Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) Csigusz 1 válasza BAti77 (#45398) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Hát a Roller SUB-ot nagyon sokan másolják, mostanra ez a design szinte ikonná vált. (bár nekem nem tetszik annyira)

Erről jut eszembe: Be lehet szerezni valahol ilyesmi, az üvegre utólag felragasztható dátum-nagyítót?
Sajnos az idő múlásával romlik a szemem, és már nehezen tudom leolvasni a dátumot, mert elég apró...

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#45402) ronin s8 válasza Csigusz 1 (#45401) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ha jól tudom, az LBS-ben kb. 2ezerért felragasztják.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45403) Misi1979 válasza ronin s8 (#45399) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem is neked/nekünk van kitalálva az Orient :Y Én csak kíváncsiságból vettem egy Mako-t. Vagy Ray-t. Igazából még azt se tudom, melyik van nekem, keverem őket:)) de azt tudom, bármelyik is, nem századannyi "élményt" nyújt, mint amennyit kellene csak az ára alapján, pl. egy Rolex subhoz képest.

Továbbá nem hiszem, hogy a svájci márkáktól szippantanák el a vevőket, nem ismerek olyat, aki svájci órát akart volna, de beérte egy Orienttel is (biztos van ilyen is egyébként). Ellenben olyat nem is keveset ismerek, aki gagyióra/divatóra helyett őket választotta. És ami még fontos, szerintem: sok esetben kezdőóra lesz belőle, tehát a tulaj "szintet lép": a belépő svájciak felé és még feljebb is, akár.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45404) teratti válasza Csigusz 1 (#45401) üzenetére


teratti
senior tag

Sajnos az idő múlásával romlik a szemem, és már nehezen tudom leolvasni a dátumot, mert elég apró... Ennek a feljebb mutatott órának a dátumkijelzőjét az út másik oldaláról látni lehet... :) Nagyon nem tetszik de biztos praktikus. [link]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45405) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Az Orientet hol gyártják?

(#45406) Ra3 válasza vadászcsiga (#45405) üzenetére


Ra3
őstag

Amenyire én tudom a szerkezeteket Japánban, meg az órák egy részét is (Japan mov't vagy Made in Japan), az olcsóbb modelleket Szingapúrban, Brazíliában rakják össze, de vannak bennük Kínában gyártott alkatrészek is.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45407) BAti77 válasza ronin s8 (#45400) üzenetére


BAti77
aktív tag

Szerintem nincs ezen mit sajnálni. Így a kispénzűek is megvehetik ugyan azt a dizájnt, mint a tehetősebbek, elfogadható minőségben. Még mindig jobb, mint ha hamisítványt vennének...
Az emberek többségét úgy is csak a kinézet érdekli, aki meg az "eredetit" akarja, úgy is azt fogja megvenni. Szerintem ezek elfogadható alternatívák... :)
A Doxa honlapját átfutva, én nem láttam ilyen "egy az egyben" koppintást, mint a Davosa-nál. :F

(#45401) Csigusz 1
A Rolex-et tényleg sokan majmolják a dizánj miatt, de a Davosa külsőn kívül még méretre is ugyan az...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45408) vadászcsiga válasza Ra3 (#45406) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aha, akkor svájchoz semmi köze.
És a Fossilt?

Japán gyártást kétlem, esetleg régi modellek esetében. Amúgy van az az újkeletű mondás miszerint ami nem kínai... ;)

[ Szerkesztve ]

(#45409) ronin s8 válasza BAti77 (#45407) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jogilag tényleg nincs vele probléma, de én nem szívesen hordok "olyan mintha" órákat. Többre becsülök egy akár kevésbé neves gyártó saját modelljét, mint egy lopást. Azonkívül, ezeknél a "jogtiszta" másolatoknál komoly minőségi kifogásaim vannak. Elég megnézni egy Doxa-féle Datejust szíját ....hát Napra lehet nézni, de rá nem... :Y

