Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) trassher válasza Bati0501 (#46497) üzenetére


trassher
addikt

Úgy hívják :)

Redmi Note 7

(#46502) Bati0501 válasza ronin s8 (#46499) üzenetére


Bati0501
őstag

Tehát akkor ebben a kategóriában nincs nagy különbség az Orient és Seiko között? :)

trassher: :DDD :R

(#46503) ronin s8 válasza Bati0501 (#46502) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nincs. Ebben az árkategóriában a Seiko is csak egy kínai óra.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46504) Sungoo válasza Reverting (#46481) üzenetére


Sungoo
addikt

Engem ez fogott meg nagyon :) Mondjuk nem a NATO miatt :P

(#46505) TheZukker válasza Sungoo (#46504) üzenetére


TheZukker
tag

:Y Ide vele! Nato nélkül persze. :)

[ Szerkesztve ]

(#46506) Bati0501 válasza ronin s8 (#46503) üzenetére


Bati0501
őstag

Tehát akkor mondhatni jócskán túlárazott?
És mikortól éri meg őket megvenni?Melyik szinttől?

Ettől am még vállalhatók?A szerkezet Kínában készül,de Japánba rakják össze,ezért lehet azt mondani,h Made in Japan?
Vagy ez is olyan,mint h 50e-ért divatórát venni?
Mert azt nem akarok...

(#46507) trassher válasza ronin s8 (#46503) üzenetére


trassher
addikt

Kínai? :F

Redmi Note 7

(#46508) ronin s8 válasza Bati0501 (#46506) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem mondanám túlárazottnak. Mindkettő márka tisztességes belépő szintű mechanikus órákat csinál. De attól, hogy léteznek 4-5-6 ezer dolláros spring drive-ok és Grand Seiko-k, egy 50 ezres óra még nem az a szint. A Seiko-nál is patikamérlegen van kiporciózva, mit kapsz a pénzedért.
A lényeg, hogy 50 ezerért mindegy, hogy Seiko vagy Orient.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46509) Empsepo válasza Bati0501 (#46506) üzenetére


Empsepo
senior tag

Azért szerintem ez nem ennyire fekete-fehér ahogy Ronin itt leírta.

Nem is olyan rég valaki belinkelte, hogy az Orientnek csak Japánban van gyártóüzeme.

A Seiko meg halálosan jó kis szerkezeteket készít ebben az árkategóriában is, az, hogy ez meg az kínai gyártású benne lehet vagy biztos, higgyen mindenki azt amit akar.
Ennyi erővel a " Swiss Made " órák nagy része is kínai.

A divatórákhoz meg méltatlan hasonlítani ezeket, ezek az órák egészen más minőséget képviselnek.

Amúgy a harmadiknak linkelt Sportura [link] azért más árkategória, nem?

[ Szerkesztve ]

(#46510) trassher


trassher
addikt

Ma már ami nem made in china az nem is eredeti. Az hogy valamit kínában gyártanak és / vagy ott szerelnek össze az nem ugyanaz mintha valamit kínaiak terveznek. Enni erővel az audi,bmw, benz is kínai mert ott gyártatnak rengeteg alkatrészt.

Redmi Note 7

(#46511) ronin s8 válasza trassher (#46507) üzenetére


ronin s8
senior tag

Persze. Különben nem jön ki a matek ;-(

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46512) Wg5113 válasza Empsepo (#46509) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én úgy tudom ,hogy a Seiko Koreában és Japánban gyártódik.Ettől még lehet,hogy Kinának van Seikoja,de az nem eredeti.Szerintem.

(#46513) ronin s8


ronin s8
senior tag

Igazából tényleg nem az a lényeg, hogy kínai-e, vagy sem.

