Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74052) zez-zez válasza Zserno (#74049) üzenetére


zez-zez
tag

Milyen Orient?

(#74053) entropy válasza condy (#74051) üzenetére


entropy
tag

Hűha. Mi baj szegénnyel, hogy ilyen gyorsan túl is adsz rajta?

(#74054) condy válasza entropy (#74053) üzenetére


condy
senior tag

Semmi baja, csak meggondoltam magam. Alkalmi vétel volt, nem hagytam ki, de nincs meg köztünk a vibrálás. :) Nem vált a részemmé a karomon, fél perc után visszatette a dobozba. Ennyi... :) csak azért meg, hogy a dobozban álljon...

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74055) Zserno válasza zez-zez (#74052) üzenetére


Zserno
tag

Automata......

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74056) zez-zez válasza Zserno (#74055) üzenetére


zez-zez
tag

Azt hiszem ez sík üveg. Én innen kétszer vettem zafírüveget. Mivel saját magam cseréltem lényegesen kevesebbe fájt mint a fenti adat. Csakhogy, előbb az eredeti üveget ki kell venni és megmérni. Hogy tudd mit rendelj. Az is előfordulhat, hogy az ebayen nem találsz megfelelő méretet.
Mint ahogyan én is keresek 35,5/1,2/3,0 domborút. Ha tud valaki forrást kérem írja le.

(#74057) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Üdv!
Amatőrként szeretnék segítséget kérni a tapasztaltabb fórumtársaktól, remélem jó helyre írok :) . Két óra közül választanék, melyekkel kapcsolatban az ebayes rendelést illetően lenne kérdésem.
Az egyszerű, nem feltűnő dizájn kedvelőjeként az óra elsődlegesen mutatja számomra esztétikusan az időt, másodsorban a ruhatáram része.

Ők azok:
[link]
[link]

Nem vagyok ugyan kezdő ebayes de nem voltak eddig nagyobb tételű vásárlásaim, ezért érdekelne, hogy a feltüntetett ár, szállítási díj és import díj mellett terhelni fog-e engem még valami?
A bolt megbízhatósága alapján szerintetek ajánlott tőlük rendelni, valamelyikőtök esetleg rendelt már?
Valamint a (fekete esetében bevonatolt) szőtt fém szíjról van tapasztalata valakinek?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#74058) condy válasza Nandivagyok (#74057) üzenetére


condy
senior tag

A jomának, van saját oldala is. Nincs velük gond!

[link]

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74059) condy válasza Zserno (#74025) üzenetére


condy
senior tag

Semmi gond szerintem. Csak hangos kicsit a rotor. :)

entropy: ronin jól mondja. Add át órásnak, kevesebb gond (remélhetőleg :) )...

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74060) 46Laca


46Laca
csendes tag

Tyhűűűű...
:C
[link]

(#74061) Takuun válasza vadászcsiga (#74001) üzenetére


Takuun
aktív tag

MDV-106-ot illetően engem fehér számlapos érdekelne (tudom, hogy ezüst színű :D), de kék bazel-lal. Neten láttam ilyet, de pl skywatches-on nincs. Nem is létezik? Amit láttam azt házilag átcserélték?

(#74062) icm válasza Zserno (#74049) üzenetére


icm
tag

Orient Ray órámban ez az egyetlen negatívum, na jó nem húzható koronáról :D na de úgy vagyok evvel, hogy megejtem majd akkor ha első tisztításra viszem. Ebay-en vannak zafír üvegek, lehet rá fogok próbálni. A cserét nem tudom mennyi idő, munka. De mindenképp szeretném ha tudná az óra továbbra is a 20bar nyomás elleni tömítettséget ha ezt nem fogja tudni - nem megyek víz alá az órával - akkor nem rontanék rajta.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#74063) Zserno válasza condy (#74059) üzenetére


Zserno
tag

Már órásnál van .Ma vittem be mert sokat sietett ès megemlitettem,hogy túl hangos.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74064) Zserno válasza icm (#74062) üzenetére


Zserno
tag

Èn mèg azèrt átgondolom az üvegcserèt.Nagyon vigyázok rá de ohatatlan a vèletlen összekarcolás....Tisztitást hány èv után ildomos?

