Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) nederlanden válasza Zozzer888 (#45700) üzenetére


nederlanden
senior tag

Ipadon,vagy iphone-on,hogy kell linkelni?(vicces de tényleg nem tudom)

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45702) Zozzer888 válasza nederlanden (#45701) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hozzászólás írásánál az alsó menüben látsz ilyen kockákat, ott van olyan, hogy link. Arra rákattintasz, onnan már adni fogja magát.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#45703) sarkanyolo2 válasza WiZARD (#45639) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

sarkanyolo2 (#45628) / (#45640) ronin s8

Köszi!

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#45704) nederlanden válasza Zozzer888 (#45702) üzenetére


nederlanden
senior tag

Hát kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45705) nederlanden válasza nederlanden (#45704) üzenetére


nederlanden
senior tag

[link]

Nem sikerűl :O

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45706) WiZARD válasza phranxinatra (#45686) üzenetére


WiZARD
addikt

Pedig jó az a szíj, nekem kifejezetten tetszik.
Pont a héten jött meg egy bradystrap szíj, meg pár hete a maratac elite, és mind a kettő bejön (hasonló picit a gyári FF szíjhoz) :)

3 millánál jóval olcsóbban is akad, ha nem ragaszkodsz újhoz :)

nekem ez is nagyon tetszik:

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45707) nederlanden válasza nederlanden (#45705) üzenetére


nederlanden
senior tag

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45708) Zozzer888 válasza nederlanden (#45705) üzenetére


Zozzer888
addikt

Tessék:
Így már jó:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#45709) nederlanden válasza Zozzer888 (#45708) üzenetére


nederlanden
senior tag

Komplikált lenne leírni,hogy csináljam?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45710) Zozzer888 válasza nederlanden (#45709) üzenetére


Zozzer888
addikt

Leírtam, olvass vissza. De be is linkeltem az órád, pont abban a hszben, amire írtál.

Nekem az iphone (iOS7) kidob egy ablakot, ha rámegyek a link gombra (itt a téglalap - amibe írsz - alatt) abba kéri a honlap címet, majd odaugrik a kurzor ahová a szöveget tudod beírni és ennyi.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#45711) trassher


trassher
addikt

Ez igazi lenne? Az üvegen a fólia ahogy rajta van eléggé elvette a kedvem. Mondjuk ha igazi lenne akkor nem 200 forint lenne a licitlépcső + ráugrottak volna már.

Redmi Note 7

(#45712) aischylos válasza Dzsana (#45696) üzenetére


aischylos
tag

Érdekes! :Y :Y :Y :Y
Biztosan csak én jártam úgy, hogy az összes(!) mechanikus órám (~15 db) a negatív irányba tért el a pontos időtől (késni kezdett) az idő előrehaladtával. :O
De hogy sietni kezdjenek???????????????? :F

(#45713) Zolee_70 válasza trassher (#45711) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nézd meg az eladó értékelését is.....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#45714) Dzsana válasza aischylos (#45712) üzenetére


Dzsana
senior tag

Kicsit kezdj el gondolkodni, mi történik akkor, hogy ha koszos a szerkezet, azaz az olaj kezd rászáradni a csapokra, lyukas kövekre. Hagyok egy kis gondolkodási időt, ha nem sikerül rájönni, elárulom a megfejtést.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45715) aischylos válasza Dzsana (#45714) üzenetére


aischylos
tag

Gondolkodtam.
Szorulni fog mindenhol a szekezet, és belassul.
Legalábbis a tapasztalat ezt mutatja.
Szakszervizben is azt mondják, hogy amikor elkezd egy óra már szabályozhatatlanul késni, akkor jött el a tisztítás ideje.

(#45716) busman válasza Dzsana (#45714) üzenetére


busman
addikt

Késni fog,mert a motorrugó feszes marad...sztem.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#45717) nederlanden válasza Zozzer888 (#45710) üzenetére


nederlanden
senior tag

Épp oda a kisablakba nem tudom honnan és hogyan varázsoljam oda a címet (url)?segítsetek már, hogy végre tudjam én is!

