Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) ronin s8 válasza Balli (#45339) üzenetére


ronin s8
senior tag

Aranyozott Sub nincs...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45352) Empsepo válasza Tempus Fugit (#45343) üzenetére


Empsepo
senior tag

Hát én ezt el tudnám képzelni öltönyhöz: [link]

De azt is látom, hogy más szinten érdeklődsz.

:)

(#45353) Mariner válasza Tempus Fugit (#45350) üzenetére


Mariner
tag

Ja már utánanéztem, méretre készült öltönyt jelent. Nem tudtam, vidéki gyerek vagyok :( Nekem eddig mindíg a konfekció jutott, meg amit örököltem :) Az órákat fontosabbnak tartom mint az öltönyt. Bár a konfekció is elég jól illik rám általában hálIsten.

MZ/X jelentkezz!

(#45354) Tempus Fugit válasza Empsepo (#45352) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Szép nagyon! Én ne azt mondom, hogy kronót nem lehet felvenni öltönyhöz, van sok szép klasszikus bőrszíjas, csak én maxmum egyszer nyomkodnám a kronográf gombokat, mikor megvettem, hogy kipróbáljam. Persze ez némiképp önellentmondás, hiszen órát sem azért hord valaki (úgy általában), hogy az időt nézze rajta. :))

(#45355) Empsepo válasza Tempus Fugit (#45354) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ismerős. Nekem is van kronográfom, ritkán nyomkodom, de olyankor hatalmas az öröm.

:B

Amúgy én mindig a karórámon nézem meg az időt. Ha olyan helységben vagyok ahol van falióra, akkor is.
Megszokás.

(#45356) válasza Empsepo (#45352) üzenetére



senior tag

Komolyan, te ezzel a Max Billel ugyanazt játszod mint én a Zenith-tel.
Fájdítod itt a szívem oda-vissza ! :P

[ Szerkesztve ]

(#45357) Empsepo válasza (#45356) üzenetére


Empsepo
senior tag

No, akkor nézzük meg innen is: [link]
:D

Nekem nagy kedvencem!

Mondjuk az a Zenith másik liga.

(#45358) válasza Empsepo (#45357) üzenetére



senior tag

Nekem is nagy kedvencem. Sőt! Már be is van tervezve, de most nagyszabású visszavásárlási akció van, úgyhogy arra kell összpontosítani...

[link]

Rájöttem, hogy nagy hülyeséget csináltam amikor eladtam, úgyhogy most vissza kell szerezni :K

(#45359) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok! Beleszerettem első látásra egy Fossil órába. Jó szokásomhoz híven azért utána olvastam. Hát, így már árnyaltabb bennem a kép. Az az igazság hogy jelenleg egy egyszerűbb Casio órám van az Edifice sorozatból, ami nem volt még 20.000 HUF sem. Mindennapos használatra tökéletes, csak szeretnék egy elegánsabb órát amit viselni lehet jelesebb alkalmakkor. Nos, szívesen megvenném még így is hogy jelenleg 34.000 HUF-ért lehet kapni, ami jóval drágább mint a jelenlegi órám. Azonban az itteni vélemények után elbizonytalanodtam... Tudtok ajánlani valami elegánsabb órát (ebben az árkategóriában) ami hasonlít ehhez a modellhez, illetve hogy nem mindennapos használatra venném így vállalható ez az óra is?

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#45360) Ra3 válasza T_boy (#45359) üzenetére


Ra3
őstag

Orient Defender automata mechanikus 33ezer:

a szíjat olcsón lecserélheted olyanra ha ragaszkodsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45361) Balli válasza ronin s8 (#45351) üzenetére


Balli
őstag

Ha létezik aranyozott IWC Mark, akkor biztos Sub is :DDD Jogos amugy, elírtam..