A Doxa honlapján tényleg nincs sok ilyen. Ha elmész valamelyik boltba (p,. Ungaroswiss) ott láthatsz elég sok koppintást. Patek, Zenith, Omega szintén felfedezhető náluk.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45410) Csigusz 1 válasza teratti (#45404) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Nekem sem tetszik, ilyet nem vennék fel! :N

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#45411) BAti77 válasza Ra3 (#45406) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ha biztos japán gyártást szeretne az ember az Orient-től, akkor az OrientStar modelleket érdemes választani. Úgy tudom, hogy ezeket kizárólag csak Japánon belül készítik és magasabb minőségi feltételeknek felelnek meg, mint mondjuk a Seiko-nál a Grand Seiko-t.

(#45409) ronin s8
Ezeknél nem is az eredetit elérő minőség a lényeg, hanem a dizájn. Aki meg ezt akarja és nem engedheti meg magának az eredetit, inkább ilyet vegyen, mint egy "replikát"...
Te nem fogsz venni, ok, de ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45412) teratti


teratti
senior tag

Certina-ról nem nagyon esett szó, van egy DS Spel-em is de nagy szívfájdalmam, hogy nagyon gyengén foszforeszkál és sötétben szinte használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45413) bandus válasza Markusz King (#45394) üzenetére


bandus
veterán

ez engem is érdekelne dolce vitához. anno a fémszíjra 90k körüli összeget mondtak nekem, amin kicsit meglepődtem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45414) busman válasza Misi1979 (#45397) üzenetére


busman
addikt

+1.. :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#45415) ronin s8 válasza BAti77 (#45411) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mennyibe kerül nálunk egy ilyen óra?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45416) Sungoo válasza ronin s8 (#45386) üzenetére


Sungoo
addikt

És ezek a vaterás órák lopottak? :Y Van valami történeted is hozzá?

(#45417) Csigusz 1 válasza ronin s8 (#45402) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Köszi, megnézem!

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#45418) ronin s8 válasza Sungoo (#45416) üzenetére


ronin s8
senior tag

A dizájnlopásról diskurálgatunk. :K Jó reggelt kívánok! :C

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45419) BAti77 válasza ronin s8 (#45415) üzenetére


BAti77
aktív tag

Pont ezt a modellt nem láttam itthon árulni, de olyan 500 USA dollár körül mozog az ára. Talán az itthoni forgalmazókat lenne érdemes megkérdezni, hoznak-e be ilyet :F

Gondoltam már én is rá, hogy bemegyek a Tutu-hoz érdeklődni... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45420) trassher válasza WiZARD (#45392) üzenetére


trassher
addikt

Jók a linkek uram, minden elkapta a nod32 :DDD

Redmi Note 7

(#45421) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, egy ilyen orarol hogy tudom megallapitani, hogy eredeti-e?
(telorol nem tudok rendesen linkelni, sorry)
http://www.lelong.com.my/certina-c001-210-22-037-00-ds-podium-lady-date-ssb-silver-gold-davis-K1133931-2007-01-Sale-I.htm

Everybody lies.

(#45422) vadászcsiga válasza teratti (#45412) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Érdekes megoldás az egyetlen nagymutató. Hogy állapítod meg mennyi az idő? :DDD

(#45423) istnag válasza vadászcsiga (#45422) üzenetére


istnag
addikt

van ott több mutató is,csak nézd meg jobban ;)

(#45424) BAti77 válasza vadászcsiga (#45422) üzenetére


BAti77
aktív tag

Íme, hö... :D

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45425) ronin s8 válasza Pttypang (#45421) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hamis. Ez egy kamuóra portál... :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45426) Empsepo válasza vadászcsiga (#45422) üzenetére


Empsepo
senior tag

(#45427) Misi1979 válasza Pttypang (#45421) üzenetére


Misi1979
őstag

A kép egy stock fotó, a rajta lévő óra ezért gyaníthatóan eredeti, de hogy Malajziából mit fogsz kézhez kapni.. az meg teljesen más kérdés.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45428) epinephrin válasza BAti77 (#45411) üzenetére


epinephrin
csendes tag

OrientStar árait elnézve, már egy "tisztességes" Tissot lehet kapni.

