Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) Ra3 válasza fagyalllo (#74212) üzenetére


Ra3
őstag

Egyik Ph-s kollégának segítettem ilyet rendelni pár hónapja, azóta is rákeresek időnként mert bejövős. Egy bajom van vele, hogy semmi extra, csak egy sima elemes kronó:

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74252) phranxinatra válasza WiZARD (#74248) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Múlt héten nézegettem én is ezeket. Nekem az egy koronás, fémszíjas verzió tetszik. Tudom, ortodox vagyok... :)

Találtam egy penetráns kis blogot, különösen a kommentek érdekesek. Már sokszor megfogadtam, hogy hagyom ezeket a 'csába, de most se bírtam ki hozzászólás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#74253) Zserno válasza TheZukker (#74250) üzenetére


Zserno
tag

Nem nagyon tudok mit hozzászólni nem igazán értek az órákhoz de érdekel.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74254) fagyalllo válasza Ra3 (#74251) üzenetére


fagyalllo
őstag

A fehér számlap-piros mutató mennyire jól néz ki! Van egy ilyen Janatám és lesz is még hasonló kombináció.

A Citizen CA0361 pl. nagyon érdekes a képek alapján porcelánszerűnek kinéző (tudom, nem az) számlapjával.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#74255) Deskdiver válasza WiZARD (#74248) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Hát igen. Ez Navy Seal. :R Egy ilyentől már lehet felnőtt férfit sírni látni. :D Nekem még most álom kategóriában sincs. Majd a Seamaster után ,talán. Ha jobban beindul a szekér.

(#74256) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Új órám! :DD :DD :C

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74257) Ra3 válasza fagyalllo (#74254) üzenetére


Ra3
őstag

Ez a Citizen eddig elkerülte a figyelmem, de határozottan tetszik, és csak 5-6 ezerrel drágább mint a Seiko. Van fémszíjasban is, de azon már a tachymeter is fehér sajnos.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74258) WiZARD válasza phranxinatra (#74252) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem kéne hozzá minden szíj, szeretek cserélgetni. (6 órámhoz van kb 24 szíjjam)
Két koronás bejön, na meg ez ébresztős :)

Megtudtad már milyen az engedélyes Rolex replika? :DDD :W

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74259) Zozzer888 válasza phranxinatra (#74252) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ezekre most vadásznak is a vámosok nem? Amúgy egy Armaninál nem nagy veszteség az Alis verzát rendelni nem? (Jajnekövezzetekmeg)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#74260) jookomak válasza Zozzer888 (#74259) üzenetére


jookomak
őstag

Vannak bizonyos márkák, amelynek a tulajdonosa nem foglalkozik x darab alatt a hamisítványokkal.

(#74261) phranxinatra válasza WiZARD (#74258) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tényleg, a POC tokfülét még nem karcoltad meg cserélgetéskor? Egyre jobban lóg a szám egy gyári kaucsukra, csak visszatart a félelem a macerától.

Alakul a dolog, most a "legális hamisítvány"-nál járunk. A fazonnak minden szava arany állítmány. :D

Zozzer888: Sőt, lehet, hogy a hamis Armanival jobban is jársz. ;] Pár éve egy interjúban az akkori Armani-elnök állítólag azt nyilatkozta, hogy ő is vett egy hamis Armani órát, és hordja is, mert hízeleg neki, hogy az ő terméküket is hamisítják.

(#74262) Misi1979 válasza jookomak (#74260) üzenetére


Misi1979
őstag

?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#74263) jookomak válasza Misi1979 (#74262) üzenetére


jookomak
őstag

Hamis termék találása esetén értesíteni kell a jogtulajdonost. Pl. Armani. Lehet ők úgy vannak vele, hogy 10 darab termék alatt nem éri meg nekik a macera, hogy szakértőt kirendelni, eljárás, stb.
Csak véletlen számokat mondtam, de van ilyen.

