Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) Neurotoxin válasza epinephrin (#45433) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Semmi. Mindennapos hordásra teljesen jó. Nekem is quartz V8am van.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#45452) ronin s8 válasza Mariner (#45442) üzenetére


ronin s8
senior tag

Direkt vót! :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45453) ronin s8 válasza aischylos (#45444) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az egy nagyon-nagyon jó óra! Az Eterna is manufaktura... :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45454) #76385920


#76385920
törölt tag

Az ETERNA is saját szerkezetet használ?

[link]

(#45455) WiZARD válasza ronin s8 (#45449) üzenetére


WiZARD
addikt

itt és itt van pár kép userektől

video is van pár a youtubeon

nyilván nem sok ez, és kézből lenne érdekes, de az 1-2 gyári fotónál több :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45456) BAti77 válasza #76385920 (#45446) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ez így van, de én a 100-200k közötti szegmensre és a "mit nyújtok mennyiért"-re írtam a véleményem...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45457) ronin s8 válasza Pttypang (#45445) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ja...nem ez jött le.
Két tippem van: vagy elmész egy márkakereskedőhöz, és felpróbálgatod az órákat (ez lenne a legjobb számodra), vagy keresgélsz a Certina honlapján.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45458) ronin s8 válasza WiZARD (#45455) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szép az óra, bár szerintem csak egy gyenge Rolex másolat :Y /magánvélemény/
Nagy kérdés még az ár...

Erre ugye még nem mondjuk, hogy szép manufakturális werk lenne?

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45459) ronin s8


ronin s8
senior tag

[link] [link]

A második link vége felé a monitoron 310 fokos lengésszöget látok. Úgy tudom, ez magasabb, mint egy Seiko-é.
Nem jelent semmit, csak megjegyeztem...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45460) epinephrin válasza BAti77 (#45443) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Nem vagyok elfogult. Volt Citizenem is. Nem volt velük semmi bajom. (Én mondjuk nem hasonlítanám össze a Citizent az Orient-el.)
És nem értem mi baj a kvarc szerkezettel? Miért szarabb mint egy Orient automata?

Szerk.: Szvsz: én inkább vennék egy Quartz Certina DS2-t mint egy egy bármilyen Orient automatát.

[ Szerkesztve ]

(#45461) ronin s8 válasza #76385920 (#45454) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyes modelljeibe igen. Amúgy ETA (ill. most Sellita, ami egy vicc, mert régen ő volt az ETA, vagy valami hasonló)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45462) Ra3


Ra3
őstag

Nem értem miért kell ezen ennyit rugózni, minden más terméknél is megvan hogy milyen piaci rést akar lefedni vele a gyártó,egyértelmű hogy a Rolex teljesen más helyre céloz mint az Orient, ugyanez megvan a mobiloktól kezdve a lépegető exkavátoron át az autókig.
Elég szar lenne ha autót akarnál venni és azt mondanák hogy van 25 millás Mercedes, vagy 28 millás Audi aztán válassz, vagy tévénél van 65 colos 500kért meg 80 colos 1200kért.
Gondolom itt se milliárdos mindenki hogy az órák mellé mindenféle műszaki dologból a csúcskategóriát vegye, de nem érzi igénytelennek magát mert pl. nem 600ezres csúcs karbonvázas bringával jár hétvégén túrázni hanem csak egy 80k-s aluvázassal.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45463) epinephrin válasza epinephrin (#45438) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Ezt nyilván nem gondoltam komolyan.
Csak mint fentebb írta valaki, jó sok órája hajaz valami "márkásabb" óra designjára (gondolom ezekből fogy a legtöbb is).

(#45464) BAti77 válasza epinephrin (#45460) üzenetére


BAti77
aktív tag

Egyik márkát sem hasonlítottam össze, főleg nem a Citizent az Orienttel...Csak azt írtam nem vennék svájci quartz órát 100-200k-ért, mikor olcsóbban, jobb technikai tudású órák vannak japán gyártóktól.
Nincs a quartz szerkezetekkel semmi baj (nekem is van), de nem hasonlíthatók össze egy mechanikus werkkel. Két külön világ...
Ha még legalább egy Orient-et egy Tissot automatához hasonlítottál volna, lenne miről beszélni...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45465) ronin s8 válasza Ra3 (#45462) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezt nekem szántad? Mert ha igen, én nem rugózom ezen, sőt tisztában vagyok vele.
Azt állítom, hogy azonos minőséget hosszútávon csak azonos áron, vagy nagyon hasonló áron lehet produkálni.
Egy prémium terméknél sokkal magasabb reklámköltségekkel illik számolni, mert ott a vevő egy álmot szeretne, és azt is kell neki nyújtani. Egy Grand Seiko is közelíti a Rolex árát, ha nem azonos vele.
Ezért lennék kíváncsi, mit mennyiért tud az Orient, mert az általam ismert, látott, próbált modellek ugyan olcsók, szépek, és jók, de nem tudják azt, amit egy átlag svájci tud...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45466) epinephrin válasza BAti77 (#45464) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Mondjuk azért kiváncsi lennék ki az aki kiad 100-150e-t egy Orientért egy Tissot vagy egy Certina helyett? Én semmilyen szerkezetet nem hasonlítottam össze, te kezdted a Werk összehasonlítást.

