Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) phranxinatra válasza WiZARD (#45292) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ugyanezt akartam kérdezni. A másik meg, hogy ugyanazért az árért biztos nem a használt órát választanám.

(#45302) Wg5113 válasza WiZARD (#45292) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ezt már én is javasoltam .Legfontosabb a próba,ha már tetszik és jók a szerkezetek.Nem Nevet kell venni.Szerintem.

(#45303) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Erre valaki?

(#45304) Valed


Valed
tag

Üdv!
Van egy 7 éves ORIENT Mako Diver karórám, ami siet. Nagyon siet hetente kb 10 percet. Tudnátok ajánlani valami szervizt Pesten ahol tudnak segíteni rajta. Nagyjából mekkora összeg lehet a javítása?

(#45305) aischylos válasza tamas1985 (#45303) üzenetére


aischylos
tag

Az egyik kínai, a másik thaiföldi.
Végülis tökmindegy. :Y

(#45306) aischylos válasza Valed (#45304) üzenetére


aischylos
tag

SwissTime Kft.

1135 Bp. Jász utca 83.

Tel.: 06-1-330-5149

info@swisstime.hu

(#45307) Balli válasza phranxinatra (#45301) üzenetére


Balli
őstag

Elvileg ugyanaz az ár és mind a kettő (Omega, Rolex) új, nem is értem... a használtat csak én példaként írtam.
Wg5113: ez az amit írtam, ha valakinek az elég hogy egy megbízható szerkezet (pl.: ETA) van az órájában és jól nézzen ki, annak nem kell 300k fölött nézelődnie. 1 milla környékén már más a helyzet, és én ennyi pénzért már mást is szem előtt tartanék, mint hogy csak legjobban nézzen ki. Ezekért az órákért nem a külcsíny, hanem leginkább a belbecs miatt fizetünk ennyit. Aki vesz, akár több millió felett ETA szerkezetes Gucci, de akár mondjuk pl. egy Hublot órát, az leginkább csak a nevet fizeti meg, de az adott példára ez a mondás szerintem nem húzható rá... hiszen két nagyszerű óráról beszélünk és ezért nem is egyértelmű a választás... bár tényleg nem értem, hogy van egy árban a kettő

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#45308) WiZARD válasza Balli (#45294) üzenetére


WiZARD
addikt

Részben jogos amit írsz. De itt azért nem egy francia vs német kérdés van, hanem inkább egy audi vs mercedes...
Itt azért egyik sem ETA, mindkettőben saját szerkezet van, még ha a 8 éves 8500-nak nem is volt ideje bizonyítani sokat.

POC vásárlásakor picit elgondolkoztam Rolexen is, árba belefért volna. De hiába, ha nem tetszik igazán.

AT azért újonnan is olcsóbb, főleg a megfelelő forrásból. Még a te általad mutatott helyen is 1000 € a különbség kettő közt. Valóságban ennél nagyobb, mert Rolexre nem sok kedvezményt fog kapni, Omegára 15-25% környéke azért előfordul, sőt néha több is. Így már nem annyira meglepő a használt órák közti árkülönbség sem.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45309) Ra3


Ra3
őstag

akkor milyen elemet javasoltok egyébként?
én eddig azt hittem hogy a Renata jó, bár egy elemes órám van abban mindig maxell volt.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45310) WiZARD válasza Balli (#45279) üzenetére


WiZARD
addikt

No megnéztem jobban, a www.thewatchquote.com-hoz képest az árak a valóságban:
Pár Omegára kértem árat, azok 30%-kal voltak olcsóbbak, és Rolexre is kértem árat, az 10%-kal lett volna olcsóbb.

Ha így nézzük: akkor az új AT 4100€ helyett 2870€, a 116034 Rolex pedig 5350€ helyett 4800€, azonos forrásból, rendes garival, Magyarországon.
Máris érthető a chrono24-es eltérés árakban :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45311) Balli válasza WiZARD (#45308) üzenetére


Balli
őstag

Igen, de onnan indult a story, hogy ugyanaz az ár esetén (mérvadó különbség nélkül) melyiket választanánk. Természetesen komolyabb eltérés esetén már más a történet.
Te POC Crono-t vettél, gondolom azért mert tetszett, minőségi óra egy jó szerkezettel. Márpedig ha az tetszett igazán, akkor neked nem nagyon volt más alternatíva.. főleg nem Rolex-ben gondolkodva, melynek az egyeten Crono verziója is a Daytona... ez az eset igy picit más

Athens 2004

(#45312) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Miért vannak kérdőjeleim?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45313) tPedro_


tPedro_
őstag

Nem túl olcsó ez a Certina? Vagy reális az ár?

