Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) Szabikaa20 válasza Misi1979 (#73450) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A zasszony alkotott?! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73452) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

MA DÁTUMÁLLÍTÁS!

Lehet előre tekerni picurkát.

Rádiósoknak pihi van. :DDD

Elnézést a képekért, de nekem tényleg tetszenek.

[link]
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73453) #45302528


#45302528
törölt tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nagyságrendileg milyen szervízköltséggel lehet számolni egy 7s26, illetve egy 6R15-ös Seiko esetében? Időszakos szervízre gondolok (5-6 év).

(#73454) Misi1979 válasza Szabikaa20 (#73451) üzenetére


Misi1979
őstag

:C

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#73455) csabulaxi válasza csabulaxi (#73452) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A Rolex sub tisztelgésről itt egy videó.
Az kiderült, hogy csavaros a korona.
Aki bírja a nyelvet beszámolhatna mit mondtak az óráról.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73456) Veron válasza JackFeryll (#73446) üzenetére


Veron
őstag

Nem túl nagy. A 38-as kvarc Certina DS Podiumom még pont megfelelő.
Pedig nagyon tetszenek a pilóta órák. :(

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#73458) Szabikaa20 válasza Veron (#73456) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Akkor nagyon vékony lehet a csuklód.... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73459) fagyalllo válasza Veron (#73456) üzenetére


fagyalllo
őstag

A Seiko SNK809-et akkor pont neked találták ki.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73460) Jeke05 válasza stewe780 (#73376) üzenetére


Jeke05
csendes tag

Ugye természetesen automata Tissot volt? Mert ha kvarc volt, akkor nem vonulok el azért sírni.... :) :(

(#73461) entropy válasza csabulaxi (#73455) üzenetére


entropy
tag

Seiko NH35 movement van benne, teljesen japánban készült az egész óra. A Kentex tulajdonosa és az egyik dizájner is 20 évig a seikonál dolgozott. Az ára 780 dollár, ami a review készítője szerint is túlárazott ehhez a szerkezethez képest. De nem a szerkezet miatt ilyen drága, hanem:

-mother pearl dial (ez valamilyen különleges kagyló számlap, nem tudom magyarban mi ennek a neve)
-nagyon szépen polírozott tok
-zafírüveg
-a szíj is nagyon szépen megmunkált darab
-csavarokkal rögzíti a szíjat a tokhoz, ez nyilván biztosabban tartja össze a kettőt
-összességében a seiko legkiemelkedőbb óráival megegyezően van elkészítve

Tehát a lényeg, hogy maga a tok, szíj kivitelezése rendkívül jó minőségű és kényelmes hordani.

A review készítőjének a szíj láncszemeinek cserélésével volt valami baja, de pontosan nem értettem mi... De a lényeg, hogy nehéz méretre állítani a szíjat, órás kell hozzá.

Összességében rendkívül meg volt elégedve a hapsi az órával, nem tudta mire kell számítani. A lume is rendkívül jó, a szíj is fantasztikus, a teljes óra minősége kiváló.
Ami egyedül megkérdőjelezi azt, hogy ennyiért megvegye ezen az áron az a NH35 szerkezet.
Állítólag lehet kérni kagyló számlap nélkül is, akinek nem tetszene (de ki ne akarná kagyló számlappal?! szerintem nagyon feelinges egy olyan órával búvárkodni, aminek a számlapja is onnan jött, ahol mi vagyunk épp :DDD Vagy valami kagylótenyésztő farmról ;] )
Egy link a luméről és egyéb képekről, specifikációról.

Ha valamit elrontottam, félreértettem javítsatok ki :)

[ Szerkesztve ]

(#73462) Kulbi válasza csabulaxi (#73452) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Így elsőre elég jó árnak tűnik (zafír és kerámia), kérdés mennyi lesz mire ideér?

Entropy által linkelt cikk szerint a jövőben majd lehet váltanak a Miyota 9015-re, ami jó hír.

