Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) condy válasza vadászcsiga (#73849) üzenetére


condy
senior tag

A zafír az igen, mondhatnåm alap. De én titãn tokkal nem kérném. Tudtommal sérülékenyebb is, meg (és ezt egy prõba utáni tapasztalatból mondom) nincs meg az a "súly" ami pl. nekem kell az "õra van a kezemen" ėrzéshez. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73852) stewe780 válasza vadászcsiga (#73849) üzenetére


stewe780
őstag

A citizenemnél azt monda az eladó, hogy keményebb az acélnál.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#73853) ronin s8 válasza stewe780 (#73852) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mást nem mondott...? :P

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#73854) Szabikaa20 válasza condy (#73851) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Egyetértek! A zafírban én is benne lennék,de titán még véletlenül sem kéne! :N

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73855) WiZARD válasza stewe780 (#73852) üzenetére


WiZARD
addikt

A Citizen használ vmi felület keményítő eljárást, amíg az tart, addig keményebb, és karcállóbb...

Amúgy ötvözettől függ. A gagyik az puhák nagyon, és eléggé karcolódnak.
pl Omega által mostanság használd grade 5, az állítólag jobban bírja mint az acél. (Régebben az Omega is valami puha ötvözetet használt)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73856) apholyon válasza WiZARD (#73855) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nekem is van egy Citizenem, ami titánium, IP felületkezelt. Sajnos véletlenül párszor már odavertem neki, de karc nincs rajta, kivételesen jól bírja. Elvileg kb. 5 évig tart ki, utána hasonló az acélhoz (talán egy kicsivel puhább). A súlya :U valóban "fura" elsőre, főleg ha már valaki megszokta a fém szíjas nehezebb órát, de azért érezni, hogy rajtad van :). Összességében én nagyon meg vagyok vele elégedve, sőt, szinte csak azt hordom, mióta megvan. Hosszú távon nem tudom mennyire lesz jó, majd öt év múlva megírom :P

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#73857) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Szerintem a titan jol nez ki es a kisebb tomeg is pozitivum lehet valakinek. Ez szubjektiv dolog.
Ami viszont biztos, hogy tobbletet nem fizetnek erte hiszen nem jobb csak mas.
En meg amugy nem talalkoztam olyan userrel aki azt mondta volna, hogy jobban birja mint az acel, a forditottjaval viszont igen.

(#73858) SeatZola válasza vadászcsiga (#73849) üzenetére


SeatZola
őstag

Szerintem csak a relatíve nagy méretű és ezáltal nehéz tokoknál lehet érdemes titán tokot választani. Ez szerintem a 47mm-es toknál már talán indokolt lehet. Volt 1 évig egy Junkers 6270-es órám titán tokkal. Semmi nem látszott a tokon, pedig napi használatban volt. Sajnos nem volt zafíros és ez az üvegen látszott is.

fagyalllo: azért ez a svájci vs. kínai Unitas 6497 összehasonlítás elég érdekes. Mindkettőnél van/lenne mit átvenni a másiktól.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#73859) tacto válasza fagyalllo (#73848) üzenetére


tacto
aktív tag

Koszonom, neked is, ronin s8-nak is a valaszt. Hasonlot kapisgalok. Meg jo pelda a Zeiss es tarsai regrol.

(#73860) fagyalllo válasza tacto (#73859) üzenetére


fagyalllo
őstag

Azt azért meg kell említeni, hogy a kínaiak szeretnek spórolni a meósokon, így előrfordulhatnak bosszantó hibák, amiket nem lenne szabad kiengedni a gyárból, annyira nyilvánvalóak. Az egyik 6497 órámmal nemrég sokat szívott Dzsana, szét kellett szednie a billegőt és rendesen összerakni.
A másik kettő viszont nagyon pontosan jár és már úton a negyedik (ill. egy 6498).

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73861) icm válasza SupaCow (#73847) üzenetére


icm
tag

Tanár úr! Én készültem..

ez egy mai, habár nem mr2, nem jobb kormányos és nem hősök tere :D

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#73862) Wg5113 válasza icm (#73861) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szép órád van,gratulálok hozzá! :C

(#73863) stewe780 válasza WiZARD (#73855) üzenetére


stewe780
őstag

Hmm... Akkor ez inkább amolyan marketing dolog.
Mindenesetre a Tissotom jól bírta azt a bizonyos 13 évet. Az is titánium volt, és napi használatban volt, nem nagyon látszik rajta az idő vasfoga.
Amúgy meg annyira megszoktam, hogy könnyű és nem is érzem, hogy rajtam van, hogy ezért nem bírtam acélt venni. Fura volt, hogy minden óra milyen dög nehéz. :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#73864) condy válasza stewe780 (#73863) üzenetére


