Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73151) jookomak válasza attiati (#73148) üzenetére


jookomak
őstag

Titán órák általában titán fémcsattal jönnek. Mellesleg jobban is jársz vele, utólag meg akármilyen bőrszíjat lehet rátenni, riosban kb 2-3 ezerről indulnak, de itt a fórumon is többen csinálnak szíjat.

(#73152) g0n21


g0n21
senior tag

Fiúk-lányok, segítsetek nekem szíjat találni az órámhoz!
Az óra egy Seiko 6138-8020 black panda.
Amivel kaptam, egy nyomott bőrszíj, vékony, nem párnázott, vastagabbik pontján 4mm, fültáv: 19mm.
Én vettem hozzá egy Omega DSotM féle sailcloth (alias vitorlavászon) szerű szíjat a RIOS-tól , bele is faragták a 20mm-es szíjat, de a szélessége és a vastagsága (3-7mm) miatt aránytalanul nagy az órához, és sailcloth 19mm-esben a földön nincs. Szóval ezt a szépet levettem, és vissza a bőr, viszont az túl elegáns számomra mostanában.
Néztem a Hirsch Performance Ayrton-t, de természetesen nincs 19-esben.
Maradt a Hirsch Carbon szerű, nyilván ezt a márkát itt is buktam, és találtam helyette a BOB carbon szíját , csak erről az egy képről nehéz megítélni a minőségét, hogy mennyire áll távol mondjuk a Hirschtől?

Ti mit javasoltok? Sima bőrt nem szeretnék, kaucsukot sem, és fém sem.. Jó, mi?
Előre is köszönöm a tippeket.

Ja, az óra, itt éppen a sailcloth szíjjal, klikkre nagyobb lesz..

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#73153) TripleB válasza attiati (#73140) üzenetére


TripleB
senior tag

Ha találsz valami értelmeset, akkor azt én is szívesen megnézném. Én éppen egy öltönyhöz is hordható változatot keresek, eddig sikertelenül.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#73154) flexxx2 válasza -HTC- (#73018) üzenetére


flexxx2
őstag

"Lassan összehozhatnánk valami baráti találkozót többetekkel csak úgy :)"

Ez már nekem is megfordult a fejemben. Csak hol? Ha valaki kifigyeli mennyi óra van egy helyen... :)

(#73155) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Véghajrába ért két érdekes Parnis aukció, eddig nem nagyon tolongtak értük, jó áron le lehet ütni őket:
[link]
[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73156) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Asztali pc-n visszanézve semmi olyat nem találok amitől az androidos táblagép pár másodpercre lefagy és kikapcsolja a böngészőt 73090 és 73101 hozzászólások között. Van ez másnál is?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73157) WiZARD válasza g0n21 (#73152) üzenetére


WiZARD
addikt

Maratac elite? Bradystrap?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73158) TripleB válasza jookomak (#73151) üzenetére


TripleB
senior tag

Nem a bőrszíjjal van a baj, hanem a titán csattal a bőrszíjhoz.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#73159) entropy válasza WiZARD (#73157) üzenetére


entropy
tag

Wow. Ez a Maratac elite nagyon bejövős. Hol lehet hozzájutni ilyenekhez itthon és mibe kerül?
Illetve repülős bőr szíjat hol lehet venni Budapesten, vagy milyen néven keressek rá vaterán, neten?

Szerk.: most látom, hogy Aviatorként futnak ezek talán?

[ Szerkesztve ]

(#73160) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ha valakit izgatna: svájci zsebes
szerk.: nem az enyém, úgy leltem.. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#73161) attisx válasza csabulaxi (#73156) üzenetére


attisx
addikt

Nálam a desktop Opera 12 dadog egy kicsit görgetés közben azon a részen, valószínűleg a #73093-ban lévő 13db direktbe beszúrt nagy méretű kép miatt...

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#73162) jookomak válasza TripleB (#73158) üzenetére


jookomak
őstag

Titán csat alatt a "fémszíjat" értem. Amúgy miért ragaszkodsz ennyire a titán+bőr kombóhoz?