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45718) aischylos


aischylos
tag

A mostani órám (eta 2824) kb. öt éves lehet.
A kezdeti napi 3-4 másodperces napi (stabil) sietésből szépen lassan mára napi 3-4 másodperces (stabi) késés lett, szóval előbb-utóbb szakemberhez fog kerülni szegénykém.
De ezidáig mindegyik órám ugyanígy viselkedett.
Lehet, hogy nem olvasták ezt a totyikot???? :-))))

(#45719) Ra3 válasza aischylos (#45718) üzenetére


Ra3
őstag

Amúgy az engem is érdekelne hogy miért organikus kenőanyagot használnak az órák kenésére, a kocsinál pl. egyre-másra jönnek a hiperszuper szintetikus, félszintetikus fejlesztések (persze kérdés hogy ebből mennyi a marketing és mennyi a valós fejlesztés).
A mechanikus óra (2 hetes) nálam is siet napi 4-5 mp-et ha a hátán van, az oldalára fordítva koronával szemben ugyanennyit késik, plusz hétvégén mikor nem hordom akkor hétfő reggelre késni kezd 8-10mp-et, de összességében egy 20mp-es intervallumban tudom tartani állítgatás nélkül heti szinten.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45720) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Szasztok!

A kérdésem a következő: adott egy Tissot PRS 516 automatic óra. Január közepén vásároltam újonnan. Az óra azóta átlagosan 8-9 órát van rajtam és ha nincs rajtam, akkor húzok rajta 30-40-et. A felhúzást úgy végzem, hogy a korona alap helyzetben van és magam felé csavarom. Azért is írom ezt le, hogy biztos ne itt legyen a bukta...

A probléma az, hogy 20-30 másodperceket késik.

Egy konkrét példa: tegnap 17 órakkor beállítottam és felhúztam és most 8:58-kor már 5 másodpercet késik.

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#45721) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Tegnap volt egy kis időm Budapesten, közel az Allee-hoz, így ott nézelődtem óra ügyileg.
A Miracolo-ban megláttam Hamiltonokat is.
A "csak nézelődömre" is a hölgy egyből nyitotta a vitrint ajánlgatta az órákat, próbáljam nyugottan őket.
2 netről kinézett óra is volt, hát próbálgattam. A hölgy nagyon készséges, képben van, negyedórát is simán beszél az anyagokról, szerkezetről stb. úgy kell lelőni. :DDD
Ezek a PanEurope

és egy Jazz master

z pici nekem, a paneurope pici csalódás, kisebb ,cseppet sem brutális, mint vártam, hülyeségnek tűnk a búvár lünetta egy autós órán, kicsi a számlap, nem túl jó a leolvashatóság, vszont kényelmes, kb. 440 ezer ft.

és ekkor vettem észre ŐT
[link]
American Classic / Jazzmaster Maestro Auto Chrono H32766513
Ez kb 430 ezer ft.

Ez tökéletes a kezemre, a méret a , a vastagság, a kidolgozottság, minden tök jó.
Kivéve, hogy csak az utolsó (első?) lukba tudom bekapcsolni a szíj tüskéjét, max nagy erőlködéssel, de akkor már szorít a 2.-ba.
Milyen már ez, milyen ropikra készítenek órákat?!

Nálam nem áll így a kezemtől

és csak ilyen csuklótól elálló képeket találok.
Menjek plasztikai sebészhez lefaragtatni? ;)

Az óra 45 ! mm-es, a Monster csak jelenthetett neki. :C :C

Ja, tudom mindjárt jönnek az IWC portoguese beírások, de sajna most erre sincs, de vettem lottót! :DD

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#45722) phranxinatra válasza WiZARD (#45706) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nekem is, de ehhez aztán tényleg nincs fémszíj. Lehet, hogy jók ezek a szíjak, de én fémszíjbuzi vagyok.

