Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) KelemenUhr válasza vadászcsiga (#45638) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Azokkal a stoppert tudod működtetni (felsővel indítod, állítod; alsóval nullázod), meg ébreszteni is tud.
Nem tudok betelni vele... :N

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#45652) ronin s8 válasza KelemenUhr (#45651) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezek közül nekem ez jön be. Csak azt nem értem, ez miért ugyanaz...?

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45653) huszar90 válasza KelemenUhr (#45651) üzenetére


huszar90
aktív tag

Ez tényleg nagyon szép, csak fura hogy 100k-ért csak kristály üveges :( de én is rákívántam...

(#45654) Wg5113 válasza ronin s8 (#45652) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nekem volt már két Zeppelinem az egyik ugyanez volt csak teljesen fehér számlappal (7061).Nagyon szép élőben.Hantos mesternél vettem.Rögtön meg is nézettem gépen,be is állitotta.Gyakorlatilag a Miyota 9100-as verk heti 6-7 mp. pontosággal járt,ami egész jó.Azt viszont nem tudom én sem,hogy van ez a két márka összefüggésben a Német eredeten kívül.

(#45655) KelemenUhr válasza ronin s8 (#45652) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

És még a szerkezetük is ugyanaz, ha minden igaz... :DDD (Myota Cal. 9100 26 köves)

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#45656) ronin s8 válasza Wg5113 (#45654) üzenetére


ronin s8
senior tag

Pár hete Bécsben láttam 7-8-9-ezer euro-s Junghansokat (igaz, hogy arany). Nagyot néztem! Vajon a kraut öntudat erősítésén túl, minek....?

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45657) huszar90


huszar90
aktív tag

Nekem Junghansban ez tetszik a legjobban. Ehhez hasonló óra vajon létezik olcsóbb kivitelben akár quartzban is?

(#45658) TripleB válasza Csigusz 1 (#45590) üzenetére


TripleB
senior tag

Azt hiszem lesz hol válogatnom , köszi a linket!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#45659) KelemenUhr válasza huszar90 (#45657) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Hú, ez a modell többször előkerült már itt, durván el van találva! :C

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#45660) Wg5113 válasza ronin s8 (#45656) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nem sok értelmét látom az arany Jung órákban való használatának.Kiváncsi vagyok ki vesz ilyet és főleg ennyiért.Ha nem lennének ebben az ár szegmensben nagyon jó órák akkor se értem.Direkt nem írok márkákat. :Y

[ Szerkesztve ]

(#45661) ronin s8 válasza huszar90 (#45657) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem hiszem. Ez a Junghans Max Bill Chrono-ja. Szerintem a legszebb Junghans-ok egyike. Ennél csak a hárommutatós változat szebb. :R

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45662) huszar90 válasza ronin s8 (#45661) üzenetére


huszar90
aktív tag

Igen ez is meseszép :) Nagyon tetszenek az ilyen letisztult formák, mint amilyenek ezek a Max Bill-ek is.

(#45663) ronin s8 válasza huszar90 (#45662) üzenetére


ronin s8
senior tag

Leheletvékony aranytokban 9 ezerért..? Csomagolhatom?

(Ugye egy vicc? Ki érti ezt..?)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45664) vadászcsiga válasza ronin s8 (#45661) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na végre kezdtek stílusos órakat linkelni :) az orientek nem azok
Még itt veszek én is egy órát pedig abszolút semmi szükségem rá :D

[ Szerkesztve ]

(#45665) huszar90 válasza ronin s8 (#45663) üzenetére


huszar90
aktív tag

csak 9k? :D 10-ből kérnék vissza :)

(#45666) young78 válasza Neurotoxin (#45599) üzenetére


young78
tag

küldök majd privit

(#45667) aischylos válasza ronin s8 (#45661) üzenetére


aischylos
tag

Az egyik kedvenc órám Nomos Tangente a maga egyszerűségével, de erről a Junghansról mindig az ugrik be, hogy ovisok rajzolták a számlapját a délutáni csendespihenő után. :-)

