Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) stewe780 válasza WiZARD (#74398) üzenetére


stewe780
őstag

Ahogy elnézem ezt a képet, nekem nem fogynom kell, hanem híznom, hogy párnásítsam a csuklóm a koronának.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#74402) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Egy Seiko Monsteren hogyan lehet megállapítani, hogy Japánban vagy máshol gyártották?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74403) Ra3 válasza csabulaxi (#74402) üzenetére


Ra3
őstag

Az skx-eknél a szám után (007/009) ha j van az jelzi hogy Japán a cucc, a k-s a nem Japán, az srp-nél hasonló lehet a megfejtés.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74404) young78 válasza Laca1212 (#74176) üzenetére


young78
tag

Nincs most ilyen sajnos a nagykerben :(

(#74405) #76385920 válasza WiZARD (#74398) üzenetére


#76385920
törölt tag

Annak tűnik...
:)

(#74406) csabulaxi válasza Ra3 (#74403) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A már meglevő órámról szeretném tudni hol készült.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74407) hercsi válasza csabulaxi (#74406) üzenetére


hercsi
tag

Ha Dzsepönben, akkor az ott van a dial-ön a 6-7 között, ill. a "21 JEWELS" szerepel a "DIVER'S 200m" alatt...

(#74408) csabulaxi válasza hercsi (#74407) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A számlap (dial)

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74409) BAti77 válasza apholyon (#74396) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az általános, 12 l-es 200 bar-os búvárpalackokkal történő, a maximális 18 m-es lehetőségű merülésnél kb. 30 perc a merülési idő. Ebből kb. 20 perc a hasznos lent lét, a többi durván a süllyedésre és az emelkedésre kell. Merülésnél a megfelelő mélység elérésekor, így könnyebben be lehetett lőni a lent tölthető időt. Ma már inkább esztétikai elem, nincs igazi jelentősége a búvárkomputerek korában...

(#74402) csabulaxi
Úgy tudom "J"-vel jelölik a hátlapon...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74410) hercsi válasza csabulaxi (#74408) üzenetére


hercsi
tag

Részben a "7S26-" helyén lenne a "MADE IN JAPAN" a 6-7 közötti részt teljesen kitöltve...legalábbis nékem ott van.

[ Szerkesztve ]

(#74411) fiktív1 válasza csabulaxi (#74408) üzenetére


fiktív1
tag

A klasszik Monsterünk Szingapúrban készült (brutálisan állatjó kis "ország"), az elején voltak szériák, ami Malajziában. Vannak Japán sorozatok is belőle, azokon jelölik is.

(#74412) BAti77 válasza hercsi (#74410) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az új típusnál feltüntetik, de a régieknél én még nem láttam ilyet...

Teszel fel róla képet?

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74413) hercsi válasza BAti77 (#74412) üzenetére


hercsi
tag

Persze (nekem egyébként SKX009 van), de csak este, mert most nincs nálam jó fgép...

(#74414) BAti77 válasza hercsi (#74413) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ja' annál oké, hogy feltüntetik, de itt a régebbi MONSTER (SKX781) sériákról volt szó... :P

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74415) hercsi válasza BAti77 (#74414) üzenetére


hercsi
tag

Jaja, sorry; Ra3 hsz-e "megvezetett"...:K.

[ Szerkesztve ]

(#74416) BAti77


BAti77
aktív tag

Én még feliratosban csak ezeket láttam...

"Mov't Singapore"


"Mov't Malayzia"

A "7S26" feliratosnál gondolom Japánban készül a werk és ezt külön nem jelölik, míg ezeknél az összeszerelés helyén... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74417) Jojo5 válasza stewe780 (#74399) üzenetére


Jojo5
őstag

Ma fel is próbáltam a Spacematic-ot az Irányi utcában, megmondom őszintén, nekem nagyon kicsinek hatott a PRS516 után, sőt mondhatni már már csalódtam is egy kicsit, nagyon elgondolkodtam, hogy legyen inkább quartz SMP vagy Longines Conquest....

Őszintén szólva, még teljesen tanácstalan vagyok... :( :O

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#74418) vendingo


vendingo
veterán

Kéne egy kis segítség!
Van egy Citizen eco drive órám (pontos típusát nem tudom), aminek a koronáját nem lehet "rögzíteni".
Mármint, hogy van 3 állás: dátum állítás, idő állítás, illetve amikor fixálva van, hogy ne lehessen tekergetni.
Mintha nem lenne rajta menet, egy fél fordulatot megy és kipattan.
Javítható ez a hiba?
Az óra ~ 2 éves.