Az a lényeg, hogy ha bemegyek a Seiko szervizbe, és sorra végignézegetem az új óráikat, mindegyiknek a csatja úgy néz ki, mint egy 40 éves kinyúlt Rolex csat, és még össze is van karcolgatva. A tokok is hasonló igényességgel vannak polirozva, befejezve. Egyéb szerkezeti dolgokról nem is beszélve.
Ilyen szinten nincsenek csodák. Az Orient hasonló.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46514) fiktív1 válasza Wg5113 (#46512) üzenetére


fiktív1
tag

Inkább Szingapúrban, Malajziában, Tajföldön gyártják ezeket a Seikókat. A Monstert is. De jók, masszívak.

[ Szerkesztve ]

(#46515) trassher válasza ronin s8 (#46511) üzenetére


trassher
addikt

Ott gyártat mindenki ahol olcsóbb ettől viszont a termék nem lesz rosszabb hisz szigorú minőségellenőrzés is van a világon. Lehet egy német cégnek gyára kínában ha a gyár és a munkavégzés német minőségű. Példaként ha egy német mérnök megtervez egy dízel adagolót azt nagy tételben ott fogja gyártatni a cég ahol kevesebb bérrel beérik a munkások. Tömegtermelést csak olcsó munkaerőre alapozva lehet fenntartani hisz a cégnek az érdeke hogy profittal adja tovább a kész terméket. Innentől kezdve gyártathat a seiko kínában ha maga a termék japén minőségű csak olcsóbban termelnek mert a kínai munkás kevesebbet fog kérni.

Redmi Note 7

(#46516) Wg5113 válasza fiktív1 (#46514) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Elhiszem amit írsz, hiszen komoly káosz van sok márkánál.Nekem a forgalmazó mondta és a sorozatszám vagy J,vagy K betűvel kezdődik, így jelölik,hogy elvileg hol készült.Sajnos.Egyébként szerintem is egész jó összeszerelésűek,nekem is volt 3 újabb kiadású.A csat valóban nem az erősségük,de ezzel volt így nagy gyártó is és nem ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#46517) Empsepo válasza Wg5113 (#46512) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én is inkább Szingapúrról tudok, mint a gyártás helyszíne.
Japánban csak a prémium óráit gyártja a Seiko. ( GS, Credor )

(#46515) trassher

Ennyi.

:K

Ezért törekednek ma már a felső kategóriás svájci óragyártók arra, hogy minden házon belül készüljön.
És ezért kerülnek csilliárdba azok az órák, mert már tokot is ők készítik, fizetve a drága helyi munkaerőt.

Talán csak az óra üvege érkezik máshonnan.

[ Szerkesztve ]

(#46518) ronin s8 válasza trassher (#46515) üzenetére


ronin s8
senior tag

De azt próbálom magyarázni, hogy nem japán minőségű, legalábbis messze nem a japán high tech minőséget hozza, mert ezen az áron aztat nem lehet:-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46519) Bati0501


Bati0501
őstag

Na épp ezekre voltam kíváncsi...

Mert ahogy olvasom a topikot sokszor felmerül,h mit hol és hogyan gyártanak,sokszor a sok százezres kategóriáknál is.
Mindegyiknek van hátránya...

Persze azért gondoltam,h nem egy divatóra szint,csak arra gondoltam,h attól,h 50e,nem biztos,h ér is annyit,csak a névért kérnek ennyit...
Akkor ez nálam elég esélyes:[link]

Igen,lehet,h ez a Sportura már más kategória...csak én már nem az itthoni árakat szoktam nézni,hanem a külföldiket,mert ami itt van...vicces.
Kintről persze nem szívesen rendelnék látatlanba,de az igaz,h elég sok órát adnak ~$250-ért,ami itthon jóval drágább+persze tetszenek is.

(#46520) ronin s8 válasza ronin s8 (#46518) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mint ahogy egy Tissot vagy Mido sem tud olyan lenni, mint egy Rolex vagy Omega. Mert egész egyszerűen nem elég drága hozzá, hogy olyan szintű minőségbiztosítással és ellenőrzéssel készüljön. És ne Kínában ;-)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46521) trassher válasza ronin s8 (#46518) üzenetére


trassher
addikt

Tömegtermelésben? Már hogy ne lehetne. Egy gyárat kitelepítenek, betanítják a munkást és kész. Itt már rég nem az emberi tudásról szól a dolog hanem a gépekről és szerszámokról. Itt persze tömegtermelésről beszélünk nem pedig a manufakturiális termelésről.

