Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) maci25 válasza Marko_ (#19848) üzenetére


maci25
aktív tag

QuickConnect-tel. nekem is elérhető kintről és "bentről" is a nas.
DDNS használatával, ha jól emlékszem csak kintről volt elérhető. Ami érdekes volt az az, hogy ha csatlakozva voltam a router-hez wifin,akkor nem értem el a nas-t kinti címmel. Kintről )pl mobil netről" kinti címen meg elérhető volt. Agyrém ez a router! Az upc meg csak széttárt kézzel azt mondja, kapcsoljam brige módba.

(#19852) #29810560 válasza maci25 (#19851) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Agyrém ez a router!"

Nincs abban semmi agyrém egyszerűen nem ismeri router a NAT Loopback funkciót.
.... ezért "nem lát" belső IP címet belülről külső IP címmel.

(#19853) tobias40 válasza maci25 (#19851) üzenetére


tobias40
veterán

Bentről sztem csak a saját hálózat ip-jével tudod elérni,kintről meg a xy.synology.me-ről. :F
Pont ez a lényege a dolognak,nem?

Ha nem így van akkor majd jön vki okosabb! :Y

Közben Mr. Janó megválaszolta,rosszul tudtam én is de ezek szerint az én routeren(tplink 1043) se tudja ezt,bentről-kintről mással érem el a NAS-t de már megszoktam! :C

[ Szerkesztve ]

(#19854) #29810560 válasza tobias40 (#19853) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben a router firmware tud NAT loopback-elni, akkor a belső hálón ülve is írhatsz pl. a böngészőbe akarmi.synology.me-s címet eléri a NAS-t. (Anélkül nem, mert egy ördögi körbe kerül routolásnál.)

Szerk.:

Én már ez alapján választottam routert, mert nekem fontos volt ez a funkció. :)

[ Szerkesztve ]

(#19855) tobias40 válasza #29810560 (#19854) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt az opciót hol találhatom vargalex firm-jében ha tudja a routerem? :F

(#19856) #29810560 válasza tobias40 (#19855) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezt sajnos nem tudom, de ezt a routerek - ha tudják - alapból tudják. Nekem eddig mindkét (régi D-Link DIR-825; új ASUS RT-AC87U) routerem tudta/tudja.

Szerintem érdeklődj a routered topikjában. Lehet, hogy firmware frissítéssel tudni fogja.

(#19857) Mauzes válasza CactuS (#19843) üzenetére


Mauzes
őstag

Bocs, hogy itt amatőrködünk, de nekem még mindig nem teljesen világos:

Ez a VPN-ezés arra jó, hogy ha a NAS-t akarom elérni külső hálózatról, az biztonságos legyen, vagy pedig arra, hogy ha public wifi-n neteznék (pl. mobillal vagy laptoppal), akkor először csatlakozok az otthoni hálózatomhoz VPN-nel, és így maga a böngészés lesz biztonságos?

(#19858) tobias40 válasza Mauzes (#19857) üzenetére


tobias40
veterán

Sztem a biztonság ami főleg mellette szól,ahogyan én kivettem a hsz-kből..

(#19859) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A csomagkezelőben a kézi telepítőnél milyen jellegű alkalmazásokat lehetne felrakni? EZT fel lehetne varázsolni valahogy?Köszi!

(#19860) Varszegig válasza tobias40 (#19841) üzenetére


Varszegig
veterán

A vpn nem arra van, hogy elérd a nas-t, hanem gyakorlatilag távolról belekerülsz az adott belső hálózatba. Persze. hogy mit látsz belőle, az konfig kérdése. Ha csak a NAS-t akarod elérni, arra nincs szükséged VPN-re. Ha a NAS-t akarod titkosítottan elérni, arra ott a https.
Nem tudom, van-e magyar leírás, ha valaki tud linkelni ok, én most biztos nem csinálok, ahhoz nagyon el vagyok havazva. Pedig biztos nem lenne haszontalan, ha egyszer leírnám pl. nyári kalandjaimat ipsec létrehozásáról az amazon felhőben:) Ott még be kéne üzemelnem egy openvpn-t is a jövő héten, szóval lenne mit leírni:)