(#74264) Misi1979 válasza jookomak (#74263) üzenetére


Misi1979
őstag

Na várj, ebben igazad van, de azért ebben az is benne van, hogy a 10 vagy 10e db gagyiArmani sorsa úgyis ugyanaz lesz: elkobzás, illetve, ha nem szüntethető meg a jogsérelem gazdaságosan (logo eltávolítása), akkor megsemmisítés.

Szakértő meg akkor kell, ha a jogtulajdonos nem nyilatkozik a lefoglalt árukról. Ilyen simán előfordulhat, van erre egy határidő is. A szakértő/nyilatkozat azért kell, hogy az árucikk hamis megjelölését megállapíthassák, jogalapot teremtve a büntetőeljárás elindításához.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#74265) Skimaster válasza WiZARD (#74248) üzenetére


Skimaster
senior tag

Na erről beszéltem kicsit korábban,hogy az itt felbukkanó órák 90% még akkor sem kellene,ha éppen Jaeger felirat van rajta...és ugyan ízlésről nem vitázunk, de ez nekem nagyon ronda,és ennyi év órázás után,csak mert menő márka, nagyon nem kellene....bocs ez csak egy megjegyzés volt.... :R

(#74266) Tothgera30 válasza Ra3 (#74251) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez tényleg tetszetős. Típuskód?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74267) apholyon válasza csabulaxi (#74211) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ne is mondd... döntésképtelen vagyok G-shock ügyben... ami vicces, tekintve, hogy pár hónapja még azt hittem soha nem akarok majd digi órát (igaz G-shockból is van analóg... :DDD )

Esetleg ha van kedvetek linkelhetnétek személyes kedvenc shockokat (akinek van ilyen) :B

@KelemenUhr: lehetséges, itt a legjobb példa fent említve :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#74268) Tothgera30 válasza apholyon (#74267) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ilyenem volt, és lesz is ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74269) apholyon válasza fagyalllo (#74254) üzenetére


apholyon
aktív tag

Engem a fehér számlap-kék mutató kombó fogott meg :R

@tothgera: korrekt! Mi a pontos típusa? :DD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#74270) Ra3 válasza Tothgera30 (#74266) üzenetére


Ra3
őstag

SNDC87P2

G-Shock-ból nekem ilyen van (GW330):

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#74271) #45302528 válasza apholyon (#74269) üzenetére


#45302528
törölt tag

Nekem ilyenem van:

(#74272) BAti77 válasza apholyon (#74267) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nekem utoljára ilyen volt...

...de a fekete bevonat sajnos kopósnak bizonyult...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74273) WiZARD válasza phranxinatra (#74261) üzenetére


WiZARD
addikt

Nagyon sokat cserélgetek szíjakat, de még nem karcoltam meg tokfület. Nem kell attól annyira félni.
(és ha mégis megkarcolnám akkor se érdekelne, alul van, sose látszik)

(#74265) Skimaster: ha mindenkinek ugyanaz tetszene, akkor 1 fajta órát lehetne kapni :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74274) stewe780 válasza Zserno (#74196) üzenetére


stewe780
őstag

úgy pörög a fórum, hogy alig találtam meg a válaszod...

Nekem kicsit bő volt, ráesett a kinyúló korona rész kézfejemre, alapból nem volt zavaró, de néha mikor visszahajlítottam a kezem, akkor eléggé benyomódott. Na 1-2 ilyen eset után már ha csak ránehezedett, az is zavaró volt. Egy szem kivétel után most megakad a csuklómon, vagy 1 kicsit feljebb. Néha minimálisan szoros, de azért így többször el tudtam már felejteni, hogy óra van a kezemen, annyira természetes volt. Kicsit olvastam utána, (amennyire az angol tudásom engedte), a szíj méret módosítása több esetben megoldást jelentett, bár sokan inkább plusz szemet rakattak bele.
Akik itt fém szíjjal (is) rendelkeznek, többen azt írták, hogy inkább bővebben hordják, a csatt alá befér egy mutatóujjuk, csak azt nem tudom, hogy ezt úgy beleerőltetve kell érteni, vagy mondjuk normál helyzetben a csatt és a csukló között alapból van akkora rés, hogy átfér a 1 ujjuk. Majd esetleg néhányan kérem ezt az infót osszátok meg. :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#74275) Szabikaa20 válasza stewe780 (#74274) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem beeröltetve fér be az ujjam,hanem simám úgy hogyhozzáér a börömhöz és a fémszíjhoz is! :) Egyébként én még a csaton is szoktam állítani,mert ott is szokott lenni 3-4-5 pozíció!Ezt olyankor mikor ha kiveszel egy szemet és szoros,de ha visszateszed akkr meg nagyon laza.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74276) Zserno válasza stewe780 (#74274) üzenetére


