Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Sziasztok!
A következőben kéne segítenetek:
A képeken látható óra pontosan melyik típus, a szíj nem gyári az biztos, én T44381 re tippelek de amit találtam képeket azon nem ilyen a hátlap. Előre is köszi.

(#45252) Wg5113 válasza WiZARD (#45248) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Na ez már nagyon órának látszó tárgy.Nekem a fekete jobban tetszik.Talán a szjjal is jobban harmonizál.Utána a fehér lenne szerintem a következő.

[ Szerkesztve ]

(#45253) venge


venge
tag

Feketére festetném és úgy gondolom, hogy színtereztetném, mert ezzel az "égetéssel" strapabíróbb lesz a festék. Fém szemüvegkereteken bevált!

(#45254) tPedro_ válasza venge (#45253) üzenetére


tPedro_
őstag

És lesz aki ezt vállalja?

[ Szerkesztve ]

(#45255) Miamiquake válasza #57919488 (#45239) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Sima gombos telefonoknál van elképesztő jó minőségi telefon. Csak régi.
Én pl imádtam a Motorola Aura-m és a 8800 családfa is még mindig minőségi (Sirocco black, Arte Carbon). De elég nehéz jó állapotút kifogni már, főleg jó áron.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45256) aischylos válasza venge (#45253) üzenetére


aischylos
tag

Remélem, sikerül!

(#45257) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!

Elakadtam egy elemcserében, így utána olvasva "Pattintós hátlap"-ja van az órának.
Nem bírom visszarakni a hátlapot, van erre valami otthon elvégezhető módszer?
Az óra: [link]

(#45258) Miamiquake válasza Maximum1 (#45257) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

A tömítésre figyelj hogy megfelelő helyen legye,n és szabályosan legyen rajta a hátlap.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45259) Mariner válasza tPedro_ (#45254) üzenetére


Mariner
tag

Ha jól emlékszem (írta a srác régebben) akkor ő foglalkozik ilyen szemüvegkeret festéssel hivatásszerűen, ergo szakmabeli. Megveszi a pótszemet előkészíti a festésre és az eredeti csattal együtt megcsinálja magának a kívánt módon...De ha csak olyan helyen dolgozik ahol ezeket megcsinálják akkor sincsen nagy bajban, megkéri az adott munkafázist végző cimborát, csinálja meg neki aztán visz hálából egy kis házipáleszt :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#45260) aischylos válasza Maximum1 (#45257) üzenetére


aischylos
tag

Erre a műveletre találták ki a "hátlap prést", talán nem véletlenül.

(#45261) Maximum1 válasza aischylos (#45260) üzenetére


Maximum1
őstag

"van erre valami otthon elvégezhető módszer?"
Gondolod vennem kéne egyet?

(#45258) Miamiquake mivel kéne megnyomnom, félek beroppan az üveg.

[ Szerkesztve ]

(#45262) venge válasza tPedro_ (#45254) üzenetére


venge
tag

Itt Vásárhelyen "szoktam" a szemüvegkeretet is színtereztetni, így a hely megvan. Csak a szem kellene!

(#45263) Misi1979 válasza Maximum1 (#45261) üzenetére


Misi1979
őstag

Vagy beviszed egy óráshoz és rápattintja neked..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45264) phranxinatra válasza aischylos (#45243) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Csak szólok, hogy az utolsó mondatban felcseréltél két szót. Helyesen így hangzik: Attól, hogy minőségben az Omega beérte a Rolexet, árban még csak meg sem közelíti. :Y

[ Szerkesztve ]

(#45265) aischylos válasza Maximum1 (#45261) üzenetére


aischylos
tag

Jaja, valami ilyesmi.
De egy alkalom miatt nem éri meg.
Cseréltess elemet órásnál, akkor ő visszarakja a hátlapot.

(#45266) aischylos válasza phranxinatra (#45264) üzenetére


aischylos
tag

Én fogalmaztam jól! :C

(#45267) Maximum1 válasza aischylos (#45265) üzenetére


Maximum1
őstag

Már vettem bele elemet, simán lejött a hátlap, nem gondoltam volna hogy nem megy vissza.
Gondoltam megspórolom az órást.
Miután láttam hogy baj van, beírtam ide.