(#45723) aischylos válasza Ra3 (#45719) üzenetére


aischylos
tag

A modern óraolajok már félszintetikusak.

(#45724) vadászcsiga válasza csabulaxi (#45721) üzenetére


vadászcsiga
félisten

440e egy óráért? :Y
...nem kell rá válaszolni, de az ilyen mindig nyakon vág

(#45725) WiZARD válasza phranxinatra (#45722) üzenetére


WiZARD
addikt

:)
Amúgy ha rákeresel, akkor van Blancpain FF-hez fémszíj.
Sokáig én is az voltam, még most is szeretem a fémszíjakat, de egyre inkább szeretem a többit is.

Fémszíjban azt nem szeretem, hogy nagyon "eltakarja"/elrejti a tok-tokfülek formáját. Bármi más szíjjal sokkal jobban kijön. Na meg az egész órának néha teljesen más kinézetet adnak különböző szíjak.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45726) #76385920 válasza vadászcsiga (#45724) üzenetére


#76385920
törölt tag

Van aki egy kis bélyegért ad ennyit. :)

(#45727) Empsepo válasza vadászcsiga (#45724) üzenetére


Empsepo
senior tag

És ez közép- ( alsó-közép? ) kategória.

(#45726) Famalac

:D Ez jó!

[ Szerkesztve ]

(#45728) Zozzer888 válasza nederlanden (#45717) üzenetére


Zozzer888
addikt

Kimásolod a böngészőből majd beilleszted.Ha rajta tartod az ujjad a címen akkor kidobja hogy : összes kijelölése , majd másol. Aztán mikor kéri az URL-t akkor odateszed az ujjad, vársz és fel fogja dobni, hogy beillesztés.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#45729) aischylos válasza (Darkwood) (#45720) üzenetére


aischylos
tag

Nem magad felé kell tekerni a koronát!

De a 20-30 másodperc késés az sok.
Vidd szakszervizbe, és vagy állítanak rajta, vagy kipucolják.
Még bőven garanciális.

(#45730) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Szép darab!

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45731) phranxinatra válasza WiZARD (#45725) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Persze, vágom, hogy a FF-hoz van fémszíj is, de a Bathyscaphe csak ezzel, vagy a Natoval vehető.

(#45732) ronin s8 válasza phranxinatra (#45731) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Bathyscaphe tényleg csak fémmel jó

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45733) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Maszek szíj gyártása hogy áll?

Találtam egy öv darabot jó kis bőrt.
Ebből lehet készíteni?

Hossza 21,5 cm, szélessége 2,6 cm, vastagsága 4 mm.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#45734) #76385920


#76385920
törölt tag

(#45735) Dzsana válasza aischylos (#45715) üzenetére


Dzsana
senior tag

Majdnem jó, csak pont az ellenkezőjét fogja kiváltani. A billegő fog leginkább belassulni, hiszen a fogaskerekeket a motorrugó elég nagy nyomatékkal forgásra kényszeríti. Ha a billegő forgási sebessége lassul, akkor a vezetőkő a horgyonyvillában is lassabban fog odaérni egyik oldalról a másikra, és ezáltal a horgony is lassabban fog átbillenni. A másik oldalról azonban a gátkerék forog, az nem fog annyira meglassulni, mint a billegő, a motorrugó hajtja, de mivel a horgony lassabban lép, ezért a köve nem fog odaérni a gátkerék soron következő kövéhez, hanem kettőt fog lépni. Ha pedig kettőt lép, egy helyett, akkor bizony sietni fog, nem késni. Továbbá a kosztól a billegő hajszálrugója is ragadni fog, egymáshoz ragadnak a körök, nem fog szépen lélegezni, és szintén sietni fog, nem késni. Egyszerű fizika az egész.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45736) vadászcsiga válasza Empsepo (#45727) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én nagy valószínűséggel ennyi pénzt inkább elutaznék a feleségemmel ahogy ezt tesszük is.

