Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Szerintetek mit visel Brian Johnson? Graham Chronofighter talán? :F

(#74502) sfefe válasza condy (#74500) üzenetére


sfefe
őstag

Csak kinezetre pont a szam nelkuli Festina jon be a legjobban.:)

Kepek alapjan persze...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74503) Szabikaa20 válasza sfefe (#74499) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A zafír nagyon nehezen karcolódik a kristályal szemben! Ha sokat lesz használva,igénybe lesz véve ajánlatosabb a zafír! De a kristály is azért nehezen karcolódik szóval nem kell megijedni! :)

Az automata óra azt jelenti,hogy nincs benne elem,hanem magától hüzódik fel a mechanika!Ez pontatlanabb és 5-6évenként szervizeltetni kell ami az óra árának 25-50%-ába kerül,de ez márka/szerkezet függő! Szervíz alatt azt értjük,hogy szétszedik megtisztítják összerakják és megolajozzák esetleg tömítéseket cserélnek esetleg alkatrészt,ha nagyon el lenne kopva! És az órát napi szinten,de legalább 2 naponta kell/kéne hordani hogy ne álljon meg,hogy mozgás hatására feltudjon húzódni! De van amelyik felhúzható koronáról is!Ha megáll akkor sincs gond csak akkor bekell mindig állítani! :)

Nem automata,kvarc(quartz) órák elemmel müködnek!Ezekkel kevesebb gond van,szinte igénytelenek! Szervizeltetni nem kell öket esetleg ha vízálló akkor tömítéscsere szóbajöhet idöközönként!Sokkal pontosabbak az automatákhoz képest! Van olyan gyártó is aki aki garantálja,hogy +-10mp/év eltéréssel is elmegy az óra! Ha csak simán idömérésre kell akkor a kvarc jó választás lehet,pár évente elemcsere aztán csókolom! :)

Azért szeressük az autómatákat,mert ezeknek "lelkük" van! Értékállóbbak mint a kvarcok! És egy óragyüjtö jobban csak ezeket gyüjti vagy az egyszeru felhúzósakat! Persze általában mindegyikünknek van 1-2kvarc is a mindenapokra... :) Remélem érted amit leírtam és tudtam segíteni,ha valami nem világos kérdezz bátran valaki biztos válaszol!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74504) válasza Szabikaa20 (#74503) üzenetére



senior tag

Azért (mielőtt sokan a szívükhöz kapnának) ez a 25-50% az olcsóbb (40-80.000Ft) automaták esetében igaz.
Én inkább úgy fogalmaznék hogy egy egyszerűbb automatánál 10-30.000 Ft, egy chrononál 40-70.000 egy (nagyon) márkás, saját szerkezetes (értsd pár millióba kerülő) óra esetében több százezer Ft is lehet a szervíz.

(#74505) Misi1979 válasza Szabikaa20 (#74503) üzenetére


Misi1979
őstag

Pé már leírta, hogy a 25-50% cseppet valótlan is lehet, de már sokadjára látom leírva azt, hogy:

"azért szeretjük az automatákat, mert lelkük van.."

Nos, ha idejön egy lelkes-tanácstalan óravásárló és tanácsot kérve ezt olvassa, a "WTF?" lesz az első, ami átfut az agyán. A második: "ezek normálisak?" A harmadik: "ennyire nem akarok belefolyni az órázásba, nekem csak egy szép karóra kell."

Szóval, ha kérhetem, ezt inkább hanyagoljuk, egy tárgynak akkor lesz "lelke", természetesen átvitt értelemben, ha valamilyen érzelem/emlék miatt kötődünk hozzá.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#74506) young78 válasza Misi1979 (#74505) üzenetére


young78
tag

Én azoknak, akik kérdezik, mit jelent az automata óra, többnyire kapásból a quartzot javaslom.