(#73163) csabulaxi válasza attisx (#73161) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Én is a sok képre gondolok. Kösz.

Átépített Steinhart, Hamilton werkkel.

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73164) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Igaz nem túl nagy bukszával , de keresgélek órát 1967-ből. Most találok végre 1-et, ráadásul Seiko.
Viszont az ára, 1650 dollár! :W

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73165) condy válasza csabulaxi (#73156) üzenetére


condy
senior tag

Velem is megtörtént, de nem tudtam mire vélni.
Lehet, hogy a képek. Nem tom!

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73166) Blackhole13 válasza Ra3 (#73052) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Megérkezett a válasz.
Az ebay szerette volna népszerűsíteni a termékeket a GBH országoknak ( őszintén nem tudom, azok melyek :D ) és a kedvezmény, ami az órákon van, azt az ebay adja.

(#73167) attiati válasza TripleB (#73158) üzenetére


attiati
veterán

tehat nem megy ra barmelyik titan szijas orara a csere borszij?

(#73168) ronin s8 válasza csabulaxi (#73163) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez nagyon meg van ám csinálva! :R
Egy ilyen Hamilton, Elgin, vetekszik bármelyik svájcival. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#73169) Ra3 válasza Blackhole13 (#73166) üzenetére


Ra3
őstag

Ezt a DFI válaszolta?
Akkor valószínűleg arról van szó hogy az ebay elengedi a saját jutalékát meg paypal-fee-t, ebből jön össze a 15% kedvezmény.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#73170) Blackhole13 válasza Ra3 (#73169) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Így van. Számunkra annyi a negatívum, hogy valamiért dobozt nem kapunk az órához.

(#73171) fagyalllo válasza Blackhole13 (#73170) üzenetére


fagyalllo
őstag

Azt amúgy se adnak, csak plusz pénzért.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73172) WiZARD válasza entropy (#73159) üzenetére


WiZARD
addikt

Ebay - maratac composite, vagy maratac rubber néven keress rá.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73173) bigdaddylaza válasza Kgabi56 (#73108) üzenetére


bigdaddylaza
tag

szia semmi gond én is várom!persze semmi gond nekem nincs bajom az oroszokkal,akkor nekem is az lesz a kezemen:)!üdv Laci

(#73174) condy


condy
senior tag

Urak! Szeretnék egy kis segítséget kérni! Életemben most rendeltem először EU-n kívülről (DFI-t leszámítva :D ). Az eladó írta, hogy kitöltötte a vámárú nyilatkozatot, feladta a csomagot, megadta a nyomon követéshez szükséges információkat. Eddig szuper minden! A nyomon követés azt írja, hogy már Budán van a csomag a vámon.
Hogyan tovább?
Hívni fognak? Levelet, vagy e-mail-t írnak? Esetleg nekem kell tennem valamit? Kifizetem a vámot az áfát, nem gond, számítottam rá, csak azt nem tudom, hogy kell-e csinálnom valamit, vagy minden automatikus...
Köszönöm előre is a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73175) Gyuu666


Gyuu666
újonc


Üdv.
Kezdő gyűjtőként belebotlottam egy ADANO ,,nevű,, hatalmas swissbe.... Nem találok róla semmi részletest... Tudtok segíteni...honnan van,mennyire tuti... ? Megvettem, ma viszem mesterhez, és meg is fogom tartani, történet nélkül is, mert tetszik. De azért jó lenne, ha tudnék pár dolgot. Az alap gyüjteményünk ruszki órákból áll, de néha becsuszik egy egy swiss made is :-) És keresek pilóta szíjat...ha valaki tud , a képen lévő érdekelne nagyon... :-)
THX!
Üdv.
Gyuu

[ Szerkesztve ]

Gyuu ,, ....azért mert máás, még nem hülyeség !! -by Kowalsky-,,

(#73176) flexxx2 válasza condy (#73174) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha ott van, akkor emailen el kell küldeni a papírokat, és gyorsabban intézik, nem kell megvárni míg ők jeleznek. itt találsz infót
meg itt

(#73177) jookomak válasza condy (#73174) üzenetére


jookomak
őstag

Ha rajta vannak az adataid a csomagon, akkor fogsz kapni a postától telefont/emailt/faxot, amiben benne van a megbízás. Azt értelemszerűen kitöltöd, visszaküldöd, onnantól fogva intézik.
(A budaörsi kicserélőközpontban lehet, a vámkezelést a NAV 2. számú Repülőtéri Igazgatósága fogja csinálni. Hozzájuk tartozik a posta, EMS.)

