Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) ronin s8 válasza vadászcsiga (#45196) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ilyen, csak kék számlapos.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45202) KelemenUhr válasza Miamiquake (#45182) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

:DDD

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#45203) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Hol vannak az Orient Mako-k?

Pedig rengeteget "eladtunk" itt a fórumon. :C

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#45204) basaja válasza Misi1979 (#45112) üzenetére


basaja
senior tag

Festina f 16489/5,Sony Xperia Go

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#45205) Mariner válasza csabulaxi (#45203) üzenetére


Mariner
tag

A kérdés a ma viselt órára vonatkozott. A hétvégén a melósórák pihennek, a komolyabbak pedig felkerülnek a csuklókra. Jól jön buli, vagy családlátogatás esetén:) Valószínűleg a legtöbbünk nem csak egy órával rendelkezik..

MZ/X jelentkezz!

(#45206) bandus válasza Mariner (#45205) üzenetére


bandus
veterán

nekem egelőre csak a dolce vita van, nem sikerült még eldöntenem milyen kerek számlapos kerüljön mellé.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45207) Empsepo


Empsepo
senior tag

Ezek lennének azok az automaták pl, amik csak egy irányba húznak fel?

[link] [link]

[link] [link]

A kis nyíl a rotoron ezt jelzi?

(#45208) young78 válasza ronin s8 (#45201) üzenetére


young78
tag

Valami ilyesmi lehet :)

(#45209) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Festina F16162-7, E52. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#45210) Empsepo válasza tupacamaru (#45209) üzenetére


Empsepo
senior tag

Festina? :Y

Ez mennyire gyönyörű: [link]

:R

(#45211) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Ez a Doxa is milyen érdekes, nem láttam még ilyet:
Doxa

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#45212) Mariner válasza KelemenUhr (#45211) üzenetére


Mariner
tag

Az eladónak vannak még szép/különleges órái azon kívül is. Van két szép Omega és egy szép Omega beépítés is. Meg egy ritka Doxa (Sygmos), és pár női óra is. A női órák ráadásul apróért :)

MZ/X jelentkezz!

(#45213) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Omega PO 8500/ Samsung S4

(#45214) aischylos válasza young78 (#45208) üzenetére


aischylos
tag

Nem inkább a "Brosnan" változat?

(#45215) Laslow


Laslow
senior tag

Óra: Hanowa Tomax 6-4030.04.007.07
Telefon: Nokia Lumia 620

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#45216) bobby_30


bobby_30
tag

Davosa Ternos Diver, Sony ericcson xperia arc s

(#45217) ronin s8 válasza young78 (#45208) üzenetére


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45218) atko67


atko67
csendes tag

maurice lacroix miros diver

Almásfon

"AZ ÓRA MECHANIKUS!! "

(#45219) Tempus Fugit


Tempus Fugit
csendes tag

Szép estét Mindenkinek!

Elvi kérdés: melyik órára szavaznátok inkább az alábbiak közül?

1, OMEGA Seamaster Aqua Terra midsize (38,5 mm), cal.8500, kék vagy fekete számlap, full acél verzió

VAGY

2, ROLEX Oyster Perpetual NO DATE (számomra mellékes a dátum funkció) (36 mm), cal. 3130, full acél verzió, sima lünetta, kék vagy fekete 3-6-9 vagy fekete koncentrikus számlap

(fenti képek a netről származnak)

Mindkét óra manufakturális szerkezettel rendelkezik, mint ismeretes, tokátmérőjükben 2,5 mm eltérés van csupán, áraik szintén közel azonosak.

Érdeklődve várom a Tisztelt Fórumragok voksait, esetleg egy rövid szubjektív indokolással, minden szempont érdekel. :)

(#45220) vadászcsiga válasza atko67 (#45218) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Wow ez szép, jobban tetszik mint az smp, leginkább a finom részletek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#45221) Wg5113


Wg5113
aktív tag

(#45222) Miamiquake válasza atko67 (#45218) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Miros nagyon szép, főleg élőben. iPhone meg alap.

Tempus Fugit:
Szerintem nem egy kategória a kettő, de jó választás lehet bármelyik.

Én magamnak az Oystert venném.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45223) Wg5113 válasza atko67 (#45218) üzenetére


Wg5113
aktív tag

De szép órája van Kendnek.

(#45224) Miamiquake válasza Wg5113 (#45221) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Ez az óra ritka ilyen állapotban, és élőben megdöbbentően szép. :Y

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45225) Wg5113 válasza Tempus Fugit (#45219) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szép Estét Neked is!
Ha bármelyiket megveszed biztos jó döntés lesz.
Szerintem a kék Aqua Terra a legszebb ,láttam élőben is.Az Oyster is gyönyörű a szerkezete pedig páratlan.Az Omega 8500 cal.is kiváló csak még nem volt ideje minden szempontból bizonyítani.
Én a nekem jobban tetszőt választanám felpróbálás után.

(#45226) Wg5113 válasza Miamiquake (#45224) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Köszönöm az Omega nevében.Habár ma már láttam valahol egy igen ritka gyönyörű órát.