(#45314) WiZARD válasza Balli (#45311) üzenetére


WiZARD
addikt

Eredeti feltevésben az volt, hogy áraik "közel azonosak". Listaár alapján a 20% eltérés tényleg nem sok. De valóságban azért elég nagy eltérés van. Na meg te is az árakkal indokoltál korábbi hozzászólásodban :)

Én gondolkoztam sima 3 mutatósban is elég sokáig, szóval nem a chrono hiánya miatt esett ki a gmt master.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45315) qwer29


qwer29
újonc

Sziasztok.Segítségre,vagyis inkább tanácsra lenne szüksègem.Vásároltam a napokban egy orient órát. Ilyet: [link]

És a problémám a következő: A csatból 2 szem kivételre került,így értük el kb. a csuklómhoz megfelelő méretet.Azért csak "kb" mert,így ugyan befér a jobb kezem mutató ujja a csuklóm és a csat közé ès nem is fordul el,viszont az óra le fel szánkázik a csuklóm ès a felkaromon (~ 4-5 cm-t) ès az alkaromon hajlamos elfordulni,ami baromi idegesítő.Nem is lenne baj,de mivel eléggé nagy szemekből áll maga a szíj,mèg egy kivètele után,nagyon passzos lesz,pár mm-es mozgás mindössze (nem tűnt kènyelmetlen,csak fèlek,hogy hosszabb távon nem tesz jót a stifteknek,a csuklómról nem is beszêlve)
Hagyjam így és majd idővel megszokom az állandó csúszkálást,vagy meg kène próbálni,mèg egy szem kivètelèt?Bármi tanácsot szívesen fogadok ;)

(#45316) WiZARD válasza qwer29 (#45315) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezt neked kell tudnod, hogy hogy kényelmesebb számodra.
(Én inkább lazán szeretem)

A kép alapján talán a csatnál is van minimális állításra lehetőség:

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45317) ronin s8 válasza Miamiquake (#45312) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mert naív vagy...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45318) tamas1985 válasza aischylos (#45305) üzenetére


tamas1985
aktív tag

És amelyik a képen az melyik ?
Mit takar ez a különbség?
Bocsi a kérdésekért de nem igazán értek az órákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#45319) qwer29 válasza WiZARD (#45316) üzenetére


qwer29
újonc

Igen a csatnál is lett állítva,de sajnos ott csak kb.3mm volt lehetsèges.Mindegy,akkor szokom mèg pár hètig ès utána döntök majd.Köszi :R

(#45320) Sungoo


Sungoo
addikt

:)

(#45321) WiZARD válasza Sungoo (#45320) üzenetére


WiZARD
addikt

Nézőpont kérdése, 800$-ért egy Tourbillon, vagy 800$-ért egy WUS logós kínai SeaGull csoda :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45322) Zozzer888 válasza Zozzer888 (#45191) üzenetére


Zozzer888
addikt

Srácok, erre senki semmit?
Szegény Dzsana meg fog őszülni :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#45323) aischylos válasza tamas1985 (#45318) üzenetére


aischylos
tag

Nincs lényegi különbség köztük.
Kínai vacak mindkettő.

(#45324) Balli válasza WiZARD (#45310) üzenetére


Balli
őstag

Így már tiszta, és helyre állt a világ béke :DDD
"... De hiába, ha nem tetszik igazán." Ez a lényeg és ennyi :K
Mondjuk a POC (meg a 3mutatos is) es a GMT nincs is olyan kozel egymashoz. Arban sem, ha a 3mutatoshoz POC-hoz hasonlitjuk (a Chrono meg csak Chrono egy bonyolultabb es ezaltal dragabb szerkezet minden oramarkanal, azt hasonlitsuk inkabb a Daytonahoz..).. nem ugy mint az Aqua Terra es Oyster Perpetual (ha az arat most nem nezzuk, mint kezdo hipotezist).. ami azert egymas alternativai, es ha az egyik tetszik akkor valoszinuleg a masik is, teljesen hasonlo karakteru orak.... szval a Te torteneted azert kicsit mas..
atko67, most már csak arra lennék kiváncsi %-ban, hogy mit takar az hogy "áraik szintén közel azonosak."

Athens 2004

(#45325) Sungoo válasza WiZARD (#45321) üzenetére


Sungoo
addikt

Én nem tudom megállapítani, lelkes amatőr vagyok. :R

(#45326) Balli válasza Miamiquake (#45312) üzenetére


Balli
őstag

Érdekes szerkezet... három órát mutat, és most vált egyik napról a másikra (fent a hét napját mutató szerkentyű)...

