Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Dzsana válasza Ra3 (#46649) üzenetére


Dzsana
senior tag

vatera

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46652) válasza Dzsana (#46651) üzenetére



senior tag

:D :D :D :C

www.vatera.hu/listings/index.php?us=tiebreaktime&ob=2&obd=2

(#46650) Misi1979

Ezt nem tudom sajna. Nem az enyém, de megpróbálom kideríteni

(#46653) Misi1979 válasza (#46652) üzenetére


Misi1979
őstag

Saccra?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#46654) Takuun


Takuun
aktív tag

Valaki vett már a RIOSSHOP-ban Nato szíjat? Ha igen akkor milyen minőségű? Mennyire van megelégedve vele?

Most vennék tőlük egy pirosat, de kicsit bizonytalan vagyok, hogy túl vékony lesz az anyaga.

Érdekelne, hogy tudtok-e ajánlani olyan boltot Budapesten, ahol lehet venni ilyen szíjakat?! Még nem láttam sehol. Gondoltam arra, hogy búvár, horgász vagy vadász, esetleg túra boltban lehet, hogy lenne.

(#46655) Empsepo válasza Takuun (#46654) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én itt vettem már Nato szíjat, úgy emlékszem forgalmaznak Rios-t. [link]

Egy próbát megér.

(#46542) Tempus Fugit

Ha te nem veszel komolyan egy olyan embert aki pl. van egy ilyen, [link] akkor az sajnálatos.

[ Szerkesztve ]

(#46656) ronin s8 válasza (#46652) üzenetére


ronin s8
senior tag

A safik nagyon szépek.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46657) válasza Misi1979 (#46653) üzenetére



senior tag

Lövésem sincs. Tényleg. Azt tudom, hogy jó állapotban van és a szerkezete is szép. Mikrorotoros automata werk van benne. Holnapra kiderítem.

(#46656) ronin s8

Köszi. (azok sem az enyémek :) )

[ Szerkesztve ]

(#46658) ronin s8 válasza (#46657) üzenetére


ronin s8
senior tag

Honnan jönnek ilyen állapotban, Bécsből vagy Münchenből? (Ha nem titok?)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46659) válasza ronin s8 (#46658) üzenetére



senior tag

Pontosan így van :K (Münchenből a nagyobb értékűek jönnek általában meg a vintage.)

(#46660) Tempus Fugit válasza Empsepo (#46655) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Mutatós, de a név alapján nem gondoltam volna (eddig), hogy komolyabb dologról van szó.

(#46661) ronin s8 válasza (#46659) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gondoltam. Itthon nemigen látni ilyet. Olyanok, mintha tavaly Karácsonyra gyártották volna őket. Ezt hívják NOS-nak. (Nem azokat a rozsda és penészgyűjtőket, amiket itt-ott nos-nak árulnak.) :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46662) válasza ronin s8 (#46661) üzenetére



senior tag

Hát ja. De az átlag vásárló mégis azt mondja hogy PONT UGYANILYEN van máshol sokkal olcsóbban :)

(#46663) ronin s8 válasza (#46662) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na ja. Szerintem ezek nem az átlag vásárlóknak valók, hanem az igényeseknek. Az átlag meg hordjon Q&Q-t! :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46664) Empsepo válasza ronin s8 (#46656) üzenetére


Empsepo
senior tag

Meg az a Meistersinger milyen gyönyörű!

:R

(#46665) Tempus Fugit válasza (#46662) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Így vagyok én a Seikoval, pont ugyanilyet kapok más cégtől, csak sokkal (el)ismertebb névvel.

(#46666) Misi1979 válasza (#46662) üzenetére


Misi1979
őstag

A kedvencem az, amikor úgy akarnak alkudni, hogy belinkelnek egy frissen létrehozott hirdetést pontugyanolyan órával, féláron.. látszik, hogy csak azért hozták létre a hirdetést, hogy kedvezőbb alkupozíciójuk legyen:)

A másik meg a "beszámolás".. múltkor egy hibátlan Seiko 5-ért cserébe adtak volna 2 ájfon dobozt. :Y

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#46667) phranxinatra válasza flexxx2 (#46643) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