Mauzes: Akkor még egyszer. A VPN arra való, hogy két pont között létrehozz egy olyan "csövet", amibe más nem tud belehallgatni. Mindegy, mi a célod. Használhatod arra, hogy a mobilszolgáltatód ne tudja szűrni az adatforgalmadat, pl. a voip tiltására. De alapvető célja, hogy az irodától távol lévő munkatárs úgy tudjon dolgozni, mintha az irodai intraneten lenne. Ugyanez a NAS-nál: úgy éred el a NAS dolgait, mintha a belső hálón lennél. A közeg, ami összekapcsol, az az internet, de ebben a özegben neked egy privát folyosód van. Nem tudom ennél jobban elmagyarázni:) Azt próbáld elképzelni, hogy minden, ami nem vpn, és nem https, az egy teljesen nyitott adatfolyam, minden szerveren kihallgatható, gyakorlatilag bármi kilopható belőle. Jelszó, userid bármi. Ami vpn alagútban megy, abból meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#19861) tobias40 válasza Varszegig (#19860) üzenetére


tobias40
veterán

Ha a teljes belső hálózatomat szeretném elérni vpn-el akkor a routeremre kellene a vpn-t feltenni,nem?
Egyenlőre jó nekem ahogy most van a cucc de nem árt ha tudja az ember a lehetőségeit! :R

(#19862) Mauzes válasza Varszegig (#19860) üzenetére


Mauzes
őstag

Talán értem, csak mivel a gyakorlatban sosem láttam ilyet, ezért elsőre kicsit nehézkes. :)

Akkor ha jól értem, így néz ki a gyakorlatban: beállítom a VPN-t egyrészt a NAS-on, másrészt a laptopon mondjuk Win-en keresztül, telefonon meg egy app-on keresztül tudok kapcsolódni. Ha public wifi-n vagyok akár laptop, akár mobil, akkor megéri csatlakozni, és mindent (böngészés, munka, DS appok használata, stb.) a VPN-en keresztül elérni. Ha meg mobilneten vagyok, akkor legcéleszerűbb csak akkor VPN-enezni, ha valami szenzitív tevékenységet végzek (pl. netbank vagy ilyesmi).

(#19863) Varszegig válasza Mauzes (#19862) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, elég jól érted.

(#19864) Varszegig válasza tobias40 (#19861) üzenetére


Varszegig
veterán

Nyilván a roueteren egyszerűbb beállítani, ha a router tid fogadni vpn-t. Nem mindegyik tud, és amelyik tud, az sem akármilyent. Pl. egy pptp nem igazán sokat ér, egy ipsec, vagy egy openvpn ami jó. Az ipsecet csak a nagyon drága routerek támogatják (az olcsóbbak, csak átengedik a csomagot), az openvpn-t már olcsóbb kategóriában is támogatják. Az openvpn nagy előnye, hogy szinte mindenféle mobileszközön van rá támogatás.

(#19865) Tamarel válasza tobias40 (#19861) üzenetére


Tamarel
senior tag

Routeren és nason is be lehet állítani a belső hálózat elérését és az átfolyó forgalmat is (nyílt wifiről vpn haza és azon keresztül a netre).

Logikailag a router dolga és egy komolyabb asus esetében egyszerűbb is beállítani.

(#19866) CactuS válasza Varszegig (#19864) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

OpenVPNhez windows alá mindenképpen kell az openvpn gui? Vagy van rá esetlen win-en belül saját alternatíva, amit nem kell pluszba telepíteni? Elsőre pptp-vel akartam, de azt pont olvastam valahol, hogy igazából felesleges vele bajlódni. OpenVPNnél meg meglepődtem, hogy a Syno guide alapján klienshez külön program kell.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#19867) Tamarel válasza CactuS (#19866) üzenetére


Tamarel
senior tag

Kell a progi.

(#19868) kaciokos válasza #29810560 (#19850) üzenetére


kaciokos
őstag

A kérdés jó, de a válasz: nem. :) Pont az ilyen problémák elkerülése végett letiltottam az automatikus frissítést, és amíg nincs a TV-vel semmi gond, nem fogok kézzel frissíteni.

