Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) ronin s8


ronin s8
senior tag

Az meg, hogy ma minden kínai, egy méteres faszság. :W

Sok dolog kínai. Ezek között sok a jó és sok a rossz.
De az europid kultúra, és a komoly tudás még nem kínai...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46554) ronin s8 válasza #46372352 (#46552) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na ez az, amit soha nem fogsz látni. Van néhány gumicsont marketing film, amit a kíváncsiak kedvéért készítettek, meg hogy betömjék a sajtó pofáját, de nem fognak odaengedni a gyártósorhoz...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46555) Ear001 válasza Tempus Fugit (#46542) üzenetére


Ear001
addikt

"rápillantok tárgyalópartnerem csuklójára, és azon egy Seikot pillantok meg, nem fogom tudni eldönteni, hogy az milyen kategÓRiA. "

Te nem, de ahol a Seiko kialakította a saját márkáit, King Siko, Grand, Seiko, Credor, Brightz stb. vagyis a hazai piacon, Japánban bizony nagyon is tudták. Rendkívül hosszú ideig volt nagyon kötött a férfiak munkában hordott ruházata, gyakorlatilag aki irodában dolgozott fehér inget és fekete öltönyt viselt. Igen ám, de ez rettentően megnehezítette a státusuk felismerését, ezért, ahogy ez lenni szokott, a férfidivat két fontos alkotórésze, a cipő és az ór volt, ami segített. Egy kezdő mérnök olcsó Seikot hordott, egy GS és varrott bőrcipő már komoly pozíciót jelentett, és az igazi nagykutyák az igazgatótanácsokban hordtak Rolexeket és olasz bőrcipőt. Mindez ráadásul nem önkéntes alapon ment, hanem úgymond a táradalom kikényszerítette ezt a tagozódást, eltérni tőle nem igazán lehetett. A hazai gyárak pedig ki tudták szolgálni az igényeket, az ugyanis nem kétséges, hogy a 60-as évek végére a Seiko olyan mechanikus órákat tudott gyártani, mint bármelyik svájci cég elég csak a Neuchatel-i pontosságversenyeken indított órákra gondolni.

Az más kérdés, hogy mindebből mi derült ki Európa számára. A Seiko imidzsébe erősen belszólt az, hogy a legjobb mechanikusait néhány évvel ezelőttig szigórúan csak japán piacra gyártotta, hogy az olcsó de pontos kvarc korszak egyik nagy nyertese lett, hogy az ázsiai piacra gyártott olcsó mechanikus óráival valahogy visszakeveredett Európába és Amerikába, amikor lefutott a kvarc láz stb.

(#46556) ronin s8 válasza #46372352 (#46552) üzenetére


ronin s8
senior tag

Miért baj az, ha benne van az árban a név...?
Ezt nem leszek képes megérteni soha, hogy miért zavar egyeseket a magas ár? Amikor viszont ők akarják eladni, érdekes módon mindig valahogy a névre kezdenek hivatkozni. Nem értem... :F

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46557) ronin s8 válasza ronin s8 (#46556) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ráadásul pont a Rolex az, ami az elérhető luxus szimbóluma volt évtizedekig. Magyarország ugyan leszakadóban van (de ezért ugye nem a Rolex-et fogjuk hibáztatni?!), de egyéb normálisabb helyeken nem olyan nagy megterhelés megvenni egy Rolex-et.
Az igazán drága, sokszor eszementen indokolatlanul drága órákat nem a Rolex számlájára kell írnunk.

Tudjátok mi a drága...?

Egy Orient, vagy egy Casio. És egy Q&Q. Na ezek a drágák! Kihozod a boltból, és azt a pénzt már többet nem látod. És már a következő órádra fogsz ácsingózni.
Na ez a drága...

Nem a Rolex.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46558) Tusuka válasza ronin s8 (#46549) üzenetére


Tusuka
tag

"Miért nem lehet elfogadni, hogy a Rolex a gyártástechnológiában évtizedekre előrébb jár, mint az összes többi? " Én ezt elfogadom, de ebből számomra nem következik az hogy: "Ezzel együtt mégis egy Rolex van jobban megcsinálva. " Az 1 millió termék/éves kategóriák között igen, elhiszem, de mondjuk egy Patek-hez képest, ahol sokkal kevesebbet csinálnak, ott nem hiszem.

