Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) tacto


tacto
aktív tag

Ma jott meg a 23mm-es es ezert persze feher hollo szijam, nagy koszonet erte a mesternek, M1ó - nak!

(#73202) vadászcsiga válasza Tothgera30 (#73200) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez régóta ott csücsül a termékfigyelomben de nem érdekel csak ugy összegyűjtöttem néhány érdekesebb aukciót. Nálam a fülek miatt esett ki, nem szeretem ezt a drótos megoldást.

Tacto
Szép, gratula hozzá neked is és M1ó-nak is, igazi bőrdíszműves munka

[ Szerkesztve ]

(#73203) Babarnew válasza vadászcsiga (#73196) üzenetére


Babarnew
csendes tag

vadászcsiga & flexxx2 hat igen, oda kell figyelni amikor pakolgatom oket hogy ne koccanjanak, egyebkent ha nincs foldrenges azert nem bantjak egymast :D ja hat egy nagyobb fakkos doboz jobb volna...

(#73204) agy73p válasza evo87 (#73194) üzenetére


agy73p
senior tag

Az ár sztem jó, egy barátom Győrben 46-ért vette. Mondjuk sztem elég hangsúlyos, nagy kézre való óra.

(#73205) evo87 válasza agy73p (#73204) üzenetére


evo87
őstag

Sajnos nagy kezem nincs, de élőben eszméletlen szép a kék-sötétszürke kombináció. [EFR-526D-1A] volt a másik esélyes, ami inkább egy Speedmasterre hajaz.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#73206) tacto válasza vadászcsiga (#73202) üzenetére


tacto
aktív tag

Koszonom szepen. Amugy is nexusban voltunk, mikor elpanaszoltam neki a hulye tokful meretet, igy szuletett.

A fotom sajnos annyira tulszaturalt, hogy szinte koszonoviszonyban sincs a "valosaggal".

[ Szerkesztve ]

(#73207) Tothgera30 válasza vadászcsiga (#73202) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ilyen megoldással még nem volt dolgom, de vidik alapján a fülecskék csavarokkal oldhatók, és volá' kész is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#73208) vadászcsiga válasza Tothgera30 (#73207) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja látom, tényleg. Hát hajrá, remelem tied lesz. Nekem mindkettő van csak másképp. Molnija szerkezet hagyományos tokban, és panerai tok noname csájníz szerkezettel :D

(#73209) M1ó válasza tacto (#73201) üzenetére


M1ó
csendes tag

Nagyon szivesen, használd egészséggel!

Vadászcsiga: Köcce!

(#73210) Gabor970 válasza Ereshkigal (#73184) üzenetére


Gabor970
addikt

például hordja tovább. Nekem van egy seiko 5 1997-ből, nagy sansszal még nem volt soha szervizelve. Most épp kb napi 10s-en belül vagyok, de biztosan kellene neki az ápolás, mert volt ez minusz 30 is, és plusz 30 is, meg voltak hetek amikor gyakorlatilag nem volt járáseltérés. Szóval nem kell sem kidobni, sem eladni, nem áll meg az ötödik év végén.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#73211) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Mekkora üzlet volt ! (zeppelin 7060 108$)
Ha tényleg rendben van az óra csak kell cserélni egy filléres üveget és parnis áron vett a nyertes egy 500$-os órát.

Gyökér vagyok, reserve not met. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73212) raziel01


raziel01
veterán

Tudom nem svájci de az érdekelne, hogy szerintetek erről lekopik könnyen a fekete festés? Vagy nem festve van a fém? Nem értek hozzá.

Gondolom ezzel nem lenne gond:

"Miyota™(Citizen Watch co.,Ltd.) 2115 Movement inside."

[ Szerkesztve ]

(#73213) condy válasza raziel01 (#73212) üzenetére


condy
senior tag

Ezért a pénzért szerintem ez nem bevonat, hanem valóban csak festék. És nagyon valószínyű, hogy kopni fog. Még lehet, higy a kezedet is megfogja. :D na jó, ez nem valószínű...
A szerkezettel nem is lenne gond, azt leszámítva, hogy kvarcintós ;].

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73214) Ra3


Ra3
őstag

Ennyiért még az lehet hogy festve van, ami egy elég igénytelen megoldás, de ha egy fokkal komolyabb, pvd bevonat van rajta, az se túl ellenálló és előbb-utóbb biztos megkopik.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#73215) Golota válasza raziel01 (#73212) üzenetére


Golota
aktív tag

Nézd meg a képeket nagyítva. Az üveg szélén már több helyen most is kopott, megfolyt a festék, vannak rajta karcolások is. 4. kép... Ez a stock fotó... Képzelheted, mennyire gagyi, ha ez a legjobb prezentáció róla. Felejtős.