(#45227) bobby_30 válasza Tempus Fugit (#45219) üzenetére


bobby_30
tag

Nekem az Omegák közül talán ez a tipus tetszik legjobban, de a kék számlapos Rolex is gyönyörű. Az Omega mellett szól a mérete is mert az a 2,5 mm nagyon sok tud lenni. Nekem a 36-os óra nagyon határeset, viszont a 38-ast már teljesen hordhatónak tartom. Ez nyilván egyedi dolog. Van egy ismerősöm aki 34-es órát hord és nem tűnik kicsinek a kezén, nekem az a méret teljesen hordhatatlan. A kiforrottabb szerkezet meg a nagyobb presztízsérték viszont a Rolex mellett szól. Én az Omegát venném a mérete miatt, illetve mert nekem egy kicsit jobban tetszik, de ez nyilván teljesen szubjektív.

(#45228) ronin s8


ronin s8
senior tag

Szia! Üdv itt a fórumon!

Ha külsőleg nézzük, nekem jobban tetszik az Omega. A midsize méret tökéletes még a mai felfújt világban is, amikor sokan sóletkonzerv méretű órákat viselnek.

A Rolex 36 mm-es mérete is jó, de az már kézfüggő. Vele inkább az a bajom, hogy pl. ezzel a 3-6-9 számlappal az óra feketében ugyanaz lenne, mint a régi 36 mm-es Explorer, csak a mutatói mások. Véletlenül pár napja egy ilyet nézegettem, fel is próbáltam, és hiányérzetem volt a DateJust-hoz képest. Egyszerűen ehhez a modellhez kell a dátum, és a küklopsz, különben olyan "gyerekméret". Persze ne értsd félre - nem rossz óra ez.

Az Omegának viszont szebb a tokja, domború a zafirja, és ez az újabb (8500-as szerkezettel szerelt) csíkos fekete számlap tényleg lenyűgöző!

Ami a szerkezeteket illeti, ott azért még mindig a Rolex az úr, hiába manufakturális, és gyönyörű, meg pontos a 8500-as koaxiális Omega werk, de egy Rolex-el nincs párban.
Mindegy - jónak jó.

Én az Omegát venném...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45229) vadászcsiga válasza ronin s8 (#45228) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ki lehet találni kinek válaszolsz de a "válasz" gombbal egyértelművé teheted

(#45230) Miamiquake válasza Wg5113 (#45226) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Az órád önmagáért beszél, téged pedig ismernek a fórumtagok, tudják mennyire vigyázol az értékeidre (aki nem ismerne: NAGYON).

Én lehet írnék atko67-nak, hátha érdekli egy Omega ML csere felfelé :DDD

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45231) bandus válasza Miamiquake (#45222) üzenetére


bandus
veterán

"iPhone meg alap."

ez elég nevetséges kijelentés :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45232) Miamiquake válasza bandus (#45231) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Ezen a totyikon nem kezdek bele az iPhone VS Samsung, vagy iOS VS Android vitába.

Mindkettő telefon jó, számomra csak az apple... minden téren. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45233) Wg5113 válasza Miamiquake (#45230) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Sajnos nem válik meg a Morictól.Már legalább hússzor próbáltam rávenni,de mindig csak nevet a dolgon.
Lassú víz partot mos.A számlapja eszméletlen fényekben váltakozik.A Maurice egyébként is nagyon jó dizájnban.

(#45234) fi:zi'k válasza Miamiquake (#45232) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pont, hogy belekezdtél a kijelentéseddel. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#45235) Adamf40


Adamf40
csendes tag

(#45236) teratti


teratti
senior tag

Felteszem én is a drágaszágomat amit a szőrdzsungel miatt alig látni.....

.....és sötétben is szépen mutat. :)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45237) aggleány válasza Dr.Zoo (#45158) üzenetére


aggleány
addikt

Vagyok, de csak read-only üzemmódban, és nézegetem a szép képeket, amiket felraktok. :K

Azt már el sem mertem mondani, hogy kaptam egy Fossilt, amit két éve vadásztam mindenhol, de azt mondták, hogy csak az amerikai piacra szánták. Ehhez képest megláttam egy kirakatban, persze úgy térdmagasságban, és azonnal lecsaptam rá. Tudom, tudom, nem tartós, nem szeretjük, de nekem nagyon tetszik. :B