condy
senior tag

Rátapintottál a lényegre sztem. Ki, mihez van hozzászokva, azt favorizãlja. :) Legyen szó autóról, jobb vagy bal kormãnyról, óráról vagy ételről. Van aki kicsit elvakult, és azt mondja, hogy a jobb sem kell neki, mert csak az a jó ami neki van. Mãsok meg elismerik, ha valami jobb, meg is tehetnék, hogy megvegyék, de a megszokás megtartja őket.
Van egy kedves idős ismerősöm borgazdaság tulajdonos, szállodája van a Tisza partján és több külföldi érdekeltsége, de elmondãsa szerint sokszor eszik reggelire "proli-cikória" kávét vajaskenyérrel. Mert azt szereti és keserédes emlékek kötik hozzá. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73865) condy válasza condy (#73864) üzenetére


condy
senior tag

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73866) stewe780 válasza condy (#73864) üzenetére


stewe780
őstag

Viszont mióta szemmel tartom a fórumot eléggé felértékelődtek a mechanikus órák a szememben. Lehet majd 1szer beruházok egy olyanba. 1előre élvezem a quartz előnyeit. 4 hete még mindig csak 2 másodperc az eltérés benne. :))

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#73867) condy válasza stewe780 (#73866) üzenetére


condy
senior tag

Megértelek! Erre mondják itt, hogy fertőzės!!! Persze ennek nem pejoratív az értelme ebben az esetben. Sőt! :DD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73868) Zozzer888 válasza condy (#73867) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja, betoppan ide az ember egy bizonyos elképzeléssel, aztán ott köt ki, hogy mindenből kéne egy... :DDD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#73869) condy válasza Zozzer888 (#73868) üzenetére


condy
senior tag

Tudom miről beszėlsz... :DD (Azt a fenti Gylinet nagyon akarom.) :W Most... Éppen... Elképzelem egy vadãszcsiga által készített szïjjal. Ãáááhhhhh...

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73870) Szabikaa20 válasza condy (#73867) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem ez csak úgy jött hog volt fölösleges aranyam amit eladtam mert nem hordtam es ugy döntöttem,hogy veszek helyette órát! :D Aztán idekerültem és megfertözödtem,mint Nigéria az ebolával... :) (ez cseppet morbid volt! :B ;] ) Ez kb márciusban volt...azóta is tart a fertőzés,söt egyre súlyosabb mert már azt se tudom milyen órát vegyek,mert mindenböl kéne 1! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73871) condy válasza Szabikaa20 (#73870) üzenetére


condy
senior tag

Igen. Megértelek, sőt: detto!

Dobjatok a mókusok elé de nekem ezek egyre jobban bejönnek:

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73872) bbuffy válasza Szabikaa20 (#73870) üzenetére


bbuffy
senior tag

Az.
Meg sem jött az órám de már nézegetem a következőt. Pedig megfogadtam hogy egy darabig semmi. :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#73873) attiati válasza icm (#73861) üzenetére


attiati
veterán

a szíján a kör alakú elemek azok minták, vagy az domború/ homorú díszítőelemek?

(#73874) condy válasza bbuffy (#73872) üzenetére


condy
senior tag

De jó tudni, hogy nincs egyedül az ember a maga "telhetetlenségével" (persze totál jó értelemben :D ).

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73875) Szabikaa20 válasza bbuffy (#73872) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem a Steinhart volt a cél meg egy pilóta utoljára...most meglett mindkettö nem tudom mi kéne?! :) Bár egy vintage doxa/marvin vagy egy omega ami most úgy megmozgat... :P De én is mondtam a zasszonynak,hogy most egy darabig leállok,dehát a kór legyőzni készül! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73876) Skimaster válasza condy (#73874) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szerintem ez nem telhetetlenség,hanem még annyira újak vagytok Szabikával az órák világában,hogy minden tetszik...nincs kiforrott ízlés. Majd lesz...nekem az itt megjelenő órák 90%-a szóba nem jöhetne... De szerintem többen vagyunk így....

(#73877) Szabikaa20 válasza Skimaster (#73876) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Azt már tudom,hogy a búvárok és a pilóták nagyon tetszenek!És a vintage órák 38mm és felette! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73878) WiZARD válasza stewe780 (#73863) üzenetére


WiZARD
addikt

Én meg pont a nehéz, acél órát szoktam meg. És hiába tetszett jobban a titán POC kék számlapja, kézbefogtam, és nagyon zavart hogy könnyű, így maradt az acél...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73879) condy válasza Skimaster (#73876) üzenetére


condy
senior tag

Akkor ez az újdonság ereje, új gyereknek minden vicc új alapon. Akkor leülök egy csendes sarokba, és várok míg elmúlik... :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73880) Szabikaa20 válasza condy (#73879) üzenetére


Szabikaa20
őstag

:DDD :C 5 perce ezen kuncogok!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73881) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Egy beszélgetés problémája miatt érdekelne a következő werkek szervizköltsége.: (hivatalos és korrekt órásé is)

