Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Pesten hol van olyan órás akinél vannak megvásárolható antik órák, doxa, omega, marvin, stb, és megbizható? Hantos?

Más. Aki pilota órára vágyik és valami márkásabbat akar, van egy Hamilton Pilot a vateran. Zafir, eta 2836-2.
Nem én árulom.

[ Szerkesztve ]

(#73902) ronin s8 válasza vadászcsiga (#73901) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy-egy darab mindegyiknél van. Olyan, hogy valaki több antik karórát árulna, szerintem nincs is. A Falk Miksában Singhoffernél láttam több, igen szép Saffit, persze nem olcsón.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#73903) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#73901) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na kit segítettem hozzá a Hamiltonhoz? Ma indult az aukció de már vége is

Ronin
Köszi, igazából rosszul írtam, csak leskelodes céljából.

entropy
De vateran kívül, mert licit nincs

[ Szerkesztve ]

(#73904) entropy válasza vadászcsiga (#73903) üzenetére


entropy
tag

2 perce néztem akkor még nem kelt el :D Valaki jól lecsapott rá

(#73905) WiZARD válasza vadászcsiga (#73903) üzenetére


WiZARD
addikt

Jo aron volt...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73906) bigdady válasza vadászcsiga (#73891) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem tudom nekem havernak van egy omega órája amit 30. Szulinapra kapott kb 800 e ft és a 3 éves szervize 100 e ft volt szóval ez nem csak rolexre vonatkozik.

(#73907) Ra3 válasza bigdady (#73906) üzenetére


Ra3
őstag

Miért kell 3 évente szervizelni? Én eddig csak az El Primero-ról hallottam ezt.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#73908) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok szakik!

Erről az Orkina óráról mi a véleményetek?
Tudom, hogy kínai, meg öteze', de az óraszerkezetről, általános minőségéről, ár/érték arányáról mit tudtok?

üdv.

(#73909) WiZARD válasza Ra3 (#73907) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem kell.
Esetleg ha regebbi coaxial volt, ami megallt es ezert kellett vinni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73910) Dzsana válasza vadászcsiga (#73901) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hányat adjak? :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73911) Szabikaa20 válasza Dzsana (#73910) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ha hányat akkor nem kér! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73912) fagyalllo válasza fraba (#73908) üzenetére


fagyalllo
őstag

Semmi elvárásod ne legyen, akkor pozitívan fogsz csalódni :)
Láttam már Orkina órát, egyáltalán nem tragikus, fél méterről pedig kifejezetten mutatós. A szíj persze sose legelt a réten, viszont a filléres miyota kvarc akár sok évig is elketyeghet gond nélkül.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73913) Bati0501 válasza Miamiquake (#73817) üzenetére


Bati0501
őstag

Ennek a Pateknak egészen véletlenül nincsen olcsó,pár tízezres,keleti hasonmása?

(#73914) szigy válasza vadászcsiga (#73901) üzenetére


szigy
csendes tag

[link]

Itt vannak olyanok amit kérdeztél

(#73915) trassher


trassher
addikt

Tag Heuer szervízintervallumról valaki tud információt? Egyik ismerősnek meg van már vagy 5 éve de múltkor mikor kérdeztem azt mondta nem volt még szervizelve. Kicsit furán néztem rá.
Ez lenne a kérdéses óra:

Redmi Note 7

(#73916) ronin s8 válasza Bati0501 (#73913) üzenetére


ronin s8
senior tag

Tele van vele a net... :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#73917) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

ETA2824-ről mit érdemes tudni? Pontosság, szervizigény, érték, stb?