Athens 2004

(#45327) WiZARD válasza Sungoo (#45325) üzenetére


WiZARD
addikt

saját? akkor gratula, érdekes darab :)

Balli: árban ilyen kategóriánál szerintem 20-30% környéke nem sokat számít, és azt lehet mondani, hogy hasonló kategória. Legalábbis ha csak ennyivel drágábban lett volna jobban tetsző óra nekem, akkor belefért volna. Úgy vagyok ezzel, hogy ha van már rá párezer euró, akkor kis plusz még belefér, hisz feltehetően úgyse kenyérre kell.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45328) Mariner válasza Zozzer888 (#45191) üzenetére


Mariner
tag

Én a harmadikat választanám (Constellation) de az első se rossz. Apropó: egy aranyóránál miért zavar téged az aranyszín?!

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#45329) Balli válasza WiZARD (#45327) üzenetére


Balli
őstag

Egyetértek, meg amit javasoltal is, hogy "Viszont ha "csak" 1K€ hiányzik egy neked tetsző JLC-hoz, akkor lehet gyűjtenék még arra" ebbol kovetkeztettem, hogy tenyleg kozeli az ar es nem 20-30%... de ennel a kategironal, mar 1K€-n sztem sem kell fennakadni, ha ezen mulik az alom ora.. tema tulragozva :) megertem az allaspontodat

Athens 2004

(#45330) ronin s8 válasza Zozzer888 (#45191) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát az a helyzet, hogy az első a legjobb, de az arany. A második beázott, eléggé ramaty állapotban van. A harmadik ízlés dolga: ma megint divat ez a tokforma. De ez sem fog megállni itt...

Ehhez idő kell. Szorgalmasan figyelni a Vaterát, vagy érdeklődni ismerős órásoknál. Egy-egy szebb darab nem áll meg 70 e alatt. Én a dátumosokat kerülném, a későbbi, 1000-rel kezdődő sorozatszámú automaták meg felejtősek. A kézihúzós is jó lehet, az olcsóbb. Szóval. türelem...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45331) Sungoo válasza WiZARD (#45327) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem, a WUS oldaláról loptam a képeket, csak érdekességkép raktam be. :)

(#45332) Tempus Fugit válasza Balli (#45279) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Pontosan azt a Master Controlt néztem ki, talán a legbarátibb árazású JLC, de a Rolex OP listaára "csak" 4300 €, a JLC meg 1000-rel csak több. Jó, itt nem ez a lényeg annyira ilyen kategóriáknál, hanem az, hogy lehet zavarna, ha átugranék egy kategóriát és második órának egy JLC-t szereznék be egy R. helyett. Lehet, JLC-re még nem értem meg. Amúgy ad hoc jellegű óraviselő vagyok, de talán egy acél (láncos, karkötős, szíjas, mindenki helyettesítse be, ahogy ő nevezi) órát viselnék napi szinten is. Más "ékszert" nem vagyok hajlandó hordani. Nemrégiben írta valaki itt a fórumon, hogy a Jaeger leCoultre-okat nem igazán mindennapi viselésre tervezik.

(#45333) TimeCenter válasza Ra3 (#45309) üzenetére


TimeCenter
tag

Mi forgalmazzuk mindkettőt, nagy különbség nincs köztük.
Sajnos mindkettőt hamisítják.
Az eredeti (!) Maxell talán egy kicsit tovább bírja.

(#45334) pohár


pohár
félisten



működés közben:

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45335) Zozzer888 válasza ronin s8 (#45330) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Köszi , igen rá is ér még, (diploma osztó : március 28 - addigra kéne) ezeket igazából csak amiatt linkeltem, hogy formára ezek tetszenek :)

Persze fontos hogy a szerkezet frankó legyen, figyelni fogok erre, ThX :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#45336) TheZukker válasza pohár (#45334) üzenetére


TheZukker
tag

Ez nagyon jól néz ki, csak mi ez? :B

(#45337) Mariner válasza Tempus Fugit (#45332) üzenetére


Mariner
tag

Nem arra tervezik? Lehet,hogy félreértetted. Az igaz,hogy nem mindennapi óra és emiatt kilógna az ember a sorból a lakatosműhelyben egy "kultúrális" órával (ahogy a párom hívja), de van az a munkakör ahol nyugodtan viselheted mindennap. Azért egy ilyen órát nem vesz fel az ember olyan helyen ahol por,zsír ,kosz érheti, vagy odaütheted valamihez. Tipikusan ünnepi óra. Persze ezt a Rolexekről is el lehetne mondani, de nem azért mert az óra nem bírja a napi használatot, hanem egyszerűen hülyeség egy ilyen órát a hétköznapokon hordani hacsak nem bankár vagy egy íróasztal mellett és az egyetlen mozgalmas esemény az irodában ha a titkárnőnek "diktálsz". :)

MZ/X jelentkezz!