:N

(#46668) válasza Misi1979 (#46666) üzenetére



senior tag

:D

(#46669) Ra3 válasza (#46668) üzenetére


Ra3
őstag

a Tissot Le Locle átmérője mekkora?
azt lehet tudni hogy mikori gyártás?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46670) WiZARD


WiZARD
addikt

Ha jól emléxem itt volt szó nemrég arról, hogy a tökéletes Rolex milyen jó hátlap nyitó "rendszert" használ, és mennyivel jobb/biztosabb mint a többiek hülyesége.
Akkor meg lett említve, hogy a Grand Seiko lemásolta. Ez biztos? Most nézegettem GS hátlapokat, és ott ugyan van valami hasonló recézés, de mellette ott vannak a "hagyományos" nyitóhoz való lyukak is. Ez nem inkább csak díszítés a GS-nél?

Mellesleg a Breitling és a Panerai rendszere is egész jónak tűnik laikus szemmel. Bár a Panerai-t nagyon utálom :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46671) -HTC-


-HTC-
tag

Ez milyen szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#46672) ronin s8 válasza WiZARD (#46670) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez inkább olyan kontextusban lett említve, hogy a svájci gyártók legalább a védettség lejártáig tiszteletben tartották az egyéni megoldásokat. ;-)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46673) -secret- válasza vadászcsiga (#46645) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Leütöttem, köszi a linket! :R

(#46674) Sungoo válasza -secret- (#46673) üzenetére


Sungoo
addikt

Baráti ár volt érte! :C

(#46675) young78 válasza Sungoo (#46674) üzenetére


young78
tag

Feltéve, ha tudja igazolni a vásárlást, mert a képek alapján ugyanúgy lehet a netes kamuk egyike is....

(#46676) -secret- válasza young78 (#46675) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem kapok papírt akkor nem adok neki értékelést addig. Ha kamu megy vissza szépen. :)
Amúgy annyira nem rajongok a fém szíjasokért.. de ennyiért lehet felőlem az is, új óra aztán fele ár. (se)

Meg nem is ronda. :D

[ Szerkesztve ]

(#46677) vadászcsiga válasza -secret- (#46673) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szívesen

(#46678) Sungoo válasza young78 (#46675) üzenetére


Sungoo
addikt

Elméletileg garancia jegy, stb...De te ezt jobban vágod. Sajnos én is szaladtam már bele hamisba. Hihetetlen, hogy ilyen árfekvésű órákat koppintanak...

(#46679) Balli


Balli
őstag

Az aukciós oldalakon keringő 20-25ezer Ft-os Omega/Rolex/IWC stb... órabozokról mit lehet tudni? Ezek koppintások, mi a különbség az eredetihez képest? Ha esetleg tud valaki ajánlani, hol érdemes nézni dobozokat az szívesen veszem.

Athens 2004

(#46680) kiscéé válasza Sungoo (#46678) üzenetére


kiscéé
csendes tag

Hogyan lehet rájönni, hogy hamis??
Tutuéknál elég kedvező árakon megy, lehetnek köztük is kamu példányok??? :U

(#46681) Tothgera30 válasza Sungoo (#46678) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Casio Edifice és G-Shock szériát nagyon koppintják, elég csak ebay-en szétnézni, vagy a "fake" szavacskát az óra neve után írni. Máris több találat lesz. Sajnos nagyon nehéz kiszűrni, pedig anno én is Casio órákat hordtam (2 Edifice-m is volt), de a jobb nyomókövethetőség, minőség és aut. szerkezet miatt már Seiko-zom (Sports 5-ök és Monsterek tömege) :D . Ezeket nem hamisítják, serial alapján pedig visszakereshető róla pár adat.

