Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) vadászcsiga válasza trassher (#46344) üzenetére


vadászcsiga
félisten

35 mp késes az lófsz nem? :F

(#46352) trassher válasza fiktív1 (#46350) üzenetére


trassher
addikt

Igen meg úgy próbálom hogy a hátlapon van és várom hogy fogyjon belőle a kraft és akkor beállítom és mérem újra.

vadászcsiga: Napi 8 óra hordással a használati utasítás szerint a megengedett eltérés +40 / -30 másodperc naponta és ugye én ezen már túl vagyok.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#46353) WiZARD válasza trassher (#46352) üzenetére


WiZARD
addikt

de a 35 másodperc neked 5 nap alatt jött össze, ha jól értem.
tehát napi -5, az bőven a tűrésben van.

órás (vagy ha bátor vagy, akkor te) picit lehet tud rajta állítani, de napi 5 mp eltérés az nem túl rossz, azt talán érdemesebb az éjszakai helyzettel pontosítani, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46354) JackFeryll válasza -secret- (#46329) üzenetére


JackFeryll
őstag

Off topik leszek de nem bírom ki.:
Cipőt 25 alatt, vagy 80 felett (nem ragasztottat!) a többi csak pénzkidobás.

pohár: Az a durva amikor nem tudja az ember hogy mit vásárol és úgy vesz gagyit. Meg merem kockáztatni, hogy a vaterkán 95%-a a Lacoste, Ralph Lauren, Hilfiger, Gant cuccoknak hamis. Mellesleg az igazán elegáns öltözködésben nem elfogadható, hogy logó legyen a ruhán pedig a többség azért veszi :W

(#46355) Attila!


Attila!
tag

Az, hogy egy automata ora siet, mitol lehet?

(#46356) pohár válasza JackFeryll (#46354) üzenetére


pohár
félisten

hát én se láttam sok Hilfiger pulóveren nagy logót, de még Versace farmeron se olyan mintákat, amik a bazári cigányok árulnak/hordanak :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46357) #57919488 válasza Attila! (#46355) üzenetére


#57919488
törölt tag

Egy nem automatanal mitol lehet? ;] :P

(#46358) Reverting válasza fiktív1 (#46350) üzenetére


Reverting
őstag

Az enyem napi kb 9-10s siet... barmit csinalok, barhogy rakom le este stabilan 10s tehat nagyon-nagyon pontos:) 2 honapos de nem akarom szabalyoztatni... mivel tudom h pontos:) csak siet... tudok vele elni... sot igy szeretem... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46359) WiZARD válasza Reverting (#46358) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha ennyire stabilan siet, akkor szabályzással elég pontosra be lehet lőni :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46360) vadászcsiga válasza Reverting (#46358) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azért egy jobb szijat megérdemelne nem?

(#46361) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szépség... Seiko SKZ211K1 Map Atlas ("Land Shark")

...egy Monster-re szívesen cserélném :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46362) Reverting válasza WiZARD (#46359) üzenetére


Reverting
őstag

Gondoltam ra persze en is... de nem akartam h megnyissak... :-) Garanciaban gondolom ezt ingyen muszeresen megodanak...
Amugy ez gondolom par perc... ez minden esetben megvarhato? Marmint nem kell otthagyni az orat, van ra ember aki foglalkozik vele ott helyben? Esetleg valaki ajalnhatna egy helyet... jovo heten szabin leszek... lehet akkor lenne ram idom...

vadaszcsiga: a folias gyari femcsat a dobozaban pihen... :-) majd nyaron...
ez a nato meg szerintem zsenialis... :-) imadom...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46363) vadászcsiga válasza Reverting (#46362) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Értem, akkor nem szóltam :)

(#46364) WiZARD válasza Reverting (#46362) üzenetére


WiZARD
addikt

Hantos László, pár perc alatt megcsinálja, megvárható, tőlem pénzt se fogadott el, hasonló műveletért.

Garira nem hiszem hogy hatással van, nyoma nem marad, ritkán van tokon bármi jel, ami utalna arra, hogy ki volt nyitva. (Omega alkamaz erre kis piros pöttyöt elmúlt pár évben, illetve szerviz után kék pötty)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46365) Dr.Zoo válasza Reverting (#46358) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Stojeta!
Hol vetted a szíjat, és milyen vastag??? :D
Köszi!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46366) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#46285) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hová tűnt démon hill? Izé, Pé? :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46367) fiktív1 válasza Reverting (#46358) üzenetére


fiktív1
tag

Reverting!

