Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) WiZARD


WiZARD
addikt

Akartam csinálni lume képeket, de sajnos nem lettek jók. Nem foglalkoztam fehéregyensúllyal, gondoltam raw és utólag megoldom. Hát így meg a zöld lume picit kékes lett a képeken :(





Nagyban megnézve látszik, hogy a Steinhartokon sokkal pontatlanabb a lume festés, és nem is annyira egyenletes.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73802) JackFeryll válasza WiZARD (#73801) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nagyon futurisztikus lett. :)
Na itt tényleg megmutatkoznak a részletek.

(#73803) Szabikaa20 válasza WiZARD (#73801) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hogy hogy az ocean 1 nem dátumnagyítós?Vagy még a régebbieknél nem volt nagyító?Egyébként szép órák! :) Ma én is akartam lumes képeket csinálni,de majd holnap...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73804) WiZARD válasza Szabikaa20 (#73803) üzenetére


WiZARD
addikt

ööö milyen dátumot is nagyítson? :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73805) tupacamaru válasza WiZARD (#73804) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#73806) fagyalllo válasza g0n21 (#73799) üzenetére


fagyalllo
őstag

Érdemes elolvasni, állítólag abban a topikban bukott ki először nagy nyilvánosság előtt a dolog, pár nap múlva a TAG főnöke is hozzászólt. Persze elég szerecsenmosdatás ízűre sikerült... :)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73807) Szabikaa20 válasza WiZARD (#73804) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Izeee.... :DDD :DD Fogós kérdés...Azt nem is figyeltem! :B

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73808) vadászcsiga válasza Dzsana (#73794) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Miért nem írsz sehol méreteket? Megspórolnál nehány felesleges választ.

(#73809) hdman


hdman
őstag

Most értünk haza a Holtodiglan c filmről, Ben bácsinak valami pepsis órája volt ;)

Sopron city :)

(#73810) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Jó multkorában valaki linkelte hogy milyen órákat foglaltak le Janukovics-tól. Az egyikre nagyon kíváncsi voltam és most véletlenül rábukkantam. Mondjuk elég csúnyácska szegény :D :D

Greubel Forsey - GMT
525.000 Euro :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#73811) bipet válasza vadászcsiga (#72449) üzenetére


bipet
tag

Szia
Nézted már hogy vajon mennIért lehet összerakni egy korrekt panerai ra emlékeztető tárgyat korrekt szerkezettel jó minőségű tokkal és festett számlappal na meg persze ne feledjük a hozzá illő szíjat.

(#73812) bbuffy válasza WiZARD (#73801) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ügyes. :C

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#73813) Dzsana válasza dilajoska1 (#73810) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ez annyira csúnya, hogy már szép, legalábbis nekem majdnem tetszik, kellemes benne az a kék.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#73814) hdman válasza hdman (#73809) üzenetére


hdman
őstag

Rolex GMT Master II with Pepsi bezel

Sopron city :)

(#73815) icm válasza g0n21 (#73756) üzenetére


icm
tag

Nato és Zulu : alapvetően a gyűrűk alakjában találsz különbséget. A Nato az "szögletes" a Zulu pedig szép nagy ovál. Zuluból is most már van 3 és 5 "gyűrűs" - hasonló a Nato-hoz, átfűzöd a stifteken majd ha 5 gyűrűs akkor a natohoz hasonlóan a kis / mellék szíj végén levő gyűrűn is. És igen, Zuluból van két részes. Mint egy bőrszíj, vagy vászon szíj.

Innen nézve ez nato. Ha kétrészes lenne akkor a szíj és tokfül - tok környékén átlátnál, itt csak azt látod, hogy a mellék szíjnak deklarált valami :D vagy a szíj visszahajtás végén levő gyűrűn át van fűzve.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#73816) icm válasza WiZARD (#73801) üzenetére


icm
tag

Vagy mérj a tokra wb-t, az viszonylag szürkés.Mint a második omega esetén, annak a wb értékei kellenének, vagy a többihez azt vetted alapul?

Amúgy a Sumo az nagy like. Persze a többi is. Azért ha a Steinhartot ki akarod dobni szólj hova :D Most néztem a bronz tokos, kézi húzós (unitas 6497-1) Nav-B órát, az szimpatikus.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#73817) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Tegnap néztem a Konyhafőnök c. műsort és észrevettem hogy Pierre kezén egy szép óra van.