Zserno
tag

Igen a szem kivételével én is játszottam de nem tudtam úgy megoldani hogy valamennyire ne nyomodott volna hozzá a korona a kézfejemhez.. Ha pont passzésra raktam, hogy egy kicsit feljebb megállt az borzasztóan idegesített és állandóan tologattam le a csuklómon végéig.Mindenki más. Szerintem egy nehéz órát hordani úgy, hogy ujjnyi rés van a szíj és a csukló között az csúnya. Nekem talán fél centi volt.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74277) csabulaxi válasza phranxinatra (#74252) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Húú de felb@szott ez az oldal!

Sok rajoskodó ruppótlan köcsög magyarázza a csórótlanságát legalizálva a bűnözést.

Igazából ez egy alibaba népszerűsítő oldal, valószínű, hogy a tőzsdei bevezetést promótálandó.

Mekkora gáz, hogy a berakott hamisítványok képeiről ordít az igénytelenség, hányni lehet tőle.

Szerintem senki ne menjen arra az oldalra, mert a hülyéje még azt hiszi igaza van és mekkora a támogatottsága.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74278) Zserno válasza csabulaxi (#74277) üzenetére


Zserno
tag

Nagyon berágtál!!!!!!

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74279) csabulaxi válasza apholyon (#74267) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Nincs, de nyár óta erre ácsingózom.
Casio G-SHOCK GW-7900B
Mindenki(?) a sima kijelzőset ajánlja, de élőben ez a negatív, inverz kijelzőjű fogott meg.
Valaki vett is innen a fórumról nem régiben.

[link]

Én véleményem az, ha már extrém körülményekre veszek egy órát, akkor ne legyen benne mechanikus elem, lásd mutató, fogaskerék, stb.

Igen, berágtam, olvasva a rengeteg ember fejében megrögzült téves sztereotípiákat.
Ki a franc volt aki kitalálta ezt a műszak utáni dumát.? Soha nem volt gyárban.
Olyat láttam Olaszországban, hogy a gyártó soron jön a meghatározott termék és bizonyos szerződésben rögzített szám után, már a másik kereskedelmi cég (Ő is gyárt) matricáját rakják rá, az Ő dobozába csomagolják és az Ő meghatározott minőségellenőrzése szerint ellenőrzik, de ezek mind szerződésben rögzített minőségben, darabszámban, árban. Ha ezek mellett a cég ugyanazt gyártja akár a saját logójával annak az eladása, szervize, reklámja már az az Ő dolga, de nem gyárt stikában raktárra, hogy szopjon az értékesítéssel.
Mi a francot képzelnek, hogy 10 dollárból ideszállítva le lehet gyártani?!

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74280) entropy válasza csabulaxi (#74277) üzenetére


entropy
tag

ÁÁÁ, én tegnap este relaxáltam egyet otthon és kiment belőlem a napi feszültség. Ezután kíváncsian rámentem az oldalra és a posztok még hagyján... de ami a kommentekben volt... omg. Elolvastam 3-4-t és így azonnal offoltam az oldalt, mondván: "najó, ez nekem ma már nem kell" :D
Inkább nem is nézek vissza rá...