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#73463) Veron válasza fagyalllo (#73459) üzenetére


Veron
őstag

Igen a Seiko 5-t már néztem én is, annak tényleg jó a mérete.
@Szabikaa20: majd csuklóra fogok gyúrni. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#73464) Jeke05 válasza young78 (#73420) üzenetére


Jeke05
csendes tag

Jó akkor egyszerűsítve megközelelítve a dolgokat, eltekintve attól, hogy a Certinának sokkal szebb a kidolgozása: Normál használattal, rendszeres szervízzel a Certina sokkal tartósabb is mint az Orient? (pontosan 5x tartósabb? :) )
Jobbak-e jelentősen a szerkezethez felhasznált anyagok a Certinánál mint pl. az Orientnél vagy mint egy sima Seiko 5 -nél?

[ Szerkesztve ]

(#73465) fagyalllo válasza entropy (#73461) üzenetére


fagyalllo
őstag

Bezzeg ha a tucat japán helyett egy tucat ETA szerkezet lenne benne és swiss made felirat a számlapon, rögtön nem lenne túlzó az ár. :)

Nagyon szépek ezek a Kentex órák, a pilóták ára pedig igazán baráti, azokba ilyen értelemben se lehet belekötni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73466) entropy válasza fagyalllo (#73465) üzenetére


entropy
tag

Hát igen, valószínűleg így lenne sajnos :)

(#73467) Ra3 válasza fagyalllo (#73465) üzenetére


Ra3
őstag

Az a kék mutatós/fehér számlapos Skyman nagyon ott van a szeren, csak valami normális beszerzési forrás kellene hozzá, az ebay-en 100k alatt nem nagyon láttam. A rakuten-es linked a 245 dolláros árával nagyon baráti, ha jól láttam szállítanak ide is +15usd-ért, már csak kellene valaki a bepróbálkozik. :D

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#73468) csabulaxi válasza entropy (#73461) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Köszönöm.

A képek alapján szép munka, kinézetre én picivel a Steinhart fölé tenném, szép a polír nagyon és a rakott indexek nagyon ott vannak. Ja, és nincs merci jel a mutatón! :R
A nem limited, sima fekete ára 550 dollár, ha azt 40 százalékkal szorzom (vámáfa) akkor kb. 200 ezer forintból ér ide.
Most ér-e dupláját a steinnek, vagy 50 ezerrel többet mint a davosa, Seiko (nen grand seiko) werkkel?
Hááát?!

A színál meg erre a spec fejes csavarra gondolok, hogy ehhez spec fejes kulcs, csavarhúzó kell.
Miért nem imbuszos? :F

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73469) fagyalllo válasza Ra3 (#73467) üzenetére


fagyalllo
őstag

A szkájvacsiznál én voltam a jégtörő, most más következik.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73470) BAti77 válasza csabulaxi (#73468) üzenetére


BAti77
aktív tag

Szerintem nem. :N Annyival nem hinném, hogy többet nyújt. Amúgy ránézésre nekem ez ugrott be róla...

...és ezt is be lehet szerezni 200 alatt, bár a lünetta nem kerámia...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#73471) stewe780 válasza Jeke05 (#73460) üzenetére


stewe780
őstag

Ha automata lett volna szerinted tönkre tudott volna menni? Nem kell sírnod, én sem tettem, de azért az ára indokolt volna még néhány év ketyegést. Most ugyanaz japán minőségben kb. féláron volt, nem is fizettem a swiss made feliratért.

Na és egy másik korábbi kérdésre válaszolva:
Pont az a gond, hogy az ár nem jelent semmit a hosszútávú működésben. Ha az a forma, márkanév, vagy a "swiss made" felirat valakinek jelent annyit, amennyivel drágább, vegye meg, de ne remélje azt, hogy annyiszor olyan tartós lesz, mint amit az ár önmagában indokolna. Egy több százezres óra is ugyanúgy szervizbe kerül, mint a 70-ezres, és ugyanúgy széttárják garanciaidőn túl a karjukat a szervizben, és itt a fórumon is a hozzászólók, hogy
"- Tömegtermelés van kééremalásan!"

Ja és aki mindig javíthatót akar, az pedig vegyen automatát, és vigyázzon rá!

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#73472) young78 válasza Jeke05 (#73464) üzenetére


young78
tag

Röviden és tömören: igen. Ki fogja az orientre az újkori árának a felét 5-7 évente rákölteni, és addigra a zafírüveg hiányának a nyomai is jelentkezni fognak.

