Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) Csigusz 1 válasza Deer76 (#45498) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

@ teratti: nálam Seiko.

Személy szerint az Orient jobban tetszik, és az zafír-üveges.
A Seiko elég kicsi, csak 36 mm átmérőjű.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#45502) BAti77 válasza Deer76 (#45498) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ha a Seiko-ra döntenél a Tutu-nál az is olcsóbb... :U

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45503) teratti válasza Csigusz 1 (#45501) üzenetére


teratti
senior tag

Már nálam is. :B

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45504) venge válasza b.daniel (#45493) üzenetére


venge
tag

Nekem van egy 10 év körüli Pulsarom, hibátlanul működik.

(#45505) Pttypang válasza ronin s8 (#45457) üzenetére


Pttypang
veterán

Az asztalin már könnyebb volt megtalálnom, csak a beazonosítással kapcsolatban vagyok tanácstalan, mert nem tudom, hogy a certina-nál van-e esetleg beazonosítási lehetőség, a hátlapon mintha egy egyedi kód lenne a típus alatt.
kép1, kép2

[ Módosította: Barthezz2 ]

Everybody lies.

(#45506) teratti


teratti
senior tag

Eladtam az Omegát, még a Certinát kellene és a két óra árából venni egyet. TAG-ot akatram de most, hogy olvasom a sorokat lehet automata is szóba jöhetne. Egyszer nagyon régen volt egy svájci 27 köves szerkezetű Camel Trophy órám 40 ezer volt akkor és sokat kínlódtam a pontatlansággal. Azóta quartz órákat vettem csak kicsit tartok az automatától. Csak itt jön a kérdés mint ahogy fentebb is írta valaki, hogy tényleg érdemes-e több százezer forintért quartz órát venni.... :U

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45507) ronin s8 válasza Pttypang (#45505) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mi a kérdés...?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45508) #76385920 válasza teratti (#45506) üzenetére


#76385920
törölt tag

Miért ne lehetne?

(#45509) Pttypang válasza ronin s8 (#45507) üzenetére


Pttypang
veterán

A certina-nál van beazonosítási lehetőség?

Everybody lies.

(#45510) Deer76 válasza BAti77 (#45502) üzenetére


Deer76
aktív tag

Szegedi vagyok, annyi, hogy a Seikot itt is árulják, tehát élőben is meg tudom nézni, az Orientet meg látatlanba Bpről tudom megrendelni meg egy 10-essel drágább.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45511) Sungoo válasza Deer76 (#45510) üzenetére


Sungoo
addikt

Sőt, a TUTU-nál nincs csomagküldés. :)

(#45512) Deer76 válasza Sungoo (#45511) üzenetére


Deer76
aktív tag

Családtag megvenné, az nem gond.

Mondjuk nem tudom merjek-e automatát venni.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45513) trassher válasza Deer76 (#45512) üzenetére


trassher
addikt

Én is elgondolkoztam most hogy kell e nekem automata vagy vegyek egy kvarcot. Mindennapokra kellene főleg egyetemre meg autóba. Otthon nem lenne rajtam szerintem, bár ki tudja.

Redmi Note 7

(#45514) ronin s8 válasza Pttypang (#45509) üzenetére


ronin s8
senior tag

Konkrétan...?

Először azt kérdezted, a linkelt óra eredeti-e?
Aztán meg azt, hogy be lehet-e azonosítani?

A Típust akarod beazonosítani vagy egy konkrét órára szeretnél rákérdezni?

A típust a referencia szám alapján tudod beazonosítani, ami minden lényeges adatot tartalmaz az adott típusról (szerkezet, számlap, szíj, stb.)
Ha meg egy konkrét óráról érdeklődsz, az is más...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45515) Pttypang válasza ronin s8 (#45514) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor leírom egyben, kissé töredezett lett a dolog, habár az eredeti kérdés is erre vonatkozott, csak korlátozottak voltak az eszközeim sajnos :(

Van egy certina órám, amiről szeretném megállapítani, hogy eredeti-e, vagy hamisítvány. A kérdés, hogy az azonosítója alapján biztos lehetek az eredetiségében, magából az azonosító meglétéből adódóan, vagy a certina oldalán esetleg rákereshetek az azonosítójára, hogy valós-e?