(#19869) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

itt egy rövid szájbarágó az OpenVPN beállításáról. Remélem használható. Ha kell, akkor később kiegészíthetem.
katt

...csak én vagyok helikopter?

(#19870) Mauzes válasza Varszegig (#19864) üzenetére


Mauzes
őstag

Ha a router tudja, akkor inkább azon állítsam, mint a NAS-on? Mert az én Asus RT-N18U-m elvileg tud OpenVPN-t.

(#19871) tobias40


tobias40
veterán

"Használhatod arra, hogy a mobilszolgáltatód ne tudja szűrni az adatforgalmadat, pl. a voip tiltására."

Ez azt jelenti hogy ha van 150Mb mobilnet határom akkor ha vpn-el lépek be akkor ez a korlát sosem merül ki? :Y
Vagy csak nem tudja "lehallgatni"amit beszélek pl.skype-n vagy a chat-en?

(#19872) Sethdobaloah válasza tobias40 (#19871) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem arra való. De ha a szolgáltatód tiltja a voip használatát, és ténylegesen szűri is... na akkor azt a szűrést ki tudod kerülni. T-nél biztosan egy csomó olcsó csomagnál írják, hogy a voip tiltott. És nem is nagyon lehet használni...

Mondjuk a T-nél pont van egy korlátlan böngészés opció valami 1800 ft-ért. VPN-nel valódi korlátlan mobilnetté tehető, de ez már szürke vizek, ebben nem tudok segíteni.

...csak én vagyok helikopter?

(#19873) hemaka válasza Sethdobaloah (#19872) üzenetére


hemaka
nagyúr

De az csak bongeszes szoveg es kep. Ha megnezel egy yt videot, akkor az mar nem szamit bele, ahogy sok minden mas sem(konkretan semmi, ami beagyazott).
Bar VPN-nel lehet okosithato, nem probaltam, nem netezek mobilon annyit, hogy megerje kinlodnom vele.

[ Szerkesztve ]

(#19874) Sethdobaloah válasza hemaka (#19873) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Igen, okosítással... anélkül nyilván csak arra jó, amit írnak is róla.

...csak én vagyok helikopter?

(#19875) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megoldható-e az, hogy egy samba megosztásnál a HDD-n lévő almappákon mappánként külön-külön jogosultságok legyenek? Próbáltam, hogy a főkönyvtárhoz nem adom hozzá a usert csak az almappákhoz, de így nem működik. Ha pedig a főmappához hozzáadom, nem tudom elvenni tőle a jogot az almappák-nál.

Mi lehetne a megoldás erre?

(#19876) Sethdobaloah válasza r3dsnake (#19875) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ha direkt teljes útvonalat adsz meg egy almappához, amit a usernek van joga látni, elvileg látni is fogja.
Böngészni a megosztást a gyökérből kezdve viszont csak akkor tudja, ha a feljebb lévő mappákhoz adsz neki "bejárási + listázási" jogot (olvasás csoporton belül).
Nekem így jól működik. Ha a korlátozott user böngészi az össze megosztást, csak azokat a könyvtárakat látja eleve, amit engedtem neki. A felsőbb szinten lévő könyvtárakból meg csak annyit listáz neki, ami alatt van valahol olyan könyvtár amire bővebb jogosultsága is van.

...csak én vagyok helikopter?

(#19877) r3dsnake válasza Sethdobaloah (#19876) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Így próbáltam, de valamiért nem akar összejönni. A főkönyvtárra nem kapott jogot, az almappára igen, és hálózati meghajtóként is erre az almappa elérési útvonalára vettem volna fel, de visszadobta a jelszókérésnél. De akkor majd még próbálgatom, lehet én néztem be valamit.

Köszi!

(#19878) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Valamint olyan kérdésem lenne, hogy Samba meghajtót fel tudok-e neki csatolni, hogy arról backupoljon automatikusan?

