Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) Daffchy válasza Reverting (#46948) üzenetére


Daffchy
őstag

Uhhh mit mutattál!!!! :Y

Az első képen lévő egy másik szíjjal nekem maga az álom elérhető áron! :C

Köszönöm, hogy megosztottad, eddig nem futottam még bele ebbe az órába... :R :R :R

(#46952) Cha-b válasza Daffchy (#46951) üzenetére


Cha-b
senior tag

tényleg jól néz ki , de hatalmas. :)
Mekkora csukló kell egy 46os órához?

CSAKAKISPEST!!!!

(#46953) Daffchy válasza Cha-b (#46952) üzenetére


Daffchy
őstag

Nem tudom, rajtam nem néz ki hülyén egy 46-os óra.

A csuklóm meg nem mondom mekkora, de nem cingár. :)

(#46954) Daffchy válasza Cha-b (#46952) üzenetére


Daffchy
őstag

Pont kitalálta milyen szíjról is beszéltem:

Ez így, ahogy van! :))

A napokban várhatóan megérkezik nekem is ez a szíj, rendeltem íBéjről!

A nem rég mutatott Kienzle órámhoz lesz egy 24mm-es.

Tudom nem egy Rolex, hogy mutogatni kelljen, de ha gondoljátok megosztom majd, hogy néz ki az új szíjjal! :R

[ Szerkesztve ]

(#46955) Reverting válasza Wg5113 (#46950) üzenetére


Reverting
őstag

Thx... hat igen... lenyegesen gyengebb werk... merlegelni kell... de egy orient mako xl-ben sincsenek meg ezek ahogy nezem... Egy haver hivott epp h 50-60 ig replikat akar... de szerintem inkabb ez vagy egy mako xl... nehogy mar hamist vegyen... nekem nagyon tetszik... es foleg a 018 az meg csak 13mm , baratibb mert...

Daffchy: epp azert van ez a forum, h infot cserelhessunk... orulok h. segitsegedre lehettem... :-) amugy a vateran van is elado itt obudan... :-) ha veszel megnezhetem...? :-) es kene az elado kontaktja... Fortiss72. :-)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46956) Daffchy válasza Reverting (#46955) üzenetére


Daffchy
őstag

Hohó.. én is óbudai vagyok.

Megnézem és lemeccselem a pénzügyminiszterrel... ;]

Ha elhozom persze hogy megnezheted. :R

(#46957) Wg5113 válasza Reverting (#46955) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Igen a 018 az nagyon bejövős óra.Nagyon eltalált külső,kiemelkedő masszivítás. Ha nem vagy kényes a pontosságra (én nagyon,sajnos) , akkor ez Neked nagyon sok örömet fog okozni, ha megveszed.Csak jelzem,hogy az SMP-ben minden egy tokban van,de nem ugyan annyiért.

(#46958) Dzsana válasza Wg5113 (#46950) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ezt a rengeteg adatot fogadjunk fejből nyomtad! :DD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46959) dionaea


dionaea
őstag

Ez most svájci?

http://index.hu/tech/2014/02/18/filctollal_ir_a_digitalis-mechanikus_ora/

(#46960) fiktív1 válasza dionaea (#46959) üzenetére


fiktív1
tag

Őöö... i..iigen. :U ETA?

[ Szerkesztve ]

(#46961) Wg5113 válasza Dzsana (#46958) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Sajnos vannak dolgok amik elfelejtődnek,de ennek utána jártam anno és hát imádom az órákat.

(#46962) #57919488 válasza dionaea (#46959) üzenetére


#57919488
törölt tag

Tuti, hogy ezt is horvat, magyar es torok munkasok raktak ossze egy svajci iskol... ize, oragyarban ;]

[ Szerkesztve ]

(#46963) Empsepo


Empsepo
senior tag

Lenne egy kérdésem, főleg a szakikhoz: a 3133-as szerkezetnél a gyors dátumállítás normális dolog ( túltekerem éjfél utánra akkor vált a dátum, majd visszatekerem 23 óra elé. Ezután újra éjfél utánra és akkor újra vált, nem kell minden napot végigpörgetni ) vagy csak egy lehetőség ami esetleg kárt tehet a szerkezetben?

:F

(#46948) Reverting

Épp én is nézegettem hasonlókat: [link]

UTS 2000m.

Erre mondják, hogy konzervdoboz?

:D

[ Szerkesztve ]

(#46964) tupacamaru válasza Reverting (#46948) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem megszokható a vastagsága, jó hogy nincs a lünettán kiálló dolog mint az enyéme. Vigyáznom kell mert nekem beleakadhat valamibe és akkor egyből látszik hogy sérült. Az enyém 18mm vastag és 46-47mm az átmérője.