Redmi Note 7

(#46522) ronin s8 válasza trassher (#46521) üzenetére


ronin s8
senior tag

Te.......

Mindegy, majdnem írtam erre valamit. Hagyjuk..

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46523) Empsepo válasza Bati0501 (#46519) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ha ezek közül így fémszíjjal tudsz szerezni 50ezerért, az nem rossz vétel.

Vigyázni kell rá és sokáig gyönyörködhetsz és bízhatsz majd benne.

(#46524) phranxinatra válasza Wg5113 (#46516) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Az SNZF17-ből pl., amelyiknek van egy J is a végén, az made in Japan, és drágább is, mint a másik.

(#46525) Bati0501 válasza Empsepo (#46523) üzenetére


Bati0501
őstag

Na igen,a fémszíjas már nehezebb ügy... :D :(

phranxinatra: Pont akartam is kérdezni,mert néztem,h egy végén ott egy J...miközben külsőre ugyan olyanok.
Köszi. :)

(#46526) fiktív1 válasza Wg5113 (#46516) üzenetére


fiktív1
tag

Pl az én Seikomban nincs is betű a sorozatszámban. Ezt a csat dolgot nem is értem, a sokat emlegetett Monster-nek tökéletes, nem lötyögős, tömör, igen erős és dekoratív (szálcsiszolt és polírozott váltakozik) a csatja, bupla biztonságga, búvár hosszabbítóval, tökéletes kidolgozással... :K Ellenben kicsit könnyen karcolódós, azt elismerem.

[ Szerkesztve ]

(#46527) trassher válasza ronin s8 (#46522) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem is hagyjuk mert amint látom a te olvasatodban amit nagy szériában gyártanak az csak kétes minőségű lehet. :)

Bati0501: J=japán, K= korea, F= fülöp szigetek de az utolsóban nem vagyok 100%-ig biztos.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#46528) phranxinatra válasza Bati0501 (#46525) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hol nézed?

fiktív1: nem mindegy, hogy sorozatszám, vagy referenciaszám.

(#46529) phranxinatra válasza trassher (#46527) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Szerintem félreérted. Pont Ronin írt arról, hogy a Rolex a svájci óraipar legnagyobb tömegtermelője, mégis csúcsminőségű termékeket állít elő.

[ Szerkesztve ]

(#46530) Wg5113 válasza fiktív1 (#46526) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Summázva a Seiko ebben az árszegmensben relative jó óra.Nekem csak a pontossága okozott gondot,de ez csak az én vesszőparipám.Külföldi forgalmazóknál sokkal nagyobb választék van Seikoból és csoda szép óráik vannak széles skálán.

(#46531) fiktív1 válasza phranxinatra (#46528) üzenetére


fiktív1
tag

Én a sorozatszámra magára értettem. Abban nincs betű.

ellenben lehet tudni, hogy 2008-as.

http://forums.watchuseek.com/f29/sold-mint-seiko-skx779k3-black-monster-$135-shipped-637017.html

Ja, sztem jók nagyon is ebben az árkategóriákban. Annyi mint egy divatóra, annál mennyivel jobbak... És a Hardlex üveg is jól bírja. Beállíttatni is elég jóra lehet!

[ Szerkesztve ]

(#46532) Bati0501 válasza phranxinatra (#46528) üzenetére


Bati0501
őstag

Mármint,h hol találtam 250 dodó környékén?
Ebay-en,Amazon-on...szóval az átlagos helyeken néztem.
De annyira elveszi a kedvemet,h bármit,amit találok,az több,mint 50,még külföldről is,tehát plusz még szállítási díj(ez mondjuk néha nem sok),és vám(nem tudom,h mekkora összegnél kell mostanában+mit írnak rá,de akkor is esélyesebb,h elkapják,főleg mostanában)+a kockázat,h kintről van...