Na, azt én is csipáznám! Sőt, én is szeretem a Certinámat, ráadásul kvarc volta miatt pontos is, nem kell tökölni vele. Nem cserélünk? A mögötte lévő Seiko Monstert is adom! :B

(#46368) Reverting válasza WiZARD (#46364) üzenetére


Reverting
őstag

Thx szerintem megprobalom valahogy bekuzdeni magam hozza... de ott megalni... haaat... :)

Dr.Zoo: 22mm fekete G10 vagy nato, sajnos paratlan 21mm szinte remenytelen olcson beszerezni... de ezek nagyon olcsok es van valasztek... Nato
Viszont rendeltem egy ilyen dragat is... :) katt

fiktív1: par honapja meg volt egy ilyenem csak crono... igazabol nem volt vele semmi bajom, csak akartam egy automatat.... ugy h nem:)) de a seiko benne van az oteves tervben:) egy 22mm narancssarga nato van nalam elfekvoben... hordatlan... ha redekel:)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46369) Bati0501 válasza Reverting (#46358) üzenetére


Bati0501
őstag

Nevet pls. :))

(#46370) Tothgera30 válasza Reverting (#46368) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Milyen Seiko van tervben :D ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46371) Empsepo válasza JackFeryll (#46354) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ezt én se bírom ki: magyarázd már el ezt a cipő témakört részletesebben.
Hogy is van ez?

:F

(#46372) Wg5113 válasza Reverting (#46368) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ha mész Hantoshoz,akkor a Molnár utcába bejutsz a Szabadság híd felől ott mindig van parkoló hely,vagy az Irányi Duna part felöli oldalán szokott még hely lenni.

(#46373) Dzsana válasza Dr.Zoo (#46366) üzenetére


Dzsana
senior tag

Csórikám beteg lett, korházba került, most egy kicsit kivonta magát a forgalomból. Jobbulást neki!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46374) Wg5113 válasza Dzsana (#46373) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ha olvassa a fórumot akkor én is mielőbbi felépülést kívánok Neki.

(#46375) Dzsana válasza -secret- (#46329) üzenetére


Dzsana
senior tag

Sicura óráknak van ilyen dizájnja.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46376) Zozzer888 válasza Wg5113 (#46374) üzenetére


Zozzer888
addikt

Csatlakozom, jobbulást Pé !

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#46377) Reverting válasza Wg5113 (#46372) üzenetére


Reverting
őstag

Koszi... mas nem lesz egy setam... :) ezek az ora hatlap letekero szerszamok milyen betetel vannak? Mert amit lattam az ebayen az mind acel betetekel van... azzal hozza sem mernek erni...

Tothgera30: Valami automata... Atlas ami leginkabb tetszik... :) de lehet elobb lesz meg a japan automata egy orient flight szemelyeben...

Jobbulast innet is Pé!

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46378) JackFeryll válasza Empsepo (#46371) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szigorúan bőrcipőkről van szó, mivel klasszikus öltözködésről beszélünk(beszélek).
A teljesen casual cipők (pl chukkák) közt van kivétel. (pl Clarks Desert Boots 30-40 közt vannak és tényleg nem rosszak, népszerűek komolyabb körökben is)
A klasszikus angol cipőknél (oxford, derby[bluchers],loafers, balmoral és ezeknek az összes variánsa (wingtip,short/longwing, cap toe, split toe, medallion, saddle) viszont más picit a helyzet. (de a drága az előzőben sem éri meg)

Szóval klasszikus vonalon kapsz egy rossz minőségű ragasztott talpú nem mellesleg nem túl szép cipőt olcsón és ha használatban van akkor kibír 1-2 szezont és vehet újat az ember. Ez árban megérheti, de az összhatás nem a legjobb és akkor még finom voltam.
Vannak drága cipők ragasztott talppal rossz minőségű bőrrel (pl a LLoyd cipők) amik viszont sehogy sem érik meg. Nem tartósak, de már drágák ahhoz, hogy évente cserélgesse az ember.
Itt jön a képbe a jobb minőségű cipő ami (általában) goodyear varrott (könnyen cserélhető a talp) esztétikus és kibír 10 évet. Persze a talpat kell cserélni időnként, de valószínűleg olcsóbban jössz ki így is mintha sűrűn cserélgetné az ember a tönkrement cipőit, amennyiben viszont mégsem olcsóbban hanem nagyjából egál lenne a végösszeg akkor is egy sokkal szebb és igényesebb cipőben jártál.
Néhány márka Loake 1880-as szériája, Grenson, Allen Edmonds, (ezek voltak az olcsóbbak), Alden, Crockett & Jones, Cheaney, Edward Green, VASS! stb...)