(#73216) condy válasza raziel01 (#73212) üzenetére


condy
senior tag

Igen, "sajnos" Golotának igaza van. Jobban megnéztem én is, és bár nem sasszem az indián nevem, de ezt még èn is látom. :) . Olcsõ, meg minden, de annyit sem ér.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73217) -HTC- válasza Veron (#73146) üzenetére


-HTC-
tag

Igen megoldható, csak egy kis kézügyesség kell hozzá, na meg legalább egy jó szem! :)

(#73218) Vegadog válasza Dr.Zoo (#73180) üzenetére


Vegadog
tag

Ne kímélj, most készülök beruházni egy DS Podium Big Size-ba.

(#73219) condy válasza Vegadog (#73218) üzenetére


condy
senior tag

Melyikbe? Nekem is van egy DS, bãr nem auto... :B

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73220) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Mi a véleményetek a poljot 3133 vs ETA/Valjoux 7750 szerkezetekről? Az utóbbi nyilván jóval drágább(és automata), de mit tudnak ezek egymáshoz képest ?

(#73221) Vegadog válasza condy (#73219) üzenetére


Vegadog
tag

Ebbe. Ez se automata, de az nálam nem kizáró ok.

(#73222) Ra3 válasza Golota (#73215) üzenetére


Ra3
őstag

Egyébként tényleg, én se nagyítottam bele, de közelről megnézve a tachymeter feliratai is elég gagyik. Azt már meg se kérdem hogy egyébként minek rá, ha stopperelni nem lehet vele.
Az Orkina névért meg külön jár nekik az arany dizájn-vécépumpa díj, nekem a nőnemű ork ugrott be róla egyből... :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#73223) Deskdiver válasza JackFeryll (#73220) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Szerintem mindkettő remek darab ,de a 3133-as inkább a Valjoux 7734-el hasonlítható össze. Itt találsz is egy jó összehasonlítást. [link]

(#73224) condy válasza Vegadog (#73221) üzenetére


condy
senior tag

:D bocsesz a kép minőségéért.

Ra3: :DD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73225) entropy válasza JackFeryll (#73220) üzenetére


entropy
tag

Német fórumon azt írja a kettő összehasonlításáról, hogy nyilván ár és minőség különbség van a kettő között, meg persze a 7750 az automata. Felsorolta melyik mit tud, ez most lényegtelen. Árban azt írják, hogy a 7750-nek csak a rotorja annyiba kerül, mint egy fél 3133. A 7750 "szebb", bár gondolom p3133-ból is létezik szépre dizájnolt változat. Ami a legfontosabb, amit kiemelt, hogy egy p3133-nál vagy szerencséje van az embernek vagy nincs. Azaz, vagy szépen problémamentesen jár, vagy nem.. Nem tudom ez mennyire lehet igaz, mert a 3133 alkatrészei nagyrészt megegyeznek a 7734-el, ami svájci ugyebár és olvastam valahol, hogy egy helyen készülnek az alkatrészeik (persze ez nem biztos, hogy igaz, mert ez is csak egy fórum hozzászólás), azonos minőségkontroll vonatkozik mindkettőre. Nem tudom, hogy előrébb jutottunk-e most ezzel a hozzászólásommal, de a lényeg, hogy a 7750 nyilván nagyobb presztízzsel bír, szépen ki van dekorálva, míg a 3133 általában (?) nem stb. Aki írta mindezt birtokolt valaha egy régi katonai órát, amiben 3133 volt és nagyon meg volt vele elégedve... Ennyit tett még hozzá.
Hát mit mondjak.. Jövőhéten majd megtapasztalom és beszámolok róla! :)

Szerk.: azt hiszem deskdiver által linkelt topikban írják azt, hogy ugyanabból a gyárból, minőség ellenőrzéssel kerül ki a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#73226) Vegadog válasza condy (#73224) üzenetére


Vegadog
tag

Tudom, rémlett, hogy Neked egy sok ablakos Certinád van, van vele bajod?

(#73227) condy válasza Vegadog (#73226) üzenetére


condy
senior tag

Amikor megvettem (első igazinak nevezhető óra) a G10-es szerkezetre hivatkozva elszomorítottak egy kicsit. Mãsok meg vígasztaltak. :D Timecenter azt mondta, nem lesz vele gond. Lassan szãz napja vagyunk együtt (azért az nem egy nagy idő), de semmi baja. Szeretem, és bár már eszembe jutott, hogy eladom (automatafertőzės), de még meg van! :DD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73228) Dzsana válasza condy (#73227) üzenetére