(#45737) Zozzer888 válasza Dzsana (#45735) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én meg várom az emilt Mester :):):)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#45738) Dzsana válasza Zozzer888 (#45737) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja, máris!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45739) Attila! válasza #76385920 (#45734) üzenetére


Attila!
tag

Itt nem csak és kizárólag a Swatch órákról van szó hanem a másik 15 brandről is amit forgalmaznak. Összeségében jól teljesített a cég, de ebből úgy jön le mintha csak S.-ból ennyi fogyott volna...

(#45740) #76385920 válasza Attila! (#45739) üzenetére


#76385920
törölt tag

Igen, ezért is írtam a Swatch Group-ot. Én sem hiszem, hogy a Swatch-ból meg Flik-Flak-ból adtak el ennyit. (És gondolom nem Hamilton,Certina meg Tissot-ból, hanem ami efölött van :))

(#45741) ronin s8 válasza Dzsana (#45735) üzenetére


ronin s8
senior tag

Maestro, előfordul, hogy késik is az óra. A régi, jól bevált pataolajakkal tényleg ez a helyzet (egyáltalán, lehet még ilyet kapni?), de az újabb, szintetikus olajokkal néha meglepő dolgok történnek. Ezek már nem csak besűrűsödhetnek, de el is illanhatnak, vagy csak egyszerűen hígfolyóssá válhatnak. Ki van ez találva! Bírjon ki 5 évet, és aztán mehet a levesbe. Az egész svájci vegyipar ezt az üzleti modellt szolgálja...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45742) Dzsana válasza ronin s8 (#45741) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem csak ott van baj, fogyasztói társadalomban élünk. Ugyan ez a helyzet az autóipartól kezdve a háztartási gépeken át, szinte minden műszaki cikkel. A mai autókat megnézném 20-30 éves korukban! :F

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45743) (Darkwood) válasza aischylos (#45729) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Őőő.. akkor sokkal nehezebb tekerni… :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#45744) Dzsana válasza (Darkwood) (#45743) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát persze, mert akkor húzod fel, visszafelé csak szabadon forog. De ha napi 6-8 órát hordod, teljesen felesleges húzogatnod.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45745) aischylos válasza Dzsana (#45735) üzenetére


aischylos
tag

Ezek szerint a mechanikus órák nagyobbik része nincs tisztában az alapvető fizikával. :)

(#45746) aischylos válasza (Darkwood) (#45743) üzenetére


aischylos
tag

Persze hogy nehezebb, hiszen akkor húzod fel a rugót.

(#45747) Dzsana válasza aischylos (#45745) üzenetére


Dzsana
senior tag

De, tisztában vannak, tudják a dolgukat. Ha használt órát vásárolsz, mindig az a szerencsésebb, ha késik, mert az könnyen orvosolható, viszont ha siet, akkor ott vagy már nagyon koszos, vagy a hajszálrugó össze van kurélva, hozzá ér a hídhoz, vagy a körök egymáshoz.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45748) Dzsana válasza aischylos (#45745) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ja, mellesleg amelyik órás neked azt mondja, hogy ha ragad a hajszálrugó a mocsoktól, akkor az késni fog, akkor ahhoz az óráshoz többet ne menjél! ;]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45749) arcilla


arcilla
csendes tag

Sziasztok!

Már régóta olvasgatom a topikot, egy ideje megragadtak engem is az órák világa :) De eddig csak read-only üzemmódban voltam itt :)
De ha már így beköszönök, dobok egy képet az első órámról. Nem rég vettem használtan, mivel egy 40 éves darabról van szó :) De majd még lesz mellé másik is...remélem :) Van pár automata ami megtetszett.. :P

(#45750) Dzsana válasza arcilla (#45749) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ez igen, rögtön egy hangvillással indítasz! Erős kezdés, gratula! :C
A tok polir után meg raktak a hátlapra egy fóliát? De miért akartad eladni?

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.