[ Szerkesztve ]

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74065) fagyalllo válasza Takuun (#74061) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én is láttam azt, két órából kombinálta össze, egy fehér-feketéből és fekete-kékből lett fehér-kék és fekete-fekete.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#74066) icm válasza Zserno (#74064) üzenetére


icm
tag

Én vásárlást követő 5.ik évben vittem el a Seiko Spiritem, az napi használatban volt. Utóbbi is elég lényeges, hogy napi használatban van-e vagy sem. Milyen a lengésszáma, gyors járatú órákat ha ráadásul napi használatban van akkor gyakrabban. Én így tudom.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#74067) Zserno válasza icm (#74066) üzenetére


Zserno
tag

Èrtem.A lengèsszámát ugyan nem tudom de egèsznap hordom sőt van ,hogy èjszaka is rajtam van.Akkor ha egy három èvente elviszem az a biztos :-)

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74068) WiZARD válasza Zserno (#74067) üzenetére


WiZARD
addikt

Tök8, hogy éjjel rajtad van-e, hisz letéve is pont úgy jár, mint a kezeden...
Ha nem vmi gyors járatú (36000) cucc (arról tudnál), akkor tökéletesen elég 5 évente.
Sőt ha csak 21600as, akkor akár 6-7 év is beleférhet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74069) Zserno válasza WiZARD (#74068) üzenetére


Zserno
tag

Èrtem.Ennyire nrm vagyok benne az óra tèmában de okossabb lettem ettöl is.Köszönöm.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74070) Takuun válasza fagyalllo (#74065) üzenetére


Takuun
aktív tag

Szerintem a fehér-kék-re lenne igény, nem is értem miért nem csinálnak. Ha már van kék-fekete, fekete-fekete, fehér-fekete. Hülyeség volt/lenne kihagyni. Amúgy lehet tudni, hogy M.o.-on lehet-e majd majd kapni órásnál (pl.: Timecenter vagy Tutu)?

(#74071) Zserno


Zserno
tag

Most olvastam,hogy egyörán nègy helyen van általában az óramárka jelzès.A számlap a hátlap a szíj ès a korona.Ha mindjuk a koronán nincs akkor az eredi órának egy nem eredeti rèsze.Hát az Órient órám koronáján nincs márkajelzès...

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74072) molnarpeter válasza entropy (#74023) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nyiss case-t.

(#74073) ronin s8 válasza icm (#74066) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Seiko nem ír elő pontos szerviz periódust. Akkor javasolja, ha érzékelhetően megváltozik az óra járása. Aztán a gyár pont leszarja, ha 10 év után a szerkezeti elemek fele kuka. Vegyél újat! Egy Rolex is elmegy 10-15 évet is szerviz nélkül, persze utána annál is sok mindent cserélni kell. Az ETÁ-k zöme viszont épphogy kihúzza az 5 évet. A 2892-A2 és a 2824-2 kilincskerekei már nem működnek, jelentősen lecsökken a járástartalék. Az ilyen szerkezetekre mondják, hogy "elég jó", vagyis hellyel-közzel kibírja a szervizig.

Egyébként a mai modern olajok világában szinte mindegy, hordod-e az órát, vagy sem, az olajok öregedése miatt van első sorban szükség a tisztításra. Ha nem hordtad - kevesebb alkatrészt kell benne cserélni...

Az autódban is kétévente olajat kell cserélni, akár mentél vele, akár nem.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#74074) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Pár nap után egy apróbb hibára lettem figyelmes az újonnan vásárolt karórámon. A lenti képen bejelöltem, egy kis részen az órában lévő kék karimáról hiányzik a festék. Csak kis részen, illetve csak bizonyos fényviszonyok között, de látható és ami után észreveszi az ember, nyilván tudja hogy ott van és zavaró. Mivel szabályos kimaradásnak tűnik, gondolom a szerszám ott fogja meg a festésnél vagy hasonló okra tudok gondolni.

Emiatt érdemes visszavinni az óráshoz a ketyegőt vagy ezzel nem fog kezdeni semmit még a garancia ellenére sem?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#74075) entropy válasza molnarpeter (#74072) üzenetére


entropy
tag

Közben bementem egy óráshoz, aki megcsinálta a koronát és megmérte a pontosságot is. Elvileg 6-8 mp / nap késése van az órának, ami elég jó :) Megállapította azt is, hogy nyúlt már bele valaki az órába, ami nem feltétlen baj persze. így most jónak tűnik a dolog, de azért a koronával kapcsolatban írok az eladónak. :)

(#74076) molnarpeter válasza ronin s8 (#74073) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na igen, ezért is bírták addig a régi autók, mert még le merték írni, hogy 10000 olajcsere, vagy max. évente, ezeket a maiaknál is tartanám igazából.

(#74077) Zserno válasza entropy (#74075) üzenetére


Zserno
tag

Ez igazán jó hír.A korona kèrdès megoldva :-)

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74078) hdman válasza entropy (#74075) üzenetére


hdman
őstag

Ez lehet hülye kérdés lesz:

Hogy kell pontosságot mérni?

Sopron city :)

(#74079) entropy válasza hdman (#74078) üzenetére


entropy
tag

Van egy műszer rá. Az óra ütéseit (nem tudom mi a szakszó rá magyarul :D angolul: heartbeat) számolja és ez alapján tudja kiszámolni, hogy 1 nap alatt mennyi a járáseltérés.