Még megnéztem itt is: [link]
Jó ár,csak ez a kisebb+ K-s végű...

trassher: Köszi. :)

(#46533) trassher válasza phranxinatra (#46529) üzenetére


trassher
addikt

Ok hogy a legnagyobb termelő de ez évi hány darabot jelent? Azért nagyon nem mindegy nem? :)

Na közben ezeket a számokat találtam:
-751,285 COSC movements in 2011
-2800 employee
A tömegtermelés nem 2800 dolgozónál kezdődik hanem mondjuk 100.000 környékén. Innentől kezdve szerintem ez nem tömegtermelés és ugye itt arról volt szó. :U

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#46534) ronin s8 válasza trassher (#46527) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem valamit félreértesz. A Rolex évi 1 millió darabot gyárt csúcsminőségben. Ők meg tudják oldani. A Seiko sem gyárt keveset és az Orient sem. Ők is meg tudnák csinálni ugyanúgy. De nem akarják. Ezt kellene megérteni. Ugyanis kategóriák vannak. És különböző történelmi, szociális múlttal rendelkező népek.
Ha Szudánba telepítenél egy üzemet, nem is termelne. Nem találnál munkára fogható népet ott. De tovább megyek: itt sem nagyon.
Ne legyünk már ennyire globalizáltak, meg hogy csak gépesítés kérdése. Ugyan!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46535) Empsepo válasza Bati0501 (#46532) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nézz körül itt: [link]

Nem én voltam! :B

[ Szerkesztve ]

(#46536) trassher válasza ronin s8 (#46534) üzenetére


trassher
addikt

Igen és ez meglátszik az áron is. A rolex a top kategóriában játszik a másik két gyártó pedig nem és az árképzés is ezt mutatja.
Mellesleg miért akarnák amikor abban a ligában a nagy svájci gyártók játszanak csak? Nem érné meg nekik mert az emberekben a seiko és az orient is az affordable kategóriát jelenti. Gyárthatnának olyan minőséget mint a svájciak de nekik abban van a pénz hogy ott vannak ahol most.

Redmi Note 7

(#46537) Wg5113 válasza phranxinatra (#46524) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Igazad van SNZH55K1 az koreai.Rosszul írtam.A lényeg,hogy jelölik és látható.Fitiv:bocs az elírásért!

(#46538) ronin s8 válasza trassher (#46536) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na, úgy tűnik, közelednek az álláspontok, mitöbb, egyetértünk;-)
Nem is értem, min vitatkoztunk:-))

A lényeg, hogy termékpozícionálás van. Minden gyártó ott van jelen, és azzal, amire a történelmi és piaci múlt predesztinálja. Mellesleg a Seiko és a Citizen afféle generalistaként minden szinten jelen akar lenni, nem csak az olcsó (bb) kategóriákban. A Seiko már meg is oldotta ezt a King Seiko és a Grand Seiko márkákkal. Ők olyanok, mint az Audi-VW konszern: minden piaci rést be akarnak és lassan be is tömnek. A Citizen most készül részt vállalni a svájci tortából. Szerintem pár éven belül meg fogunk lepődni.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46539) trassher válasza ronin s8 (#46538) üzenetére


trassher
addikt

Mire a citizen ott valódi nyereséget fog könyvelni az még jó pár év lesz.
Az volt a gond hogy nem ugyanúgy értelmeztük a tömegtermelés fogalmát. :)

Redmi Note 7

(#46540) ronin s8 válasza trassher (#46539) üzenetére


ronin s8
senior tag

Lehet. Ezek (amikről vagy akikről szó volt) mind tömegtermelők. Ilyen szinten az óra sorozatgyártott tömegtermék. Mindegy, hogy párszáz vagy többezer ember termeli. A termelés magas fokon gépesítve van, az ember csak a géppel megoldhatatlan feladatokat végzi. Ezek nem manufakturák, mint az Audemars Piguet, ahol egy ember reszelgeti az arany rotort hetekig :-))