Van egy Windows PC, aminek meg van osztva helyi hálón egy mappája. Az lenne a cél, hogy a Synology lássa ezt a mappát és ennek a tartalmát rendszeresen áthúzza az egyik vinyóra. Tudom, felvehetem PC-n a NAS meghajtóját, és arra beállíthatnék mentést, de én azt szeretném megoldani, hogy a NAS végezze ezt a feladatot.

Köszi!

Ez megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#19879) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Hogyan kell áramszünet esetén kikapcsoltatni a NAS-t ?

Jelenleg ilyen a beállítás: (ez működik ahogy kell)

(DS-209 ről van szó a legfrissebb naprakész 4.2 van fenn rajta)

Gondolom telneten kellene valami config filet átírni hogy ne csak "Biztonsági üzemmódba" kapcsoljon hanem kapcsoljon ki. Erre azért lenne szükség mert biztonsági módban továbbra is sokat fogyaszt, ha kikapcsolna a NAS akkor a UPS sokkal tovább bírná a modem és router tápellátását biztosítani..

[ Szerkesztve ]

(#19880) Tamarel válasza Sethdobaloah (#19872) üzenetére


Tamarel
senior tag

T tényleg szűrt régen, de most már nem. Viber simán megy.
Amúgy ha vpn-t használ valaki, attól még a szolgáltató tudja a csomagokat számolni, tehát a forgalomkorlátot nem lehet kikerülni.

(#19881) r3dsnake válasza Tamarel (#19880) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Most is szűr. És korlátlanná tehető.

[ Szerkesztve ]

(#19882) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Sürgős és fontos kérdésem lenne.

Egyik barátomnak meghalt az asztali gépe és a benne lévő winyón vannak adatai, amik fontosak lennének. Hirtelen nem tud másik asztali gépet keríteni az adatok lementéséhez, viszont van neki egy Synology DS215J-je egy winchesterrel, szóval a másik slot szabad. Kérdés: ha beleteszi a winyót a gépből, amin adatok vannak, azok elvesznek a Synologyban (értem ez alatt, hogy esetleg formázza a NAS vagy ilyesmi) vagy megmaradnak érintetlenül? Mert akkor azon keresztül letudná menteni az adatait a winyóra vagy USB-sre.

Válaszotokat előre is köszi.

Üdv: Robi

(#19883) eric.cartman válasza kosarob8 (#19882) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ezt felejtsd el - NTFS fájlrendszert nem kezel a NAS Sata-porton keresztül.

1. nem fogja látni
2. meg akarja majd formázni ext4-re

max. USB-n érdemes rátolni egy USB-s dock-on keresztül, így van esélye menteni a menthetőt a NAS segítségével

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19884) kosarob8 válasza eric.cartman (#19883) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Erre tippeltem én is - köszi a megerősítést.

Sajnos nincsen dock-ja, de most úgy tűnik talált otthon egy régi alaplap-procit amivel talán sikerül elindítani a rendszert. Mindenesetre köszi a választ, ma is okosabb lettem kicsit! :C :R

(#19885) tobias40 válasza r3dsnake (#19881) üzenetére


tobias40
veterán

Pü ment!

[ Szerkesztve ]

(#19886) bosa válasza kaciokos (#19457) üzenetére


bosa
tag

Nemrég elkezdtem, használni a dlna-t így a megoldásod kapóra jött, viszont mivel eléggé tetemes a gyűjteményem így sok idő volt míg végig nézte mindig az adott mappákat. Kutakodtam meg agyaltam és a következőre bővítettem a scripted:

if [ -d $TR_TORRENT_DIR$TR_TORRENT_NAME ]; then
#ha a letöltés mappában van akkor a mappát adja hozzá
/usr/syno/bin/synoindex -A $TR_TORRENT_DIR$TR_TORRENT_NAME
else
#ha a letöltés fájl akkor csak a fájlt (pl sorozatoknál jellemző)
/usr/syno/bin/synoindex -a $TR_TORRENT_DIR$TR_TORRENT_NAME
fi

Azért van a $TR_TORRENT_DIR$TR_TORRENT_NAME mert így a teljes elérést írja nem csak a mappát hanem a létrehozandó mappát vagy fájlnevet is. Ennek köszönhető hogy nem az egész könyvtárat adja ismét hozzá csak az új mappát és tartalmát.
Illetve nálam van még egy if benne mert nem minden letöltés esetében kell hogy hozzáadja így az elején még van egy if elágazás amit ide nem másoltam be.