(#73918) condy válasza vadászcsiga (#73901) üzenetére


condy
senior tag

Ők is. [link]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73919) Bati0501 válasza ronin s8 (#73916) üzenetére


Bati0501
őstag

:DDD

(#73920) g0n21


g0n21
senior tag

Nem tudok betelni vele, ma éppen NATO-val, amiért köszönet Entropy-nak a tegnapi deal-ért :) Katt-ra nagyobb

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#73921) Mariner válasza trassher (#73915) üzenetére


Mariner
tag

Ez a cikk ismerteti azt a szerkezetet ami abban a Tag-ban található.:
http://www.mvltrade.hu/7750review.htm
A tiszításra vonatkozó részt idézve:
" Ez óra jó példa arra, hogy 5-8 évenként tényleg érdemes kipucolni és újrakenni egy korszerű órát, hiszen ez a példány tulajdonképpen pontosan és látszólag problémamentesen jár, de a két csapágycsészében a fedőkő alatt olaj helyett már csak némi barnás ragacsot találtam. "
Szóval nem biztos, hogy az ismerősöd órája meg volna késve takarításilag, főleg ha azt figyelembe vesszük, hogy hajlamos az ember az időt rosszul megsaccolni, és akár 3év is lehet az a "vagy 5éve". Persze ha jót akarsz neki akkor osszad meg ezt az infót vele, hátha akkor lepontosítja mikor is vette és elviszi a szervízbe (azt persze nem lehet tudni mióta volt az üzletben amikor megvette). Mivel a szervízhez ennél a kategóriánál már jópár alkatrész cseréje is tartozik+ tok és karcsat polír, szinte új órával fog a szervíz után belibbenni...Igaz némi aprót azért ott kell hagynia cserébe...

MZ/X jelentkezz!

(#73922) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Rég voltam aktív a fórumon bokros teendőim miatt (nem, nem vagyok kertész). :)

Ideje egy újabb körkérdésnek, méghozzá a következő témában:
Melyik korszak volt az óragyártás aranykora, és milyen korból való órákat viselsz?

A: Antik (-1920)
B: Vintage (1921-1970)
C: Retro (1971-1999)
D: Modern (2000-)

Kezdeném is:

D valamint egy kis B

Én hiszek a modern kor kütyüiben és a technika fejlődésében.
Szem előtt tartva azt, hogy a régi nem feltétlenül rossz vagy elavult, tehát:

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#73923) trassher válasza Mariner (#73921) üzenetére


trassher
addikt

Köszi a választ! 4 vagy 5 éve kapta ez biztos mert vagy abban az évben amikor kezdtünk az egyetemen vagy rá 1 évre.

Redmi Note 7

(#73924) ronin s8 válasza molnarpeter (#73917) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jó.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#73925) Szabikaa20 válasza Miamiquake (#73922) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Többnyire D ,de néha B,C-is! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73926) Ereshkigal válasza Miamiquake (#73922) üzenetére


Ereshkigal
őstag

B, C, D vegyesen.

(#73927) ans válasza Bati0501 (#73913) üzenetére


ans
aktív tag

Parnis Patek:
[link]

Bár ez nem pont ugyanaz.

Miamiquake:

C,D

[ Szerkesztve ]

(#73928) Zozzer888 válasza Miamiquake (#73922) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hohó, ez a Dzseni olyan, mint az enyém:) :C Gyönörű :R (Sajnos nekem a mutatók nem foszforeszkálnak már,de az 5 éves szervizen majd égnek állítom Dzsana mester haját pár ötlettel XD)

Amúgy BCD :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#73929) Bati0501 válasza ans (#73927) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi szépen,de ez még Parnis-on belül sem vmi szép. :R :R

Miamiquake: Egy órám van,az pedig D-ből való,aranykor az passz...

(#73930) Dzsana válasza Miamiquake (#73922) üzenetére


Dzsana
senior tag

Egyértelműeb a B volt az aranykor, egészen a 70-es évekbeli nagy óraipari válságig.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73931) bbuffy


bbuffy
senior tag

Olx en van egy pilóta steinhart, a full minimal, nyolcvanért. Ha vki ilyet keres épp.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#73932) ronin s8 válasza Miamiquake (#73922) üzenetére