Persze a legolcsóbb goodyear varrott cipőket sem érdemes megvenni(mondjuk általánosan 200 font alatt), mert azok sem a tartósságukról híresek + a corrected grain nem a legszebben ráncolódik és a fényezés is természetellenesebben néz ki mint a full grain.

Igazából nem az olcsóbb és a drágább cipőkről akartam írni, hanem arról, hogy általában a középárban (30-80ezer) található cipők semmivel nem tartósabbak mint egy 20ezres cipő. Így ha számít a pénz akkor vagy olcsóbbat vagy drágábbat érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#46379) #57919488 válasza JackFeryll (#46378) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hat en teljesen mas szemszogbol nezem a dolgokat de nalam a cipo az teljesen viz lepergeto es a talpan valami franko tapados kialakitas kell legyen. Columbia, H/H stb. ezek ugye arban kb. 30E+ HUF-tol kezdodnek.

[ Szerkesztve ]

(#46380) Wg5113 válasza Reverting (#46377) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én még eddig mindig megtudtam állni.Nekem már,vagy ötvenszer nyított órát acélllal és egyiken sincs semmi nyom még nagyítóval sem.Azt viszont látni fogja aki kinyítja legközelebb,hogy szabályozva volt.Én eladásnál szoktam mondani,hogy be lett pontosítva és ez nem negatív dolog.Ha ennyire egyenletesen jár ,akkor érdemes megcsináltani.Ezek az ETA verkek egész pontosan tudnak ketyegni.

(#46381) TheZukker válasza JackFeryll (#46378) üzenetére


TheZukker
tag

Eddig is jobban vonzódtam bőr cipőkhöz, de most megjött a kedvem nagyobb összeget kiadni egyre.:D

(#46382) Miamiquake válasza JackFeryll (#46378) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

De jó volt ezt olvasni...
Mondjuk a Vass cipők kimaradt meg a divat házak összes, ami azért nem szép dolog, de akkor is.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#46383) Bati0501 válasza Reverting (#46377) üzenetére


Bati0501
őstag

Engem ki tetszett felejteni.... :O :O

(#46384) Balli válasza ronin s8 (#46316) üzenetére


Balli
őstag

Szerintem valami nem lehet jó, ami olcsó... :) Viccet félretéve egyetértek és WiZARD-al is.
Közben találtam egy jö kis leírást a Rolex nagyítóról, akit érdekel: [link]
Nem derül ki milyen anyagból készül pontosan, de igen ragasztva van és teljesen a Rolextől ered, aki tervezte és kezdte el használni elsőnek, 1954-től. Honnan jött az ötlet, hogy ráaplikáljanak egy ilyet a Rolexekre? Az alapító Hans Wilsdorf bácsinak rövidlátó volt a kedves kis felesége, emiatt nem tudta elolvasni a dátumot az órán... milyen romantikus kis történet :)

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#46385) Dzsana válasza JackFeryll (#46378) üzenetére


Dzsana
senior tag

A kis cipőárus fiú. :DDD Mellesleg nekem nagyon erős a járásom, és az összes cipőmnek eltörik a talpa fél-1 éven belül. Nincs olyan cipő, ami bírna engem? Mármint bőr cipő, mert a sport cipők bírják a járásom, meg érdekes módon a munkavédelmi bakancsok is.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46386) Wg5113 válasza Miamiquake (#46382) üzenetére


Wg5113
aktív tag

VASS volt. :R Megnéztem a linket róluk,csuda szépek,gusztusosak.

[ Szerkesztve ]

(#46387) Dzsana válasza Dzsana (#46385) üzenetére


Dzsana
senior tag

Pedig nem vagyok kövér, csak lazán hordom az izmaimat. :)) :))

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46388) Miamiquake válasza Wg5113 (#46386) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Tényleg volt, hiába öregszem :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#46389) Empsepo válasza JackFeryll (#46378) üzenetére


Empsepo
senior tag

Köszi a kimerítő választ!

:R

Én egy ilyet nyúzok több, mint tíz éve. Most már csak időnként veszem fel: [link]

Kicsit más stílus...

;)

(#46390) JackFeryll válasza #57919488 (#46379) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ja igen, létezik olyan cipő is ami strapabíró és nem kell félni ha leesik egy kis eső/hó, csak mivel ezek furán mutatnának egy chino nadrággal így ez nem az én asztalom.
Teljesen jogos az észrevétel.