ETA 2824-2
ETA 7750
ETA Unitas 6497
Rolex Caliber 3135

(#73882) bbuffy válasza JackFeryll (#73881) üzenetére


bbuffy
senior tag

A hivatalos függ attól is hogy milyen márka tokjában van.
1. 10-15
2. 30-35.
Többi passz. Bár a roller javallott csak márkaszervizben, ott pedig egy ism. pont most volt 110k ért.
Unitas engem is érdekelne, mivel pont kinéztem egyet.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#73883) WiZARD válasza bbuffy (#73882) üzenetére


WiZARD
addikt

Rollert is van aki 50ért megcsinálja, és pl bretyónál egy 7750 szervizért is elkérnek 100-120k környékét...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73884) válasza JackFeryll (#73881) üzenetére



senior tag

Nekem a 7750 30-35 körül megy, Rolex werk (nem chrono) 50-60 körül, ebben általában benne van a gyári tömítésszett is.

(#73885) JackFeryll válasza bbuffy (#73882) üzenetére


JackFeryll
őstag

Köszönöm az volt a vita tárgya egyébként, hogy a Steinhartot nem ajánlja az illető mert 5év után a szervizköltség árából vehetsz egy másikat a régit meg kidobhatod. Persze se Steinhartja se mechanikus órája nincs. :W
Nem tudom miért fárasztom magam, talán azért hogy ne riassza el a vásárlókat. :U

(#73886) Hawk02


Hawk02
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Doxa zsebóráról lenne szó, melyet 1925-ben gyártottak. Tegnap felhúztam majd kb. 1 órányi járás után láttam, hogy még állt. Azt vettem észre, hogy a felhúzó szabadon fut. Mekkora lehet a baj? Érdemes foglalkozni a javíttatásával? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#73887) Szabikaa20 válasza Hawk02 (#73886) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Érdemes! Szerintem csak valamelyik felhúzó fogaskerék elkopott és cserére szorul!De semmiképp se nagy baja nem lehet! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73888) icm válasza attiati (#73873) üzenetére


icm
tag

3 db nagy méretű lyuk van rajta, rally szíjnak is szokták hívni. Ez egy Rios Kaluga típus, nem vagyok nagy bőrszíj párti - vagy csak rosszak voltak, de ez bejött nagyon.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#73889) Sungoo


Sungoo
addikt

(#73890) Szabikaa20 válasza Sungoo (#73889) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Fészbukon linkelgetik most ezt többen! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73891) vadászcsiga válasza bbuffy (#73882) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem is gondolná az ember hogy milyen komoly felelőség egy rolexet birtokolni. Nem elég hogy megveszi dragán még bizonyos időközönként több százezres szirvikoltsege is van. Az az angliaban élő srác aki pár hónapja részletre vette a rollerét vajon gondolt erre? :)

Hagy kíváncsiskodjak kicsit. Milyen körökben mozogsz vagy mi a munkád hogy az ismeretségi körödből valaki ilyen szinten törődik a rolexével és nem elégszik meg azzal hogy egyrészt eredeti, másrészt reprezentálhat vele?

Sungoo
Az a baj a paneraijal hogy olyan szinten másolják hogy akkor sem hinnem el az eredetiségét ha papirokkal igazolná az illető :D

[ Szerkesztve ]

(#73892) SupaCow válasza attiati (#73873) üzenetére


SupaCow
tag

Hatalmas lyukak, a szellőzést szolgálandó.

[ Szerkesztve ]

f: @geboleather

(#73893) WiZARD válasza vadászcsiga (#73891) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem 150k remlik a sub szervizre, 5 evente.
Azert akinek nincs havi 2500 forintja az ora fenntartasra, az ne vegyen rolexet...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73894) bbuffy válasza WiZARD (#73883) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igen, ezért írtam hogy márkafüggő a többi három, csak a roller fix a szervizben. De nem ellenjavallt a maszek Rolex szervíz? A cserealkatrészek miatt.

A 110 es rolex asszem krono volt, akkor azért több.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#73895) Sungoo válasza vadászcsiga (#73891) üzenetére


Sungoo
addikt

Sajnos engem az a veszély nem fenyeget, hogy belenyúlok egy hamisba, amit eredetiként árulnak. :D

(#73896) bbuffy válasza vadászcsiga (#73891) üzenetére


bbuffy
senior tag

Bankszektor.
De a tulaj óramániás szintén, így alap a karbantartás. Sztem ez a független a hovatartozástól, bár az ilyen kaliberű órák azért le vannak szervizelve sztem. Általában.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#73897) vadászcsiga válasza WiZARD (#73893) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez aztán a furmányos gondolkodás :C

Sungoo
Pedig ez fenyeget csak igazán :K

[ Szerkesztve ]

(#73898) Dzsana válasza JackFeryll (#73881) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ment privi

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73899) Dzsana válasza bbuffy (#73882) üzenetére


Dzsana
senior tag

Neked is ment privi.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73900) vadászcsiga válasza Dzsana (#73899) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én is én is :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.