Nem igazán találtam jó képet neten róla de szerintem egy Patek nautilus volt, igaz lehet tévedek:

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#73818) WiZARD válasza icm (#73816) üzenetére


WiZARD
addikt

Arra probaltam beloni utolag. Sajnos nagyon sargas fenynel fotoztam.... Igy utolag a wb allitasnal probaltam szem elott tartani, hogy a lume szine ne legyen nagyon valotlan.
Csak a chrono omeganak kek a lume-ja, de megfelelo wb mellett a tobbi is nagyon kekbe fordult volna. Tobb layerrel meg nem volt kedvem szorakozni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73819) Cha-b válasza Miamiquake (#73817) üzenetére


Cha-b
senior tag

Minden részben más óra van rajta, én is szoktam figyelni. Előző részben egy Diver volt Rolexre tippeltem, de nem tudtam megfejteni. :)

Zé egyik részben az egyik szakács ételét úgy minősítette, hogy "másolat mint Pierre órája"... Nem tudtam hova tenni, Pierre is csak nézett rá. Nem hiszem, hogy kamut hordana inkább valami drága óra olcsóbb koppintására gondolt valszeg más svájci gyártótól.

CSAKAKISPEST!!!!

(#73820) csabulaxi válasza Miamiquake (#73817) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Én is néztem, én is észrevettem, én is erre tippeltem, hangosan mondtam is (bár szerintem Te nem hallottad) a család meg hülyének nézett, hogy én mivel foglalkozom, mikor feszültség van. :DDD

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73821) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Egyébként sok szép óra megfordult Pierre kezén a müsor folyamán!Én is néztem... :B

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73822) vadászcsiga válasza bipet (#73811) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igazából az eBay teli van kézihúzós 6497-essel, marina military felirattal és anélkül. Szalcsiszolt és polirozott tokkal, 20e Ft ingyen postával.
Még gondolkodom hogy szükségem van e rá. Automatát nem tudom miért nem készítenek, vagy csak nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#73823) g0n21


g0n21
senior tag

Egész véletlen nincs valakinek egy 20mm-es fekete nato-ja, vagy zulu-ja elfekvőben?

Nem rendelnék ezért most külföldről, csak próbálgatom, hogy melyik milyen a pandához.
Tegnap Veron topiktárs jóvoltából jutottam hozzá egy Rios Kalugához, ami kifejezetten jól áll.
Nato/zulu viszont még sosem volt :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#73824) icm válasza WiZARD (#73818) üzenetére


icm
tag

ja nem kell layerrel foglalkozni. Értem, hogy a lume akart a mérvadó lenni, de a környezeti fények sajnos nem ideálisak, vagy ez vagy az lesz a jó. Persze a legjobb a réteges megoldás maszkolva, miegymás. Hacsak nem életed képe a háttérbe akkor nem érdemes ennél többet foglalkozni :) szerintem.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#73825) Cha-b válasza Cha-b (#73819) üzenetére


Cha-b
senior tag

"így én azt mondanám rá, hogy olyan mint Pierre aranyórája egy másolat"

Így hangzott pontosan, kikerestem közben :) [link] 16:45 -től

CSAKAKISPEST!!!!

(#73826) Tothgera30 válasza vadászcsiga (#73822) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én most egy aut.-ra pályázok ebay-en.

#73823 g0n21: Bond van most elfekvőben.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#73827) SeatZola válasza vadászcsiga (#73822) üzenetére


SeatZola
őstag

Pedig van automata változatban is:
[link]

Rappi

(#73828) icm


icm
tag

Hogy legyen pár kép is tőlem :D

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#73829) entropy válasza g0n21 (#73823) üzenetére


entropy
tag

Nekem van fekete nato, 20mm. TUTUnál vettem. Kb. 1 hétig használtam, aztán vettem egy 2 részes fekete "nato"-t. Erre meg sztem nem lesz már szükségem

[ Szerkesztve ]

(#73830) von toth


von toth
tag

Aranyos.

Lehet, hogy volt már. Csak japán.

[link]

(#73831) g0n21 válasza Tothgera30 (#73826) üzenetére


g0n21
senior tag

fekete / ? (ez lehet hülye kérdés, de én színtévesztő vagyok)

TUTUnál van szíj? 800m-re vagyok tőle, akkor lehet elnézek arra... Ott milyen árban van? neten nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#73832) entropy válasza g0n21 (#73831) üzenetére


entropy
tag

2000 Ft minden NATO De én szívesen odaadom az enyémet mondjuk a feléért :D

[ Szerkesztve ]

(#73833) vadászcsiga válasza SeatZola (#73827) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Wow ezen még dátum is van, köszi. Közben rájöttem hogy Skimaster már küldött linket ilyen órákra csak emlékezet kiesésem volt :)

Szerk: viszont csak 22-es a füle. Akkor mégsem jatszik.

