Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) teratti válasza von toth (#46745) üzenetére


teratti
senior tag

Volt több rádio controll-os szerkezetem többek között ilyen is szerettem, de eladtam mint mindent mostanában mert mániámmá vált a cserélgetés.
#ronin s8: értem én, csak a praktikuma és a "tudása" miatt hajlottam a solar - radio controll felé. Még a végén kipróbálás szinten veszek egy automatát Certina vonalon és megtapasztalom ezt az érzést.... :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#46752) Ra3 válasza teratti (#46743) üzenetére


Ra3
őstag

Nem tudom hogy hova kell másodperc pontosan odaérned, én kitapasztaltam hogy hogy kell letenni az órát este, azóta alig kell állítani (esetleg akkor ha megáll), mindig +-20 mp-es intervallumon belül van.
Egy hete állítottam mikor megállt hétvégén, most 10 mp-et siet, és egy 30k óráról beszélek, nem valami milliós csodáról.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46753) teratti válasza Tothgera30 (#46746) üzenetére


teratti
senior tag

Én szeretem viselni az órát (persze vigyázok rá) de nem igazán kívánom azt a "törődést" amiket leírtál arra ott a két gyerkőcöm meg az asszony no meg a telefonomban Pou amit a gyerekek leszedtek, hogy jó móka én meg viseljem gondját mert a telefon általában nálam van.... :)

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#46754) Wg5113 válasza von toth (#46740) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Az biztos ,hogy egy saját magad kigondolt óra mindig jó érzéssel hordható.Azt nem tudom,hogy a 4R36-os szerkezet mennyi lenne,de kintről még olcsóbb is lehet mint az említett 100$.A szervíz árak mindig busás haszonnal járnak a szolgáltatónak.Seikókhoz nagyon sok mindent lehet kapni annak érdekében ,hogy saját kedvedre alakíthasd.

(#46755) Tothgera30 válasza teratti (#46753) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért ez nem teljesen ilyen. A Pou-t nem tudom elviselni, mert mindig b@szogatni kell, a kvázi mostani Monsteremhez meg lassan egy hónapja nem nyúltam, mert pontos. Ha mégis eltérne, buszon/vonaton/pisilés közben (már ha kéz nélkül megy mint a nagyoknak) kicsavarom a koronát, telefont előveszem pontosra belövöm egy perc alatt és mehet tovább a buli. Egy apró mozzanat, nem vesz el semmit az idődből. Viszont sokkal többet kapsz egy quartz-hoz képest, de míg nem próbálod ki hosszabb távon, úgy sem tudod.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46756) WiZARD válasza teratti (#46743) üzenetére


WiZARD
addikt

Az a +- 15 sec, az csak a technikai specifikáció, és nem is igazán a több százezres kategóriára jellemző.
Az alsó kategóriát (olcsó seiko, orient) is jó eséllyel be lehet lőni napi 10 másodperc alá.
Amint feljebb lépünk (akár csak egy alap ETA-hoz) azt már egész jól be lehet állítani többnyire, akár napi pár másodpercre is, és kis odafigyeléssel (éjszaka hogy tesszük le, stb) nem nagyon kell hozzányúlni
Párszázezer forint körül meg van már elég sok óránál COSC minősítés, ami azt jelenti, hogy 2 hőmérsékleten, 5 féle pozícióban van tesztelve/pontosítva a járás, és napi -4+6 másodperc a max ami belefér.

Nekem az óráimnál bőven elég, ha 1-2-3 havonta, a dátumállítás alkalmával pontosítom. Annyira pontos idő meg nem érdekel, hogy +-1 perc bármit is számítson. (najó van amikor számít, de akkor gép előtt ülök és látom a pontos időt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46757) teratti válasza WiZARD (#46756) üzenetére


teratti
senior tag

És ha nincs letéve az óra? Mert én gyakorlatilag soha nem veszem le az órát éjjel-nappal rajtam van.....az hogyan befolyásolja a pontosságát?

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#46758) phranxinatra válasza teratti (#46757) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ezt neked kell kitapasztalnod, abszolút egyén- és órafüggő. Ezért mondjuk, hogy a mechanikus órának lelke van.