[ Szerkesztve ]

(#45467) Ra3 válasza ronin s8 (#45465) üzenetére


Ra3
őstag

Hát nem csak neked, hanem úgy általában ebben a témában, mert fel-fel bukkan egy ideje itt, és mindig van valaki aki kijelenti hogy egy adott márka a csúcs, és mindenki más igénytelen aki olcsóbbat vesz.
Amúgy az autóipari részébe fejlesztőként valamennyire belelátok, és sok esetben egy prémium kategóriás kocsiba ugyanazt a jól bevált mechanikai/elektronikai megoldást teszik mint egy alsó-középkategóriás változatba, csak más a körítés, a presztízs, és emiatt az ár is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45468) Mariner válasza vadászcsiga (#45447) üzenetére


Mariner
tag

Természetesen van. A Rolex nem összemérhető az Orientekkel, és nem azért mert lenézem a japán órákat. Nekem is van 2 Orientem egy kézihúzós és egy automata. Mindegyik nagyon szép kidolgozású, meglepően pontos és kinézetre is pariban van a svájci órák némelyikével.
Nem, a Rolex semmivel nem tud többet, csupán mutatja az időt és a dátumot(nem mind), némelyik a napot is(annyival esetleg többet tud, hogy van benne pussy mágnes). Az Orientek közül a legtöbb mutatja mind a napot, mind a dátumot. Azért egy Rolex vagy Vacheron esetleg Jaeger mégis nagyobb megbecsüléssel bír mint egy Orient, még akkor is ha például a tudása nem több azokénál. Azon lehetne vitatkozni, hogy miért, pár dolgot írtak már sokan ami esetleg magyarázhatja: dicső és nem utolsósorban hosszú múltra visszatekintő cég, saját szerkezet amely sokszorosan bizonyított már (nem 1-2évre visszamenően), a felhasznált anyagok minőségét illetően semmiféle kompromisszumot nem kötnek, valamint a sok évre biztosított szervízháttér. Azok az órák amit a gyártó kénytelen kihozni kevés pénzből (drágán sajnos nem tudnának eladni egy Orientet) természetesen nem lehetnek olyan minőségűek, mint a sokszorosan drágább modellek, valamint a felhasznált anyagok minőségében/mennyiségében is kénytelenek időnként kompromisszumokra. Ezért felesleges azon gondolkodni mivel tud többet a sokszoros árért. Ilyen mércével nézve a G-Shock a legjobb óra, mert mindenféle szenzorok vannak benne, és akár ugrálhatsz is rajta, ugyanakkor olcsó..

MZ/X jelentkezz!

(#45469) BAti77 válasza epinephrin (#45466) üzenetére


BAti77
aktív tag

Na' erre írtam: (#45434) BAti77

(#45441) ronin s8
+1 :D

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#45470) ronin s8 válasza Ra3 (#45467) üzenetére


ronin s8
senior tag

Más a körítés, és egy picit a felhasznált anyagok is másak. Vannak ugyanolyan alkatrészek, de összességében a sok mennyiségi változtatás minőségi ugrást eredményez. És ez a picivel jobb sokkal többe kerül...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45471) Zolee_70 válasza ronin s8 (#45465) üzenetére


Zolee_70
senior tag

"Ezért lennék kíváncsi, mit mennyiért tud az Orient, mert az általam ismert, látott, próbált modellek ugyan olcsók, szépek, és jók, de nem tudják azt, amit egy átlag svájci tud..."

Biztosan egy műveletlen tuskó vagyok, de nem tudom (tényleg!) mivel "tud" egy svájci óra többet, mint egy japán (műszakilag)?

Az OK, hogy brand, meg reklám, meg presztízs, de mindennapi használati értékben én nem látok érdemi különbséget.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#45472) ronin s8 válasza Zolee_70 (#45471) üzenetére


ronin s8
senior tag

Objektíve:
Az általam próbált Orientek közül egynek sem volt zafír üvege, nem volt mp-stoppos, és nem lehetett koronáról húzni őket. Ez jelentős hátrány. Bármelyik középkategóriás svájci tudja ezeket.