(#45668) ronin s8 válasza ronin s8 (#45643) üzenetére


ronin s8
senior tag

És ami a fontos: vajon a Rolex csinál-e tourbillon-t?
Válasz: nem.
Tehát felesleges...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45669) WiZARD válasza ronin s8 (#45561) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért ha találsz pls mutass pár hirdetést, ahol újszerű, hibátlan 40-60 éves Rolex van.
Mert ami hirdetést én láttam/látok, az ezek szerint mind beázott, és ez a hirdetéseknek a 95%-a....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45670) ans válasza ronin s8 (#45652) üzenetére


ans
aktív tag

(#45671) ronin s8 válasza WiZARD (#45669) üzenetére


ronin s8
senior tag

Most nincs kedvem keresgélni. Egyik nap kielemezhetjük a hirdetéseket, de most tényleg nem tudok ezzel foglalkozni, bocs!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45672) Misi1979 válasza WiZARD (#45669) üzenetére


Misi1979
őstag

Chrono24-en keress rá: Rolex és utána válassz ki pár évet találomra a baloldali mezőben.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45673) WiZARD válasza Misi1979 (#45672) üzenetére


WiZARD
addikt

Van ami azokhoz hasonló jobb/rosszabb állapotban amiket linkeltem, és vannak amikben cserélve volt a számla, mutatók, lünetta. (De azt ne tekintsük már az örökkévalóság mintaképének, ami attól jó/szép, hogy idő közben újra lett cserélve.)

kizárólag subokat és gmt mastereket néztem, de többi nem is érdekel. (najó a 60 éves kategóriában a turn-o-graph -okat is megnéztem)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45674) Balli válasza aischylos (#45667) üzenetére


Balli
őstag

Érdekes ezekről a Junghansuról nekem is a Nomos ugrott be, véleményeddel meg egyetértek..
Nagyon tetszenek a Nomos órák. Egyszerűek, elegánsak, de mégis kicsit sportos és modernek. Saját szerkezet és kedvező ár... Ebben a stílusban nálam kedvenc kategória, bár még élőben nem láttam egyet sem...

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#45675) ronin s8 válasza Balli (#45674) üzenetére


ronin s8
senior tag

Élőben is szépek. Letisztult, Bauhaus stílusú sajátszerkezetes órák, nem is olyan drágán. Nekem is bejönnek. :R

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45676) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Lanco-ja van valakinek?

(#45677) WiZARD válasza ronin s8 (#45675) üzenetére


WiZARD
addikt

Elmúlt pár évben azért eléggé elszaladtak az árakkal :(

de nekem is tetszenek, bár magamon nem tudom elképzelni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45678) aischylos


aischylos
tag

Csakis, és kizárólag:

(#45679) Misi1979


Misi1979
őstag

Egy kérdésem lenne:

Egy ismerősömnek kellene valami quartz óra, Omega/Breitling, méretben 42 vagy felette, árban meg max negyedmilla. Mit javasoltok, van ilyen most valamelyikőtöknek?

Igen, fura elvárások, de a srác is ilyen fura:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45680) nederlanden válasza nederlanden (#45641) üzenetére


nederlanden
senior tag

Ezen nagyon átsiklottunk!
Szóval van mester aki nem ajánlja szervízeltetni az automatát,amíg azt nem indokolja vmi!.?

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45681) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45682) ronin s8 válasza nederlanden (#45680) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Seiko ajánlása ilyen. Ők azt mondják, amíg nincs vele baj, nem kell vele foglalkozni. Szerintük íz-tizenöt év az elérhető kor velük.
Szerintem az az órás, aki egyéb esetekben ilyet mond, nincs tisztában a saját, jól felfogott érdekével. Ugyanis ebből kellene valahogy megélnie.
Másrészt ez olyan, mintha a boldogság kék madarát rebbentenék fel a tisztelt óratulajdonosok előtt. Gondolkodás nélkül, két kézzel kapnak utána! :N
Könnyen elfelejtik, hogy az óra egy gépezet, aminek bizony minden ellenkező híreszteléssel szemben gondozásra van szüksége. Anélkül is bírja - egy ideig.

A Rolex a 30-as években azzal érte el a megbízhatóságot, hogy már akkor előírta a megfelelő időközönkénti szervízt. Annak ellenére, hogy a szerkezetei jól tűrik a szervizciklus kitolását. Az interneten olvasni lehet 20-25 éves, folyamatosan használt órákról, amik remekül teljesítenek. Csak utána az alkatrészek egy részétől örökre meg kell válni... :P

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45683) Misi1979


Misi1979
őstag

Én egy Tissot prs 516 automatát hordok 9éve,amit még szervíz/órás soha nem látott.

Gratula. Simán el fog menni még vagy 9 évig, persze egyre pontatlanabb lesz, meg-megáll, majd egyszercsak nem indul be többet.