Athens 2004

(#45362) krisztianAMG válasza T_boy (#45359) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Attól eltekintve, hogy Fossil, egész pofás. :K

(#45363) Empsepo válasza (#45358) üzenetére


Empsepo
senior tag

Hát előbb lesz ilyen órád, mint nekem az tuti.

A Rolexhez meg sok sikert!

:)

(#45359) T_boy

Most elegáns legyen vagy olyan, mint ez a Fossil?
Esetleg a Seiko-k között körbenézhetsz, bár azok drágábbak.
Vagy az Orientek esetleg. [link]

[ Szerkesztve ]

(#45364) Miamiquake válasza T_boy (#45359) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nos, öntsünk tiszta vízet a pohárba.

Azért mert itt órabarát közösség van, még nem nézünk le senkit, aki nem a legdrágább csúcs szerkezetes karórákat hordja.
Ha ez a márka és ez a formavilág jön be, és ennyi a keret, akkor meg kell venni.

Nekem Fossil bőr karperecem volt és imádtam mert szép volt és extravagáns pl.

Jelenleg egy ilyen Fortis Colors QUARTZ karórám van és élveze. Végre egy óra ami pontos, üthetem vághatom, vízálló és nem került többe mint 37000 Ft újonnan.

Oké, van más órám is, de ezt s szeretem.
Van a polcomon egy betört plexis Pobeda Vintage karóra amit még 300 Ftért vettem és jár, nincs műszakilag sok baja és öröm ránézni, mert története van.
Dzsana számomra ismeretlen filléres órákról tud olyan történeteket és szerkezeti megoldásokat írni, hogy csak lesek.
Wg5113 most szeretett bele egy Roamerbe Omega és Tag Heuer sőt Rolex után...
Stb stb stb millió egy ilyen történet van.

Egy szó mint száz, nyugodtan vedd meg a Fossilt ha neked tetszik, senki nem fog lenézni. :R

ui: azért az Orienteket érdemes átfutni.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45365) ronin s8 válasza Balli (#45361) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na ez az, amit nem tudunk páran hová tenni. Egy ideje kering már a hirdetése.
Még az is lehet, hogy eredeti, csak valami marha learanyoztatta...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45366) Empsepo válasza Miamiquake (#45364) üzenetére


Empsepo
senior tag

Tökéletesen igazad van, csak most akkor extravagáns legyen vagy elegáns?

Igen, ha valóban ez az óra a tökéletes meg kell venni, bár én elegánsnak, amit csak alkalmakkor vesz fel az ember, nem mondanám.
Személyes vélemény, mindenki másképp csinálja.

:)

[ Szerkesztve ]

(#45367) vadászcsiga válasza Miamiquake (#45364) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem inkább Fossil mint ezek az ódivatú Orientek. Feleségemnek tavaly októberben születésnapjára vettem egy ilyet mint a képen, semmi baj vele

(#45368) ronin s8 válasza vadászcsiga (#45367) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szép... Az a három kis kör a számlapon minek van rajta...? :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45369) ronin s8


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45370) vadászcsiga válasza ronin s8 (#45368) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem egyértelmű :K

(#45371) tPedro_ válasza T_boy (#45359) üzenetére


tPedro_
őstag

Ez a szíj nekem is bejön, de hasonló alátéteset nem igazán találtam sehol.

(#45372) nederlanden válasza T_boy (#45359) üzenetére


nederlanden
senior tag

Pont ezt és ennyiért vettem meg Szegeden feleségemnek szül. napjára,barna szíj és számlappal.Szereti nagyon,mert masszív és minőségi hatást kelt.Orient-ért én pénzt nem adnék,inkább nem eszek 3hétíg csak párizsit,és veszek egy belépő Tissot-ot.

Továbbra is vevő vagyok újszerű összes papíros,saját dobozos 2009 utáni Omega Seamaster fémszíjasra!

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45373) trassher válasza nederlanden (#45372) üzenetére


trassher
addikt

Miért mi bajod az Orient-tel? :U Az összes külföldi fórum és oldal jókat ír a márka több darabjáról is.