(#74507) Misi1979 válasza young78 (#74506) üzenetére


Misi1979
őstag

Jaja, dettó..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#74508) JackFeryll válasza (#74504) üzenetére


JackFeryll
őstag

+1
A nagyon budget órának nyilván nagy a szervizköltsége, de szerintem bármelyik ETA werk inkább a 10% és szélsőséges esetben a 20% felé közelít, ami már nem ETA és komoly werk ott már az óra is drága és azért nem lesz arányaiban nagy a szervizköltsége.

(#74509) stewe780 válasza Misi1979 (#74505) üzenetére


stewe780
őstag

:K
Pontosan. Ha valaki rákattan a témára úgyis átérzi, de a "- van mobilom minek a karóra" zord külvilágból betoppanva hirtelen sok lehet, hogy karórákat áldozunk fel éjféltájt teliholdnál bagolyhuhogás mellett ősi werkek kattogását mormolva nyelvünk alatt :DDD :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#74510) Zserno válasza JackFeryll (#74508) üzenetére


Zserno
tag

Akkor az én akciós 22ezer Ft os órámat csak akkor szabad szervízeltetni ha én úgyérzem, hogy valamilyen formában kötödök hozzá . Ha ez nem így van a vétel felesleges volt ártól függetlenül.
És persze csak akkor szabad automatát venni ha betartjuk a szabályokat hiszen törődést igényelnek.
Valahogy így értelmezitek....

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74511) stewe780 válasza Zserno (#74510) üzenetére


stewe780
őstag

Ha nincs kötődés, éjféli áldozat lesz ;]

...na iszom 1 kv-t, talán az segít... :U

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#74512) Reverting válasza condy (#74489) üzenetére


Reverting
őstag

Grat... ;) nagyon jo...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#74513) sfefe


sfefe
őstag

Eloszor is koszonom az eddigi segitseget.:)

Es hat igen jol latjatok igaz a meglatas: " tanacstalan oravasarlo csak egy jol kinezo orat szeretnek , mobilon idot nezegeto vagyok/voltam de miota "tepsi" mobilom van ( ceges ) azota erdekelnek ujra az orak mivel eleg maceras a tepsit allandoan eloveszegetni meg zsebbol is...:)

Akkor az automatat inkabb kilonem a listabol.:) ( nem a lelke miatt ertem En azt is :) )

Minen nap lenne hasznalva tehat akkor inkabb zafir uveges legyen? Kollegamnak van egy Timex-e gondolom nem zafir de meg is karcolodott neki sajna....

Mint irtam feljebb kinezetre kepeken a Festina jon be eddig de tudom "eloben" meg valtozhat...
A kerdesem, hogy az Orient jobb mint a Festina, hogy inkabb az lett ajanlva? Nagyobb nev? ( ja meg az Orient automata ha jol emlekszem es a leirtak alapjan nem szeretnem szervizeltetni x penzert.:) )

Elegans, jol nezzen ki es persze azert megbizhato legyen, igy tudatlanul csak ezek a szempontok.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74514) Zserno válasza stewe780 (#74511) üzenetére


Zserno
tag

Tömör és tökéletes válasz. Én úgy gondolom hogy a mai ffiatalok (tisztelet a kivételnek)és persze sokan mások is csak nagyzási hobortból vesz bármit is. Amúgy nagy ívben szarnak mindenre. Rég nem azt a világot éljük, hogy emberek kötödnek valamihez. Persze vagyunk mi akik igen de mindig lesz egy olyan aki beakar furakodni közénk feltenni a hülye kérdéseit miközben tök mindegy neki mit vesz és te meg felvilágisitod ezáltal rojtosra beszélve a szádat feleslegesen mert úgysem azt vagy olyat fog választani amit te ajánlasz

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74515) vala


vala
csendes tag

Üdv!
Meg tudná mondani valaki, hogy Pierre Ricaud 12007 -es órába milyen méretű gombelem kell pontosan?

(#74516) Zserno válasza vala (#74515) üzenetére


Zserno
tag

Vidd el óráshoz. Hamar kiderülhet :-)

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74517) condy válasza Reverting (#74512) üzenetére


condy
senior tag

Köszi, de a valóságban vadászcsiga érdeme. :R Nagyon feldobta a műszert...