(#46560) csabulaxi válasza #46372352 (#46547) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ezen a kvázi autós sznobizmuson mindig elcsodálkozom. 1991-óta van cégünk és az elmúlt 23 év személy és céges furgon autóit számba véve csak annyit mondhatok, hogy sosem volt annyi pénzünk, hogy megfizessük a "nagy" autó neveket. Az elmúlt 23 év kb másfél millió kilométeréről tudok adatokat mondani. Ezt összehozta 1 koreai, 1 Vw, 1 Mercedes, 2 Fiat furgon, 2 Fiat szgk, 1 Rönó. A francia-olasz kb 1,3 millió km. A VW motor csere, A MB váltó csere és 3 év alatt az ára megduplázva a szerviz számlákkal. A mediterrán kocsikból összesen 3 tréleren volt.Egyszer vettem gondozás mentes német aksit és kevesebbet bírt mint a nonémek, igaz annyit semelyik sem mint a szerelt gyáriak, fater WagonR-jében 11 éves a gyári aksi! Amit használsz azt tedd ésszel és gondozd, akkor nem lesz gond. Órával is így vagyok, sosem lesz annyi pénzem, hogy ne lehetne még másra is elkölteni, minthogy egy túlhájpolt sznob márkát megvegyek, van középút mindig csak el kell dönteni mi a fontos. ha nem lett volna astra, swift, ma egy csomó embernek sokkal kevesebb lenne az élete, kapott munkát, tudott menni nyaralni, mobil tudott lenni Azért magamat mindig próbálom kihozni a tömegek által istenített márkák hatása alól. A Lada korszakban direkt faros skodám volt, a vw istenítés korában simán jó a fiat, de egy SuperB-t is simán bevállalnék, és a nagy rolexesítés korában is én biza elmennék bárhová egy Spring Drive-l a csuklómon.:)

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#46562) flexxx2 válasza #46372352 (#46559) üzenetére


flexxx2
őstag

Az óráknál szerintem az ár/érték arány felesleges, mint ahogy (igazi) sport autó kategóriában is.

(#46564) ronin s8 válasza Tusuka (#46558) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát lehet, hogy egy Pateknél nem jobb, bár a Patek is belement az utóbbi években egy-két vállalhatatlan anyagfelhasználásba, amik időzített bombaként ott ketyegnek az órákban, de ők tudják. A Rolex egyelőre ilyet nem csinál.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46565) ronin s8 válasza #46372352 (#46559) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ilyet én soha nem mondtam. Egy picit jobb, sokkal több pénzért, mint ahogy az Audi is csak picit jobb, mint a fosvágen, de sokkal drágább.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46567) Tusuka válasza csabulaxi (#46560) üzenetére


Tusuka
tag

Spring Drive-al a csuklóján szerintem ezen a fórumon mindenki elmenne bárhova :)

(#46568) ronin s8 válasza #46372352 (#46563) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nálunk két tuningolt Skoda van: egy A3-as és egy S8-as. :D A nagyobbik egy időben vitte a pénzt, és totál megindokolhatatlan, külön kasszát igényel, de nem cserélném el semmire. Ez van. Nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más a fontos. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46569) Tusuka válasza ronin s8 (#46568) üzenetére


Tusuka
tag

Nálunk meg kettő tuningolt jármű van, az egyik egy schwinn csepel landrider a másik meg egy hauser kiwi 28 :)

(#46570) WiZARD válasza Tusuka (#46567) üzenetére


WiZARD
addikt

Na igen, jobban vágyok egy SD-s GS-ra, mint egy Rolexre :)
Majd egyszer, remélem nem sokára :p

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46571) Tusuka válasza WiZARD (#46570) üzenetére


Tusuka
tag

Ezzel én is így vagyok.

(#46572) busman válasza ronin s8 (#46549) üzenetére


busman
addikt

"Miért nem lehet elfogadni, hogy a Rolex a gyártástechnológiában évtizedekre előrébb jár, mint az összes többi"Ez azért erős túlzás ....... :U

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#46573) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Japán vs. svájci?

Van alternatíva számomra.
Egy svájci óra, amit nagyon csípek, japános számlappal.

[link]

JEANRICHARD Aquascope JAPAN

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#46574) dionaea


dionaea
őstag

Én csak olvasója vagyok a fórumnak de most egy gondolat.