(#73473) young78 válasza stewe780 (#73471) üzenetére


young78
tag

A quartz órától 13 év talán nem is annyira rossz. A tied ha jól emlékszem egy ritka szerkezetes ébresztős, amit ma már nem építenek be semmibe, ezért gazdaságosan valóban nem feléleszthető, talán ha valahonnan szerzel donort. 13 év mennyi pl egy Iphone, egy laptop, vagy bármilyen műszaki termék életében?

(#73474) csabulaxi válasza BAti77 (#73470) üzenetére


csabulaxi
senior tag

... ne már, hát abból ki tud esni a csavar! :DDD

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73475) stewe780 válasza young78 (#73473) üzenetére


stewe780
őstag

Ez a 13 év viszonylagos. Ha mondjuk egy japcsi quartz is megüti ugyanezt fele annyiért, akkor azt mondom, hogy kevés, ha a japán 5 év után kinyiffan, akkor viszont megérte. Majd újabb 13 év után meglátjuk ;]
Mindenesetre akkor, ott nekem kevésnek tűnt... :W
...de ez nem tekinthető eléggé objektív álláspontnak! :DDD

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#73476) BAti77 válasza csabulaxi (#73474) üzenetére


BAti77
aktív tag

:DD Ott a pont... ;]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#73477) Jeke05 válasza stewe780 (#73471) üzenetére


Jeke05
csendes tag

Jaaa, hogy ha kvarc volt akkor 13 év szerintem se olyan rossz, inkább átlagos. Főleg ha vmi préselt műanyagos, kőnélküli szerkezet van benne.
Az már más kérdés, hogy egy nem swiss made kvarc is simán elmehet ennyi ideig.
Igen szerintem az automata is tönkre tud menni, úgy hogy kuka legyen, pl. nagyon elkopik a szerkezet, nincs hozzá alkatrész vagy "donor", stb.

@Young78: Úgy tudom vannak zafíros Orientek is 50 ezer körül. Az még mindig nem 150-200. Ha csak "érzelmi okai" vannak a szervíznek (pl. mert az óra ajándék volt, vagy nagyon tetszik a modell külsőre és már nem kapható újonnan stb.) akkor ezek szerint jobban megéri?
Alkatrész van/lesz hozzájuk szerinted (Orienthez, Seiko 5-höz) a javításhoz? Mert az vitathatatlan úgy gondolom hogy alkatrészt sokkal könnyebb beszerezni egy ETA 2824-2-höz amit már '82 óta gyártanak ha a memóriám nem csal...

[ Szerkesztve ]

(#73478) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Kentex rendelhető Lengyelországból is, ott már nincs vám+áfa, csak szállítás (annak nem jártam utána)
aki bírja a nyelvet nézzen utána.

Marineman Seahorse S706M-01
kb 155 ezer ft.

A [Skyman Pilot S688X-01]

kb 110 ezer ft

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#73479) Cha-b válasza csabulaxi (#73478) üzenetére


Cha-b
senior tag

Ez a Skyman pilot nagyon szép, a koronát is nagyon eltalálták sztem.

CSAKAKISPEST!!!!

(#73480) vadászcsiga válasza fagyalllo (#73469) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Gprspeternel is hamarabb rendeltél?

Cha-b
Neked megjött már az óra amit vársz?

[ Szerkesztve ]

(#73481) hdman


hdman
őstag

Most jött meg az Orient Flight-om, nagyon tetszik. Már a Citizen Nighthawk is úton van :)

Sopron city :)

(#73482) Cha-b válasza vadászcsiga (#73480) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nem még... :(

CSAKAKISPEST!!!!

(#73483) fagyalllo válasza vadászcsiga (#73480) üzenetére


fagyalllo
őstag

Miután pár hónapja levették Mo-t a listáról, én rendeltem (a topikból) először regisztráció nélkül.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73484) gyuri86


gyuri86
tag

Urak.

Aki jártas EU-n kívüli vásárlásban, kérem segítsen. igaz az alábbi állítás ha harmadik országból rendelek?
"Összefoglalva megállapítható tehát, hogy vámot 150 EUR felett, míg általános forgalmi adót 22 EUR (postaköltséggel növelt) összérték felett kell magánszemélyként fizetni, a közösségi vámjog végrehajtásának részletes szabályairól szóló 15/2004 (IV.5.) PM rendelet 51. § (4) bekezdése figyelembe vételével."