Zserno (#74514): Detto. Ezért szoktam azt mondani, hogy a lényeg az, hogy a vásárló a kedvét lelje benne. Ha komolyan érdekli, akkor úgyis utána néz, esetleg itt ragad :D , ha meg nem, akkor meg lesz egy "szééép" órája...

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74518) Zserno válasza condy (#74517) üzenetére


Zserno
tag

:R

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74519) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Pé,Misi1979: Szegénynek senkise írt én megpróbáltam összefoglalni!25-50% az csak úgy jött ez természetesen sokkal több is lehet,de ugy voltam vele hogy ugyis kijavitanak ha nem jot irok!Éjjel fél 2 volt akkor jottem haza fáradtan ez jött ki belölem! :D Máskor válaszoljatok neki/nekik ti.... :U

sfefe: Orient japán és jó minöségü órái vannak alacsony áron!Festina régen svájci volt mostanra(1984-töl) már Spanyol márka a tour de france hivatalos sponzora.Nekem is van egy kvarc Festinám semmi gond vele! :)

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74520) vendingo


vendingo
veterán

Szerintetek a tokon ment el a menet, vagy ez jó így?
A probléma, hogy nem lehet a koronát fixálni a tokon.

Bocs a telós képért.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74521) Dzsana válasza vendingo (#74520) üzenetére


Dzsana
senior tag

A képből ítélve a tokcsövön sem néz ki valami egészségesen a menet.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74522) vendingo válasza Dzsana (#74521) üzenetére


vendingo
veterán

Menthető a dolog?

Kár lenne egy 3 éves óráért. "Drágán" vettem, kicsit többet vártam volna tőle.
A kínai rolexem jobban bírja.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74523) Dzsana válasza vendingo (#74522) üzenetére


Dzsana
senior tag

Lehet kapni párban menetes tokcsövet és koronát. Nem tudom, jelzett-e a koronád, ha igen, és ragaszkodsz hozzá, akkor szakszerviz.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74524) vendingo válasza Dzsana (#74523) üzenetére


vendingo
veterán

Nem vagyok egy szaki, de az hogy jelzett az azt jelenti, hogy van valami logó beleütve?
Én csak ahhoz ragaszkodnék, hogy utána tökéletesen funkcionáljon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74525) entropy


entropy
tag

Ti mit viseltek ma? :)

Nekem ő került sorra ma (de esküszöm nehéz volt választani reggel :B )

(#74526) Golota válasza sfefe (#74513) üzenetére


Golota
aktív tag

Érdemes lenne szétnézned a Citizen és a Seiko választékában is, bár utóbbiból nemigen fogsz zafírüvegest találni, de a Seiko által használt Hardlex üveg elvileg strapabíróbb, mint a hagymányos. Kvarcból is többféle létezik, vannak napelemes (solar), vagy mozgási energiával tölthető (kinetic) szerkezetek is.

Először azt kellene eldöntened, hogy milyen stílusú órák tetszenek, mert a bőrszíj önmagában semmit nem jelent. Munkahelyre lesz? Illeszkednie kell (illene legalábbis) az öltözködésedhez. Ha öltönyben vagy, akkor eleve egy elegánsabb fazont kellene nézned. Ing+nadrág kombóhoz már mehet egy sportosabb óra is.

A letisztultabb számlapok jönnek be, vagy jobban tetszenek a chronométerek?

Képről nagyon nehéz órát választani. A gyengébb minőségű órák gyakran ezerszer jobban néznek ki a műtermi fotókon és előfordul, hogy egy minőségi órának viszont nincs jó "fényképarca". Szerintem tipikusan ilyen a Citizenek nagy része is.

Menj el egy nagyobb óraszalonba és nézz szét. Ne kapkodd el, órát általában nem pár hónapra választ az ember.

Ahogy mások is tanácsolták: ha kitalálod, hogykb milyen fazon jön be, akkor itt sokan tudnak segíteni neked.