#46680 kiscéé: Nehezen jössz rá hogy hamis (pont ez a lényege), legtöbb esetben megbontás után, vagy serial alapján néha kiszűrhető. Bár manapság olyan Miyota szerkezetet dobnak össze hamisba hogy egy tapasztalt, sokat látott órás is leizzad míg rájön hogy eredeti vagy hamis. De gyengébbek kiszűrhetőek gyengébb kidolgozás alapján (főleg szíjnál), vagy szerkezeti hibánál, pl. stopper megáll, stb. Tutu féle órák valószínűleg eredetiek.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46682) ronin s8 válasza Tothgera30 (#46681) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mindent hamisítanak, Seiko-t is. A kínai gyártás egyeneságú következménye. Maguk a svájciak és a japánok tanították meg őket erre. Ma már olyan szintű pl. egy hamis Tissot, hogy a szerviz NEM TUDJA ÉS NEM IS AKARJA BEVIZSGÁLNI azt, aminél ez komolyan felmerül. Azt mondják, ha megvannak az eredeti kártyák, akkor eredeti.
A hamis is ugyanott készül, mint az eredeti.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46683) vadászcsiga válasza ronin s8 (#46682) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nappal a hivatalos darabok készülnek, éjjel ugyanazon a gyártósoron, ugyanazokkal a munkásokkal a nem hivatalosak. Mint a parfümoknél.
Gyakorlatilag ugyanaz a kettő csak gondolom nincs bennük valami jel amitől aztán abszolút original lesz

(#46684) Tothgera30 válasza ronin s8 (#46682) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor nekem eddig mákom volt, mert Seiko szervizbe el szoktam küldeni az óráimat, és mindegyiket eredetinek állapították meg.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46685) tupacamaru válasza -secret- (#46676) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kíváncsi leszek hogy eredeti-e, szerintem nem az. A doboz és a papírok nem jelentenek semmit, ha nem tudod meg hogy honnan vette. Majd ha nem működik minden mutató vagy egy hét alatt siet/kiésik öt percet, akkor kezdhetsz gyanakodni. De legyen szerencséd. :K :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#46686) ronin s8 válasza Tothgera30 (#46684) üzenetére


ronin s8
senior tag

Annyi a különbség, hogy a japók leszarják a hamisítást, hiszen a kultúrájuk része a lopás, és különben is ők szabadították rá a világra Kínát. A svàjciak továbbra is szemérmesen forgatják a szemüket, miközben ők is egyre nagyobb tételeket gyártatnak Kínában, globálisan csak akkor lépnek fel ellene, ha az üzleti érdekeiket veszélyezteti.
A hamisítás elleni harc éllovasa értelemszerűen a Rolex, mert neki van a legtöbb veszíteni valója. Elèg csak olyan tingli-tangli filmeket megnézni, mint a "Sex and the City 2", ami nem szól másról, mint a Rolex hörgéséről, hogy irgum-burgum a hamis óráknak! Az ő jelmondatuk, a "Hamis órát a hamis emberek viselnek".

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46687) Tothgera30 válasza ronin s8 (#46686) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ebbe most ne menjünk bele mer 4634732723 oldalt lehetne róla írni hogy ki tesz rá és ki védi meg a saját eredetiségét :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46688) kiscéé válasza Tothgera30 (#46687) üzenetére


kiscéé
csendes tag

Haragszol nagyon a japcsikra, pedig tudnak ők is ha akarnak!
Igaz órákban a svájci az ász, de a mosolygós arcú mandulaszeműek is zárkóznak felfelé! :))

[ Szerkesztve ]

(#46689) kiscéé válasza kiscéé (#46688) üzenetére


kiscéé
csendes tag

Bocsánat, ez ronin s8-nak akartam ! :B

(#46690) Mariner válasza Empsepo (#46655) üzenetére


Mariner
tag

Szerintem már maga az sajnálatos, hogy egy embernek(nagybetűvel írtam volna, de nem akartam kiabálni) a megítélése az óráján múlik... Ha valakinek "csak" Raketa van a csuklóján, az már nem vehető komolyan? Sajnos az emberek nagy részének nem tellik drágábbra, mert fontosabbnak gondolja, hogy a gyerekének mindent megadjon a lehetőségeihez képest. Másokat egyszerűen nem érdekel mi mutatja az időt, vagy nagyon is érdekli de a Jaeger mellett, időnként a Poljotot is meg kell járatnia. Persze én is figyelem mi van a társaságomnak lévő emberek csuklóján, de nem ítélem meg az alapján. Legtöbbjüknek nincsen komoly órája (csak akit megfertőztem már :) ), pedig főleg komoly emberek társaságában forgok. A komolyság persze nem okvetlenül jelent magas fizetést...

MZ/X jelentkezz!