A minőség meg nagy mértékben függ az ártól: egy picit jobb termék sokkal többe kerül. Több finomítási szintet kell közbeiktatni, drágább anyagok, bonyolultabb gépek kellenek, és nem lehet selejt. Több innováció, több emberi munka. És természetesen több reklám. Ez mind-mind sokba kerül. Ezért kerül egy Audi sokkal többe, mint egy Skoda.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46541) Toobee válasza ronin s8 (#46540) üzenetére


Toobee
veterán

Majd holnap gep mellol leirom a sorozatgyartas, tomegtermeles dolgokat, hogy tisztaban legyunk vele.

https://barbieripnk.hu/

(#46542) Tempus Fugit válasza ronin s8 (#46540) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Elképzelni nem tudom, hogy képes valaki egy Seikoért 4-5-6 ezer USD-t kifizetni.
Lehet prémium minőség, amely felveszi a versenyt a nagy svájciakkal, DE nálam történetesen a név a probléma, és szerintem nem vagyok egyedül. Hadd fejtsem ki: nem tudok azonosulni azzal az üzletpolitikával, hogy adott cég egy brandnév alatt hoz forgalomba prémium és gagyi szegmensbe tartozó órákat egyaránt.
Nem vagyok képben abszolút a Svájcon kívül gyártott órák illetőleg óramárkák termékpalettáját illetően, így ha - példának okáért - rápillantok tárgyalópartnerem csuklójára, és azon egy Seikot pillantok meg, nem fogom tudni eldönteni, hogy az milyen kategÓRiA. Bevallom, ez eddig nem is tudtam, hogy a Seiko ilyen árszegmensben is jelen van (mint a 4-5-6 ezer USD), eddig nekem Seiko = bovli kategóriával volt egyenértékű (elnézést kérek a Seiko rajongóktól ez úton is!).
Számomra A(Z) - presztízs - ÓRA továbbra is svájcban (na jó, esetleg made in Glashütte belefér :D ) készül.

Ronin S8: Az AP nyilvánvalóan a legnagyobbak egyike, de azért ne legyenek senkinek tévképzetei, egy belépő szintű ~10.000 €-s modellnél (vagy legyen 20.000, ha már arany rotor...) senki sem fog KÉZZEL reszelgetni semmit hetekig. Igen, ilyen is van, hogy egyes szerkezetelemek dekorációját bizonyos ultra-prémium brandek esetén kézzel végzik, de az a ~100.000 €-s árszegmenstől kezdődik.

Továbbá nem tisztem védeni a kínaiakat, de egy dolgot biztosan állíthatok: tőlük csak tanulni szabad, és balga, aki lenézi őket. Ami a nagyvárosaikban van, azok java részét ők tervezték és hozták létre.
Japán '70-80-as évek? Kína ugyanott volt 10-15 éve, ma már japán szintjén van. És ne jöjjünk most azzal, hogy de vidéken ott is milyen szegénység és elmaradottság van, mert ez is igaz, de nézzük meg a nagyvárosaikat...
Végezetül: számomra a kínai óra sem óra, ahogy a japán és orosz sem, de ami ott készül, az igenis lehet prémium, minden attól függ, mennyit szánnak az előállítás költségére.

(#46543) phranxinatra válasza Empsepo (#46535) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem úgy volt, hogy a Fehér hamis Seikokat árul?

(#46544) fiktív1 válasza phranxinatra (#46543) üzenetére


fiktív1
tag

Nem, nem volt úgy. Sok-sok évvel ezelőtt volt egy vitás, vagy hamis PRC 200 Tissot nála, innen jönnek ezek a dolgok. Azzal pl lehet őt is megvezették, azóta nincs is olyanja. A Seikoi eredetiek.