(#45429) ronin s8 válasza ronin s8 (#45425) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nekem [link] pl. tetszene - eredetiben!

A leírás tipikus:

"We do not represent our replica products to be original nor do we represent that they are exact copies, therefore, they do not violate any copyright laws. We simply ask consumers to compare quality and price of the above mentioned name brands to ours. Any reference to brand names or "compare to" are made strictly for comparison and to encourage consumers to immediately go buy the real product after comparing. Note: Any purchase(s) made by you indicates that you have agreed with this disclaimer.Any question or more info do kindly email us at first before you place a bid or purchase.To bid/purchase from these pages and links, you must agree to our policy."

Pontos fordításban:

"Haszudok, haszudok picit neked nó nagy ember vegyed megfele kici kínai maláj órát nem hamisz cak szép ha nem hiszed járj utana szemmiféle jogot nem szértek meg. ha van kérdészed tegyed fel - valaki másznak."

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45430) Empsepo válasza epinephrin (#45428) üzenetére


Empsepo
senior tag

Azért az Orient elég komoly kis komplikációkat ad.

Ez úgy nézhet ki kb, hogy amennyiért megkapsz egy kvarc Tissot, annyiért kapsz egy automata OrientStar-t.

[ Szerkesztve ]

(#45431) Misi1979 válasza ronin s8 (#45429) üzenetére


Misi1979
őstag

Én még egyszer sem láttam (rózsa)arany Panerai-t, ezért el sem tudom képzelni, milyen az összhatás..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45432) aischylos válasza vadászcsiga (#45422) üzenetére


aischylos
tag

Sosem hallottál még a Meistersinger órákról?

(#45433) epinephrin válasza Empsepo (#45430) üzenetére


epinephrin
csendes tag

És egy kvarc Tissot-val mi a baj?

(#45434) BAti77 válasza epinephrin (#45428) üzenetére


BAti77
aktív tag

Hát' a jobb minőségnek, nagyobb ára is van...
Azért azt is figyelembe lehet venni, hogy ennyiért saját fejlesztésű werket kapsz, míg a Tissot-nál tömeg ETA-t...
Kinek mi a fontos.... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45435) vadászcsiga válasza istnag (#45423) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak vicc vót ;)

aischylos
Nem, de szép. Hasonló egyszerű forma mint az Orientek és mégis van bennük valami amire azt mondom kifinomult. Sajnos ez az ami hiányzik az utóbbiból.
Nederlanden velememenyen vagyok ebben a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

(#45436) WiZARD válasza epinephrin (#45428) üzenetére


WiZARD
addikt

és? az jobb? mivel?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45437) epinephrin


epinephrin
csendes tag

Ne értsetek félre, semmi bajom az Orient-el. Sőt minap nézegettem a belépő modelljeit, elég pofásak.
De 100-feletti kategóriában jó pár patinásabb gyártó modelljeit meg lehet kapni.
Véleményem szerint az már sok ezért a márkáért.

(#45438) epinephrin válasza WiZARD (#45436) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Miért a Rolex miért jobb az Orientnél?

(#45439) Toobee válasza ronin s8 (#45429) üzenetére


Toobee
veterán

:C

https://barbieripnk.hu/

(#45440) ronin s8 válasza Misi1979 (#45431) üzenetére


ronin s8
senior tag

Sajnos vannak, és gyönyörűek! Nem az én világom, de ami szép, az szép. :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45441) ronin s8 válasza epinephrin (#45438) üzenetére


ronin s8
senior tag

Lyézusom... :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45442) Mariner válasza ronin s8 (#45441) üzenetére


Mariner
tag

szerkesztve: Jézusom
:)

MZ/X jelentkezz!