Ez 9 éve pontosan havi 2-3 perc környékén késik,mikor 4 évesen vittem volna szervízeltetni azt mondták,hogy nem ajánlják,mivel az a tapasztalat,hogy a szervízeltek gyakrabban kerülnek viszta egyébb "apró" hibákkal,ellenben a nem "piszkáltakkal" amiknek nagy része 20-25 évet elmennek hibátlanúl,és majd csak akkor kapnak egy szervízt.(ez a 100-200e forintos kat. Svájci automatákra értendő,és időközben bármikor/bármit észlelek vigyem)

Nincs olyan automata, ami 25 évet elmegy "hibátlanul" szerviz nélkül. Olyan van, ami megy 25 évig és egyszercsak elhalálozik. Tudod, kenőanyagok, kopó alkatrészek, stb.. Aki órás ilyet mond, az nem órás, hanem kókler, vagy max elemcserét végző személy.

Ne vizionálj bele órás-összeesküvéselméletet, ez szimpla fizika.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#45684) Dzsana válasza nederlanden (#45680) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát ez elég nagy butaság! Állati eredetű pata olajat használunk, ami természeténél fogva avasodik. Ez a folyamat kb. 4-5 év, ezért kell ezután szervizeltetni. A kenőképessége megszűnik, és a tengelyek csapjai kopásnak indulnak. Ha minden nap használva van, akkor ezt nem is fogod észrevenni, mert azért kell idő, hogy megkopjon, viszont utána már javíthatatlan az óra. Ha viszont nincs használva, akkor beszárad, és megfogja a csapokat, nem fog járni az óra. Lehet, hogy én vagyok az ügyes, de még egyetlen egy óra sem lett rosszabb azután, hogy leszervizeltem.
Az autó motorjában is ki kell cserélni 10-15.000 km-enként az olajat. Ha nem kerül kicserélésre, elmegy az 50.000 km-et is,aztán meg lehet nézni azt a motort.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45685) trassher válasza Dzsana (#45684) üzenetére


trassher
addikt

A példa jó. :)
Amúgy miért ilyen olajat használtok/használnak? Megakadt a szemem az állati eredetűn és ezért a kérdésem. :)

Redmi Note 7

(#45686) phranxinatra válasza WiZARD (#45681) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Megint a szíj cseszi el az egészet. Nem is értem.

(#45687) Empsepo válasza Dzsana (#45684) üzenetére


Empsepo
senior tag

Érdekes ez a dolog!

Én a napokban voltam bent egy helyi órásnál, akit egyik topiktársunk ajánlott anno. ( Ő igen nagy értékű órákat is vitt hozzá és tökéletesen elégedett volt a munkájával. ) Megkérdeztem mennyiért vállal egy nagyszervízt, ETA 2824-es szerkezet. Lassan öt éve vettem az órát. A válasza az volt, hogy a gyártók mániája az öt évenkénti szervíz és felesleges. Látni fogom ha szükséges, nem húz úgy, stb.

:F

Amúgy hozzá vittem a Stargate-et is beszabályoztatni, jó munkát végzett, az óra teljesen pontos.

Más.

Ez a mai kattogás a kvarcórákon, kész.
Hányszor ajánlunk Casiokat pl?

Nem értem az egészet.

(#45582) young78

Ha rosszul gondoltam elnézést kérek, nem akartam félrevezetni senkit!

[ Szerkesztve ]

(#45688) Neurotoxin válasza young78 (#45666) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Várom, köszi! A Tissot V8asom eredeti szíjára szeretném rátenni. (T36.1.316.72)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#45689) nederlanden


nederlanden
senior tag

Logikus amit írtok,pedíg ezt egy igen menő,volt Órás fia mondta jó indulattal nekem,mint jó ismerősnek.
Valószínű az én Tissot-om nem bírna szervízzel sem 15-20évnél többet?Tényleg jó indulatú és profi csapat...

Van egy qarz omega seamaster 300m eladó 220e-ért most az aprodon,ránéznétek majd ha ráértek,mert jónak találom az irányárát?köszi
/ebben a kategoriában én a qartzot is szeretem,és ilyen áron még a használati karcokat is elviselném/

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#45690) Dzsana válasza Empsepo (#45687) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na erre kíváncsi lennék, hogy lehet azt érezni, hogy lassabban húz? Azt se érzed, ha gyorsabban, nem egy fél tégla leng a kezeden. Az elmúlt két hétben 3 db ETA 2824-2-est csináltam, illetve az egyik 2836-2-es volt, mert day-dates, és a szerviz után mindhárom baromi pontos lett a horométer szerint. Előtte viszont csúnya képet mutattak.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45691) ronin s8 válasza phranxinatra (#45686) üzenetére


ronin s8
senior tag

Áááá élőben brutál jó ez a szíj!
Nekem kicsit nagy a 45 mm, különben etalon búvár lenne. :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45692) Empsepo válasza Dzsana (#45690) üzenetére


Empsepo
senior tag

Arra gondolt, hogy csökken a járástartalék szerintem.