ronin s8
senior tag

Kicsit hasraütéses a kategóriák határa, de legyen! :)
Én a zsebóra korszak végére tenném az antik korszak végét (emígyen nyílvánvaló, hogy nincs konkrét évszám). :P Egyértelműen ez volt az aranykor. Minden elv, technika kipróbálásra és bevezetésre került. A sorozatgyártás is hosszú-hosszú múltra tekintett vissza. Hihetetlen, ma már emberi ésszel felfoghatatlan technikai újítások garmadája született.
Az újabb korszakot én 1926-tól indítanám. Ekkor vezette be ugyanis a Rolex az Oyster tokot. Ezzel vált egyértelműen stabillá, megbízhatóvá a karóra. Az automatika is nagy fejlődésnek indult. Szép lassan a többi cég is átvette vagy kifejlesztette a saját vízálló és automata óráját. Az IWC és a Patek (és még pár cég) még nem. Ők későn reagáltak. Azt gondolták, a luxus image pótolja a fejlesztéseket.
Végülis könnyű helyzetben voltak: az '50-es évekre készen voltak az óraipar legjobb, legszebb szerkezetei. Egy akkori Patek jobb, kevésbé érzékeny, mint egy mai. A mai Rolex szerkezetek ősei is megvoltak (kivéve a kronográfot). :)
A '70-es években aztán beütött a krach. A kvarc korszak első évtizedében szinte hetente ment tönkre egy-egy régi patinás cég, végül sokezer szűnt meg - nyomtalanul. Ebben a korszakban a még talpon maradók is kínlódtak. A Rolex is csak agresszív amerókai marketingjének köszönhette, hogy túlélte a válságot, sőt: egyedül ő emelt (persze) óvatosan árat. A Vacheron pl. gyalázatos órákat tokozott bérben, a JLC nem különben! Zenith-ről, Breitlingről - és a többiről - ne is beszéljünk...
Ez a korszak tehát minden szempontból visszaesés volt.

Én igazság szerint a mai modern korszakot sem tartom túl jónak, miközben soha nem készült még ennyi jó óra. De igazi fejlesztés nincs. Régi terveket porolnak le, vagy polimerizálják a spermát valami különlegesnek szánt számlaphoz. Ennyi... :O

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#73933) albert8


albert8
addikt

3-5 RING-es nato vagy zulu szíjakat honnan szoktatok rendelni? kipróbálnék valami más szint is, ha lehet 3000 alatt. Fontos, hogy Ne szögletes csat legyen rajta. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#73934) von toth


von toth
tag

1950-1970

Amit ebben az időszakban legyártottak, az még többé kevésbé ma is hozza a prímet. Mechanikus órában nem is kell több ebben az időszakban szerintem minden olyan dolgot legyártottak ami egy átlag usernek kell.

2010 utáni.

Itt a japánok tökélyre fejlesztették a kvarcszabályzást, kíváncsi is vagyok hány évtizedig mennek ezek a szerkezetek hibátlanul. Hiszen tudunk olyan órákat, amik 10-15 éve ugyanazzal az elemmel mennek.

Egyik haveromnak csinált egy elektromos kapásjelzőt a haverja 95-ben és az elemet vákuumba tette. Az elem azóta is rendületlenül megy, állítólag az a csimborasszója a dolognak, hogy vákuumban kell elhelyezni az elemet és akkor sokkal nagyobb lesz az élettartama.

Ami viszont nem tetszik:
Ad1: hogy gyakorlatilag túlbonyolítanak órákat (ébresztő, pályakör, részidő, disznónak vacsora, tyúkokat megfejni stb :D )

Ad2: Eszetlen módon növelik az óratokok méretét sok órát nem tudnék hordani, mert toronyórát csinálnak a kedves gyártók.

(#73935) vadászcsiga válasza g0n21 (#73920) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ne is telj be vele, szúrj be minél több képet én szívesen nézem őket. Ezért szeretem ezt a hobbit, mert lehet fotózni amit imádok.

Dzsana
Tőled lenne a legjobb de muszáj kipróbálnom egy 36-38mm-es órát a csuklomon. Egy 34-es raketa már volt itthon de természetesen nagyon kicsi. Mielőtt kidobok több tízezret látnom kell hogy megfelelő e.