Egy órát autóhoz hasonlítani hát nem tudom elég balgaság.
Pl egy drága autó ami 1 naposan az ár 80% át éri csak 2 évesen mondjuk 150e km után meg minden nap egy ajándék. Ráadásul a drága is szinte tucat termék. Pl a 30 misis autóba ugyan az a bajusz kapcsoló mint a 10 misisbe. vagy a 13 miliós bármibe ugyan az mint a 3 miliósba. Vicc
Egy óra rolex. Biztos szépek jók. Nekem nagyon nem tetszenek és valahogy az igazi Drága órák közül egy sincs amire azt mondom na ez kell. IWC-t meg párat kivéve. Arról nem is beszélve a mondásban Schaffhausen van nem rolex vagy omega. Olvasom a fórumot pár hónapja minden nap és sztem felesleges órát máshoz hasonlítani. Az hogy egy óra aranyból van az egy baromság az hogy olyan szerkezet van benne ami olyan finoman jár mint a selyem függöny a tavasz szellőben az 100000 szor többet ér bárminél.

(#46575) WiZARD


WiZARD
addikt

Nem nagyon szeretem az órák mindenféle módosítását.
De számomra a tökéletes SMP így nézne ki :)

(PO lünetta, non-ac számlap)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46576) BAti77 válasza WiZARD (#46575) üzenetére


BAti77
aktív tag

+1 :K Ez gyönyörű! :R

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#46577) ronin s8 válasza WiZARD (#46575) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem tom, nézem, nézem, és nem rossz, de ami a kezemen van, csak jobban tetszik. ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46578) WiZARD válasza WiZARD (#46575) üzenetére


WiZARD
addikt

Amúgy a PO lünetta formája feltétlen tetszik jobban, mint a gyári SMP lünetta. Bár nincs fogása, és tekerni nehéz, de ez annyira nem izgat.
De a lünetta betét a gyári SMP-n nem tetszik, ez meg nagyon.

A rendes szerelt indexek, logok meg sokkal jobban bejönnek, mint a festett/rajzolt

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46579) N0rb válasza dionaea (#46574) üzenetére


N0rb
csendes tag

pedig talalo hasonlat :-D

95% ora/auto eseteben igaz, hogy folyamatosan csokken az erteke, szervizeltetni kell, csak legvegso esetben akarod eladni, stb ... es orat is meg autot is szivvel vesz az ember. aki befektetesi szandekkal vagy uzletszeruen veszi az a maradek 5%-ba tartozik.

(#46580) Gabor970


Gabor970
addikt

Ha kinézek a vaterán valami órát tuti nagyon felmegy az ára.... Nem gondoltam, hogy ennyivel a vége előtt máris 20e felett egy ilyen... Mit saccoltok a végére?

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#46581) Dzsana válasza Gabor970 (#46580) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ezt én is lesegettem, de elszállt az ára, ki tudja, hol a vége.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46582) vadászcsiga válasza Gabor970 (#46580) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Baromi nagy a pezsgés az antik órák közt vateran. Régóta vaterazok de ilyet sehol nem tapasztalok. Simán ki lehet rakni minimálár nélkül 1ft-rol indulva és elviszik.

(#46583) Gabor970 válasza vadászcsiga (#46582) üzenetére


Gabor970
addikt

Tissotomhoz elsősorban alkatrésznek akartam megvenni egy 2571-es szerkezetűt, mondom talán 15-be beleférek. 31100 lett a vége.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#46584) Zozzer888 válasza ronin s8 (#46568) üzenetére


Zozzer888
addikt

Háh, így most már értem a neved:) (mármint azt hogy miért választottad) A filmben is szereplő, "tepsi" S8-ad van?

Óra témához majd lesz egy kérdésem, de most nagyon korbácsoljátok az olcsó órákat így skippelem :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#46585) Skimaster válasza WiZARD (#46575) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ez nagyon komoly,hol lehet ilyent csináltatni...??Jó egyveleg,mindkét modell nagy kedvencem.Mindkettő volt már,csak akkor nem gondoltam,hogy milyen szépen össze lehetne gyúrni őket...

(#46586) ronin s8 válasza Zozzer888 (#46584) üzenetére


ronin s8
senior tag

Eggyel fiatalabb.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46587) ronin s8 válasza busman (#46572) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igazából behozhatatlan az előnye. Mégpedig azért, mert a többiek nem abba az irányba mennek. A többieket kielégíti a lemezpréselt ETA werk, vagy azok klónjai. Nem nagyon akarnak komoly összegeket fordítani a szerkezeteket előállító gépsorokra, ha képesek 40 éve ugyanazt a (tulajdonképpen bevált) ipari tömeghulladékot tokozni. A saját szerkezeteket beépítők is csak azért csinálnak egy kicsit mást, mert "divat", de a minőségük nem feltétlen jobb, mint egy ETA szerkezet.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46588) trassher válasza ronin s8 (#46586) üzenetére


trassher
addikt

Eggyel fiatalabb? Na azt meg hogy? A roninban egy D2-es S8 van, attól pedig nincs korábbi mivel az az első generáció.