[ Szerkesztve ]

(#74281) Szabikaa20 válasza csabulaxi (#74277) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ne is mond!Én ma reggel olvastam el az összes hsz-t!Ennyi marhaságot még nem láttam egy helyen! :DDD
Méghogy "az óra régimódi,kiment a divatból és 2014-et írunk!Ott a mobil" hsz-n jót nevettem!Nagyon tudatlan bunkó írhatott ilyet! :))

stewe780: Nálam így van a fémszíjas óra beállítva! :) Nem azt mondom hogy nagyon lazán megy be az ujjam,de nem is kell tuszkolni!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74282) bigdaddylaza


bigdaddylaza
tag

üdv a facebookon van egy csoport hidegfém online csoport felrakott egy luminox mariner kvarcot..én meg oda irtam,hogy kár hogy nem automata.én antik óra meg felhuzos automata párti vagyok...nem az a lényeg...erre ezt kaptam..de nem is vitatkoztam vele,azt mondtam mindenki olyan órát hord amit akar...itt a válasz.biztos van bent igazság de nem tudott meg gyözni. :Y ..Hidegfém online késbolt A kvarc szerkezetek pontosabbak és kevésbé érzékenyek. Tény, hogy idővel lemerülnek és elemcsere válik szükségessé. De gondoljátok végig. Ha olyan lesz a világ, hogy nem tudsz elemet cseréltetni az órádban, akkor feltehetőleg órára sem lesz szükséged. Ha pedig automata órád van a világvége után, akkor pár év alatt (etalon atom vagy kvarc szerkezetek hiányában, amihez beállíthatnád) már olyan jelentős lesz a pontatlansága, hogy igazából tök mindegy mit mutat, mert úgyse annyi az idő. Az automata szerkezet jópofa dolog, meg értékes, ipartörténeti kuriózum, de ha pár évig biztosan a pontos időt szeretnéd tudni zombi apokalipszis idején is, nem csak reprezentálni akarsz vele, akkor inkább kvarcot ajánlanék............attól a fura jeltöl irta a választ..remélem lehet érteni,mert mindig össze vissza irok zagyvaságokaat:)

[ Szerkesztve ]

(#74283) TimeCenter válasza fagyalllo (#74254) üzenetére


TimeCenter
tag

Nemcsak porcelánszerű, de porcelán valóban. Az Eco-Drive órák többsége ( az Eco-Drive Ring, az Eco-Drive Vitro, az Eco-Drive Thermo és az Eco-Drive Duo kivételével ) porcelán számlappal készül, mert az engedi át a fényt a számlap alatt található solar cellához.

(#74284) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

Bocs !Egy pillanatra off ...Kérlek benneteket ,ha valaki tudj a Vateráról a rberto92 elérhetőségét irja meg nekem privátba ,köszönöm !

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74285) KelemenUhr válasza apholyon (#74267) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Nekem pl. pont egy analóg G-shock tetszik:

G-Shock 1150

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#74286) entropy válasza bigdaddylaza (#74282) üzenetére


entropy
tag

Hát, én erre az esetre vettem az eco drive citizenem :DDD

(#74287) Skimaster válasza bigdaddylaza (#74282) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ezért vettem egy seiko solar divert.... 6 hónap vak sötétben, a napfény 1 perc alatt feltölti. 200m vízállóság.... Atomvillanás után is jó lesz... :D

(#74288) icm


icm
tag

Gyerekek, hadd büszkélkedjek :DDD
Kedves párom meglepett szülinapomra evvel. Oké szar telefonos a kép, de lényeg látható

finoman megjegyeztem, hogy ez szuper, de azért 2 órának még van hely, ha nagyon szigorú vagyok akkor 3nak lesz hely. Innen nem látható annyira, meg a kép minősége is.. nos sorrendben
Seiko Spirit SCVS015 - egyenesen Seiya San-tól, anno 2008-ban vásároltam, az SCVS009-011 típusok fém csatjával (a tok ugyanis azonos) - utólagos vásárlás volt, nem volt olcsó, de amióta megvan azóta ezzel hordom az órát. Mindet szeretem de ez egy nagy szerelem a mai napig.

A második egy Festina, Myota kvarc szerkezettel, Orient Ray diver, valamint a Citizen Bullhead Challenge timer.