(#45263) Misi1979 az lesz, gondolom majd magában kiröhög és elkéri a teli árat :U

(#45268) Miamiquake válasza Maximum1 (#45267) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Szerintem nincs olyan elvetemült órás aki ezért pénzt mer kérni...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45269) huszar90


huszar90
aktív tag

Az Orient órákról mi a véleményetek? Eddig egy Skagent néztem ki, de az egyik fórumtárs ajánlotta az Orient-et és hát a Bambino, Esteem és Symphony modellek nagyon megtetszettek. Azt írja a szerkezetükre, hogy automatikusak. Utána néztem hogy ez mit jelent, de arra nem kaptam választ hogy ha estére leveszem reggelre újra be kell állítanom az időt? Vagy meddig ketyegnek viselés után?

(#45270) Miamiquake válasza huszar90 (#45269) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Ketyegnek ezek rendesen sokat :)

Viccet félretéve te a járástartalék felől érdeklődsz. Általában 24 óra, tehát bőven jár még reggel.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45271) aischylos válasza Maximum1 (#45267) üzenetére


aischylos
tag

Én is szoktam elemet cserélni kvarcórákban, 10 db elem kerül 150 Forintba.
Sokat lehet spórolni vele, főleg ha maga az óra is valami filléres vacak.
Egy normális órába normális elem való, egy vízálló órát pedig illik ellenőrizni elemcsere után.
De ez speciel otthon eléggé macerás. :B :B

(#45272) WiZARD válasza huszar90 (#45269) üzenetére


WiZARD
addikt

kb 40 óra járástartalékuk van, tehát kb ennyit járnak még miután leveszed (ha teljesen fel vannak húzva), szóval az éjszakai levétel nem jelenthet gondot.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45273) huszar90


huszar90
aktív tag

Köszönöm a választ :) És mint márkáról mi a véleményetek? Egész olcsón kínálják őket, ez milyen minőséget takar?

(#45274) Ra3 válasza huszar90 (#45273) üzenetére


Ra3
őstag

Orienttel szerintem semmi gond nincs, japán gyártmány, a cég a Seiko tulajdona de saját maguknak gyártanak és fejlesztenek automata szerkezeteket. A járástartalékuk kb 40 óra teljesen felhúzva.
Én 2 hete hordom ezt:

Teljesen rendben van kidolgozottságra, minőségre, napi 4-5 másodpercet siet, de miután kitapasztaltam hogy estére hogyan kell letenni azóta gyakorlatilag másodperc pontos.
Azt vedd figyelembe esetleg hogy a mechanikus órákat 5-6 évente szervizeltetni kell, ami azt jelenti hogy szédszedik, átnézik, kitisztítják megkenik ahol kell, ez ennél kb. 10ezer forint. Erre legkésőbb akkor kell sort keríteni amikor pontatlanul kezd járni vagy lecsökken a járástartalék. Amikor az enyémet vettem azt mondták hogy 8 évig vagy akár tovább is simán elmennek szervíz nélkül.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45275) aischylos válasza huszar90 (#45273) üzenetére


aischylos
tag

Ár/érték arányuk teljesen rendben van.
Csodákat (ennyiért) nem szabad várni, de nagyon jól használhatóak az óráik.

(#45276) huszar90 válasza Ra3 (#45274) üzenetére


huszar90
aktív tag

Egészséggel használd, nagyon szép óra :) a pontosság nekem nem igazán számít, csak a megjelenés. Külföldi fórumon olvastam, hogy sokan panaszkodnak arra hogy könnyen karcolódnak. Valakinek erről van tapasztalata?

(#45277) zaskar válasza huszar90 (#45276) üzenetére


zaskar
senior tag

Én nemrég adtam el az Orient automatámat 11 év használat után. Újonnan vettem, 47 ezerbe került 2002-ben. Tény, hogy volt karc rajta bőven, az üvegen, a tokon, a csaton egyaránt. Igaz, kapott tőlem rendesen, sajnos nem voltam jó gazdája, a nagyszerviz elmaradt. Ennek ellenére nem hiszem, hogy jobban karcolódna a vele azonos kategóriába tartozó óráknál.