(#73178) Dzsana válasza Gyuu666 (#73175) üzenetére


Dzsana
senior tag

Szia, az ilyen kinézetű órákkal vigyázz, mert jól néznek ki, könnyen eladják magukat, de sajnos sokszor elég hitvány szerkezet van bennük. Mondjuk a számlap szerint ez legalább kövezett, de ettől még lehet, hogy pl. a horgony nem kövezett, csak stiftes. Legyen szerencséd hozzá!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73179) Gyuu666 válasza Dzsana (#73178) üzenetére


Gyuu666
újonc

Köszönöm! De ha lehet, ennél több kellene :-) Értem, hogy ,,vigyázzak,, , de engem nem igazán érdekel, hogy stiftes, vagy köves... Nekem nem ,,csak,, ez az értéke egy órának... Én érzelmek alapján veszek, nem a piaci értéke alapján... Ha nem megy, nem is fog,mint pl egy Geneva Sport automata, akkor is kell...mert szép. Én nem hordani akarom, és nem is felvágni a ,,terepen,, :-) Pusztán nekem kell tetszen... De köszönöm az intelmet :-) Valamit mégis a gyárról, történetről....? Valaki ???
Kösz.
Gyuu

Gyuu ,, ....azért mert máás, még nem hülyeség !! -by Kowalsky-,,

(#73180) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nekem megrendült a bizalmam a Certinában... Amint válaszoltak, leírom a kálváriám, de egy világ omlott össze bennem. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#73181) M1ó válasza ronin s8 (#73168) üzenetére


M1ó
csendes tag

Ez így igaz, határozottan alá tudom támasztani.
Volt szerencsém készíteni Hamilton 917-es beépítést, és látván a tulajdonságait és teljesítményét, biza a svájciak 'lesütött szemmel, a földet nézve elkezdtek hátrálni'.
Bár most egy kicsit magam ellen is beszélek, de nincs mit szépíteni, ezek a nyers tények!

(#73182) TripleB válasza jookomak (#73162) üzenetére


TripleB
senior tag

Nem én tettem fel az eredeti kérdést, hanem attiati. Az én órám titán csattal lett véve, úgy is hordom.

(#73167) attiati
De, rámegy a bőrszíj, az enyémre pl 22 mm széles kell, viszont a környéken én nem találtam titán csatos bőrszíjat. De szerintem is érdemesebb fémcsattal venni és utólagosan venni hozzá egy bőrt. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#73183) vadászcsiga válasza Dr.Zoo (#73180) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Bővebben?

(#73184) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Akartam már többször kérdezni, hogy aki évek óta vesz/hord olcsóbb (<100 $) mechanikus órákat, hosszú távon mit csinál velük? Az első esedékes szerviz előtt eladja, mert addigra már végképp nem éri meg költeni rá/hordja, amíg megy, aztán megy a fiókba vagy a polcra porfogónak/ami nem nő hozzá, azt gyorsan eladja, ami bejövős, arra nem sajnálja később a szervizköltséget, ami mondjuk az óra értékének a fele (vagy több) is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#73185) Dr.Zoo válasza vadászcsiga (#73183) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Amíg nem válaszoltak, nem fejteném ki bővebben, de holnap elküldöm Nekik, csatolva a képeket.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#73186) Babarnew


Babarnew
csendes tag

Na ma szabin vagyok, volt idom egy kicsit pakolaszni, az oras dobozomban is rendet raktam, ez a szij keszlet... :D