De ugyanakkor Roninnak is igaza van: miért saját maga ellensége?
Simán otthagynám neki, az ár nagyon korrekt volt amit mondott.
Nyomáspróba, minden játszik.

Amit fontos megjegyezni: látszik az úriemberen, hogy nem csak egy elemcsere-szakértő!

Éppen ezért is lepett meg amit mondott.

(#45693) Dzsana válasza Empsepo (#45692) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mitől csökkenne a járástartalék a szerviztől? Épp ellenkezőleg, a tisztább csapokkal, friss olajjal megtartja az eredeti járástartalékot, koszosan meg a motorrugó nem fog teljesen lehajtódni.
Épp most fejeztem be egy Seiko5-öt. Meg sem mozdult a billegője, azt hitem mechanikus baja van, de kiderült, csak nem volt sosem szervizelve, összeállt, mint a krumplis tészta. A gazdájának is biztos azt mondta valami okos, hogy nem kell azt szervizelni! Nem baj, addig jó, így legalább mindig tudok pici pénzért órákat venni, mondván, hogy hát nem is jár! ;]

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45694) Empsepo válasza Dzsana (#45693) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nem a szervíztől csökken!

Szerintem arra gondolt, hogy akkor esedékes a szervíz amikor csökken a járástartalék, ergo nem húz úgy az óra.
Vagyis mindez fordítva: amikor már annyira koszos, hogy nem húz úgy, nem ketyeg el 42 órát letéve, csak kevesebbet.

Valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#45695) zaskar válasza Dzsana (#45690) üzenetére


zaskar
senior tag

Mint kevésbé hozzáértő, megkérdezném, hogy az említett két szerkezet kb. egy kategória, vagy valamelyik jobb a másiknál? Úgy látom, a 200 ezer alatti órákban ezek fordulnak elő leginkább, Jól beszabályozva milyen járáseltérés érhető el ezeknél? A korábban használt Orient automatám nem volt valami jó ilyen szempontból. Kétszer próbáltam beszabályoztatni, de nem igazán lett jobb, vagy nem a megfelelő emberhez vittem. Ja és még valami. Ezeket a szerkezeteket már kézzel is fel lehet húzni?

(#45696) Dzsana válasza Empsepo (#45694) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az nem azért csökken, a rotor nem fog megragadni, az mindig húz. Hamarabb észreveszed, hogy siet az óra, ugyanis ha koszos, mindig sietni fog, és nem késni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45697) Dzsana válasza zaskar (#45695) üzenetére


Dzsana
senior tag

A járástartaléknak a beszabályozáshoz semmi köze. A járástartalék attól függ, milyen hosszú motorrugó van benne, ez gyárilag adott. A pontosságot lehet szabályozni a hajszálrugó kulccsal, de csakis tiszta óránál. Koszos óránál tök mindegy, nem lesz jó.
Ja, és a járástartalék azért tud csökkenni, mert a motorrugó teljesen feltekert állapotában adja le a legtöbb energiát, és ahogy tekeredik lefelé, egyre csökken. Az utolsó pár menet lehajtódásakor viszont már ha koszos az óra, képes megfogni, és nem fog lehajtódni teljesen. Remélem így érthető, megyek aludni.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#45698) phranxinatra válasza ronin s8 (#45691) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

3 millerért... :))
2 dolog miatt venném meg kicsit fanyalogva, ha lenne rá pénzem. Kékes-lilás AR és a zöld luninova. Különben régi kedvenc nekem is, de fémszíjjal. :C

(#45699) zaskar válasza Dzsana (#45697) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm, de azt hiszem én fejeztem ki rosszul magam. Nem a járástartalékra gondoltam, hanem a pontosságra, amiatt próbáltam beszabályoztatni. A járástartaléka némileg valóban csökkent valamennyit 7-8 év után, de ez egyértelműen a karbantartás hiányára vezethető vissza.

(#45700) Zozzer888 válasza nederlanden (#45689) üzenetére


Zozzer888
addikt

Linkeld szerintem nyugodtan:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.