[ Szerkesztve ]

(#74527) Dzsana válasza vendingo (#74524) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem a logó miatt lesz jól funkcionáló, de akkor talán TimeCenter tud segíteni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74528) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Egy játékot indítanék aminek a lényege a következő:

Jelenlegi "kedvenc órám: részletes leírás a modelről és hogy miért is pont az.

Jövőbeli "álom órám": pénztől függetlenül az ami a legjobban illene hozzád és kifejezné a személyiségedet :)

Kezdem is:

Omega Seamaster 300m Chrono, egyszerűen tökéletes nekem (chrono mániás vagyok) ideális méret, jó súly, és ez az az óra ami tényleg én vagyok.

Álom pedig egy fehér számlapos Milgauss (egyenlőre még drága nekem de ennél jobb óra sose kéne)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#74529) vendingo válasza Dzsana (#74527) üzenetére


vendingo
veterán

Engem ő irányított hozzád :)
Legalább már kezdek megnyugodni, hogy javítható a dolog.

Van egy órás 100 méterre tőlem, kértem tőle árajánlatot, kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak rá

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74530) condy válasza entropy (#74525) üzenetére


condy
senior tag

Én könnyen vãlasztottam. :D Fekete öltöny, fehér ing, ergo: Steinhart O44. :DD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74531) sfefe válasza Golota (#74526) üzenetére


sfefe
őstag

Koszi.:)

Altalaban farmer es ing a "napi" viselet. Amit fentebb linkeltem Festinat, olyan orak tetszenek ( kinezetre ).
Legyen elegans is de lehet kisse kulonc is....:) Ha erted mire gondolok.. Ne legyen full atlagos ami sokaknak van. Tudom akkor vegyek 1 millaert es az nincs sok embernek.:)
Nem tudom borszij vagy a femes ala izzad be jobban az ember keze?

hogy napelemes vagy mozgasi energiaval toltheto? Hat fene tudja nagyon regen hordtam mar orat..( kb 15 eve:) )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74532) Ra3 válasza vendingo (#74520) üzenetére


Ra3
őstag

Nem tudom hogy egyébként nem az okozta-e a gondot hogy titánból van a menet is? Mondjuk ha sokat van tekergetve akkor az acél is elkopik, de ha jól értettem akkor ez eco-drive, szóval a kéthavonkénti dátumállításon kívűl nem nagyon indokolt a ki-be csavargatás.
Egyébként ez a 2.5 menet nem valami izmos mennyiség, az én NightHawk-omon is kb. ennyi van, az Orient Defenderhez képest érzetre elég kevés.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74533) vendingo válasza Ra3 (#74532) üzenetére


vendingo
veterán

Csak dátumállításkor volt tekerve.
Direkt eco-drive órát vettem, hogy ne kelljen szöszmötölni a folyamatos állítgatásokkal és mindig pontos legyen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74534) Dzsana válasza vendingo (#74529) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja, azt hittem, hogy a márkaszerviz kérdésben ő a megfejtés. :D
Nagykerben csak márkajelzés nélkülit lehet kapni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74535) vendingo válasza Dzsana (#74534) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem tökéletes a márkajelzés nélküli. Nem flancolós óra ez, mindegy milyen van benne. Ahhoz ragaszkodok csak, hogy rendesen működjön és legyen vízálló.

Ha ez egy Omega lenne akkor nem kérdéses, hogy márkaszervizbe küldeném el, de ez "csak" egy citizen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74536) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Apósomnak szereztünk egy Nite MX10-et, de fehér a "szíja". Egyelőre úgy tűnik, hogy csak a gyártótól lehet másikat rendelni, esetleg valaki tud más beszerzési forrásról/helyettesítőről?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#74537) Ra3 válasza vendingo (#74535) üzenetére


Ra3
őstag

Amúgy nem tudom hogy mennyire indokolt mondjuk egy napi általános használatban lévő órán a koronazár, nekem van több wr100-as Citizenem amin nincs semmi ilyesmi, én inkább csak egy plusz hibalehetőségnek látom ezt ami 20 bar-os diver-ek alatt felesleges.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74538) vendingo válasza Ra3 (#74537) üzenetére


vendingo
veterán

Ha már van rajta ilyen funkció akkor szeretném, ha működne.
Amúgy az enyém WR300.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74539) Ra3 válasza vendingo (#74538) üzenetére