Dzsana
senior tag

Én is csak megvigasztalni tudlak! Mivel rengeteg van belőle, nyílván több a meghibásodott példány is, de százalékos arányban semmivel sem rosszabb, mint bármelyik másik swiss kvarc werk. Én már több, mint 750 napja vagyok együtt az enyémmel, és minden ok. Eddig napi 102 Ft-omba került az óra! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73229) condy válasza Dzsana (#73228) üzenetére


condy
senior tag

Köszi!
Tipikus esete a "boldog tudatlanság" hiányának. Mióta tudok a G10 problēmás voltáról, illetve annak városi legendáiról, már nem tudok úgy nèzni rá, mint eleinte. Pedig nagy szerelem volt. De mivel az első, így marad!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73230) Balli


Balli
őstag

Rolex Explorer II egész normális áron,,,

Athens 2004

(#73231) vadászcsiga válasza condy (#73229) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Add el én azt mondom

Balli
Snassz

[ Szerkesztve ]

(#73232) condy válasza vadászcsiga (#73231) üzenetére


condy
senior tag

Bizos eljön az ideje, de most még van helye nálam. Na meg a nagyfiamnak is ez a kedvence a sok kütyümütyü miatt. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73233) dilajoska1 válasza condy (#73232) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem is volt egy kb. 4 éves g10-es órám és semmi baja nem volt.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#73234) Balli válasza vadászcsiga (#73231) üzenetére


Balli
őstag

Úgy érted, hogy ciki ilyen órát hordani?

Athens 2004

(#73235) Ereshkigal válasza Balli (#73234) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Úgy érti, hogy ha Rolexet venne, akkor biztos nem ezt.

(#73236) vadászcsiga válasza Ereshkigal (#73235) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pontos, köszi

[ Szerkesztve ]

(#73237) Empsepo válasza entropy (#73225) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nekem van 3133-asom, minden rendben vele.
Tök jól bírja és nagyon pontos.

Nagyon szeretem.

[link]

:K

(#73238) bbuffy


bbuffy
senior tag

Picit túl van lihegve ez a G10 para uraim.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#73239) entropy válasza Empsepo (#73237) üzenetére


entropy
tag

Na, ez jó hír!:) Mennyire pontos egyébként? Gyári leírásban -20 / +40 -et írnak. Hogy alakul ez a való életben, illetve azt sem tudom, hogy egy kézi húzós órától mit lehet elvárni? Az elvárásnak akkor gondolom megfelelő :)

[ Szerkesztve ]

(#73240) Ereshkigal válasza entropy (#73239) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az valami katalógusadat lehet, tuti pontosabb lesz.

(#73241) Empsepo válasza entropy (#73239) üzenetére


Empsepo
senior tag

Fogalmam sincs hogy mennyire pontos, én nem nézem ezt ennyire.
Csak akkor állítom be amikor megáll, ez időnként előfordul.

:B

(#73242) condy válasza bbuffy (#73238) üzenetére


condy
senior tag

:D remélem.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73243) entropy válasza Empsepo (#73241) üzenetére


entropy
tag

Oh, értem :) Jólvan, remélem hamarosan kideríthetem személyesen, engem foglalkoztat a dolog :DDD

(#73244) Dzsana válasza condy (#73229) üzenetére


Dzsana
senior tag

Milyen G10 problémás volta? Abszolut nem problémás, nem típushibás, semmi baj vele.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73245) condy válasza Dzsana (#73244) üzenetére


condy
senior tag

Már nem keresem vissza az akkori hozzászólãsokat, de amikor megvettem a Certit nem egy oldalról jött, hogy hát szép-szép, csak ugye az a nem túl igazi G10... Megoszlottak a vélemények, én meg akkor hallotam először, hogy van G10. :)
Timecenter írta azt amit most, te, hogy ne aggódjak, mert ha el is romlik - ami nem valószínű - akkor is könnyü és viszonylag olcsó a szerkezet cseréje. De nekem nincs vele gondom. Teszi a dolgát, szeretem.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73246) evo87


evo87
őstag

Az új "családtag". Külön öröm, hogy a 22-es Hirsch Carbon, amit az Orient Makohoz vettem, a Casiora is passzol. Egyelőre nagyon tetszik, főleg a Carbon szíjjal. :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#73247) Zozzer888 válasza evo87 (#73246) üzenetére


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Tegnap láttam egy nagyon jó órás filmet. Cirkáló Tamás - Holnap határa. Végig Omegát kerestek benne... :)) :DDD :DDD

szerk.: Bocsi, nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#73248) válasza Zozzer888 (#73247) üzenetére



senior tag

Ja... Ritácska nem volt elég a lúzernek :DDD

(#73249) ktg3


ktg3
őstag

Szóval ilyen Seiko-t (SKA555P1) tud szerezni nekem valaki?

Ha igen, akkor mennyiért?
Elég kevés helyen kapható. Magyarországról egy ilyen mennyire esélyes/esélytelen?

(#73250) Zozzer888 válasza (#73248) üzenetére


Zozzer888
addikt

De végül meg lett az is. :DDD Amúgy meg nem értem miért nem keresték meg Clooney-t, nála mindig van legalább egy...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.