(#45443) BAti77 válasza epinephrin (#45438) üzenetére


BAti77
aktív tag

Szerintem csöppet elfogult vagy a svájci márkák (Tissot?) iránt...
Egy quartz szerkezetes órát nem lehet összehasonlítani egy mechanikussal ilyen szempontból. Ha a "mit nyújtok mennyiért" alapján nézzük a kérdést, nem biztos, hogy rosszabb választás egy OrienStar, mint egy Tissot...
Ha meg quartz óráról van szó, én biztos nem vennék 100-200k közötti svájcit, mert pl. a Citizen (de már a Casio is!) sokkal jobb technikai tudású órákat készít. De ez az én szubjektív véleményem...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45444) aischylos


aischylos
tag

Most láttam a kirakatban egy olyan órát, hogy majdnem nekiugrottam az üvegnek.
Eterna KonTiki Super.
Ráadásul 814(!) ezer magyar Forint helyett CSAK 480 ezer volt.
De meggondoltam magam, mert a kismutatója el lett cseszve, de rendesen.
Utánanézek majd, milyen szerkezet lakozik a szemrevaló tokban?! :-O

(#45445) Pttypang válasza ronin s8 (#45425) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem ezt vennem meg, csak most telefonrol nem tudtam rendes oldalt talalni hozza.
Egy certina ds podium orarol lenne szo, csak nem tudom, mi alapjan tudnam beazonositani. "C001210 A" van a hatlapon, ha esetleg ez segit.

Everybody lies.

(#45446) #76385920 válasza BAti77 (#45443) üzenetére


#76385920
törölt tag

Quartz és Quartz közti akad azért küldönbség... :)

(#45447) vadászcsiga válasza Mariner (#45442) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Amire Ronin válaszolt arról nincs véleményed? ;)

(#45448) aischylos válasza aischylos (#45444) üzenetére


aischylos
tag

Basszus!!!!!
ETA2824, és jobb helyeken is majdnem 2 ezer USD.

(#45449) ronin s8


ronin s8
senior tag

A korábban belinkelt OrientStar a Tutuóra honlapja szerint keményített kristályüveges. Ez, amit én linkeltem be, tükröződésmentesített zafírt említ.
Fontos, hogy mit mivel hasonlítunk össze. Egy Tissot alapból zafíros, és a mechanikusokat koronáról is lehet húzni. Egy alap Orient messze nem nyújtja ezt. A drágább modellek már többet tudnak, így ezekkel érdemes összevetni a svájci középkategóriás márkákat. Ne hasonlítsuk a krumplit a lépegető exkavátorhoz. :DDD

Visszatérve az OrientStar-hoz, látszik, hogy itt már kevésbé engedték szabadjára magukat, magyarán egyáltalán van valamiféle formatervezés. Egy drágább modellel ismeretlenebb vizekre eveznek, ott már nem elég a kínai recept: ócó.

Meg kellene nézni kézből, mennyire van minőségi hatása egy ilyen órának, ami már a prémium kört célozza meg? Mennyire egyedi, mennyire szépen finiselt a szerkezet, mennyire pontos? Mit tud egy svájcihoz képest? A formaterv ókonzervatív, akár lehetne egy GrandSeiko is. de ez nem baj, ennél a szegmensnél. Itt már az olyan felesleges csicsa, mint az Orient európai szemmel nézve vállalhatatlan logója is letisztultabb.
Szóval górcső alá kellene venni egy ilyen órát, és csinálni egy relatíve objektív összehasonlító tesztet. mert az nem kérdés, hogy az Orient tud-e jó órát is csinálni. Kérdés, hogy akar-e, és megcsinálta-e az OrientStar modelleknél?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45450) Balli válasza ronin s8 (#45386) üzenetére


Balli
őstag

Most így utánnajárás nélkül azt mondanám, hogy az El Primero volt előbb mint a Daytona.. hisz anno a Zenith szállította a szerkezetet (gondolnám, hogy kezdetektől) a Daytonaba... tehát a tippem, hogy a Rolex lopott :) ez esetben, a másikban (Sub) meg a Zenith

Athens 2004

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.