Ra3
őstag

Egyértelmű, gondolom emiatt nem is lehet visszatenni a koronát a helyére, igazából csak olyan költői kérdés volt. Nekem a NightHawk wr200-as, az Orient Defender meg sima wr100, ráadásul bőrszíjas, ott pl. teljesen indokolatlan.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74540) icm válasza entropy (#74446) üzenetére


icm
tag

Inkább kezd az elejéről.
Ez a megállt és utánahúzok azért nem lesz jó, mert nem tudod pontosan az a 3 utánahúzás az a rugó nyomatéki görbéjén pontosan hol kapott helyet és pontosan, hogy befolyásolta a járást / pontosságot (habár azt most nem méred.

APT írása ehhez
"Jól látható, hogy a rugó felhúzás kezdetén erősen nemlineáris nyomatékot ad le (A szakasz), majd jön egy hosszabb szakasz, ahol ugyan szintén nem állandó a nyomaték, de csak kismértékben, és lineárisan változik. Végül a felhúzás végén megint erősen nemlineárisan változik a rugó nyomatéka (C szakasz)."

Én a helyedben 12-re állítanám az órát, felhúznám teljesen letenném az asztalra majd x idő múlva látnád, hogy pontosan mennyi is az a járástartalék.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#74541) icm válasza icm (#74540) üzenetére


icm
tag

A függőleges tengelyen a nyomatékot, a vízszintesen a lejárás közbeni fordulatokat láthatjuk.

Hopp ez kimaradt, habár M és n kitalálható, de így korrekt.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#74542) válasza sfefe (#74513) üzenetére



senior tag

Festinát én hanyagolnám.
Seiko, Citizen, Casio kvarcai között keresgélj szerintem. Azok mind egyszerű de megbízható órák.

(#74543)



senior tag

Mai:

[link]

(#74544) young78 válasza sfefe (#74513) üzenetére


young78
tag

Nagy általánosságban a Festina és a Timex a kevéssé ajánlott, helyettesítőként a Casio-Orient vonalat nézegetném. az 50-es keretbe azért akár valami komolyabb is beleférhet szerencsével :)

(#74545) entropy válasza icm (#74540) üzenetére


entropy
tag

Rendben, köszi! Akkor majd elölről kezdem.

(#74546) sfefe


sfefe
őstag

Ok ertem akkor tobbi kozul keresgelek majd.:)
A Festina amugy miert nem ajanlott? Mi a baj vele? Ha jol olvastam annak is Citizen szerkezet van belul nem?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#74547) bigdaddylaza válasza (#74543) üzenetére


bigdaddylaza
tag

üdv grat megáll a szivem ha ilyen szép órákat látok..;)

(#74548) vendingo


vendingo
veterán

Most hogy szívok a citizennel, arra gondoltam, hogy lehet lecserélném.

Mit ajánlanátok?

Elvárások:
-Diver min.:200-300m
-Zafír üveg
-Nem chrono
-Dátumkijelzés (nap kijelzés nélkül)
-Automata
-Svájci

Leginkább valami márkásabb szép állapotú használt érdekelne. Ha belefér a keretbe akkor pl. Doxa, Oris.

(Extra lehet a fém szíj, narancs, vagy kék számlap.)

Ár.: 150-200k

Nagyjából ezek a formák, színek tetszenek: [link][link][link]

Remélem nem lehetetlen kéréseim vannak és létezik a feltételeimnek megfelelő ketyegő.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74549) bigdaddylaza válasza vendingo (#74548) üzenetére


bigdaddylaza
tag

üdv omega az drágább dolog még kvarcban is...azok a doxák,milyen árban vannak kb?jól néznek ki..

(#74550) Misi1979 válasza vendingo (#74548) üzenetére


Misi1979
őstag

Steinhart.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.