[ Szerkesztve ]

(#73834) SeatZola válasza vadászcsiga (#73833) üzenetére


SeatZola
őstag

Itt van 24-es szíjjal: [link]
[link]

Sőt van 26-os is:[link]

De én ezt venném, titán tokkal +25USD-ért zafír üveggel:
[link]

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#73835) g0n21 válasza entropy (#73832) üzenetére


g0n21
senior tag

PÜ ment

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#73836) Tothgera30 válasza g0n21 (#73831) üzenetére


Tothgera30
Ármester

20mm-es 5 gyűrűs Zulu ;) . Minőségnél is minőségibb :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#73837) g0n21 válasza Tothgera30 (#73836) üzenetére


g0n21
senior tag

Nincs zöld az órámban... :/
Mindjárt látok közelebbről egy natot, aztán kiderül :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#73838) Sungoo válasza Tothgera30 (#73836) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez is onnan van :)

(#73839) fagyalllo válasza von toth (#73830) üzenetére


fagyalllo
őstag

Sokunk kedvence, az egyik legszebb Casio. Svájciként 4x drágábban jobban tetszene? :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73840) von toth válasza fagyalllo (#73839) üzenetére


von toth
tag

Nem. A csak japán arra vonatkozott, hogy csak japán márkákkal foglalkoznak ahogy elnézem. Nekem nem kell bemutatni és japánmániás vagyok. :)

(#73841) fagyalllo válasza von toth (#73840) üzenetére


fagyalllo
őstag

Bocs! Japán üzlet, mi mással foglalkozzon? :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73842) tacto


tacto
aktív tag

Ezek a kinai "Unitas"-ok milyen szinten kozelitik meg az eredeti svajcit? Gondolok anyagfelhasznalasra, kidolgozottsagra. Laikus vagyok ezen a teren, foleg igazan sokeves szemelyes tapasztalat nincs meg, bar van mindketto (kinainal a gyartokat, illetve alfajokat sem ismerem, ha vannak ilyenek).

[ Szerkesztve ]

(#73843) ronin s8 válasza tacto (#73842) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem pont ezeknél eléggé jó minőséget produkálnak a kínaiak. Végülis zsebóra szerkezetekről beszélünk, ahol se az anyaghasználat, se a méretpontosság nem igényel különösebb finomságot.

Az eredetihez megszólalásig hasonló kínai Jones (IWC) werket láttam.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#73844) tacto válasza ronin s8 (#73843) üzenetére


tacto
aktív tag

Koszi a valaszt. Jogos, alapbol "igaslovak". Elegge elterjedtek a kinaiak es szemtelenul olcsok is, ezert foleg a kerdesem. Itt is epp szoba kerult.

(#73845) Skimaster válasza vadászcsiga (#73833) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ráadásul jobb áron is....

(#73846) tacto válasza ronin s8 (#73843) üzenetére


tacto
aktív tag

Jones- jol hangzik :)

Az anyagminoseg bekebeli elkepzeles sem allja meg vajon a helyet?

Tudtommal amugy a regebbi Unitas-okat jobban ertekelik, mint pl. az ujabb, mar ETA egisze alatt keszulteket.

(#73847) SupaCow válasza icm (#73828) üzenetére


SupaCow
tag

A kezeden fotozzad a bullhead-et ne az asztalon :)

f: @geboleather

(#73848) fagyalllo válasza tacto (#73846) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem túl részletes, de azért érdekes összehasonlítás: svájci és ázsiai 6497

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73849) vadászcsiga válasza SeatZola (#73834) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Titán miért jobb? Sérülékeny nem?

(#73850) ronin s8 válasza tacto (#73846) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez a "békebeli" anyagminőség is részletesebb vizsgálatot igényelne. Ilyen, mélyebb szinten senki outsder nem lát, mert nem láthat bele a dolgokba. Egy alap Unitas - valljuk meg, nem egy űrtechnika. Ha a rizsszeműek által készített gépen tűrés alá mennek, túl nagy baj nem lehet se a pontossággal, se a tartóssággal, se az esztétikával. A hozzá való anyagok köre nyílt ipari titok már száz éve. A ruszki óraipar melléfogásai is inkább az ideológia által vezérelt, kínos hiánygazdaság önszopató mechanizmusai miatt következtek be. Pl. a perckerékhez szánt hengerelt sárgaréz lemez elfogyott, így máshonnan kellett átcsoportosítani, ami a feltekercselés miatt nem tudta időben kirúgni magát, ezért a kész fogaskerekek vetemedése miatt egész sorozat óra járt pontatlanul. De a tervet teljesítették. :W

Azon kívül egy ilyen billegő, horgony a méretezés miatt nagyobb megmunkálási pontatlanságot is elvisel. Ha viszont közelebbről megnézel egy Rolex horgonyt, és egy ilyet, rájössz, hogy bizony még van hová fejlődniük... ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.