
törölt tag

Milyen beállításokkal? Fogalmam sincs, melyik típust kell választani, vagy honnan lehet hozzá külön drivert telepíteni, a neten nem találtam semmit.

(#19757) Nokedli92 válasza laczo (#19754) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Szia!

Sajnos nem erre gondoltam.
Az a lényeg hogy van egy oldal ahol kb 3Gb os tömörített állományok vannak. Ezeket az oldal közzétevője google driveon osztotta meg, és onnan kell leszednem őket havi rendszerességgel. Ezeket a fájlokat szeretném leszedni a Synology NAS-al hogy ne kelljen minden hónapba plusz egy gépet bekapcsolva hagynom azért hogy ezeket a fájlokat leszedjem.

Ebben szeretném kérni a segítségeteket.

Üdv, Csaba

(#19758) laczo válasza Nokedli92 (#19757) üzenetére


laczo
tag

Szia!

De gondolom a te drive-odra lett megosztva a dolog, és ezért írtam hogy a cloud station pont erre jó, beállítod benne a saját fiókodat és ezután bármi ami bekerül a drive-odba azt leszedi a NAS. Én is használom pont erre sőt még a dropbox-ot és a onedrive-ot is le lehet szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#19759) kaciokos válasza Mykl (#19755) üzenetére


kaciokos
őstag

A DS beállításaiban megtalálod, ott kiválaszthatod, hogyan töltse vissza.

(#19760) Borisz76 válasza Mykl (#19755) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam így fest :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19761) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem pár Synology által támogatott kültéri időjárásálló kamera típust írni? Mozgásérzékelős kellene.

Előre is köszönöm.

(#19762) Bobbacsi válasza Borisz76 (#19760) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nálam meg igy :

(#19763) Nokedli92 válasza laczo (#19758) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Szia!

Sajnos nem az én Google Drive-om. Ez egy teljesen idegen srác google drive-ja aki azon keresztül osztja meg a fájljait. Ennyit látok belőle:

Ezeknek a fájloknak a letöltését szeretném megoldani a NAS-on.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#19764) Varszegig válasza Mykl (#19740) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem, a cloud station még véletlenül sem a felhő alapú alkalmazások szinkronizálására van, hanem az egy saját felhő alapú szolgáltatás. (Kb. mint a dropbox, csak az adatok a saját nas-on vannak.)
Amire te gondolsz, az a cloud sync, az tud szinkronizálni a felhők között.

(#19765) Varszegig válasza laczo (#19758) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez sem a Cloud Station, hanem a Cloud Sync.

(#19766) hengelhof válasza Nokedli92 (#19763) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nem lehetne megkérni, hogy a te drive-odra töltse fel inkább? Vagy beregisztrálni egy új fiókot, és azt közösen csak erre használnátok?

(#19767) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Mennyire érdemes most 216play-t vásárolni otthon használatra?
Érdemes megvárni a 6-os rendszert ? Vagy majd lehet szépen frissíteni és királyság ?

-.-

(#19768) Nokedli92 válasza hengelhof (#19766) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Sajnos nem. Egy meg nem nevezhető oldalon így osztanak meg a felhasználók számára meg nem nevezhető képfájlokat.

jdownloadert telepített már valaki Synology NAS-ra?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#19769) wazo


wazo
aktív tag

sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Hogy lehet úgy felhasználót hozzáadni a synologyhoz hogy legyen neki saját photo station audio station video station stb-ja? Lehat ne férjen hozzá az én fotóimhoz zenéimhez inkább ne is lássa?
köszönöm

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#19770) Varszegig válasza wazo (#19769) üzenetére


Varszegig
veterán

Megosztott mappa/szerkesztés/engedélyek
Itt beállíthatod minden usernél, hogy melyik megosztásokat láthatja. Onnantól kezdve tökmindegy, hogy hozzáfér-e egy applikációhoz.