Redmi Note 7

(#45374) aischylos válasza trassher (#45373) üzenetére


aischylos
tag

Nem bírja feldolgozni, hogy sok japó karóra messze jobb, mint az istenített svájciak (amik nagyrészt kínai alkatrészekből készülnek). :C :C

(#45375) busman válasza vadászcsiga (#45367) üzenetére


busman
addikt

Inkább Orient,mint Fossil.... :U

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#45376) young78 válasza aischylos (#45374) üzenetére


young78
tag

Nem értem, miért lenne baj, ha van, akinek a Fossil jobban tetszik?

(#45377) Ra3 válasza trassher (#45373) üzenetére


Ra3
őstag

Hát ez szerintem ez nem abból ered hogy volt Orient-je és atomszar lett volna, inkább olyan beidegződés mint aki pl. sose venne francia kocsit, Samsung telót, vagy AMD procit, hiába jobb ár-teljesítmény arányban. Erről felesleges vitát nyitni, nincs az Orientekkel se több baj mint bármelyik más hasonló kategóriás órával.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45378) nederlanden válasza Ra3 (#45377) üzenetére


nederlanden
senior tag

Így van,"fáradt"/erölködős kommersz hatást keltenek,és érdekes mód olyanoknak is akik egyébként nem svájci pártiak,és másba sem annyira jártasak.

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45379) nederlanden válasza aischylos (#45374) üzenetére


nederlanden
senior tag

/ha már így/Svajci ide-oda,egy Orientet látunk kézen rögtön az jut eszünkbe,itt vették a sarki tescoba,vagy lidli-be.Semmitmondóak!

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45380) busman válasza nederlanden (#45379) üzenetére


busman
addikt

Neked lehet,hogy ez jut eszedbe......Szerintem eztsem jól értelmezted...
Csak egy "beidegződés"

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#45381) nederlanden válasza busman (#45380) üzenetére


nederlanden
senior tag

"eszünkbe"
Szóval többünknek a környezetemben.
Mindegy,biztos megbízható órákat csinálnak,de mindbe van valami ami NEKEM nem tetszik.(mondjuk,nem önnáló stílus)

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45382) ronin s8


ronin s8
senior tag

Srácok, ne essünk egymásnak!
Semmi baj az Orientekkel. Ár/érték arányban jók, és akinek tetszik a megjelenésük, miért ne hordja őket megelégedéssel...?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45383) busman válasza nederlanden (#45381) üzenetére


busman
addikt

Pfejjj,de eredeti a Fossil...

"mondjuk,nem önnáló stílus"

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#45384) Ra3


Ra3
őstag

Aki nem akar/tud százezreket/milliókat órára költeni de azért valamilyen szinten igényes, az automata vonalon elég széles palettáról válogathat az Orientek közül. Emiatt szerintem fölösleges bárkit minősíteni, legalábbis én nem szoktam, mert mindenkinek más fontos.
Van olyan ismerősöm akinek Orientje van, de közben milliókat költ olyan vadászfegyverekre meg távcsövekre ami nekem, meg szerintem ebben a topicban soha nem lesz senkinek. Ilyen alapon ő is lenézhetne hogy csak harmincezres Celestron távcsövem van, de nem teszi.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45385) aischylos válasza young78 (#45376) üzenetére


aischylos
tag

Hol is mondtam én ilyet? :-O

(#45386) ronin s8


ronin s8
senior tag

Mai játék:

KI MIT LOPOTT KITŐL?

Ezt a kettőt éppen árulják:

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45387) busman válasza aischylos (#45385) üzenetére


busman
addikt

Korán van még,ő is félreolvasott..szerintem. :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#45388) BAti77 válasza ronin s8 (#45386) üzenetére


BAti77
aktív tag

Variációk egy témára...