Szubjektíve:
Miután felpróbáltam vagy egy tucat Orientet, véletlenül kezembe akadt egy Certina ds1. Ha ziongorázni tudnám a különbséget...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45473) epinephrin válasza BAti77 (#45469) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Igen "jézusom". Én csak egy laikus vagyok, de attól még lehet véleményem.

Befejezésként még egy gondolatom erről a témáról:
Amíg nem olvasgattam ezt a fórumot nem is találkoztam ezzel a márkával hogy Orient.
Csak itt szúrt szemet hogy "olcsóbb" Citizenek, Tissok, stb. helyett ajánlgatják ez emberek mint alternatívát.

(#45474) Ra3 válasza ronin s8 (#45470) üzenetére


Ra3
őstag

Az árban egyrészt ez is benne van, meg az is hogy egy ugyanolyan bonyolultságú termékhez ugyanúgy össze kell rakni és üzemeltetni egy gyártósort, fel kell szerszámozni (műanyagfröccsöntő szerszámokról van szó amik más termékhez nem jók), és közben tizedannyi vagy még kevesebb termék kell éves szinten. Ezek is mind az árat tolják felfelé.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45475) epinephrin válasza ronin s8 (#45472) üzenetére


epinephrin
csendes tag

:R

(#45476) ronin s8 válasza Ra3 (#45474) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azt hiszem, én azok közé tartozom, akik nem sokallják egy prémium termék jóval drágább árát. Ilyen értelemben értelmetlennek érzem a vitát.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45477) Ra3 válasza ronin s8 (#45476) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem nagyobbrészt egyetértünk, azt kell eldönteni hogy kinek miből van prémium kategóriára igénye, mert ha minden megvett használati tárgynál erre törekszel akkor csilliárdok kellenek. :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45478) ronin s8 válasza Ra3 (#45477) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jah kérem, ez már életfilozófia kérdése.... :D

És még mindig nem pénz kérdés!

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45479) Zolee_70 válasza ronin s8 (#45472) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nekem, mint átlag usernek az általad említett hátrányok nem vagy elenyésző szempontok. Sem a zafir üveg, sem a stop, talán a koronáról való húzás...de ha minden nap viselem, ez sem. És egyébként meg sajnálnék egy drága órát nyúzni. Egy ORIENT-el meg mi történik? hordom-nyúzom, aztán 5-8 év múlva veszek egy másikat. Nem ezért mert elromlik, hanem mert olcsóbb egy új, mint a karbantartás.

Szerintem nem érdemes összevetni a top svájci órákkal, egyrészt nem ugyan az a célközönség, másrészt nem összevethető a használat. Mindkettőnek megvan a maga helye.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#45480) ronin s8 válasza Zolee_70 (#45479) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én a középkategóriával vetettem össze.
Néhány sorral lejjebb meg pont azt írtam, hogy ne hasonlítsuk össze a krumplit a lépegető exkavátorral...

A másik meg az, hogy ha pár év múlva kidobod, akkor a Te célod az, hogy minél olcsóbbat vegyél. Aki viszont hosszútávra szeretne órát (esetleg egy örökölhető vagyontárgyat), annál már mások lesznek a szempontok. Például az, hogy ne essen sokat az ára. De ezt az elvárást a kommersz kategória nem tudja, és nem is akarja teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45481) Zolee_70 válasza ronin s8 (#45480) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Akkor ebben egyetértünk.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#45482) Tusuka válasza Zolee_70 (#45479) üzenetére


Tusuka
tag

Nem sajnálod kidobni/lerakni? (Én biztos nem raknám le, csak azért mert 5 év után költeni kéne rá...)

[ Szerkesztve ]

(#45483) JackFeryll válasza Zolee_70 (#45479) üzenetére


JackFeryll
őstag

Majd kijavítotok, de szerintem egy olcsó Orient szervizelése 10.000-nél megáll. Egy 30+ ezres óránál azért még beleférhet.

(#45484) epinephrin válasza Tusuka (#45482) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Itt azon van a hangsúly, hogy óra értéke amit 5 év múlva képvisel ahhoz képest mennyit kell rá költeni.

(#45485) JackFeryll válasza epinephrin (#45484) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ebben az a baj, hogy ez a kategória most se képvisel értéket nem kell tartani hogy később esik az értéke. Nem is értem miért beszélünk értéktartásról kis értékű óráknál...

