Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) Golota válasza sfefe (#74531) üzenetére


Golota
aktív tag

Nem kell 1 milliót órára költeni, hogy különleges legyen. Nyilván 50K keretből nagyon extravagáns órát maximum gagyit fogsz venni. Én nem is ajánlom a nagyon sok flikk-flakk csiribirit egy órán, mert hamar ráunsz.

Az általad linkelt órák között a "nyitott szív" a kvarcoknál (tudtommal) kizárt, csak a mechanikus órák között van ilyen. Ennek pont az a lényege, hogy látod a szerkezetet. A kvarcnál nincs mit nézegetni, szóval ezt a stílust ott elfelejtheted.

A Festinára azért "fújnak" sokan, mert nem "igazi" óragyártó, csak divatcikket gyárt. Az, hogy Citizen (Miyota) kvarc van benne, semmit nem jelent, filléres darab, nagyon sok olcsóbb órában van. Mondjuk ez nem feltétlenül rossz dolog, elég megbízható szerkezetek. A divatórák között nagyon sok elnagyolt tervezésű, kétes minőségű és a viselést nehezen tűrő darabok vannak. Képeken általában jól néznek ki, de gyakran full gagyik.

Mitől lesz extravagáns, ez nézőpont kérdése. Lehet a tok formája, a számlap elrendezése, színe, stb. Ha tetszenek a chronok, érdemes megnézegetni, a Seikok között nagyon sok ilyet lehet találni, esetleg beleférhet a keretbe egy kinetic is, vagy egy solar., különösen, ha külföldről rendeled.

Az Orientet azért ajánlgatja mindenki, mert "igazi" óragyártó, vannak saját szerkezetei, jó minőség, nagy a választék és ebben az árketegóriában senki nem kínál annyi zafíros verziót, mint ők. Ez sem egy rossz darab, sztem.

Ha már extravagáns és "divatóra", akkor részemről Skagen. Ezek is Miyota kvarccal vannak, de a kidolgozásuk, strapabírásuk alapján jobbak, mint a legtöbb hasonló divatóra. Ráadásul elég egyedi designnal készülnek.

Olcsóbb svájciak közül a Wengernek vannak érdekes darabjai. Sok köztük a kvarc, Ronda szerkezettel.

Bőr vs fém: a bőr elegánsabb, könnyebb, melegebb, mint a fém. Általában 2-3 évet kibírnak (vannak kivételek oda-vissza), de utána büdösödnek, cserélni kell őket.

[ Szerkesztve ]

(#74552) vendingo válasza bigdaddylaza (#74549) üzenetére


vendingo
veterán

Tudom, hogy omega nem fér bele a keretbe, a linkelt doxák se, mert azok is 4-500k között mozognak.
Csak a szín és formavilág miatt linkeltem őket.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74553) Golota válasza vendingo (#74552) üzenetére


Golota
aktív tag

Szerintem az Oris sem. Használtan sem nagyon láttam Oris búvárokat 1000 USD alatt. Amúgy bitang jól néznek ki, nekem az egyik kedvencem.

(#74554) g0n21 válasza vendingo (#74552) üzenetére


g0n21
senior tag

Azok alapján, amiket leírtál, tényleg Steinhart!!!
Ne tévesszen meg az egyszerű honlap, nem nagy cég, de jók!!
Nekem célom a vintage diver, de amikor összejön rá a pénz, mindig elverem valami negyvenéves japán kronográfra...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#74555) tacto


tacto
aktív tag

Ma.

(#74556) tacto válasza tacto (#74555) üzenetére


tacto
aktív tag

...es van masodperc mutato is :)

(#74557) vendingo válasza g0n21 (#74554) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi a tippet, néztem már őket én is, de nem nagyon tetszenek, javarészt rolex copy-nak tűnnek :(
Mennyiért lehetne "nagyobb nevet" venni használtan? 800-1000€?

200-240k körül a certina ds action milyennek számít?
Ezt a gyártót nem nagyon ismerem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74558) Cha-b válasza vendingo (#74557) üzenetére


Cha-b
senior tag

Pont ezt szerettem volna javasolni. Pár embernek van innen a topikból, majd mesélnek róla.
Young fórumtárs segítségével még bele is fér a keretedbe.

CSAKAKISPEST!!!!

(#74559) entropy válasza tacto (#74555) üzenetére


entropy
tag

WoW! ez nagyon komoly! szééép.

(#74560) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Ma

(#74561) Zserno


Zserno
tag

Ha minden igaz egy ilyen órám lesz Hétfőn....

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74562) g0n21 válasza vendingo (#74557) üzenetére


g0n21
senior tag

eBay-en is drágább ez a kategória

Rolexek is 2500 GBP-től. (1M huf)

Certina DS action diver

Kár, hogy nem tetszik a Steinhart, tény, hogy hajaz a Rolexre, de megvan a márka varázsa.