OrientStar Standard-Date
Tissot T-Tempo Automatic
Omega Seamaster Aqva Terra 150m

...de még más gyártókat is hozzáfűzhetnénk. :))

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45389) Csigusz 1 válasza BAti77 (#45388) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Ennyi erővel minden hárommutatós, kerek számlapos, dátumos óra egymás koppintása...

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#45390) ronin s8


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45391) ronin s8 válasza Csigusz 1 (#45389) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ennél azért bonyolultabb a helyzet.
Svájcban nagyon szigorúan veszik a törvény adta lehetőségeket. Egyes gyártók évszázadokig (!) ragaszkodtak bizonyos megoldásokhoz, amiket e többiek kénytelen kelletlen, de betartottak. Ha egy technikai megoldás jellemzően kötődött egy céghez, az üzleti előnyt kovácsolt belőle, és joggal, mert egy-egy elmés szabadalom sok-sok pénzébe került a megalkotónak.

Sokáig senki nem mert hozzányúlni az IWC Pellaton felhúzásához - de a Seiko ellopta.
Az Oyster tokokat is csak módjával kezdték másolni, mert szabadalom védte. A többi svájci gyár hasonló modelljeinél pl. még mindig nem alkalmazzák a Rolex sűrű fogazású hátlapját, Helyette a szokásos hatágú süllyesztéssel oldják meg.
Számtalan példát lehetne sorolni. A rizsszeműek szokásukhoz (és kulturájukhoz) híven belerondítottak ebbe a rendbe. Másoltak és másolnak mindent, gondolkodás nélkül. Tulajdonképpen egy patkány lelke lakozik bennük: esznek mindent, ami ehető... :W

Pár éve az Apple ellopta a svájci vasút óráját. Már-mér elégedetten dőltek hátra, látván a jól sikerült, letisztult dizájnt, és a markukban érezhették a profitot, amikor egy ködös reggelen két szerény külsejű svájci ügyvéd kopogtatott a new york-i irodájukban, és csöndesen javasolták, hogy talán fizessenek jogdíjat. Az amerókaiakat először kiverte a víz, mentőt kellett hívni a gőgös almásokhoz Í(akik hasonló okok miatt a Samsungot szívatták), és rövid, erőtlen alkudozás után az lett a vége, hogy tetemes jogdíj fejében használhatták csak a formatervet... :C

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45392) WiZARD


WiZARD
addikt

Nem igaz hogy nem látjátok milyen jó az Orient, elvakultak vagytok.
Itt van néhány összehasonlítás :D

Submariner VS Ray
Orient VS Cartier
Orient VS Patek
Orient VS Breitling
Orient VS Tissot
Orient VS Omega
stb :)

Orient in-house movement rulz
Orient VS ETA

:DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45393) Csigusz 1 válasza ronin s8 (#45391) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Ha egy az egyben olyan mint az eredeti (első), akkor valóban jogos, de ha csak hasonlít, emlékeztet a másikra, stb. akkor véleményem szerint nyugodtan lehet gyártani, nem érzem lopásnak, koppintásnak.
Főleg ebben az esetben nem, amikor ennyire kevés dologból (tok, számlap, 3 mutató, indexek) kell kihozni valamit. Nyilván van variációs lehetőség, de mivel több millió féle darabot gyártanak, óhatatlanul lesznek egymáshoz hasonlóak közöttük.

(Szerencse, hogy Henry Ford* annak idején nem védette le a 4 kerék + kormánykerék kombinációt, mert akkor ma többnyire háromkerekű, kormányrudas járműveink lennének!) ;]

*vagy bárki más

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#45394) Markusz King


Markusz King
tag

Üdvözletem,

valaki esetleg Longines Evidenza-hoz, szíjat és a hozzá tartozó békazárat tudja az Orex és a KZM-nél kedvezőbb feltételekkel hozni?

Köszönettel:
M.

(#45395) ronin s8 válasza Csigusz 1 (#45393) üzenetére


ronin s8
senior tag

A szabadalmi jog valóban elég kesze-kusza, de vannak dolgok, amiket külön lehet választani.