Empsepo :Y

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#46965) Dzsana válasza Empsepo (#46963) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ez erősen kontraindikált!!! El fogod törni a dátumtárcsa stop karját, vagy rugóját. Bármikor lehet visszafelé tekerni a mutatókat, egyet kivéve, 23 óra és hajnali egy óra között, azaz dátumváltáskor.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46966) Empsepo válasza Dzsana (#46965) üzenetére


Empsepo
senior tag

Köszönöm Dzsana!
Ezt több helyről hallottam, olyanoktól akiknek van ilyen órájuk.
Volt aki azt mondta, hogy ezek így vannak gyártva eredetileg, hogy lehessen gyorsan állítani a dátumot.

Akkor ez tévhit?

(#46967) von toth


von toth
tag

Nyugtassatok meg hogy egy Grand Carrerát ha fel akarsz húzni nem kell a koronát két irányba tekerni elég egy felé.

(#46968) von toth válasza Wg5113 (#46950) üzenetére


von toth
tag

ez elég érdekes mert én tudom kézzel húzni

(#46969) Empsepo


Empsepo
senior tag

" A dátummutató nem igazi ugró dátum, már 11 óra 30 perc körül elkezdi láthatóan tolni a dátumot, majd 11 óra 55 körül ugrik át végleg. Gyors dátumváltás sajnos nincs, de viszont elegendő az órát egyetlen órával visszatekerni, hogy a dátumváltó kilincse beakadjon a dátumgyűrűbe, és váltson, tehát néhány napot nem túl nagy gond előreállítani. "

mvltrade.hu

(#46970) fiktív1 válasza Empsepo (#46969) üzenetére


fiktív1
tag

Na, ez jól néz ki! Egzotikusan ruszki.

(#46971) Wg5113 válasza von toth (#46968) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Tévedhetek,de nekem így rémlett,hogy ezt olvastam amikor a 9015 -re voltam kiváncsi.Bocs. :R

(#46972) ronin s8 válasza von toth (#46967) üzenetére


ronin s8
senior tag

Valamit félreérthettél. Az olvtárs az automatika rotorját említette, nem a koronát. A koronát mindegyik arra alkalmas szerkezetnél egyirányba lehet felhúzni. A másik irányba szabadon fut, csak a racsni hangját hallod.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46973) Reverting válasza Empsepo (#46963) üzenetére


Reverting
őstag

Hat ez tenyleg egy majkremes doboz meret... :-) brutal... ez mar alkalmatlan a napi viseletre... ez spec buvar watch... :-)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46974) pézoli


pézoli
csendes tag

tudom,PS.meg nem Roller, de még mindig etalon.itt perp.calendar-ban.
[link]

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#46975) TheZukker válasza pézoli (#46974) üzenetére


TheZukker
tag

Kell. :Y

(#46976) Wg5113 válasza von toth (#46968) üzenetére


Wg5113
aktív tag

RCTiv 2011.04.05 07:42:17 Creative Commons License 136667
srácok a miyota 8215-ös automata szerkezetet lehet kézzel húzni
Törölt nick 2011.04.05 10:07:49 © 136671
nem húzható.
Előzmény: RCTiv (136667)

(#46977) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Ezen meghaltam gyerekek:

KÖTELEZŐ TAG HEUER ELEM CSERE!!!!

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#46978) trassher válasza Miamiquake (#46977) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem lenne forgalma ha nyitna egy boltot ahol ilyen lengén cserélne elemet ;]

Redmi Note 7

(#46979) Miamiquake válasza trassher (#46978) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nos, elemcserére TUTI, hogy csak hozzá járnék. ;]

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#46980) trassher válasza Miamiquake (#46979) üzenetére


trassher
addikt

Mindenki venne egy quartz-ot és valamilyen okból hetente kéne bele új elem :DDD

Redmi Note 7

(#46981) teratti


teratti
senior tag

Valami ilyen órásra vágyom itt helyben én is de csak mufurc, esetekben arrogáns "szakemberrel" találkoztam. Ezért már egy elemcserére is elviszem innen az óráim....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#46982) von toth válasza ronin s8 (#46972) üzenetére


von toth
tag

Nem értettem félre. Azt mondták neki a boltban, hogy a koronát tekerje kis apró mozdulatokkal két irányba. Erre mondtam neki, hoigy ez hülyeség, mert egy irányba 12 óra felé lehet húzni, túlhúzni nem tudja.

Vett egy GC-t és ezt mondták neki....A szakboltban...

(#46983) Dzsana válasza von toth (#46982) üzenetére


Dzsana
senior tag

Kellene nem kell két irányban tekerni, csak a lehetőség adott, olyankor tehermentesíted egy kicsit a felhúzó szerkezetet, cserében viszont jobban kopik a körmös és a hornyos kerék kapcsolata, mert egymás fogain csúsznak el olyankor.. Ezt a túlhúzást meg hagyjuk, mert ettől a falra mászok! ;]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46984) WiZARD válasza teratti (#46981) üzenetére


WiZARD
addikt

próbáld ki Dzsanát, ő egész hasonló lehet egy ilyen fürdőruciban :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46985) teratti válasza WiZARD (#46984) üzenetére


teratti
senior tag

Mindenképpen. Csak párducmintás egyberészes fürdőruhája van-e, mert csak akkor viszem oda.... :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#46986) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok, találtam egy Detomasso órát, ami tetszik. Viszont jót nem írtatok róla.