(#45278) Ra3 válasza huszar90 (#45276) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, a karcolódásra annyit hogy használattól függ.
Nekem van még pár órám (Citizen, Seiko), és az a tapasztalat hogy pl. a fém óraszíj mindegyiknél megsínyli az asztallappal való huzamosabb találkozást (számítógép előtt végzett munka pl.), ezért hordok most oda bőrszíjast.
Általánosságban attól függ hogy mennyit és milyen körülmények között használod, szerintem az Orient hozza azt a szintet amit ebben az árkategóriában más órák az acél tokozással, keményített üveggel tudnak. Amúgy a tok polírozható, üvegből meg keress zafírt ha nagyon aggaszt a karcolódás.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45279) Balli válasza Tempus Fugit (#45238) üzenetére


Balli
őstag

JLC Master Control-ból nem tudom melyik modellt nézted ki, de pl ez: [link] egy árban van a Rolex-el: [link] az Omega meg [link] 1200 dolcsival olcsobb, legalabb is ezen oldal alapjan, ami elvileg az ajanlott forgalmazasi ar. Mindenesetre nagyon meg kell nézni, hol mennyibe kerül és ugye még azt is bele kell kalkulálni, hogy valahol alkudni is lehet.. így képről nekem egyertelmuen az Omega a legszebb, de ha ugyanannyi pénzért kapsz egy hasonló stílusú Rolexet, ami neked felpróbálva tetszik, akkor bizony inkább a Rolex felé mennék, még ha az Omega jobban is tetszik. Rolex, az csak Rolex... nekem más kategória is mint az Omega, Rolex-el nem lősz mellé, értékálló.. pl ez alapján: [link] láthatod Omega-t kapsz 900k eleje teljesen újonnan, míg a Rolex-et (általad kinézett kék számlapos modell): [link] jóval drágábban, még több éves állapotban is, de érdemes ezt máshol is megnézned, hasonló eredményt fogsz kapni... azért nem mindegy, és kicsit jelzés értékű dolog is, hogy más a kettő

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#45280) #76385920


#76385920
törölt tag

Certina DS Spel Automatic, Iphone 3GS 16GB

(#45281) tPedro_ válasza venge (#45262) üzenetére


tPedro_
őstag

Csak a szemüvegkeret más mint az óraszíj.
Szinterezni szerintem csak szétszedve lehetne, de utána nem tudom össze tudják-e rakni a plusz réteg miatt.

Mindenesetre kiváncsi vagyok az eredményre, számolj majd be róla légyszíves.

(#45282) venge válasza tPedro_ (#45281) üzenetére


venge
tag

Hát igen... ezen én is agyalgok.

(#45283) Sungoo


Sungoo
addikt

Ahogy elnézem, itt az iphone az uralkodó típus. :K

(#45284) huszar90 válasza zaskar (#45277) üzenetére


huszar90
aktív tag

Köszönöm a tapasztalatokat. Nagy igénybevételnek nem lenne kitéve, irodai munkánál meg esti programokon lenne rajtam.

Amúgy most eszembe jutott valami, de lehet hülyeség... kijelző védő fóliát nem lehet ezekre rakni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45285) aischylos válasza huszar90 (#45284) üzenetére


aischylos
tag

Marhaság, úgyis lejönne róla.

(#45286) Misi1979 válasza Sungoo (#45283) üzenetére


Misi1979
őstag

És az Omega:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45287) huszar90 válasza aischylos (#45285) üzenetére


huszar90
aktív tag

Ezek szerint akkor nem lehet. Vagy lehet most fedeztem fel egy új piaci rést ;]

(#45288) aischylos válasza huszar90 (#45287) üzenetére


aischylos
tag

Lehetni lehet, csak nem érdemes.
Ha ennyire félsz a karcoktól, akkor vegyél zafírüveges, vídia(kerámia) tokos karórát. :K

(#45289) huszar90 válasza aischylos (#45288) üzenetére


huszar90
aktív tag

Vennék én, de anyagi kereteim szűköse, 25-30k áll a rendelkezésemre :K

(#45290) aischylos válasza huszar90 (#45289) üzenetére


aischylos
tag

Akkor vegyél zafíros, acéltokos, kvarc Casio-t, nemrégiben mutatott TimeCenter tök pofásat 5 atmoszférás vízállósággal, 20 ezerért.
Vagy Lorus is van hasonló.
Az Orientek kicsit drágábbak zafírral.