(#19887) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

létezik valami megoldás arra, hogy a smart tvről elérjem a 2. meghajtón tárolt filmeket? (ds215j)
mert alapból csak az 1.meghajto/moviest dobja fel a tv-n :( ugy ez az alap megosztott movies mappa.

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#19888) eric.cartman válasza TBMC (#19887) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Add hozzá a DLNA megosztáshoz a VIDEO mappa "alá"

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19889) ttower válasza TBMC (#19887) üzenetére


ttower
aktív tag

Add hozza a masodik kotetet is az indexelt mediahoz (Control panel -> Media indexing). Utana latnia kene.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#19890) TBMC válasza ttower (#19889) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon köszönöm! basszus a multkor itt szenvedtem vele, hozzá adtam mindenhol, csak itt nem :D

köszönöm!

:R

markbellus.hu 

(#19891) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Támadt egy "elvetemült" gondolatom.....

Bár szétnéztem a neten és nem találtam róla semmi infót emiatt könnyen elképzelhető , hogy nem is létezik a "dolog" !

Szóval pár éve regisztráltam a SETI@home programba.
Használtam is és kerestem az idegen életformára utaló jeleket a rádiófrekik között :)
Aztán rendszer újratelepítéskor már nem tettem fel a progit.

A NAS-ra létezik esetleg kliens rá ?
( Mondtam, hogy elvetemült gondolat....de hátha )

Éjjel-nappal megy de a felesleges processzoridőmet erre szívesen áldoznám.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19892) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Ugye a 115j gyengécske a 100Mbit-es teljes sávszélességű torrentezéshez (letöltés érdekes csak) ?

(#19893) genndy válasza Borisz76 (#19891) üzenetére


genndy
addikt

Összefoglalóan BOINC klienseknek nevezik az ilyeneket, ha találsz a Synologyhoz akkor mehet. Szerintem hivatalosan nincs hozzá, de lehet hogy a Linux miatt föl lehet rá erőltetni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#19894) eric.cartman válasza JackFeryll (#19892) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ha torrentre gondolsz, akkor nem tud 12,5MB/sec letöltést biztosan a DS115J

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19895) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban hogyan tudnám kimenteni a Torrent File-t (DS215J) Nas ról, Ha Transmission használok. :R

(#19896) r3dsnake válasza r3dsnake (#19877) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erre tényleg nem tud senki sem választ? :(

Valamiért miért dobja ezt a Cloud sync, ha USB vinyóról töltenék fel:
You cannot sync encrypted or remote mounted shared folders.

(#19897) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Mi történt a NAS-al??

Egyik percről a másikra küldött egy ilyen emailt "Kedves felhasználó!

A(z) Synology eszköz rendszerkötete (Root) összeomlott. Előfordulhat, hogy a rendszer nem fog elindulni.
További segítségért, kérjük, forduljon a Synology online támogatószolgálatához: http://www.synology.hu.

Üdvözlettel:
Synology DiskStation"

Újratelepítettem és kb 20 perc után megint pedig kb 2 évig folyamatosan ment hiba nélkül. mi lehet a baja?

Most meg már csak villog be se kapcsol .

[ Szerkesztve ]

(#19898) Ghost84 válasza Ghost84 (#19897) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Most átraktam a HDD-t a másik fiókba így elindult.

(#19899) r3dsnake válasza r3dsnake (#19896) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Felcsatolható valahogy külső hdd úgy, hogy internal-nak látszódjon? Nem enged backupot róla, mert külső "remote foldernek" veszi.

(#19900) Varszegig válasza r3dsnake (#19896) üzenetére


Varszegig
veterán

Amit ír, abban benne a magyarázat. A szinkronizált könyvtár nem lehet mountolt, vagy titkosított. Logikus, nem?

Ghost84: búcsúzik a HDD, addig mentsd le a dolgaidat, amíg lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.