Igaz ez a citizen szerkezetesekre is? (Automata-Citizen Miyota 8247)

(#46987) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Késesek ezt sasoljátok!
Búvár óra damaszkolt acélból. :R :R :R

[link]

[link]

Még hogy a rolex diktálja a technológiát!? :B :F

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#46988) Wg5113 válasza Miamiquake (#46977) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ahogy megpróbálta a tokot kinyítni és tönkretette a fedlapot Wizard esete jutott eszembe a Seiko-val.Szerintem sokkal jobban el tudnám foglalni a hölgyet egy ilyen hétköznapi elemcsere helyett.

(#46989) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Ez élőben tényleg ilyen gyönyörűen csillogó?

[link]

Valakinek innen van ilyenje úgy emlékszem.

Élőben melyik boltban lehet megnézni egy ilyet?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#46990) von toth válasza Dzsana (#46983) üzenetére


von toth
tag

Igen egyetértünk.

Lenne egy kérdésem. Beszereztem nagyon olcsóért egy ilyen órát

http://juwelier-pfeiffer.de/citizen/s236j502.JPG

Ezt szeretném pimpelgetni az elkövetkezendőkben. Már feldobtam rá egy új szíjat attól is jól néz ki, de a kérdésem technikai jellegű;

Lünettát és üveget lehet ezeken cserélni? (120 klikkes a lünetta)

Illetve szerinted lehet valami átlátszó menetes hátlapot szerezni hozzá?

(#46991) von toth válasza csabulaxi (#46989) üzenetére


von toth
tag

Ezek engem is érdekelnek, most támadt fel a cég nemrég 2003 óra gyártanak megint mechanikusokat. Bár kínai befektető van a háttérben ( a legutóbbi értesülésem szerint) ez még nem okvetlenül rossz.

A seashell is jónak tűnik.

(#46992) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok, találtam egy Detomaso órát, ami tetszik. Viszont a márkáról jót nem írtatok ebben a topikban.

Igaz ez a citizen szerkezetesekre is? [link] (Automata-Citizen Miyota 8247) Persze a szíj cserélve lenne.

[ Szerkesztve ]

(#46993) Miamiquake válasza Wg5113 (#46988) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Barbár módszerei vannak, de elnézném neki. Természetesen csak olyan órát vinnék hozzá, ami erre "méltó" :P

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#46994) Wg5113 válasza Miamiquake (#46993) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ebben az esetben én sem lennék haragtartó,hagynám magam kiengesztelni. :C

(#46995) Wg5113 válasza csabulaxi (#46989) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nekem van,még a színe is ez,vagy ez pont az én órám.. DD.
Igen ilyen élőben. A kőzépső rész olyan hatást kelt mintha kör alakú lenne és két féle anyagból rakták volna össze középen.Nagyon jópofa és kényelmes is.Több mint egy hónpja napi használatban van nem nagyo vigyázok rá ,de még nagyítóval sem látszik semmi karc. A számlap fényviszonyoktól függően feketétől egész világos kékig tud változni.A lume csak gyenge,de a mutatók krómozottak és az alakjuk folytán vak sötét kivételével az én 3 dioptriás szememmel is elég rápillantani az időt látom.Megnézni az Astoria óra házban tudod,de csak egy fehér volt nekik,de még az is figyelemreméltó képet mutat.Ja még talán,hogy a koronazár szuper jól kezelhető,nem úgy mint mondjuk a TAG H.esetében.

(#46996) Wg5113


Wg5113
aktív tag

Tegnap megnéztem horométerrel, Eta 2824-2.

[ Szerkesztve ]

(#46997) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Megjött a multhéten leütött Wostok óra, az eladó sokat pöcsölt a postázással de elszállt a dühöm amint megláttam. Gyönyörű munka, tegnap reggel adta fel de ahogy az imént kivettem a csomagból járt és a pontos időt mutatta. A 34 mm-es kn átmérő kicsi sajnos a csuklómon de nem baj max nézegetem, az íróasztalom disze lesz.

(#46998) Reverting válasza Wg5113 (#46996) üzenetére


Reverting
őstag

:)) zsir... es melyik pozicioban lassitod estenkent? :DD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46999) Balli válasza csabulaxi (#46987) üzenetére


Balli
őstag

Éppen, hogy a Rolex nem foglalkozuk ilyen sallangal, mint ez a damaszkolt acél, vagy akár PVD bevonat, ilyen-olyan AR bevonat... de beszéljünk akár tourbillonról, örök naptárról, flyback chronographról, hét napos járástartalékról stb..stb...

Athens 2004

(#47000) Misi1979


Misi1979
őstag

Nemrég pár napot az Államokban töltöttem és volt időm figyelni arra, hogy milyen órát visel a többség. Nem túlzok, de kb minden 3. férfi karóra Invicta volt, plusz a számomra addig ismeretlen "Renato"..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.