(#46545) ronin s8 válasza Tempus Fugit (#46542) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, a Seiko-nál a név a probléma, bár nyomják a "Grand Seiko" nevet, ami azért a hozzáértők szemében Rolex minőség, és hasonló is az ár.
Az AP-nél a drágább modellekre gondoltam, amikor a kézi reszelgetést említettem. Nyilván egy Royal Oak Offshore-t (amit a tömeg valami nagy cuccnak tart) nagyrészt automata gépsorok fosnak ki, de náluk és az egyéb prémium márkák esetében jelentős emberi munka is benne van a termékben. Egy AP, VC, JLC vagy Patek szerkezet esetében jó néhányszor szétszedik és újraépítik az egészet a szerkezeti elemek precíz kézi finiselése után. Ez az, amit egy Certina, Tissot, Seiko esetében nem tesznek meg. A Pateknál van az ún. "Patek" pecsét, ahol a Genfi pecsétnél és a C.O.S.C-nál szigorúbb minőségi előírásokat vállal a cég. Pl. a napi járáseltérés +3-2 mp, ami a C.O.S.C. +6-4 mp-énél szűkebb.
Ezzel együtt mégis egy Rolex van jobban megcsinálva. :Y

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46546) flexxx2 válasza Tempus Fugit (#46542) üzenetére


flexxx2
őstag

Kínát nem szabad lenézni az igaz, de még szerintem nincs Japán szintjén, habár már lassan Dél Koreához kell hasonlítani mert lehagyják azokat is. Még most is sok mindent a nyugatiak terveznek Kínában, felhőkarcolókat, hidakat, gyárakat, mobil proci gyártásban is még messze vannak a csúcstól. Még kellene nekik 10-15 év szerintem hogy önállóan felnőjenek a csúcshoz.

[ Szerkesztve ]

(#46548) Tusuka válasza ronin s8 (#46545) üzenetére


Tusuka
tag

Hogy lehet valaki ennyire elvakult? :) Érdekelne, hogy mi volt az a momentum, amikor érezted, hogy innentől "csak a roller", semmi más? :)

(#46549) ronin s8 válasza Tusuka (#46548) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem gondolnám, hogy csak a roller, és semmi más. Ebből ez jönne le...?
Miért nem lehet elfogadni, hogy a Rolex a gyártástechnológiában évtizedekre előrébb jár, mint az összes többi? A többiek azzal vannak elfoglalva, hogy valahogy működő szerkezetekkel ellásák az egyre újabb és újabb dizájn kreálmányaikat, A Rolex meg azzal, hogy a létező legtökéletesebbre reszelje a meglévőket.
Ez szemlélet kérdése: a mai világban az előbbi az általánosan elterjedt. És nagyjából ez az a magatartás, ami miatt lassan lakhatatlan lesz a Föld. Miért baj, ha vannak, akiknek nem ez az út a szimpibb...?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46550) ronin s8 válasza #46372352 (#46547) üzenetére


ronin s8
senior tag

Kínából nem jön oda semmilyen alkatrész, max. valami ásvány vagy egyén alapanyag. Nem hülyék ők.
A Rolex-nek saját öntödéje van, ahol saját ötvözeteket készít. Svájcban a legnagyobb arany felhasználó. Évtizedekig tartott, amíg egy másik acélötvözetre váltottak a tokoknál.

Kínában csak úgy lehet gyártatni bármit (és ez itt a lényeg!), ha vegyesvállalatot hozol létre 50% + kínai tulajdonossal. Ez a törvény. Innentől kezdve minden know how, technológiai tudás átmegy kínai tulajdonba is. Szerinted kockáztatná ezt a Rolex...? :N

Ez nem Tissot, vagy iPhone, amit a műszak alatt a megrendelő anyacégnek gyártanak, utána meg a fekete piacra. Ez Rolex.

Lassan már több lesz a hamis Tissot, mint az eredeti. A Kínában történő gyártásnak ez a kockázata. A kínai állam támogatja a hamisítást.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.