Everybody lies.

(#45516) ronin s8 válasza Pttypang (#45515) üzenetére


ronin s8
senior tag

Most már értem.
Te nem tudod azonosítani. Legegyszerűbb, ha beviszed egy márkaszervizbe (nem tudom, merre vagy?), és ott majd megmondják. Ha nem kérsz róla papírt, nem szoktak pénzt kérni ezért.

A hozzád kerülésének körülményei 50%-ban azért segíthetnek a beazonosításban...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45517) epinephrin


epinephrin
csendes tag

Guruk!
Érdeklődnék melyek azok az órák (márka, típus) ami késöbb is viszonylag tartani fogja az árukat? Vagy csak a több milliós órák ilyenek?

(#45518) Deer76 válasza trassher (#45513) üzenetére


Deer76
aktív tag

Nem sok tapasztalatom van órák terén. Kisgyerekként örültem az első órámnak, ami egy sima kvarc volt, egyszerű digitális kijelzővel, világoskék szíjjal. Kaptam nagyapámtól utána egy digitális órát, aminek a folyadékkristályos kijelzőjén volt analóg és digitális kijelzés is, már nem emlékszem a típusára (ez szétesett). Gimis koromban kaptam (1993 körül) egy Casiot, fekete számlappal, analóg és digitális kijelzővel, másodpercmutatóval, fémszíjjal (33mm átmérő-ilyen stílusú). Akkori ára úgy 8000Ft volt. Nagyon örültem neki és sokáig, pár évvel ezelőttig el is kísért, csak elöregedett benne a gumi, elkezdett bepárásodni, meg tönkre is ment. Utána édesapámtól örökölt ugyanilyen (csak fehér számlapos, mp mutató nélküli) óráját használom, aminek a gombjai már nehezen járnak és csupa karc meg kopott is. Most úgy döntöttem, hogy születésnapomra egy órát kérek és azon gondolkodom, legyek-e merész bepróbálni egy automatát. A karóra nekem nem alkalmi viselet, használom rendszeresen, csak itthon teszem le. Bár okostelefonom van, azon ritkán nézek időt, az órám használom. Lehet bölcsebb a kvarcnál maradni, nem tudom. Hosszú távban gondolkodom és egyelőre nem lesz második órám, szóval elegáns (sötét számlapú - fekete vagy kék a kedvenc) órát keresek max. 40k-ig, de ha lehet olcsóbban.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45519) Pttypang válasza ronin s8 (#45516) üzenetére


Pttypang
veterán

Ajándékba kaptam, az előző tulaja azért ajándékozta el, mert neki már van órája, ez "csak állna a polcon".
Se papírokat, se dobozt nem kaptam mellé, ezért is szeretném beazonosítani.
Miskolcon vagyok.

Everybody lies.

(#45520) nederlanden válasza epinephrin (#45517) üzenetére


nederlanden
senior tag

ez jó kérdés,ami engem is érdekelne.Szerintem,ami viszonylag még "elérhető" áron is van,Omega,Rolex hasznàltan,de csak szép állapotban.Esetleg Longines,Certina,Tissott,de ezek már inkább "összeházasodósdisak"

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45521) ronin s8 válasza epinephrin (#45517) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nehéz kérdés. Maga az óra (legyen az bármennyire is drága) valójában egy használati tárgy, egy fogyóeszköz, és mint ilyen, van egy természetes amortizációja, kb. úgy, mint egy autónak vagy bútornak. Manapság szinte minden tárgyat úgy készítenek, hogy ez az amortizáció viszonylag gyors legyen: nem évtizedekben, csak években mérik az idejüket. Utána kidobásra kerülnek.
Ahhoz, hogy egy óra átlépje ezt a képzeletbeli határt, és "vagyontárggyá" váljon, ami tarja az értékét, vagy legalábbis lassan veszti el, a drága szegmensből kell választani. Olyat, ami neves múlttal rendelkezik, és technikailag, műszakilag képes a túlélésre.
A legjobb "befektetés" egy Patek Philippe lenne, vagy a Rolex egyes típusai, bár az elején ott is van egy kis áresés, ami után stabilizálódik az áruk.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45522) Deer76 válasza trassher (#45513) üzenetére