Ami hátravan az egy Panerai - ebből egy Parnis lesz vagy Panerai tok és hozzá svájci szerkezet evvel együtt tudnék még élni, de kínai werkes órát nem fogok venni, sorry de ez van. A másik egy Steinhart Nav-B 44mm-es kézihúzós lesz ha nagyon alkalmazni akarom a szigort akkor a harmadik kívánságlistás óra egy Strela 3133-as szerkezettel, fehér számlappal.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#74289) trassher válasza apholyon (#74267) üzenetére


trassher
addikt

Nincs G-m de egyre jobban úgy érzem hogy kellene. Ha kint vagyok nincs mit felvennem és örülnék egy strapás órának. Egy ilyet kellene beszerezni, ebay-en jó áron kapható. Itthon még egyik boltban sem találtam.

Redmi Note 7

(#74290) fagyalllo válasza TimeCenter (#74283) üzenetére


fagyalllo
őstag

Fene egye meg, még jobban tetszik! :)
Csak $140 Szingapúrból, nagyon csábító...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#74291) apholyon válasza csabulaxi (#74279) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ugyanilyen megfontolásból gondoltam digire, de az analógok is jól néznek ki... egyébként ez a model az egyik esélyes nálam is, szintén itt linkelte valaki.

Fémszíj téma: hasonló nekem is, mint Szabikának, idegesítene a szoros, de így sem tökéletes. Gondolkodtam rajta hogy ki kéne próbálni -1 szemmel. Mennyire macerás magamnak csinálni valami nem túl drága szerszámmal?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#74292) Zserno válasza csabulaxi (#74279) üzenetére


Zserno
tag

Igazad van de ne idegeskedj. Felesleges.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#74293) Szabikaa20 válasza apholyon (#74291) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mindkét esetben megoldható otthon is!Ha stiftes és nincs otthon célszerszám akkor valami vastagabb tüvel és egy kiskalapáccsal megoldható!Én pl cipővarrótüvel ütöttem ki!Vastag nem hegyes csak gömbölyített elejü!Alá egy deszka vag bútorlapdarab és simán kiutöd! A másik ugye ha csavaros azt meg kicsavarod és kész! De szerintem ez bármelyik órás ingyen megcsinálja 2 perc alatt! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74294) gprspeter válasza Szabikaa20 (#74293) üzenetére


gprspeter
senior tag

A MOM Parkban elkérnek érte 1000Ft-ot! :K

(#74295) BAti77 válasza icm (#74288) üzenetére


BAti77
aktív tag

Grat! Az órákhoz is! Az a Spirit tényleg gyönyörű... :C

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#74296) Szabikaa20 válasza gprspeter (#74294) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Meglehet! Akkor úgykellett volna írnom,hogy bármelyik JOBB órás ingyen megcsinálja! :) De 1000ft se egetverö összeg! :) Legfeljebb 1doboz cigivel kevesebbet sziv vagy 3 sörrel kevesebbet iszik! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#74297) Dzsana válasza Szabikaa20 (#74281) üzenetére


Dzsana
senior tag

Itt, ezen a fórumon hordtak össze sok marhaságot? Sajnos az elmúlt két hétben fingani sem volt időm, - csak menet közben - :D, így kimaradtam egy kicsit a dolgokból, s mivel még mindig nincs időm, csak egy vago időmérőm, így most nem is tudok visszaolvasni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#74298) SupaCow


SupaCow
tag

Ha már mindenki G-shock linkelésben van akkor énis.
Nekem egy ilyenem van. : )


http://50-gs.blogspot.hu/2009/04/17-poisonous-green-g-lide.html

f: @geboleather

(#74299) condy


condy
senior tag

Kérdés:
Az SKX007 és az SKX009 között csak annyi a különbség, hogy a 009 az pepsi?

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#74300) bigdaddylaza válasza icm (#74288) üzenetére


bigdaddylaza
tag

üdv nekem nem rég egy 12darabos telett meg,most valószinü megrendelem a 24darabost....;)gratula az órákhoz is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.