Talán Laci0808 akar eladni most egy Certina divert?? Nem biztos, lehet rosszul emlékszem.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#74563) Tothgera30 válasza apholyon (#74269) üzenetére


Tothgera30
Ármester

GA-100-1A4

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74564) vendingo válasza g0n21 (#74562) üzenetére


vendingo
veterán

Még odébb van a vásárlás, most még csak nézelődök.

A certina tetszene, azt újonnan is megtudnám venni, de reménykedtem, hogy kicsit hozzátoldva ~300-350 körül találok omegat, orist.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74565) Mylow-11


Mylow-11
csendes tag

Mai

(#74566) phranxinatra válasza Szabikaa20 (#74503) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Khm, khm. Tehát van a kvarc és van a mechanikus óra. Az utóbbi lehet automata vagy kézihúzós (ha most csak karóráról beszélünk). Amit írtál. abból úgy jön le, hogy ami nem automata, az kvarc.

(#74567) phranxinatra válasza Mylow-11 (#74565) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Corolla?

(#74568) Mylow-11 válasza phranxinatra (#74567) üzenetére


Mylow-11
csendes tag

Bezony. Legjobb. :K

(#74569) SeatZola


SeatZola
őstag

A mai szerzemény Davosa Simplex

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#74570) Cha-b válasza vendingo (#74564) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hát ha így kitoltad a keretet, akkor akár egy Mido Multifort Two Crowns is beleférhet. Elvileg kivonultak Mo-ról, szóval olyannal nem nagyon futsz össze majd az utcán, és sztem az egyik legszebb Diver.

CSAKAKISPEST!!!!

(#74571) Golota válasza vendingo (#74564) üzenetére


Golota
aktív tag

Orist 1200-1500 USD között vehetsz kintről újonnan. Szerintem jó választás, de a Certina is az.

(#74572) M1ó válasza tacto (#74555) üzenetére


M1ó
csendes tag

Eeeez igen! Pompás darab!
Gratula.

Ismét sikerült meglepned. :D

(#74573) vendingo válasza Cha-b (#74570) üzenetére


vendingo
veterán

Ezzel az a baj, hogy van nap kijelzés azt nem szeretem :(

Ennyi pénzért már az ilyen apróságok is szúrják a szememet, mert ha benevezek egy hasonló kategóriájú órára, akkor elég sokáig fogom nézegetni és hosszútávon zavarnának az ilyen nem tetsző apróságok. Lehet azzal járnék a legjobban, ha kiböjtölnék egy omega seamastert, vagy doxa ceramica-t.

Korábban nagy favorit volt a doxa adventure, emberi áron lehetett kapni, akkor nem volt rá pénzem, most meg már nem tetszik a rolex copy.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74574) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Monster ;]

ui.: Hamarosan eladó lesz egy gyönyörű SKX779-es.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74575) rgeorge válasza rgeorge (#74536) üzenetére


rgeorge
addikt

Erre valaki?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#74576) #76385920 válasza vendingo (#74557) üzenetére


#76385920
törölt tag

Davosa kis svájci cég.

Esetleg Fortis, Longines, Glycine, Mido használtan...

(#74577) #76385920 válasza rgeorge (#74536) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ahogy látom ez egy integrált szíj, nem tartom valószínünk, hogy más forrás létezne.

Esetleg NATO...
:)

(#74578) kadet93 válasza SeatZola (#74569) üzenetére


kadet93
tag

Szia!
Ez igencsak tetszetős számomra. :) Szabad tudni honnan és milyen árban sikerült beszerezni? :R

(#74579) rgeorge válasza #76385920 (#74577) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm szépen. Miért tetted OFF-ba?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#74580) #76385920 válasza rgeorge (#74579) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nem tudom, véletlenül. :)

Davosa itt kapható...

(#74581) kovacscsi válasza condy (#74477) üzenetére


kovacscsi
tag

Köszi

(#74582) Dzsana válasza Mylow-11 (#74565) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mai népviselet:

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74583) Attila! válasza vendingo (#74573) üzenetére


Attila!
tag

Szerintem te is kicsit tévhitbe vagy a Doxával, nekem amúgy volt egy automata és nem volt gond vele. Viszont ha jól értem neked valamennyire fontos, hogy jól csengő neve legyen a márkának, na a Doxának csak itthon van "presztizse" és csak azok körében akik nem értenek az órákhoz(keress rá itt a topicban vissza). Certinát/Tissot/Midot stb... jobban favorizálják az órakedvelők és a Doxa fölött áll mind. A seamastert meg nem is lehet egy lapon említeni vele.

[ Szerkesztve ]

(#74584) vendingo válasza Attila! (#74583) üzenetére


vendingo
veterán

Valóban, jól csengő órát szeretnék.
Még mielőtt megszólnátok, nem menőzni kell, arra replica is elég lenne. Szeretem a minőségi cuccokat, ezért nézelődök ilyen irányban. Nálam ha óráról van szó, akkor egy jó márkanév már garancia a minőségre.
Gondolom az Omega, oris nem gyárt selejtes bóvli cuccokat.