(#45486) Zolee_70 válasza epinephrin (#45484) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Pontosan, ráadásul mindig jól jöhet egy újdonság. ;)

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#45487) Tusuka válasza epinephrin (#45484) üzenetére


Tusuka
tag

Szerintem meg pont azon van a hangsúly, hogy annak az órának, ami 5 évig szolgál (és még szolgálhatna sokáig) annak nem a "fizikai" értékét kellene nézni, hanem az eszmeit, azt hogy esetleg hozzád nőtt.

(#45488) Ra3 válasza Tusuka (#45487) üzenetére


Ra3
őstag

Ettől függetlenül lehet hogy ráun a tulaj, vagy meglát egy olyat hasonló áron ami jobban tetszik neki, és inkább vesz egy újat. Nekem is van olyan 6 éves Seiko-m amit lehet hogy hamarosan szervizelteti kéne, kidobni természetesen nem fogom ha rákerül a sor, mert megszolgálta a magáét, de most nem lesz szervizelve mert úgyse használnám, mivel van mellette itthon egy rakat jobban tetsző, divatosabb óra.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45489) WiZARD válasza epinephrin (#45484) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért egy 5+ éves quartz Tissotnak sincs nagy értéke, egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy nagyobb az értékvesztése egy automata Orientnek, sőt....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45490) altntv


altntv
csendes tag

egy bődületesen egyszerű kérdésem lenne. Van egy certina ds2m pár hete és most tűnt fel, hogy a dátumváltás délben megy végbe és nem éjfélkor. Mi a megoldás? Tkerjek előre 12 órát?

köszi!

(#45491) ronin s8 válasza altntv (#45490) üzenetére


ronin s8
senior tag

A kérdésben benne a válasz: igen! :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45492) epinephrin válasza WiZARD (#45489) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Ilyet hol írtam?:)

(#45493) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!

A Pulsar órákról mi a véleményetek? Milyen minőségűek? Konkrétan ez a darab tetszik[link]

[ Szerkesztve ]

(#45494) Dzsana válasza Zolee_70 (#45479) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ha esetleg van már ilyen 5-8 éves Oriented, és vennél helyette másikat, a régit ne dobd el, lehet, vevő lennék rá. :K

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45495) Csigusz 1 válasza ronin s8 (#45402) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Köszi a tippet, bejött! :R
10 perc, 2000 Ft, és végre látom rendesen a dátumot! :C

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#45496) ronin s8 válasza Csigusz 1 (#45495) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szép óra, gratula! :C

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45497) Csigusz 1 válasza ronin s8 (#45496) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Köszi! :)
Most már pontos is - napi -1 -2 másodperc körüli a késése - nem állítgatom már tovább.
Nehezen, de találtam hozzá fémszíjat, amit jól illeszkedik, és tetszik is.
És végre a dátumot is látom rendesen! :DDD

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#45498) Deer76


Deer76
aktív tag

Ezekről az órákról mi a véleményetek?

SEIKO URBAN SNK135K1

ORIENT ER23003B

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45499) teratti válasza Deer76 (#45498) üzenetére


teratti
senior tag

Egy Casio sikeredett a Seiko helyett..... :)...ez a telóról netezés hátránya, ott az a Seiko bocsánat túl kicsi a kép.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45500) zaskar válasza WiZARD (#45489) üzenetére


zaskar
senior tag

Ha már Orient automata vs. svájci quartz: volt egy 11 éves Orient automatám (titán, 100 m) ami 2002-ben 47 ezerbe került. Sokat nem tudtam az órákról akkoriban, sajnos azt sem, hogy időnként nem ártana neki egy karbantartás. Az utóbbi években kicsit változtak az óraviselési szokásaim, volt hogy néhány napig nem hordtam, aztán meg ismét. Kezdtem ráunni az állandó beállítgatásra, mert ugye a járástartalék jó ha másfél napra volt elég. Ezért döntöttem úgy kb. két hónapja, hogy inkább megpróbálom eladni az órát, mert ha elviszem egy szervizre, attól még ugyanolyan viseltes marad (csat, szíj, üveg elég karcos volt). Na meg az ember megengedhet magának 11 évente egy új órát...Kb. 2-3 hét hirdetés után 12 ezerért tudtam eladni.
Az utódja egy kvarc lett (Certina DS Podium Titan, ETA tucatszerkezetes, de szerencsére igen kedvező volt az ára), ami egy szép és pontos (főleg az automata után:) óra, persze ettől még továbbra sem kérdőjelezem meg, hogy az igazi óra, aminek "lelke van", az a mechanikus. Az más kérdés, hogy nekem talán annyira nem való. Persze az elmúlt egy hónap alatt annyit olvasgattam ezt a fórumot, hogy már kezdek okosodni, és nem kizárt, hogy egyszer újra azt veszek..:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.