(#45338) Bati0501 válasza TheZukker (#45336) üzenetére


Bati0501
őstag

Egy olyan óra,aminek a legolcsóbb verziója is 54 millió,a legdrágább meg 70+-os...
A bolygók mozgását modellezi a csuklódon... :)

(#45339) Balli válasza Tempus Fugit (#45332) üzenetére


Balli
őstag

Ha mar JLC, nekem a Master Compressor sorozat tetszik, modjuk a Dualmatic:

Ez olyan alap (nem aranyozott) Rolex Sub árán mozog. Pl ezt a modellt, miért ne lehetne mindennapi használatra viselni, ha mondjuk nem bányában dolgozunk... szerintem ezzel nincs gond

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#45340) Tempus Fugit válasza Mariner (#45337) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

De, azért van. Csak így próbálom jelenlegi órám állapotát is tartósan megőrizni :)
Mint a képen látszik, lecseréltem az eredeti szíjat (ami egyébként kiváló minőségű extra vastag bőr) egy olcsóbb, nem Breitling által gyártott krokodilbőrre. Egy eredeti B. kroko szíj úgy 100 kFt lett volna...
Szerintem Rolex lesz belőle, de az sem mostanában. Habár lehet, csak a brandnév és a hype fertőzött meg. :)
De az JLC meg JLC és szerintem nem egy liga a Rolex-szel.

(#45341) JackFeryll válasza Mariner (#45337) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szinte bárhol lehet hordani ahol illik bespoke öltönyt viselni. Márpedig valljuk be alapvetően ez a célcsoport nem pedig az óraszerető gyármunkás aki évek alatt kaparja össze a pénzt egy Jaeger-re.

(#45342) TheZukker válasza Bati0501 (#45338) üzenetére


TheZukker
tag

Aprópénz. Forint vagy dollár? :D
És hogy hívják őket?

(#45343) Tempus Fugit válasza Balli (#45339) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Szemezgettem ezzel is, de kicsit sokoldalúbb (causal / formal vonalon) órát szeretnék, ez most túl sportos. EZ a bajom a kronográfokkal is. Valamint az, hogy nem érdekel egyzserűen. Sosem használnám azt a funkciót, ezért nem vagyok hajlandó fizetni érte <=1500 €-t.
Például nagyon tetszik a Breitling Transocean B01 vagy Navitamer B01, de mivel nincs szükségem kronográfra, így nem érdekel egyelőre. Ellenben, ha a Breitlingnek lett volna annyi esze, hogy a B01 kaliber után kiadnak egy hárommutatós (esetleg + GMT) szerkezetet, már valószínűleg rég versenyben lenne a Rolex és Omega mellett nálam. Lehet fújjolni most, hogy Bretyó így meg úgy, de szerintem jó útra léptek, amikor elkezdtek in-house szerkezeteket gyártani. De nagy hiány a palettájukon a hárommutatós saját kaliber.
Azt meg egyáltalán nem bánom, hogy első "komolyabb" órának tőlük választottam egy ETA 2892-esen alapuló órát, nekem jó választás volt, és örömet okoz a mai napig, pontos, nincs rá panasz. Ettől függetlenül fejlődik az ízlésem, és ETA-s órát már nem vennék, csak manufaktúra szerkezetest.

(#45344) Bati0501 válasza TheZukker (#45342) üzenetére


Bati0501
őstag

Dollárban azért durva lenne.Na nem mintha így nem lenne az. :D
Nevét nem tudom sajna: [link]

(#45345) válasza Tempus Fugit (#45340) üzenetére



senior tag

Nem hiszem hogy bármi megfertőzőtt volna. :N

(#45346) pohár válasza TheZukker (#45342) üzenetére


pohár
félisten

Van Cleef & Arpels

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45347) WiZARD válasza Balli (#45339) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez nekem is tetszik, ezen is gondolkoztam néha, főleg amikor megláttam használtan 1-1 darabot jó áron. Persze mind USA-ban volt, így vám, áfa, na meg egy ilyet látatlanban nem vennék meg. Így maradt a POC, de nem bánom :)

Ami még nagyon tetszik az a Navy Seal Alarm Incursion.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45348) Mariner válasza Balli (#45339) üzenetére


Mariner
tag

Aranyozott Rolex SUB? Az meg miaz? Egy rolleren ami arany színű, az arany nem aranyozott :)
JackFerill: "bespoke" öltöny nemtudom mi, de megguglizom :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#45349) Tusuka válasza Tempus Fugit (#45332) üzenetére


Tusuka
tag

Még annyit tennék hozzá, hogy azt a JLC-t amiről beszéltek (Q1398420), azt már 2013-tól nem készítik (ettől még boltokban simán lehet/van), és az utolsó listaára 5500 EUR. Az utódja, ami majdnem megegyezik vele Q1548420, aminek azért a számlápja, tok átmérője, mutatója más, viszont a szerkezet ugyanaz ebben is (899-es kaliber).

(#45350) Tempus Fugit válasza Mariner (#45348) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

A Savile Row-n csináltathatod...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.