Az órák világában nem mozgok otthonosan, inkább kávéfőzésbe vagyok elmerülve. Sajna ez is viszi annyira a lóvét mint az órázás :(

Amúgy ha tele lennék akkor romain jerome eyjafjallajökull lenne a befutó, pedig ennek nincsen jól csengő neve a laikusok körében, talán még a nagy óraszakik közül se ismeri mind.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74585) bigdaddylaza válasza Dzsana (#74582) üzenetére


bigdaddylaza
tag

zsir csaszi csak szerényen..;)

(#74586) Zserno válasza vendingo (#74584) üzenetére


Zserno
tag

Tegnap hoztam el az órámat a szervízből mert sietett egy óra alatt öt percet. Ma már meghaladja megint majdnem a két percet. Második Orient órám amit vettem és mind kettőnek ugyanaz a baja. Azt hiszem szakítok ezzel a márkával legalább is mint automata.... Csalódott vagyok :-(

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74587) #76385920 válasza Attila! (#74583) üzenetére


#76385920
törölt tag

Azért vannak DOXA-k amik a tengeren túlon is elimsertek. De azok itthon nem kaphatóak.

DOXA

(#74588) Attila! válasza vendingo (#74584) üzenetére


Attila!
tag

Nincs ezzel semmi baj.
Egyébként itt is vannak kávé rajongók, legalábbis úgy emélekszem volt már róla pár szó, biztos jelentkeznek majd :)

Famalac: Ja, de ezt nem is ugyanaz gyártja szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#74589) vendingo válasza Attila! (#74588) üzenetére


vendingo
veterán

Ismerem az itteni kávés brigádot, rendszeresen olvasom ezt a topicot, csak mivel nem értek az órákhoz, nem szoktam hozzászólni. Leginkább csak csorgatom a nyálam a linkelt ketyegőkre.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74590) Dzsana válasza bigdaddylaza (#74585) üzenetére


Dzsana
senior tag

Kösz, ja, csak szolidan. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74591) Dzsana válasza Zserno (#74586) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nincs baja, egyszerűen csak normálisan be kellene szabályozni. Jó szerkezetek azok, ez a két perc nem utal semmiféle mechanikus hibára, csak be kellene normálisan állítani.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74592) young78 válasza vendingo (#74564) üzenetére


young78
tag

Esetleg ez?

(#74593) Zserno válasza Dzsana (#74591) üzenetére


Zserno
tag

Adok neki még egy esélyt s ha akkor sem lesz jó megyek reklamálni . elvileg heti egy másfél perc eltérésre lett belőle mert finomabbra nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74594) Skyhunter válasza Tothgera30 (#74574) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Cipő sem rossz, márka?

(#74595) ds podium


ds podium
csendes tag

Mai viselet

O+A

(#74596) Jojo5


Jojo5
őstag

Őt meg levetették a Longines oldaláról... fasza :N

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#74597) Bati0501 válasza vendingo (#74584) üzenetére


Bati0501
őstag

Én,ha ennyit költenék egy órára,akkor nem vennék Certina-t.
Nem azért,mert bármi baj lenne velük,csak vmiért nem.Meg nem is igazán tetszenek,egy-két kivételtől eltekintve.
Nyilván ez mind szubjektív,szóval...
Illetve rengeteg kis manufaktura(szerű bolt) van,minden csak a keresgélésre fordított időtől függ,h épp miket találsz.Szóval sztem akár az ilyenek után is nézelődhetnél,nem csak világmárkák után,de persze érthető,ha vki ilyen értékű óránál már egy bejáratott márkát-szolgáltatást választ.

Ha szóba jöhet egy Omega is,annak az árán,h várni kell rá pár hónapot,akkor én biztos,h várnék,minthogy vegyek egy Certinat.
Orist én is nagyon szívesen vennék,akár Omega helyett is. :K

(#74598) vendingo válasza Bati0501 (#74597) üzenetére


vendingo
veterán

Az óra vásárlás tuti tolódik 1-2 hónapot, mert pár napja jöttem meg a sokadik nyaralásomról, most kell egy kis idő amíg egyenesbe jövök, aztán jöhet az órázás. Addig rendbe rakatom a citizenem.
A helyi szervizbe megkínáltak egy 15-20k-s árajánlattal a koronacserére, ami szerintem egy kicsit túlzás. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74599) fagyalllo válasza Dzsana (#74582) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az enyémen tizedike van, bár az csak egy Casio... :) :) :)

Más: a skywatches-nál újra van készleten Seiko SRp481, azaz a legszebb Baby Monster: [link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#74600) young78 válasza Jojo5 (#74596) üzenetére


young78
tag

Van az még, ha kell szólj :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.