(#46691) Tothgera30 válasza kiscéé (#46688) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem. Főleg csak japán órákkal foglalkozom, mint írtam Seiko-kkal, ezen belül is búvár órákkal (diver/scuba/stb.), viszont ez nem szeretném még 100* leírni ;) . Volt nálam ETA szerkezetes, nagy csalódás volt, hónapokba telt míg elvitték, utálom, de nem tudom miért :D . Szerintem annyira már nem ász a "Swiss made" feliratú vekker, a hírhedt és bálványozott Rolex hamisítványok meg utolsó kupiban is vannak, talán onnan még a Tudor amiből nem láttam hamisat. A jó nép persze hogy a fake karórát veszi, ezért nem csodálkozom hogy átlag usernek 30k már rohadt drága óra.

Minap beszélgettem egy 50 év körüli e.ü. dolgozóval, látta a kezemen a Bonetto Cinturini-val szerelt Seiko Monster (SKX779)-t. Erre rávágja: "Az búváróra? Seiko? ...Szép, azon jól látni a mutatót..." (- itt gyenge fényerejű liftben voltunk és az indexek erősen "pilácsoltak"). Pár perc múlva odáig jutottunk hogy neki is van egy Citizen, 30k-ért vette, 2k-ért cserélt benne elemet, erre megállt. Valahogy nem csodálkoztam, szó nélkül hagytam az ügyet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46692) -secret- válasza tupacamaru (#46685) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Írta, hogy van hozzá eredetiségét igazoló papír.

Amúgy nekem nem tudsz szerezni Titanfall béta kulcsot? Nem nagyon akarja behozni az EA supportot, hogy írni tudnék nekik. :U :(((

(#46693) ronin s8 válasza kiscéé (#46689) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem haragszom én rájuk. Voltam párszor náluk, a legkorrektebb üzletemberek, mindenki boldog lehet ha csak egyszer az életben sikerül japánnal üzletet kötnie, de nagyon furcsák, nagyon más kultúra az övék. Miközben a legmagasabb fokú precízitásra törekszenek, és nagyra értékelik a tudást, gondolkodás nélkül legázolják az ellenséget, kifosztják, átveszik, tökéletesítik és beépítik a külföld tudását. Nagyon más, mint Európa...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46694) huszar90


huszar90
aktív tag

Írtátok, hogy boltokban is előfordulnak hamis órák. Szerdán megyek pestre és ha minden jól megy akkor veszek egy ilyet magamnak. Előfordulhat, hogy ez hamisítvány? Mert az amerikai oldalon dupla ennyibe kerül.... :F

(#46695) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Tudtok ehhez hasonló órát, jóval kisebb átmérővel?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#46696) Sungoo válasza kiscéé (#46680) üzenetére


Sungoo
addikt

Ők hivatalos forgalmazóktól szerzik be, nagyon kicsi a valószínűsége szerintem. Ha vaterán szétnézel, ott is rengeteg kamu van, elég megnézni az árfekvést. A márkaboltok árainak 50 százaléka...

(#46697) ronin s8 válasza fi:zi'k (#46695) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mennyire hasonló?
A Junghans-nak van 40 mm-es automata Miyota szerkezetes pilóta órája hasonló áron.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46698) Mariner válasza ronin s8 (#46693) üzenetére


Mariner
tag

Én úgy hallottam,hogy az ő kultúrájukban a másolás a tisztelet jele az eredeti alkotó felé, így nem tartják bűnnek. Arra törekszenek, hogy az eredetit minél jobban tudják reprodukálni, vagy esetleg meghaladni. Emiatt nem lépnek fel olyan vehemenciával a szellemi termékek (ez alatt akár gyártástechnológiát, formatervet, anyaghasználatot is értenek) védelmében. A mi kultúránkban (ahol a drága gyógyszerárak miatt emberek halhatnak meg, akkor is ha amúgy az előállítás filléres dolog volna, de hamisításnak minősül a szabadalmi védettség lejártáig) ez máshogyan értelmezett. Nehéz eldönteni melyik is a jó...

MZ/X jelentkezz!

(#46699) ronin s8 válasza huszar90 (#46694) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem hiszem, hogy ezt írtuk volna...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46700) Empsepo válasza Mariner (#46690) üzenetére


Empsepo
senior tag

Teljesen igazad van.
Rosszul fogalmaztam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.