(#19771) Mykl válasza Varszegig (#19770) üzenetére


Mykl
tag

Ezt nem teljesen értem mert attól hogy nem latja az enyémet nem lesz saját könyvtára!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#19772) Varszegig válasza Mykl (#19771) üzenetére


Varszegig
veterán

Jó, akkor vezérlőpult, jogosultság, és ott lehet az alkalmazásokat is beállítani.

(#19773) Essejó válasza #44630784 (#19729) üzenetére


Essejó
veterán

Synology Assistantal próbáltad hozzá adni? Ha azzal nem megy akkor passzolok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19774) wazo válasza Varszegig (#19772) üzenetére


wazo
aktív tag

Csak azt lehet beállítani hogy hogy be vagy ki legyen kapcsolva az alkalmasaz.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#19775) wazo válasza Essejó (#19773) üzenetére


wazo
aktív tag

Kiprobálom

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#19776) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Ezt a beállítást hol tudom ellenőrizni:

Gigabites jumbo frame engedélyezése a NAS-on.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#19777) Varszegig válasza wazo (#19774) üzenetére


Varszegig
veterán

Miért az nem jó? Kikapcsolva=nincs joga. Mit szeretnél?

(#19778) Mykl válasza wazo (#19774) üzenetére


Mykl
tag

Egy kicsit összetettebb a dolog utána néztem!

Egy másik usernak úgy tudsz külön könyvtárat csinálni hogy létrehozol egy új könyvtárat. annak az usernak írás olvasás jogot adsz, majd kilépsz a webfelületről és azzal az userral lépsz be és ott a appnak a beállításán azt a könyvtárat adod meg.

De csak akkor tudod beállítani ha azzal az userral lépsz be és van írás olvasái jogod ahhoz a könyvtárhoz.

Kicsit nyakatekert de működik!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#19779) claire78 válasza wazo (#19774) üzenetére


claire78
senior tag

Photo Station Beállítások első pontja: Photo Station fiókok, ez nem erre való? :F

(#19780) spider23


spider23
aktív tag

Üdv!

Van egy távoli kamera amit FTP-n keresztül mentenék. Kérdésem az lenne hogy megoldható valahogy tárhely korlátot megadni az ftp-re és ha ezt eléri a régi file -okat írja felül? Van erre valami lehetőség?

(#19781) Mykl válasza spider23 (#19780) üzenetére


Mykl
tag

Az FTP-nek nem viszont user-bnak tudsz korlátot megadni. De ha teli lesz nem fogja felülírni csak küld egy emailt hogy elfogyott a hely.

A Surveillance Stationnal biztos meg lehet ilyet csinálni, de azt az appot sajnos nem ismerem!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#19782) wazo válasza Mykl (#19778) üzenetére


wazo
aktív tag

Próbáltam de ha sima user akkor nem enged semmit állítani.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#19783) GrofUr válasza Mykl (#19781) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

Ha a kameráról próbálod tölteni a tárhelyre a dolgokat akkor nem tudsz semmit sem csinálni. A kamerákban lévő szoftverek nem alkalmasak erre. A másik oldalról kellene megvalósítani a dolgot. A Nasról kellene a kamerát támadni. Ha ez lehetséges akkor a Surveillance Station megoldja ezt a dolgot. Abban lehetőséged van napra vagy helyre is megmondani, hogy meddig történjen a rögzítés. Ebben az esetben a Surveillance Stationnek ismernie kell a kamerát.

(#19784) spider23 válasza GrofUr (#19783) üzenetére


spider23
aktív tag

Igen, viszont már két kamera rá van csatlakoztatva. Venni kellene egy kódot a 3. kamerához, de gondoltam ha valahogy megoldható akkor ftp-vel megoldom. Ezek szerint ez nem megvalósítható így.

(#19785) fogtunder válasza spider23 (#19784) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem egy megoldás eszembe jutott még, a kamera menti az anyagot ftp-n keresztül, vagy hálózati megosztásba, és írsz egy scriptet a feladat ütemezőbe, ami mondjuk heti szinten lefut és kipucolja az utolsó x napban készült felvételeket. ez így elvileg működhet, bár nem lesz olyan szofisztikált, mintha vennél SS kulcsot.

a script megírásában sajnos nem tudok segíteni, ehhez hülye vagyok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19786) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Vettem egy 215j NAS-t. Beletettem két 1.5Tb-os WD vinyót, ami előzpleg már raid-ben volt egy linux alatt.