[ Szerkesztve ]

(#46759) WiZARD válasza teratti (#46757) üzenetére


WiZARD
addikt

órafüggő
A letevés csak azért jó mert különböző nyugalmi pozíciókkal általában lehet picit gyorsítani/lassítani, így lehet "pontosítani" az órát, ha tudjuk hogy nappal, hordva siet pár másodpercet, akkor olyan pozícióba érdemes éjjel lerakni, hogy késsen pár másodpercet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46760) phranxinatra válasza WiZARD (#46759) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Az új PO-t nem tudom lassítani letevéssel, csak valamennyire gyorsítani. Egyébként elég stabil, majdnem pozíciófüggetlen, úgyhogy nem is bohóckodok, mindig rajtam van. :D (napi 1,8 pluszban van)

(#46761) WiZARD


WiZARD
addikt

The making of Omega Speedmaster DSOTM

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46762) WiZARD válasza phranxinatra (#46760) üzenetére


WiZARD
addikt

Én meg forgató hiányban szenvedek, így úgyis mindig megáll valamelyik... De ha minden jól megy, akkor nyaralásról forgatóval térek haza :DDD (bár nem tudom hogy fogom kibírni 10 napig ugyanazzal az órával, ráadásul az is japán, amit vinni akarok :D)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46763) trassher válasza teratti (#46743) üzenetére


trassher
addikt

Nagyfokú pontatlanság itt nincs szerintem. Nekem tényleg olcsó automatám van (orient) és 2 napja állítottam be pontosan. 2 nap alatt 7 másodpercet késik úgy hogy ma is és tegnap is 4 max 5 órát volt rajtam.

WiZARD: Mijjazhogy nem viszel magaddal Omegát? :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#46764) Nick no.1 válasza trassher (#46763) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Nekem ez már nagyfokú pontatlanság,a közel 15éves LONGINES
Conquest VHP Perpetual karórám egy év alatt nem siet ennyit,(év/+3 sec van rajta)

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#46765) trassher válasza Nick no.1 (#46764) üzenetére


trassher
addikt

Ok és mennyi volt az óra mai áron számolva? :) Mellesleg hová kell másodperc pontosan érkezned a mindennapok során? :)

Szerk.: Most látom hogy quartz. Hasonlítsuk a dinnyét a helikopterhez :))

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#46766) teratti


teratti
senior tag

Köszönöm a válaszokat, talán az automata óra nem nekem való kvázi már-már hajlottam a kipróbálására. Lehet hagyni kellene ezt a Certina, Tag Heuer vonalat és vissza kellene térni a GW-4000-es szériára hiszen az csak rajtam van mindig pontos és gyakorlatilag gondozásmentes....aztán majd megint jön a kisördög.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#46767) Zozzer888 válasza teratti (#46766) üzenetére


Zozzer888
addikt

Vagy vegyél valami olcsóbb vintage-et, 6-7 ezerért is kapsz már, Dzsanának is van egy-két órája ami ilyen ár körül megy el vaterán és próbáld ki milyen egy mechanikus :) Automatát is kaphatsz szerintem 10 körül (Seiko 5-ök) , de ezt majd Dzsana elmondja:)

Így olcsón ki tudod próbálni az érzést, aztán ha nem jön be akkor se buksz rajta.

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#46768) Misi1979


Misi1979
őstag

35mm széles, majd keskenyedő óraszíj kellene.. tippek?:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#46769) Bravo23


Bravo23
csendes tag

Ma csatlakoztam én is az óra tulajdonosok boldog társaságához :)

(#46770) phranxinatra válasza WiZARD (#46762) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ezért kell csak két óra: egy komoly meg egy játszós. :)
Sajnos túl sokat olvasom a fórumot, kezdek megfertőződni. Egyre többet nézegetem a Seiko prospexeket (Shogun), meg a Certina ds divert.

(#46771) Dzsana válasza Bravo23 (#46769) üzenetére


Dzsana
senior tag

Kiváló belépő! :C

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46772) phranxinatra válasza Bravo23 (#46769) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gratulálok, szép a Tissot. Mi a típusa?

(#46773) Bravo23 válasza phranxinatra (#46772) üzenetére


Bravo23
csendes tag

Köszi.
PRC200 T014.410.11.037.00

(#46774) vadászcsiga válasza Bravo23 (#46769) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem hamis

;]

(#46775) WiZARD válasza phranxinatra (#46770) üzenetére


WiZARD
addikt

A shogun nekem is nagyon bejön :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46776) Wg5113 válasza Bravo23 (#46769) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ez jó és megbízható óra,viseld egészséggel! :K

(#46777) Bravo23 válasza vadászcsiga (#46774) üzenetére


Bravo23
csendes tag

Tudom azért vettem :DD

(#46778) ronin s8 válasza Bravo23 (#46769) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gratula! Viseld örömmel! :-)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46779) -HTC- válasza Bravo23 (#46769) üzenetére


-HTC-
tag

:) Szép óra!

(#46780) phranxinatra válasza WiZARD (#46775) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tudsz valami megbízható (és vámmentes) beszerzési forrást?