@Dzsana
Tényleg nem tudok semmit ajánlani. Nálam egy sima bőrcipő 2 szezont bír maximum.
Mondjuk a fél év 1 év az kellemetlenebb.
Nekem ajánlották a Riekert és a Josef Seibelt hogy milyen jók ami annyiban igaz volt, hogy kényelmesek, de ugyanúgy volt aminek eltört a talpa, elvékonyodott egy pontban a talpa, elengedte magát a varrás.

@Miamiquake
Fiatal vagyok még, de ha már itt élek ahol a Vass cipőket készítik előbb utóbb ha lesz rá keret muszáj lesz csináltatni. Simán az elsők közt vannak minőségben és esztétikában.

(#46391) Dzsana válasza JackFeryll (#46390) üzenetére


Dzsana
senior tag

Olyan Józsi cipőt próbáltam kettőt is, az egyik 2, a másik 3 hónap után talptörött lett. A Riekerekkel kezdődött a mizériám, biztos akkor kezdtem el sietni. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46392) young78 válasza Dzsana (#46391) üzenetére


young78
tag

Cipőt a Dikmán-ból :)

(#46393) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Amíg várok Dzsana óráira leütöttem egy ilyet. Mióta megláttam ezeket a szovjet órákat nem tudok betelni velük. Muszáj volt egyet mielőbb megszereznem.
Erős voltam de végül csak beszippantott ez hobbi :( :C

[ Szerkesztve ]

(#46394) Sungoo válasza Dzsana (#46375) üzenetére


Sungoo
addikt

Annyira ezt akartam én is mondani! :D Az enyém már nincs meg. :N

(#46395) Wg5113 válasza vadászcsiga (#46393) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nincs menekülés és gyógyszer sincs rá.Szép órát vettél.Amikor órákat nézegetek mindig találok olyat amit megszeretnék venni.Most már Te is elkaptad.

(#46396) vadászcsiga válasza Wg5113 (#46395) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ésszerű keretek között szeretném tartani ezt a betegséget...igen

:D

[ Szerkesztve ]

(#46397) Zozzer888 válasza #57919488 (#46379) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én sportcipőben járok, vékony talp, semmi minta (szinte egy általad említetthez képest), viszont alattam jól bírják. (Bár nem kapnak extra terhelést)
Gimi alatt és egyetem első félévében gyötörtem egy ilyet aztán láttam akcióban és muszáj volt nyugdíjazni (nekem annyira tetszik, hogy nem lett volna szívem teljesen elhasználni - azóta szekrénylakó :D ) lecseréltem egy ugyanilyenre, csak más színben. De már az is 3+ éven túl van.

Ha már off, legyen kövér:

Mikor Alonso a Ferrarihoz került, akkor mondtam, hogy lecserélem egy Piros Ferrarisra, ha VBt nyer velük...de valahogy nem akar összejönni a dolog... :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#46398) Toobee


Toobee
veterán

Én az Intersparban vettem pár cipőt. Gyakorlatilag végtelen ideig bírják, mert 4-5 hónap után vissza lehet vinni őket. Harmincketteseknél a Scontiban vettem most egy bőrcipőt igen olcsón, igaz megvan már 2 hónapja, de még nem volt a lábamon. Arra kíváncsi leszek, mert jónak tűnik.

https://barbieripnk.hu/

(#46399) trassher válasza JackFeryll (#46390) üzenetére


trassher
addikt

Nekem most második éves a Seibel-em és hát mit ne mondjak eléggé elpusztíthatatlannak tűnik. Nekem bohóclábam van (45,5 - 46) és eddig minden cipőm legyen az téli, nyári, átmeneti, etc elvált oldalt akkor is ha varrott volt. Na ennek eddig annyi baja van hogy kezd a fűző szétmenni de ugye ez nem tétel. Eddig ez a legjobb téli cipőm, az már csak plusz hogy a gyárból hozattam a bolti ár töredékéért.

Redmi Note 7

(#46400) pohár válasza Zozzer888 (#46397) üzenetére


pohár
félisten

én nagyon régóta már csak Pumát hordok nem télre, még most is megvan a 2008-ban vett Future Catem, bár kicsit nyúzott állapotban, de még a talpán nyoma se annak, hogy a ragasztás engedne... ezt meg nemrég vettem:

nem tudom, hogy mi ez a nagy imádatom a Puma cipők felé, de valószínűleg közrejátszik az is, hogy 47-es méretben csak ők csinálnak normálisan kinéző cipőt :DDD

ha esetleg valaki akar egy 47-es tépőzáras Pumát, amit körülbelül 3-szor hordtam... :))

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.