[ Szerkesztve ]

(#74080) Zserno válasza evo87 (#74074) üzenetére


Zserno
tag

Èn nem tudom de szerintem lehetsèges.hogy kicserèlik mivel elèrhetetlen helyen van így felróható az esztètikai hibának de lehet egy nagy baromság amit írtam.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74081) von toth válasza entropy (#74030) üzenetére


von toth
tag

Nem hamis ez egy kicsit?

(#74082) ronin s8 válasza entropy (#74075) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na ez jó hír! :D Vízállóságot néztetek...? ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#74083) vadászcsiga válasza Takuun (#74070) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem egyiknél sem lesz, ilyen áron 2 napig lenne készleten.

Hdman
Fehért ne emailben keresd mert soha nem válaszol, hívd fel. Ha azt mondja van, és meg is veszed onnantól ne hagyd őt békén mert a pénz elutalasa után képes elfelejteni hogy neki postázni kellene. Hívd utalás előtt, közben, és utána is, addig míg meg nem érkezett az óra :D

[ Szerkesztve ]

(#74084) entropy válasza ronin s8 (#74082) üzenetére


entropy
tag

Nem néztünk vízállóságot, de mondta, hogy a gumi tömítőgyűrű a hátlap alatt nem a legfrissebb, bár nem vészes.
van toth: hogy érted, hogy "nem hamis ez egy kicsit?" ?

(#74085) ronin s8 válasza entropy (#74084) üzenetére


ronin s8
senior tag

Pedig az fontos lenne. Főleg annak fényében, hogy az órásod megjegyzést tett a tömítésekre.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#74086) fagyalllo válasza Takuun (#74070) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kifutó típus, szerintem már nem lesz itthon. A feketéből lehet még emberi áron találni amerikai eladóknál. A skywatches nem tudott választ adni a kérdésemre, hogy bárható-e újabb adag.
Ebay-es eladó, $45+$11,5 doboz nélkül, viszont Mo. nem szerepel a felsorolásban, rendelés előtt érdemes megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#74087) Zserno válasza entropy (#74084) üzenetére


Zserno
tag

Szerintem van toth pont úgy èrtette ahogy leírta.Mi alapján fogalmam nincs.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74088) vadászcsiga válasza fagyalllo (#74086) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Volt egyáltalán itthon? Milyen áron?

(#74089) SeatZola válasza hdman (#74078) üzenetére


SeatZola
őstag

Ha androidos telód van akkor pl: Clock Tuner app. Ingyenes és nagyon jó. Mondjuk én megvettem a Pro-t (1000Ft) az sokkal többet tud. Ja és kipróbáltam pontos. Az órásomnál rátettük a gyári műszerre és teljesen ugyanazt mérte. próbáltam 2824-el, 2892-vel és 2897-el is.

Rappi

(#74090) fagyalllo válasza vadászcsiga (#74088) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mintha Timecenter korábban említette volna, de nem vagyok biztos...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#74091) condy válasza fagyalllo (#74090) üzenetére


condy
senior tag

Nekem is rémlik, de nem olvastam vissza, tehát nem mondanám 100%-ra...

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74092) hdman válasza entropy (#74079) üzenetére


hdman
őstag

:R

vadászcsiga: remek, ezt észben tartom :)

SeatZola: köszi,rögtön ki is próbálom :)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#74093) von toth válasza entropy (#74084) üzenetére


von toth
tag

Arra gondoltam, hogy eredeti-e.

(#74094) Szabikaa20 válasza SeatZola (#74089) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ilyen progi ipadra nincs??? :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74095) Reverting válasza BAti77 (#74008) üzenetére


Reverting
őstag

:) nem is csodalkoznek ha elcsabulnal... jo birtokolni oket... :C van mar egy kvarcoram... inkabb az automata orakat szeretnem boviteni...
habar egy ECO nem hinnem h nagy mellefogas lenne... volt mar egy anno kb 6 vagy 7 eve... :) szerettem, de akkor meg eleg volt egy ora...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#74096) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#74094) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs

(#74097) BAti77 válasza Reverting (#74095) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nekem nagyon bevált az Excalibur, de még egy ilyet is szeretnék...

...viszont annyit mutogattátok az SKX-007-est, hogy megint felmerült bennem: kéne egy japán automata is... :DD

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74098) Ereshkigal válasza Szabikaa20 (#74094) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ájwaccshoz minek?! ;]

(#74099) ronin s8 válasza Ereshkigal (#74098) üzenetére


ronin s8
senior tag

:DD :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#74100) Szabikaa20 válasza Ereshkigal (#74098) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ennyi erövel androidhoz minek? De értettem a poént! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.