Redmi Note 7

(#46589) phranxinatra válasza trassher (#46588) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A fiatalabb az nem azt jelenti, hogy újabb modell?

(#46590) Cha-b válasza trassher (#46588) üzenetére


Cha-b
senior tag

sztem te öregebbre gondolsz, ő fiatalabbat mondott.

CSAKAKISPEST!!!!

(#46591) #76385920 válasza trassher (#46588) üzenetére


#76385920
törölt tag

Szerintem erre gondolt.

4 karikás Lambo...

:)

[ Szerkesztve ]

(#46592) Tusuka válasza ronin s8 (#46587) üzenetére


Tusuka
tag

Kész. Mindig megfogadom, hogy nem reagálok, de aztán csak nem bírom megállni. Tehát akkor pl. a JLC 1833 óta azért készít saját werket, mert ez a divat és a minősége sem jobb egy ETA-nál?

(#46593) trassher


trassher
addikt

Megkeveredtem, bocs. :) :R Valamiért a fiatalabbra az ugrott be hogy az előtti csak ugye előtte nem volt ilyen néven audi bálna csak a szivar 100 és 200 valamint a v8.

Redmi Note 7

(#46594) JackFeryll válasza ronin s8 (#46557) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ki az a suttyó aki Rolexet vesz és használt piacon akarja értékesíteni ? Nincs hely a fiókban? Komolyan, ebben a kategóriában ez gáz. Ha már sznobizmusról beszélünk. ;]
nem kell nagyon komolyan venni a dolgot, de ebbe az irányba halad a beszélgetés

[ Szerkesztve ]

(#46595) #76385920 válasza Tusuka (#46592) üzenetére


#76385920
törölt tag

A kérdés jogos. Szerintem Ronin nem a JLC, PATEK, AP, Breguet, stb. márkákra gondolt hanem az ETA tokozókra.

(#46596) Tempus Fugit válasza Ear001 (#46555) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Nincsenek tárgyalópartnereim, más asztalon táncolok, csupán példaként írtam :)

Igaz. És én sem azt állítom, hogy hú, a svájci minőséget nem lehet utánozni (isten bocsá' túlszárnyalni), DEHOGYNEM, csak belémplánátlódott a tudatos marketing (és élek a gyanúperrel, másokba is), miszerint a svájci AZ ÓRA. Mint írtam, Glashütte nálam egyenértékű Svájccal.

Szerintem egy márkának törekednie kellene a tudatos brandépítés során a különböző célközönségének számára készülő termékek egyértelmű elkülönítésére.

(#46597) Tempus Fugit válasza ronin s8 (#46557) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Abszolút egyetértek.
Ha valaki szerint valami "túlárazott", akkor annak a terméknek egyértelműen nem ez az illető a célközönsége. Ennyi. Találja meg a neki való márkát akkor.

(#46598) flexxx2 válasza ronin s8 (#46587) üzenetére


flexxx2
őstag

Lassan kezdem én is ezt érezni. Elkezdtem az IWC-vel szemezni, mondván az milyen egy komoly márka. Hát nem 1-2 szerkezetük épül ETA-ra icipici módosítással. És a legdühítőbb az ráadásul hogy alig lehet kiszedni a neten ezekről az infót, titkolják a rohadékok, gondolom nem véletlenül. 2 millió alatt nem kapsz olyan órát ami nem valamilyen ETA, Seiko v. Zenith klón.

(#46599) trassher válasza flexxx2 (#46598) üzenetére


trassher
addikt

Csak a profit. Minimális befektetés, maximális hozam. Erről szól az üzlet és mindig is erről fog. :)

Redmi Note 7

(#46600) flexxx2 válasza trassher (#46599) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem is tudom miért gondoltam másképp, ez van minden területen. De itt a "svájc" és "tradició", a 2 bűvös szó elhomályosította az elmémet.
Azért még mindig szép tokokat csinálnak ezek a "mocskok" azt meg kell hagyni, csak ilyen szemmel kell ránézni, nem többet beleképzelni mint ami.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.