Van egy játéktervező barátom, aki elég sok tapasztalattal rendelkezik a svájci szabadalmi jogok tekintetében. Ő mesélte, hogy pl. a Rubik kockát először le sem tudta védetni a Rubik, végül csak a tekerő mechanizmust ismerték el neki, ami egy vicc, ha belátjuk, hogy egy ilyen elmés játéknak csak a mechanikája védhető! :Y
A sakkot meg egyáltalán nem lehetne levédetni. :F

Ugyanakkor igenis külön lehet és kell választani azokat az elemeket, amik egyediek, és azokat, amik mindegyik órában megtalálhatóak. Az első csoportot le lehet védetni, a másodikat nem. Ilyen egyszerű... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45396) nederlanden válasza Csigusz 1 (#45393) üzenetére


nederlanden
senior tag

Itt nem a koppintással van a baj,ikább ahogy(munka) és miből(anyag) csinálja(finom izlésficam).Szépen rá vagytok ORIENT-alódva a márkára.Mégegyszer mondom inkább a Tissot alja és éhezek 2hétig;)

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45397) Misi1979 válasza nederlanden (#45396) üzenetére


Misi1979
őstag

Nekem van Orient búvárom és becsülöm is a márkát, attól függetlenül, hogy van olyan órám, ami kb 100x többet ér, mint az előbb említett Orient.

Miért? Mert egy tisztességesen összerakott és jól működő iparosmunka. Én értem, hogy egyeseknek ez biza koppincs, de ha képesek ennyi pénzért adni egy ilyen órát, az bizony elismerést érdemel. Az ár-értékarányuk nagyon jó, divatóra-árnál olcsóbban belekóstolhat az ember az "igazi órák" világába. Kaphat egy nem múlékony illúziót, hogy milyen egy mechanikus/automata szerkezet, milyen egy igazi búváróra.

Persze bőven van még feljebb is, de az a kategória már anyagilag egy jóval nagyobb ugrás lesz, sok embernek nem is kell meglépnie azt. Szerintem elsősorban ezért javasoljuk itt az érdeklődőknek az Orientet, mint márkát. Kezdő órának tökéletes, de akár arra is jó, hogy az ember évekig megelégedéssel használja.

Egyébként meg ne sarkíts, ha éhezés árán tudsz csak órát venni, Tissot-ot se vegyél, szerintem. Amit írsz, az nettó sznobság.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45398) BAti77 válasza Csigusz 1 (#45389) üzenetére


BAti77
aktív tag

Azért a számlap hosszanti csíkozása és a példákon való marker kiosztás nem minden órára jellemző...de tessék ez elég egyértelmű:
Rolex Submariner Date
Davosa Ternos Ceramic

...és Svájcon belül maradtunk... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45399) ronin s8 válasza Misi1979 (#45397) üzenetére


ronin s8
senior tag

Bocs, de miért lenne sznobság? Én se vennék Orientet. Azért nem, mert tudom, mi van mögötte. Egy hatalmas gyár, ami viszonylag szerény, de legalábbis évtizedekre elosztott innovációval, dömping áron szórja az (amúgy elfogadható minőségű) óráit.
Ez egyfajta piaci magatartás, és az összes ázsiai gyártóra jellemző. Ellopunk valamit, összehányjuk, és dömpingáron ráköpjük a vevőre. A többiek (köztük a svájciak, akik ezt az egészet kitalálták, és akik miatt most létezhetünk) meg le vannak sz..va.
Na emiatt nem veszek én se ilyet.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45400) ronin s8 válasza BAti77 (#45398) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, sajnos ez van, de ez meg azért legális, mert 50 év a dizájnok szabadalmi védettségének ideje, és az már lejárt. Tucatnyi svájci van, aki ilyenek csinál. Pl. a Doxa szinte az összes Rolex-et lopja: Datejust, Sub, Yachtmaster...mindent.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.