(#73187) condy válasza flexxx2 (#73176) üzenetére


condy
senior tag

jookomak, flexxx2: Köszönöm! :R

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73188) Babarnew válasza Babarnew (#73186) üzenetére


Babarnew
csendes tag

Ez meg az aktualis ora keszlet, kicsit lefogyott mostanra ... :O

(#73189) Ereshkigal válasza Babarnew (#73188) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R
A gyűrű ugye nem megy zaciba, hogy abban a rekeszben is legyen óra? :DDD

(#73190) Babarnew válasza Ereshkigal (#73189) üzenetére


Babarnew
csendes tag

:DDD :N

(#73191) condy válasza Babarnew (#73188) üzenetére


condy
senior tag

Szép! :R

Más! Illetve még mindig az előző behozatali témám. A nyomonkövetés új adattal bővült:
Ez volt eddig:
Sun 28.09.2014 23:53 Handed to customs HUBUDA
Most olvasom:
Mon 29.09.2014 10:28 Handover to domestic sorting HU
Az, hogy átadták a szortírozónak, nem jelentheti azt, hogy átment a vámon? :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73192) flexxx2 válasza Babarnew (#73188) üzenetére


flexxx2
őstag

:R Nem félsz, hogy összekarcolják az órák egymást? Gondolom az a szép Omega azért van a szélén.

(#73191) condy ilyen szövegek nálam nem voltak, MPL intézte vámot.

[ Szerkesztve ]

(#73193) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Parnis-okkal mi az általános vélemény? Megtűrt kínai cucc vagy értelmes dolgokat gyárt? Szépnek szép csak félek h gagyit veszek. Bár fekete listán nincs fent. Ez tetszett meg! katt
Kicsit drágállom ugyan....

(#73194) evo87 válasza evo87 (#73043) üzenetére


evo87
őstag

Elvetve a napenergiás működést, ennél a modellnél lyukadtam ki:

EFR-533D-1A

Még alszom rá egyet, de vélhetően rá esik a választásom. Ugye nem teszek rossz lóra vele?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#73195) fagyalllo válasza gyuri86 (#73193) üzenetére


fagyalllo
őstag

A kinézett típus a drágábbak közül való, Hongkongból kell venni, sokkal olcsóbb mint a német forgalmazónál.
A Miyota szerkezet sokszor drágább órákban is előfordul, azzal nem igen lesz gond, a vízállóságról nincs tapasztalat.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73196) vadászcsiga válasza Ereshkigal (#73184) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem nem hordják annyit hogy a szervizidot ilyen komolyan kellene venni.

flexxx2
Az én óratartómmal is ez volt a baj hogy túlságosan szorosan voltak a fakkok azért csináltam nagyobbat. Azóta nyugalom van

[ Szerkesztve ]

(#73197) condy válasza gyuri86 (#73193) üzenetére


condy
senior tag

Valóban drága egy "kicsit". ;]

flexx2: Nekem a SwissPost intézi. Köszi, akkor kivárom a végét. Így azonban nem kezdek el papírozni, hátha... :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73198) Dzsana válasza Gyuu666 (#73179) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nagy történetet ne várj tőle, anno rengeteg ilyen noname kis tokozó cég létezett. Megvették a szerkezetet, kanyarítottak rá egy tokot meg számlapot, és ennyi.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73199) Gyuu666 válasza Dzsana (#73198) üzenetére


Gyuu666
újonc

OK. Nem várok semmi nagyot... Csak amennyit lehet tudni... Pl ez is jó egynek... Hogy ,,manufakturás,, , és nem kell szembejövővel számolni...ezis valami, bár én nem vagyok sznob....max csak egy picit :-) Mondjuk egy Fero sem több, mint ennek a szerkezete...sztem... Vagy de ? A 15 kő miatt gondolom...

Gyuu ,, ....azért mert máás, még nem hülyeség !! -by Kowalsky-,,

(#73200) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Mit találtam... Ha hiszitek, ha nem, nekem bejön ;) . 20k alatt marad, megveszem :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.