(#45238) Tempus Fugit


Tempus Fugit
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, várom a továbbiakat is!
Először magam is a Rolex OP-t néztem ki és mai napig az áll közelebb szívemhez, volt szerencsém felpróbálni Bécsben a Bucherer-nél, ahol összehasonlítottam az Air Kinggel, de felpróbálás után egyértelműen az OP felé húz a szívem, mivel 6,5"-es (16 cm) kerületű (igen vékony) csuklómon ez szerintem jobban mutatott. Habár, rajtam az AK sem tűnt femininnek.
Mostanában jött képbe a hasonló árú Omega Seamaster Aqua Terra 38,5 mm-es, ami még ideális méretnek tűnik, de ezt élőben még nem láttam. Ami azt illeti, csupán kíváncsiságból anno felpróbáltam egy DJ II-t is, de az a maga 41 mm-ével valahogy túl nagynak hatott a kezemen, ami érdekes, tekintve, hogy a mellékelt képen látható Bretyó Cockpit tokátmérője korona nélkül szintén 41 mm, és mégis pont ideális - szerintem.
Érdekesek ezek a tokméretek, mennyire befolyásolja az összhatást az ember kezén a formaterv.
Szóval egyszer szeretnék picit feljebb lépni órák tekintetében, ezért céloztam meg a manufakturális szegmens kiemelkedő szereplőinek (Rolex, Omega) "belépő" (értsd elérhető, tudom, ez nagyon szubjektív) szintű modelljeit. Ami azt illeti, ezek a modellek design-jaikkal és manufaktúra szerkezeteikkel kielégítenék minden jelenlegi igényem. Egy JLC Master Control ami felmerült még, de az drágább úgy 1 k€-val, de talán egyszer az is összejön.

Apropó, erről mi a véleményetek Rolex vs JLC?
Modellek nélkül, csak a brandet ill. annak presztizsét tekintetbe véve.
Szerintem többségünk egyet fog érteni abban, hogy a JLC már egy valódi "Haute Horologie" márka, presztízsét tekintve túlmutat a Rolexen vagy Omegán, ellenben talán az utca embere körében kevésbé ismert / hangzatos a név.

(pics shot by Samsung S3; sorry for quality)

[ Szerkesztve ]

(#45239) #57919488 válasza bandus (#45231) üzenetére


#57919488
törölt tag

Szerintem arra gondolt, hogy ha mar orabol a premium kategoriat vette akkor telobol se adja lejjebb. Az iphone csak a premium kategoriaban van, az osszes tobbi meg az eldobhato kategoriatol egeszen a premium-ig csak erolkodik szvsz.
Lehet egyedul vagyok a problemammal de szivesen latnek egy iphone minosegu telot sima gombos valtozatban, igazi unicum lenne a piacon a sok tapifon kozott :O

Miros Diver .... aaa k*rvajolnezki :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#45240) venge


venge
tag

Segítségeteket szeretném kérni!
Úton van felém ez az óra. Viszont tartok tőle, hogy szűk lesz a csuklómra! Magyarországon találhatok olyan boltot, ahol tudnának egy-két szemet beletoldani? Az nem érdekes, ha nem fekete, mert úgyis át akarom színtereztetni a láncot!

(#45241) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#45242) Sungoo válasza venge (#45240) üzenetére


Sungoo
addikt

Szvsz ez annyira egyedi szíj, hogy nem sok esélyt látok rá. :( Milyen színűre akarod festetni, és mivel, hogy egy darabig rajta is maradjon? :Y

(#45243) aischylos válasza Tempus Fugit (#45219) üzenetére


aischylos
tag

Rolex, de nem a középső.

Én még co-axialt nem vennék.

Attól, hogy árban az Omega beérte a Rolexet, minőségben még csak meg sem közelíti. :Y

(#45244) aischylos válasza Wg5113 (#45221) üzenetére


aischylos
tag

:R :R :R :R

(#45245) aischylos válasza venge (#45240) üzenetére


aischylos
tag

Érdekes gondolataid vannak.
Még a gyári bevonatok is lekopnak (mint az adott óráról is), akkor az utólagos festések mennyire lesznek tartósak?
És egyedileg is vállalják ezt valahol?
Nehezen tudsz pótszemet szerezni, főleg nem elfogadható áron.
Talán a cégnek (Oakley) kéne írnod, ők talán(!) tudnak segíteni.
De mivel az O. nem gyárt órákat, szerintem ez is valami "private label" gyártmány lesz.

(#45246) teratti


teratti
senior tag

Ilyen órára fáj a fogam már rég óta, valakinek van valamilyen tapasztalata vele kapcsolatban? Ölég drága Senna nevével fémjelezve mivel ezen az áron már szép órákat lehetne venni a prémiumabb szegmensből is.....Tag Heuer Link Ayrton Senna Limited Edition 2004

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45247) WiZARD válasza Tempus Fugit (#45219) üzenetére


WiZARD
addikt

Én az Omegára szavazok, számlap és tok is nekem sokkal jobban tetszik.
Viszont ha "csak" 1K€ hiányzik egy neked tetsző JLC-hoz, akkor lehet gyűjtenék még arra.

Azért ha ronin is az Omegára szavaz, az már durva :D

Az én nagy álmom a 3 mutatós, nem búvár órák közt:

(aztán jöhet mellé még egy offshore, meg egy offshore diver, és az se zavarna, ha carbon lenne :D)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45248) WiZARD válasza WiZARD (#45247) üzenetére


WiZARD
addikt

Bár sose tudom eldönteni, hogy melyik számlappal a legszebb:

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45249) Ra3


Ra3
őstag

LOL

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45250) Tothgera30 válasza Ra3 (#45249) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Huh... ez már fáj :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.