(#46781) ronin s8 válasza trassher (#46763) üzenetére


ronin s8
senior tag

Korai még pontos járáseltérésről beszélni kétnaposan. Egy-két hét után, amikor bejáródott, frissült a kenés, és valamiféle hordási szokás is kialakul részedről, akkor pontosabb képet látsz. A legtöbb órának pozícionálási hibája is van, gyanítom, a tiednek se kevés, ami a különböző gravitációs helyzetből adódó különböző járáseltérés: korona fent, korona lent, számlappal felfele letéve, számlappal lefele, mind mást mutat. Ideális esetben ügyesen játszadozva ezekkel, kihozható nullára is akár az eltérés. Ha nem, még mindig lehet állítani rajta.
Úgyhogy türelem, bármi lehet! Szép az órád, akartam már gratulálni Neked is. :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46782) trassher válasza ronin s8 (#46781) üzenetére


trassher
addikt

Köszi! :)
Pont egy rolexes topikot néztem és ott volt bedobva egy scannelt papír amit ad a rolex miszerint milyen helyzetben milyen eltérésre bírható az óra. Nekem ugye késik így esténként számlappal felfelé szoktam lerakni.

Redmi Note 7

(#46783) ronin s8 válasza trassher (#46782) üzenetére


ronin s8
senior tag

Minden szerkezetnek más a pozícionális hibája. Típusonként és konkrét szerkezetenként is. Az ötlet jó, de nagyon ne bízzál azért benne! :-))

Ideális az lenne, ha napközbeni hordással és egy neked tetsző éjszakai pozícióval 1-2 mp pluszban járna az órád. Ha a pozícionális hibák abszolút értéke kisebb, mint szokásos viselés közben tapasztalt járáseltérés, akkor valszeg állíttatni kel az órádon.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46784) lorcsi


lorcsi
veterán

a párom meglepett ma a 30.-ra egy iylen órával:

link

még mindig az államat keresem.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#46785) Attila!


Attila!
tag

Kb 8 hónapos Certina napi 1-2 percet siet, micsináljak vele, vigyem be garanciára?

[ Szerkesztve ]

(#46786) ronin s8 válasza Attila! (#46785) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mindenképp. Ez nagyon sok.
Mi van benne, ETA 2824-2 ?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46787) ronin s8 válasza lorcsi (#46784) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hoppácska! Isten tartsa meg ezt a szokását! :-)))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46788) Wg5113 válasza lorcsi (#46784) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nagyon jó ízlése van a párodnak,csak dicsérni lehet.Te meg hordd boldogan, egészséggel! :C

(#46789) lorcsi válasza Wg5113 (#46788) üzenetére


lorcsi
veterán

& ronin s8

Köszi ! :)

ezek után fel van adva a lecke, hogy én miylen órát vegyek majd neki :Y
ami legalább iylen szintű

(#46790) trassher válasza ronin s8 (#46783) üzenetére


trassher
addikt

Most egy hetes tesztüzem van ebben a pozícióban, ha nem jön be akkor jön a következő.

lorcsi: Grat, tessék az ilyen nőt megbecsülni :K

Redmi Note 7

(#46791) Attila! válasza ronin s8 (#46786) üzenetére


Attila!
tag

Igen, igaz nem mindig van rajtam 8 órat, de olyankor meg felhúzom. Most kb 3 nap alatt szedett össze +2 percet.

[ Szerkesztve ]

(#46792) lorcsi válasza trassher (#46790) üzenetére


lorcsi
veterán

:K meg is van :)

(#46793) pohár


pohár
félisten

Escape Plan :))
még jól is néz ki a vekker, tetszik :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46794) Reverting válasza pohár (#46793) üzenetére


Reverting
őstag

En is pont ezt a filmet nezem... :))

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46795) ronin s8 válasza Attila! (#46791) üzenetére


ronin s8
senior tag

Be kellene vinned szakszervizbe. Ott ráteszik vibrográfra, és utána tudnak állítani.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46796) csabi84bana


csabi84bana
csendes tag

Üdv. mindenkinek! Az automata óráknál mindegy h merre mozgatom reggelente amikor felveszem és kis életet akarok bele varázsolni:) vagy nem, mert azt hallottam, h bizonyos irányba nem húz a rotor? Köszönöm a válaszokat!
Ui. valaki dobhatna nekem linket ilyen okosságokról (automata óra) ahol részletesen leírnak mindent. Légyszi magyar oldalakat dobjatok. Köszi!

(#46797) ronin s8 válasza csabi84bana (#46796) üzenetére


ronin s8
senior tag

http://www.mvltrade.hu/orak.htm

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46798) csabi84bana válasza ronin s8 (#46797) üzenetére


csabi84bana
csendes tag

Köszi szépen!

(#46799) Ra3 válasza pohár (#46793) üzenetére


Ra3
őstag

ne már, én is pont tegnap este néztem :)
azt figyeltem hogy leszedték az órákat az őrökről, egyszer jól látszott a Luminox felirat is egy pillanatra.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46800) Dzsana válasza csabi84bana (#46796) üzenetére


Dzsana
senior tag

Attól függ, milyen automata óráról beszélünk. 95%-ánál mindkét irányban húz a rotor, van egy pár fajta, aminél csak az egyik irányban, de ez sokkal ritkább.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.