[ Szerkesztve ]

(#45291) huszar90 válasza aischylos (#45290) üzenetére


huszar90
aktív tag

Köszi a tippeket, meglesem őket :)

(#45292) WiZARD válasza Balli (#45279) üzenetére


WiZARD
addikt

Kérdés, hogy érdemes-e azért venni egy kevésbé tetsző órát, mert a "Rolex az csak Rolex".
Szerintem nem, azt kell megvenni, ami felpróbálva jobban tetszik az embernek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45293) teratti válasza teratti (#45246) üzenetére


teratti
senior tag

Srácok, erre valami "tanács" :F

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45294) Balli válasza WiZARD (#45292) üzenetére


Balli
őstag

Valóban jogos kérdés, és változó is lehet a prioritás embereknél. Azért abban szerintem egyetértünk, hogy egy óra választása, azért több pusztán megvenni a legjobban tetsző órát. Ha ennyi lenne a lényeg, akkor elég lenne választani egy sokkal kedvezőbb áru stabil/megbízható ETA alapú órát, melyből a választék annyi, mint az égen a csillag... azaz még jobban tetszőt is találhat magának az ember. Természetesen, ha egy óra nem tetszik, azt nem szabad megvenni csak a név miatt, ez alap
Autó vásárlásánál is hasonló volt nálam a helyzet: egy francia kocsi sokkal jobban tetszett, kényelmesebb de inkább egy megbízhatóbb és értékállóbb németre jutott a választás ugyanolyan áron.. amikor lecseréltem sokkal kevesebbet is vesztettem vele, mintha a másikat kellett volna eladnom.. nem beszélve a megbízhatóságról (nem arra utalok, hogy Omega nem lenne megbízható!)
Én nagy Omega rajongó vagyok, eddig 4 modellem volt belőle, de biza én az ugyanolyan áru Rolexet választanám, ha már egyszer felpróbáltam és tetszett is, mint a forumtársnál... hiába tetszene valamivel jobban az Omega, persze ha sokkal de sokkal jobban tetszik az már más tészta... fel kell azt is próbálni

Athens 2004

(#45295) Balli


Balli
őstag

Pár éve csak úgy ajándékba kaptam egy [OMEGAMANIA] katalógust, ugyan ezt a 2007-et. Nem gondoltam volna hogy ekkora érték, hogy 60ezer Ft környékén hirdetgetik.. akit érdekel, most kedvezményesen eladó 50ezerért :DDD

Athens 2004

(#45296) TimeCenter válasza aischylos (#45271) üzenetére


TimeCenter
tag

Semmilyen órába nem való az az elem amiből 10 db 150 Ft. Jobban teszed, ha azonnal kiszeded az óráidból, mivel az órákba ezüst-oxid ( 1.5 Volt ) vagy lithium ( 3.0 Volt ) elem való.

(#45297) aischylos válasza TimeCenter (#45296) üzenetére


aischylos
tag

Nagyon jó kis elemek azok, tízből ha 2-3 rossz csak.
Viszik, mint a cukrot. :C
Van líthiumos is, abból az öt darab 230 Forint. :))

[ Szerkesztve ]

(#45298) Ra3 válasza aischylos (#45297) üzenetére


Ra3
őstag

mondjuk az ezer forintos kínai szilikon órába pazarlás is lenne másmilyen, de az ebayen 5-600 ft-ért már kapható Renata, egy igényesebb órába ez nem tétel.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45299) aischylos válasza Ra3 (#45298) üzenetére


aischylos
tag

Igényesebb órát nem vállalok. :N

(#45300) Empsepo válasza Ra3 (#45298) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én meg nem is tudom hol olvastam, hogy ezek a Renata elemek gázosak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.