Deer76
aktív tag

Ez a kettő bejövős:

ORIENT Golden Eye DB05001T

ORIENT ER23003B

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45523) ronin s8 válasza Pttypang (#45519) üzenetére


ronin s8
senior tag

Amennyiben az előző tulaja boltban vette, hivatalos márkakereskedőnél, már tudod is a választ. Ha ő is kapta, akkor addig kell felgöngyölíteni a szálakat, amíg az első vásárlásig eljutsz. És ha ez az első vásárlás nem hivatalos márkakereskedőnél történt, úgy nagy valószínűséggel kínai hamisítványról van szó.
Ennél lehet, hogy egyszerűbb, ha beviszed egy óraszalon szervizébe (vagy magába a szalonba), és ott segítenek beazonosítani az órádat.

Miskolcon sajnos nem vagyok ismerős, talán van itt valaki, aki ismer Certinával foglalkozó óraszalont ott.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45524) Pttypang válasza ronin s8 (#45523) üzenetére


Pttypang
veterán

A felgöngyölítés nem opció, mert már nincs meg az ismeretség. :(
Akkor marad, hogy esetleg majd keresek Miskolcon egy óraszalont, ahol beazonosítják, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#45525) ronin s8 válasza Deer76 (#45518) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hosszútávon az acéltok és zafír üveg az, ami megmarad szép állapotban, ill. fel lehet újítani.
Ha nem fontos, hogy mechanikus legyen az óra (nem szeretnél 5 évente rákölteni pénzt, zavar, hogy megáll, ha nem hordod eleget), akkor jó választás lehet a kvarc. Az olcsóbb is, így a rendelkezésedre álló keretből nagyobb a mozgási szabadság.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45526) Misi1979 válasza Pttypang (#45524) üzenetére


Misi1979
őstag

Azért adhatsz esélyt nekünk is, nagy eséllyel pontosan megmondjuk, eredeti-e az órád vagy sem..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45527) Pttypang válasza ronin s8 (#45523) üzenetére


Pttypang
veterán

Több, mint egy éve kaptam, de az üvegen még egy karcolás sincs, a szíj is hasonlóan remek állapotban van, ezért is kezdtem el gondolkodni, hogy talán eredeti, nem hamisítvány.
[Elég komoly igénybevételt kap, felújító üzemben dolgozom, nem egy alkalommal kapott már nagyobb ütést]

(#45526) Misi1979
Mire gondolsz? Az előző válaszaidat csak most láttam, nagyon pörög a topic :B

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#45528) aischylos válasza ronin s8 (#45453) üzenetére


aischylos
tag

ETA2824 tokozásért majdnem 500 ezret????
Na, ne már! :W

(#45529) Wg5113 válasza ronin s8 (#45402) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Jól tudod. :R

(#45530) ronin s8 válasza aischylos (#45528) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mi ezzel a gond...?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45531) Wg5113 válasza epinephrin (#45438) üzenetére


Wg5113
aktív tag

:W :W :W

(#45532) #57919488 válasza aischylos (#45528) üzenetére


#57919488
törölt tag

Persze, egy karora ami az ido mutatasara alkalmas es megbizhato mar 20E HUF kornyeketol kaphato. Innentol kezdve csak extrakert kell fizetni ami valos ertekkel nem bir es az ember eletet lehet nem is teszi jobba csak a reklamokkal elhitetik az emberekkel, hogy xy dolgokra szukseguk van.
Amugy a Legend Diver sem eppen masabb de a kinezete ott is eladja a dolgokat :))