Tehát ha 22 euronál alacsonyabb a postával terhelt összérték akkor vám és áfa mentes a cucc?
Ázsiai országból rendelnék egy drágább órát (Edox skydiver) Az ebay eladó 5000 feletti tranzakción van túl és 99,9%ban pozitív visszajelzést kapott. Paypal fizetéssel természetesen. Merjek egy 2-300 eurós órát 22 eurós értékkel postáztatni? van ennek bármi jelentősége?

(#73485) Ra3 válasza csabulaxi (#73478) üzenetére


Ra3
őstag

a Rakuten-es oldalon szállítással, áfával is csak együtt is csak ~80k, ha átcsúszik a vámon akkor meg ~62k, lehet hogy be kéne próbálkozni, szállítanak Mo-ra.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#73486) vadászcsiga válasza fagyalllo (#73483) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja hogy úgy. Jogdijat fogsz kerni? :D

(#73487) #76385920 válasza Jeke05 (#73477) üzenetére


#76385920
törölt tag

Megnézem, hogy a Seiko-m hány éves. (Azt hiszem 1997-ben kaptam szüleimtől, elemcserén kivül eddig nem volt vele teendő)

(#73488) Jeke05


Jeke05
csendes tag

Sziasztok!
Régi, retró óráknál is van a szervíz után egy bejáratási periódus? Ha igen mennyi ideig?

(#73490) Jeke05 válasza #76385920 (#73487) üzenetére


Jeke05
csendes tag

És ment is folyamatosan '97 óta? Úgy értem nagyjából mindig volt benne nem lemerült elem? :)

(#73491) #76385920 válasza Jeke05 (#73490) üzenetére


#76385920
törölt tag

Igen, napi használatban van. Melós óra. :)

[link]

(#73489) dantre

Az Oriosa egy meszűnt svájci márka, ha jól tudom, de vannak itt jobban felkészült szakemberek ha előkerülnek biztos megmondják neked a tutit. :)

[ Szerkesztve ]

(#73492) fagyalllo válasza vadászcsiga (#73486) üzenetére


fagyalllo
őstag

Már tárgyalok Adrian-nel a jutalékról :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#73493) Szabikaa20 válasza #46372352 (#73489) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Oriosa cég 1937 ben alakult svájcban.Ékszereket is gyártanak...ide tartozik még az IWC Schaffhausen és a Chopard is...Ezt netröl szedtem gyorsan!Ha swiss made van a számlapján akkor mi nem egyértelmü? :U
brands
Oriosa

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73494) young78


young78
tag

Ott van pl a Mercedes, az E klasse, kb 1994-ig a világ akkor italán legmegbízhatóbb autója, az azt követő pápaszemes pedig az autógyártás szégyene, a Tissot is hozott ki olyan fejlesztéseket, amiket az idő nem igazolt, most ez az ébresztős ana-digi chrono, vagy épp az első generációs T-Touchok nem örök darabok, ez sajnos benne van a pakliban, 13 év napi használat egy quartztól nem lebecsülendő, még akkor is ha vannak ennél jóval hosszabb életű napi hordásban lévő órák is.

[ Szerkesztve ]

(#73495) Jeke05 válasza #76385920 (#73491) üzenetére


Jeke05
csendes tag

Látom a háttérben a fórum látszik, menő :)
És még a hardlex üveg is teljesen vállalhatónak látszik 17 év után :)

[ Szerkesztve ]

(#73496) flexxx2 válasza JackFeryll (#73415) üzenetére


flexxx2
őstag

Ahogy látom csak itthon olcsóbb a steinhart, cseheknél, lengyeleknél drágább. Amit írtok a riosról, lehet meg is van az oka miért.

(#73498) Nick no.1 válasza csabulaxi (#73452) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

"Rádiósoknak pihi van"--no meg nekem is! :)

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#73499) Szabikaa20 válasza #46372352 (#73497) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen csehül is van oldaluk amugy amit linkeltem is.És csehül is írják a bemutatkozó szöveget!De az miért baj ha csehet csinálják?A steinhartot a németek és mégis swiss... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#73500) vadászcsiga válasza Nick no.1 (#73498) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csókos vagy? Átáll magától?

Cha-b
Idén még meglesz? Miért nem veszel valami mást?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.