Elvileg 5 év gari van rá.
A hivatalos citizen garancia az világszintű, vagy csak az adott országba szól? (angol amazonról vettem)

Remélem menthető, mert nincs betervezve óracsere. Ha leváltom akkor omega-ra, de arra most nincs keret.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74419) stewe780 válasza Jojo5 (#74417) üzenetére


stewe780
őstag

Ne bánd. Az az erősen kiemelkedő korona amúgy sem biztos, hogy hosszú távon kényelmes lenne.
Ha hajlandó vagy megfizetni egy Longines Conquest-et, akkor én azt ajánlom. Az egy rendkívül szép, letisztult óra. Az omegában az a hullám háttér nekem nem jön be.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#74420) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

ez a hátlap

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74421) WiZARD


WiZARD
addikt

Kriza Ákos és a 1.8 millás gagyi Ulysse Nardin :DDD :DD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74422) Zserno válasza WiZARD (#74421) üzenetére


Zserno
tag

Az eredeti meg a páncélba van. :-)

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74423) WiZARD válasza WiZARD (#74421) üzenetére


WiZARD
addikt

Mondjuk szerintem simán eredeti. Közvéleménynek inkább azt hazudja, hogy gagyi, mint hogy arról magyarázkodjon, hogy miből vette...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74424) Dzsana válasza WiZARD (#74423) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja, s mire odaér a 444 szerkesztősége, addigra tényleg vesz egy replikát is, hogy legyen mit bemutatni nekik. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74425) Zserno válasza WiZARD (#74423) üzenetére


Zserno
tag

Egy nem hozzá értő soha nem fogja megállapitani az eredetiségét és olyanok sokan vannak vagyok.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74426) flexxx2 válasza WiZARD (#74423) üzenetére


flexxx2
őstag

Szerintem is ezzel védekezik (hazugsággal). De ha meg igaz, akkor meg az a probléma hogy miért vesz ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#74427) Dzsana válasza flexxx2 (#74426) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem vette, kapta az asszonytól, ő biztosan alacsonyabb keresettel rendelkezik.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74428) Zserno


Zserno
tag

Én azt mondom, hogy az embernek legyen inkább egy olcsó de eredeti órája mint egy moslék utánzat. :-)

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74429) phranxinatra válasza icm (#74383) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

:C És nemsokára itt a 2. rész!

(#74398) WiZARD: Igen, a 2201.50. Vagy egy jól sikerült "replikája".

(#74430) BAti77 válasza csabulaxi (#74420) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ez szerintem egy japán werkkel szerelt szingapúri összeszerelésű darab lehet (KG :F ), ahogy fiktív1 is írta.
A malájoknál "M" vagy "MS" van...

A japánoknál rá szokták írni a "JAPAN" vagy "J"-t, legalábbis amennyire én látom... :U

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74431) WiZARD válasza phranxinatra (#74429) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, jogos tuti az is csak "replika" :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74432) BAti77 válasza WiZARD (#74421) üzenetére


BAti77
aktív tag

Hogy ez mekkora nagy kamu szöveg! Nekünk meg tollas a hátunk tőle... :DD
Igazi magyar politikai életbe való ember... :C

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74433) tacto


tacto
aktív tag

Amennyiben a huszezres is hamis volt, kerek a tortenet (az ottani kommentekben is olvashato). :D

[ Szerkesztve ]

(#74434) #76385920


#76385920
törölt tag

Akko Rogán Jaeger-e is gagyi? :U

(#74435) phranxinatra válasza #76385920 (#74434) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem Hublot-ja van?

(#74436) #45302528 válasza WiZARD (#74423) üzenetére


#45302528
törölt tag

Ilyet én is ismerek: azt kamuzza, hogy kínai másolat a Bretyója, meg az UN, aztán amikor azt mondta neki a kollégám, hogy akkor megveszi tőle annyiért, amennyiért ő vette állítása szerint a piacon, akkor elkezdett habogni meg terelni. :DD

(#74440) DavidOff198


DavidOff198
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!

Keresek Roamer Searock típusú órához Modelszám: 521 hozzá való tüskecsattot!
Hol tudnék hozzá vásárolni?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#74441) csabulaxi válasza belan (#74439) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ez nem az a fórum ahol hirdetnek!