(#45533) aischylos válasza ronin s8 (#45530) üzenetére


aischylos
tag

Semmi az égadta világon.
Vegye meg, aki nagyon rá van szorulva! :W

(#45534) Zolee_70 válasza Dzsana (#45494) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Órát nem dobok ki. Inkább nem hordom, eladni nincs szívem.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#45535) aischylos válasza #57919488 (#45532) üzenetére


aischylos
tag

A Certina 165 ezer Forintba került üzletben.
Szerintem rendben is volt az ára.
De ez a 480 ezres Eterna kiverte nálam a biztosítékot. :((
Pedig tetszik, leszámítva a béna kismutatóját. :K


(#45536) aischylos válasza ronin s8 (#45530) üzenetére


aischylos
tag

A Bretyó legalább ad az órái mellé egy COSC cetlit. :C

(#45537) Dr.Zoo válasza epinephrin (#45517) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

IWC. Pl.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45538) Empsepo válasza ronin s8 (#45458) üzenetére


Empsepo
senior tag

És melyik Rolex szerkezetre mondjuk azt, hogy szép?

(#45539) ronin s8 válasza Empsepo (#45538) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát ennél azért szebbek ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45540) WiZARD válasza ronin s8 (#45539) üzenetére


WiZARD
addikt

ugyanmár, nem is látszódnak :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45541) epinephrin válasza ronin s8 (#45521) üzenetére


epinephrin
csendes tag

És mi a véleményed olyan órákról, amik pl korlátozott számban kerül forgalomba? Pl valamilyen sportoló nevével vagy valami filmmel (007) fémjelzett típus.

(#45542) fiktív1 válasza aischylos (#45535) üzenetére


fiktív1
tag

A tutaj evezőlapátját, vagy kormánylapátját utánozza a másodpercmutató /vagy melyik/ gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#45543) aischylos válasza WiZARD (#45540) üzenetére


aischylos
tag

És egyáltalán nem is szépek.
Csak úgy egyszerűen jók. :C

(#45544) aischylos válasza fiktív1 (#45542) üzenetére


aischylos
tag

óramutató. :-(

(#45545) ronin s8 válasza epinephrin (#45541) üzenetére


ronin s8
senior tag

Elsődleges a márka és a típus. Egyes márkák szinte csak "limitált" szériákkal jönnek elő. Ilyen pl. a Panerai. Ez önmagában nem növeli az értéket. Szerintem a 007-es Omega sem sokkal értékesebb, mint a sima SMP. Biztos van, aki pár tízezerrel többet ad érte, de nem sokkal.
Pateknál van, hogy miután főleg arany órákat készítettek, a régiek közül szinte értékesebb az acél tokos. Persze nem a beépítés, mert azok nem sokat érnek.
Ezen kívül az állapot a döntő. Utána a papír és a doboz.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45546) Pttypang válasza fiktív1 (#45542) üzenetére


Pttypang
veterán

Kenulapátnak is jó lenne, habár kicsit szögletes hozzá, a valóságban mindegyik ívesebb az ellenállás miatt.

Everybody lies.

(#45547) ronin s8 válasza ronin s8 (#45545) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy Rolex-nek 40-50-60 évesen is lényegében úgy kell kinéznie, mintha új lenne. A szerkezeten, számlapon nem lehet egy gondolatnyi hiba sem. A fémszíj lehet megnyúlva de csak egy picit.

A többi márka ennyi idősen már túlvan néhány halálközeli élményen, és újraélesztést kapott. Egy Patek is csak azért néz ki jól (ha kinéz), mert ünnepi óra, és havonta egyszer van kézen.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45548) vadászcsiga válasza ronin s8 (#45547) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Örök élet...ha nem használod :DDD

(#45549) epinephrin válasza ronin s8 (#45545) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Értelek. Akkor ilyen 'pár 100'-as kategóriában nem is érdemes gondolkozni?!

(#45550) Wg5113 válasza aischylos (#45535) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Volt ilyen Eterna a kezemen,meg a Vaterkán is pár hónapja.Jól megnézegettem és jó kis óra,de ár érték arányban nagyon nem nyert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.