Az első bekapcsolás után kék felületen fogadott az eszköz, hogy akkor most telepítsem a DSM-et. Mondom jó. Elkezdi, 9%-nál megáll, hogy egy hiba merült fel, és nyissak 23-as portot a support számára. Első körben megkérdezném, ez ismerős probléma? Próbáltam manuális installt is, letöltöttem 170M DSM file-t, de az is kiáll ugyanezzel a hibával.

Köszönöm

Laci

(#19787) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Van itt valaki aki UPC wifis routerrel használja a NAS-t és sikerült elérnie, hogy kívülről elérje? Mert nekem eddig TP-Link volt azon minden rendben ment, most kaptunk egy UPC routert amit majd bridge módban akarok használni, de egyenlőre még nincs meg az új router addig kénytelen vagyok használni, de egyszerűen nem tudom rajta elérni, hogy a ddns működjön, kívülről nem tudom elérni. Valaki tud segíteni nekem ebben?
Köszönöm szépen előre is!

(#19788) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#19786) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Megjavítottam, válaszolok magamnak.

Mivel kiállt az install, telneten elérhető lett az eszköz. Beléptem, és fdiskel mindkét vinyó partícióit töröltem, majd újra létre hoztam mindkét hdd-n 1-1 particíót, de azon kívül semmit (nem formáztam nem raideztem, csak két sima partíció) Reboot után már végigment az install.

(#19789) fogtunder válasza Boost3er (#19787) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha kap netet a NAS, akkor a DDNS-nek elvileg működnie kellene a NAS-on futtatva, nem muszáj, hogy a router csinálja, a többi pár manuális port nyitás kérdése csak. de a legjobb az lesz, ha majd átrakod bridge módba és lesz egy értelmesen konfigurálható routered.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19790) spider23 válasza fogtunder (#19785) üzenetére


spider23
aktív tag

Ez érdekelne, de sajnos írni nem tudok ilyet. Esetleg tudnál segíteni ebben? :)

(#19791) fogtunder válasza spider23 (#19790) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olvasd el az utolsó mondatot is abban a hozzászólásban :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19792) ttower


ttower
aktív tag

Sziasztok

Jovoben tervben van egy Synology RS815 vetele amivel kapcsolatban lenne par kerdesem. Eloszor 2x6TB lemez kerulne bele amit kesobb egy harmadikkal Raid 5-re szeretnem boviteni. A migracio soran adatvesztessel kell e szamoljak vagy eleg berakni a harmadik lemezt majd par ora mulva kesz (es minden elerheto ahol eddig volt). Masodik kerdes: a specifikacio max 4x8TB lemezt ir viszont a max single volume size-ra 16TB-t amit nem tudok ertelmezni. Ez vonatkozik a raid volume-ra is? (4x6tb raid5 18tb lenne)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#19793) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémában kérném a segítségeteket. Be volt állítva Synology DS214-ben a külső hozzáférés/router alatt a megfelelő portok UPNP-vel (UPC Cisco router-modem), ment minden rendesen. Majd elköltöztem, ahol egy Technicolor TC7200-as (v2 vagy v3 azt hiszem) router-modem van. Itt is próbáltam az adatútválasztó beállítást UPNP-n keresztül, sikerült is elindítani a folyamatot, kiválasztani, hogy milyen alkalmazásoknak akarok portot nyitni, majd kiírta, hogy a router-ben beállított mindent, de a portok foglaltak voltak. Itt már nem értettem, hogy egy szűz router-ben hogy lehetnek a portok már eleve foglaltak... Aztán feltűnt, hogy a DLNA megszűnt létezni a NAS-on, se TV, se semmilyen eszköz nem látta, kizárólag windows és az NFS megosztáson át a média lejátszó. Próbáltam eltávolítani a port továbbítást NAS-on, állandóan kiírta, hogy sikertelen, lépjek be újra DSM-be és próbáljam újra. Tegnap beszereltem egy Asus RT-AC66U routert, itt is szépen felismerte a routert, portok beállítása sikeres, de megint kiírta, hogy a portok foglaltak voltak, újakra tette őket. Illetve még a hálózati környezet ellenőrzésekor kiírta, hogy 2 router van a hálózatban... A UPC-s router jelenleg bridge-ként van használva, nem kéne gondot okozzon. Természetesen a távoli elérés továbbra sem működik, hiába választottam ki, hogy ezeket adja hozzá a port továbbításhoz.