Elsőre általában nem szólunk érte, de azért az elemi helyesírási, szövegformázási szabályokat tartsd be!
Átláthatatlan amit írtál, de az meg már tűrhetetlen, hogy állandóan legelőre sorolod a beírásaidat, magad reklámozandó. Egyszer is láttuk és mivel stílusa nem üt el az olx-es bidámékétól, nagy ívben le is tojom akármiről is van szó.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74442) Bati0501 válasza WiZARD (#74421) üzenetére


Bati0501
őstag

A kommentek meg felteszik az i-re a pontot,főleg ez/ek:

"A replika órák gyártása mitől is bűncselekmény?

BTK 296.§ "aki árut a versenytárs hozzájárulása nélkül, olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el"

Ügyes, tudod a guglit használni, így már jutunk valahova. Most már csak a replika fogalmát kell kikeresned, és akkor meg is szűnik a fejedben a homály, már ami ezt a témát illeti.-még neki áll feljebb?
Ha meg az nem tetszik neki,h a replika szót órás körökben az újra kiadott darabokra szokták mondani-ami hűűű,de nagy melléfogás egy nem órás témával foglalkozó oldalon- akkor írja azt és ne arra kenje,aki még kikereste az ide vágó paragrafust.Sztem.

Nem az, epp ott keszulnek, ahol a replika huszezresek."-Ezt meg csak én nem értem?Azt akarta mondani,h az igazi és a replika(hamisítvány) is egy helyen készül?Nappalos és éjszakás műszak? :C - _ -

Ha vkinek azóta lett új "kis drágasszága",annak gratula! :C
Pár nap "lemaradásban" vagyok,de a korábbiakból kiindulva sanszos,h azóta van(nak) új szerzemény(ek). :)

[ Szerkesztve ]

(#74443) condy


condy
senior tag

Uraim! Kérem! Nem totál mindegy, hogy milyen órája van? Amennyit atyáink keresnek...
Ha éves szinten akkora bevételem lenne (nem panaszként mondom félre ne értsétek), akkor én is vennék egyet. Sőt! Talán évente egyet. :D
Ez a replika duma, meg nem is értem minek kellett! Egyszerűen csak el kellett volna mondani: Sporttársak! Jól keresek! Polgármester vagyok! Ellőtte is jól fizető hivatalom volt! Ebből telik! Nem tudom miért kell ez a parasztvakítás? Replika... :W

Szerk:
Bati0501: Ha meg törvénytelen, akkor meg az a gáz, ha nem eredeti! :U

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74444) Bati0501 válasza condy (#74443) üzenetére


Bati0501
őstag

Ez is az oldalról van,de nem tudom,h honnan: "hamis termék vásárlása hazánkban nem büntetendő, kizárólag azok gyártása, forgalmazása, értékesítése stb. jár büntetőjogi, szabálysértési vagy egyéb következményekkel. A hamis termék vásárlása még akkor sem büntetendő, ha a vásárló tudatában van annak, hogy hamis terméket vásárol.
Ugyanakkor, aki hamis terméket vásárol nagyobb kockázatot vállal: gyengébb minőséget kap, nem tudja garanciális, szavatossági igényét érvényesíteni, sok termék az egészségét, testi épségét és életét is veszélyeztetheti."

Pár nappal a választások előtt,ezt így...kíváncsi vagyok,h lesz-e belőle vmi,vagy csak legalább itt helyi szinten.

(#74445) condy válasza Bati0501 (#74444) üzenetére


condy
senior tag

Én mindig elmegyek szavazni, de a politikával (pláne az ilyen jellegű lejárató részével: kinek, milyen, honnan, miből) nem foglalkozom. Próbálok nem ilyen, cseppet sem jóindulatú hírek alapján ítélkezni. Itt meg maradnék az óráknál, hiszen ezért vagyunk itt. :K

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74446) entropy


entropy
tag

Na "végre" megállt az órám :D 1 óra híján 3 napot, 72 órát ment. Most húztam rajta 3-at és az eredményt majd kivonom a 71-ből. Ez így korrekt, vagy totál rossz logika ez esetben?

(#74447) apholyon válasza belan (#74437) üzenetére


apholyon
aktív tag

Kérlek jelezd felém, ha ezek után valaki érdelõdött.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#74448) apholyon válasza BAti77 (#74409) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm a részletes választ, pontosan erre gondoltam magam is, csak azért kételkedtem, mert az én órámon is be van skálázva 20 sec-ig, miközben nem diver (még csak nem is forgatható a lünettája) - igaz, 10 bar-ig WR :))

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#74450) Cha-b válasza belan (#74449) üzenetére


Cha-b
senior tag

Egyszer is sok volt, ebből pihi lesz...

CSAKAKISPEST!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.