Szigy, Condy
Köszonom a linkeket

[ Szerkesztve ]

(#73936) fagyalllo válasza albert8 (#73933) üzenetére


fagyalllo
őstag

például: [link] [link]

Neki is vannak jó cuccai: [link]

Ha nagyon olcsót akarsz: [link]

Ez már drágább, de meg is látszik rajta: [link]

(#73935) vadászcsiga ha jól emlékszem, volt neked egy kis Seiko 5-öd, az akkora méretű

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73937) vadászcsiga válasza fagyalllo (#73936) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen, olyan mint a tied ;) Az épp határeset volt, de ez órafüggő. Ha valami szép letisztult akkor hajlandó vagyok megbocsátani neki hogy kisebb, de több mint valószínű hogy egy ilyen Bambino lesz belőle

(#73938) condy válasza Miamiquake (#73922) üzenetére


condy
senior tag

B és C 10%-ban, D 90%-ban. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73939) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok.
Ezen az Orient órán az a kis nyomógomb amit piros nyíllal jelöltem az mire szolgál?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#73940) fagyalllo válasza vadászcsiga (#73937) üzenetére


fagyalllo
őstag

A Bambino határozottan nagyobb, nem lesz gond vele.

Nálam is egyre érik a Seiko eladása, tervben van egy Seiko SMY141, kettő nagyon hasonló óra pedig felesleges... Bár most alakul a következő fekete Parnis pilóta és a kis ötös volt az első automatám és nem s foglal sok helyet... :)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73941) evo87 válasza Jenne (#73939) üzenetére


evo87
őstag

Napot lehet léptetni vele.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#73942) vadászcsiga válasza fagyalllo (#73940) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én szerencsére nem ragaszkodom így a targyaimhoz, szívfájdalom nélkül tovább adom.

Hasonlónak azért nem mondanám

[ Szerkesztve ]

(#73943) fagyalllo válasza vadászcsiga (#73942) üzenetére


fagyalllo
őstag

Azért vannak hasonlóságok: zöld számlap, indexek, nap-dátum, Seiko felirat :)
Ami nem tetszik, hogy a lume elég béna, az ötösön olyan szépen világítanak a mutatók, indexek, számok, míg a jóval drágább Kineticen csak a mutatók és 4 kicsi index.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73944) g0n21 válasza fagyalllo (#73943) üzenetére


g0n21
senior tag

Lespórolták a luminescence festéket a szerkezetért cserébe, igy lehetett racionalizálni a költségeket. :D

Egyébként elolvastam amit linkeltél a napokban nekem a seiko - TAG témával kapcsolatban, nem semmi, hogy a TAG feje is odakerült WUS-ra :) A hasonlóság pedig elég meredek.

A brightz-ról sokmindent sajnos nem találtam, de az Ananta szvsz egy rettentő randa valami. Sajnálom nagyon, hogy most nincs a japánoknak normális méretű, finom vonalvezetésű auto-chronoja (bár lehet csak en nem találtam egyet sem)...
Ugy tűnik, ez mar svájci sajátosság.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#73945) vadászcsiga válasza fagyalllo (#73943) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Enyémnek ahogy a képen is látszik határozottan fekete számlapja volt

(#73946) condy válasza vadászcsiga (#73942) üzenetére


condy
senior tag

Jó neked. Ėn nem tudok semmit elengedni. Sajnos!? Minden egykori szenvedélyem maradvãnya (a 80-as évek kamaszkori sörösdoboz gyűjteményétől kezdve) az utolsó darabig megvan. Két ház padlása full. Szekrények, vitrinek tele. A filléres bélyegektől kezdve bakelit, cd, dvd, festmény és a drágább kerámiákig minden megvan. Mindig azzal vigasztalom magam, hogy majd az unokåim az általam összegyűjtött holmikból lesznek milliomosok. :D
Jó lenne néha eladni is, de nem visz rã a lélek. :W

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#73947) fagyalllo válasza vadászcsiga (#73945) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az enyém viszont határozottan zöld, SNKE59.

g0n21:

Mindkettő a Seiko felsőbb kategóriás típuscsaládja, azokon belül több mdellel és szerkezettel, leginkább belső piacra, szóval japán oldalakon érdemes keresgélni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73948) vadászcsiga válasza condy (#73946) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ne bánd, unokaid úgy kidobják majd mint a huzat :DDD

Fagyalllo
Enyém tipusszáma ez volt: SNKE63K1

[ Szerkesztve ]

(#73949) Zozzer888 válasza condy (#73946) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nagyon együtt tudok veled érezni...detto. (Bár szerencsére doboz gyűjteményem nincs)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#73950) vadászcsiga válasza Zozzer888 (#73949) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Majd lesz, fiatal vagy még :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.