Valakinek van valami ötlet, tanács? Szeretném elkerülni a teljes reset-et, amennyiben van bármiféle megoldás. Mit csinálok rosszul? Hogy érjem el, hogy eltűnjenek a port továbbítások és újra kezdhessem a folyamatot? És hogy érjem el, hogy ne lásson 2 útválasztót a hálózatban?

Köszönöm előre is!

(#19794) GrofUr válasza ttower (#19792) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Sziasztok!

Tehát, ha alapértelmezett install volt akkor SHR (Synology Hybrid RAID) lesz. Új diszk berakásnál automatikusan raid1-ből raid5-be vált.

Raw kapacitásod max 32TB (4*8TB)
maximum megosztható egyetlen megosztás mérete 16TB.

Példával:
- van 2 db 6TB diszk (RAID1);
- plusz egy 6TB diszk behelyezésével automatikusan átáll RAID5-re (kb 11TB), csak hozzá kell adni a diszket a pulhoz;
- plusz egy 6TB lemez be tételekor a következő lehetőségek vannak:
- RAID5 expand (fennmarad kb 1,5TB, ezt ki lehet osztani egy új megosztásnak.)
- RAID6-ra migrálás (két diszk kiesést él át a rendszer, tehát 11 TB-nél nem lesz több helyed)
- ezt úgy is fel lehet fogni, hogy több partíció lesz azon a raid volumenen

(#19795) ttower válasza GrofUr (#19794) üzenetére


ttower
aktív tag

Ah, szoval ha jol ertem akkor meg tudom csinalni hogy legyen egy raid5 4 lemezzel (4x6tb) es azon 10tb+8tb particiok igy nem vesztek lemezteruletet?
Ha kesobb bovulne a rendszer egy RX415 egyseggel, a raid 5 'atfolyhatna' arra (lehet e 8 lemezes raid 5-ot csinalni vagy 2x4 lemez kell e)?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#19796) GrofUr válasza ttower (#19795) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Igen, egy volume mérete nem lehet nagyobb mint 16tb, ennél kisebb lehet. Ha jól emlékszem nincs korlát, hogy mennyi volumet (partíciót) tudd kezelni. Igen a raid5-ös tömb a bővítményen lévő diszkekre is átfolyhat.

Ez a korlát különben az összes ARM-os procira igaz.

(#19797) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Felraktam a Download Station chrome plugint, de ha jobb klikk után hozzáadom a torrent letöltést (ncore) a DS-hez, akkor csak egy torrent.php fájlt tölt le. Mit csinálok rosszul?

never go full retard

(#19798) kaviat válasza ttower (#19792) üzenetére


kaviat
tag

szerintem 6 TB -os diszkek esetén lehet tovább fog tartani pár óránál a bővités, ne ijedj majd meg ha egy nap múlva is csinálni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#19799) Sebaj Fóbiás válasza Nokedli92 (#19763) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Belépsz a saját Google fiókoddal, rákattintasz a linkre, letöltés helyett a "hozzáadás a saját drive-omhoz" (vagy ilyesmi) lehetőséggel hozzáadod a cuccot a saját tárhelyedhez. NAS-on beállítod a sajátod szinkronizálását, és jön a cucc. Szerintem.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#19800) Mykl válasza redwhite78 (#19797) üzenetére


Mykl
tag

menj vissza kb 20 hozászolást ott mindenre megtalálod a választ!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.