Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137501) Demokatona válasza zelikocc (#137500) üzenetére


Demokatona
tag

Én is Dominós vagyok.Nekem sem jelzi a korlátlan netet.Gyorsan mértem egyet speedtesten és nem vont le az adat mennyiségből.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#137502) Landsmann válasza Demokatona (#137501) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem azonnal szokta levonni. De az appban azt írják, mindenkinek automatikusan aktiválják, nincs vele teendő.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#137503) Bl.Gyo. válasza Demokatona (#137501) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én is, és nálam sem.

(#137504) dzf007


dzf007
aktív tag

Adventi hétvégi korlátlan internetnél az 5G hálózat használható?

(#137505) kchris78 válasza dzf007 (#137504) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem nem. csak nem merik a forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#137506) Demokatona válasza dzf007 (#137504) üzenetére


Demokatona
tag

Nem.Átállítottam egy pár másodpercre mutatta,de visszaváltott 4G+ ra.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#137507) dzf007 válasza Demokatona (#137506) üzenetére


dzf007
aktív tag

Köszi, nekem se most próbáltam..2 nap korlátlan jól jön DigiMobil 10/10Mbps mellé..🫠😊💪

(#137508) Zsolt,72 válasza dzf007 (#137507) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az “szép”, amit a DIGI nyújt… :D

(#137509) Masato válasza martonl (#137499) üzenetére


Masato
tag

Igen, ez az egyik limitáció. Az RCS sem működik. Ritkán telefonálok, SMS-t meg szinte soha nem küldök, így annyira nem érint.

(#137510) dzf007 válasza Zsolt,72 (#137508) üzenetére


dzf007
aktív tag

Szerintem normál böngészésre 720p videóra elég..Ennyi pénzért ajándék! ;]

(#137511) btudos válasza ledgeri (#137496) üzenetére


btudos
veterán

A 2FA attól 2FA, hogy jelszó (ez egy faktor) és OTP azonosítás (ez a 2.) is kell, nem attól, hogy telefonszámot megadva az e-mail címre jön a kód. :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#137512) Zsolt,72 válasza dzf007 (#137510) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ó igen… :DDD

(#137513) mezis válasza ledgeri (#137496) üzenetére


mezis
nagyúr

Jól értem, ugyanarról az eszközről intézed a banki ügyet, amire kapod a banktól a biztonsági kódot? :F

mezis

(#137514) erdoke


erdoke
titán

Majdnem pontosan 24,5 év után búcsút intek a Westel 900 – T-Mobile – Telekom szolgáltatónak, és az 5 számunkat áthordozzuk oda, ahol szintén van országos lefedettség + VoWiFi. Elég hihetetlen, hogy eddig kellett várni, hogy ez a kettő együtt teljesüljön egy másik szolgáltatónál, ugyanis egészen novemberig tényleg csak a Telekom tudta.
Talán lesz még olyan családi ajánlat itt is, ami nem 15 %-ot ad a horror publikus csomagokból, és akkor megint be-beugrok olvasgatni a topikot. Kösz a sok hasznos infót, amit eddig itt találtam! Talán kevéssé meglepő, de az évek alatt az ügyfélszolgálatok színvonal oda süllyedt, hogy gyorsabban lehet a nem hivatalos fórumon pontos információt kapni.

A legjobb aláírás a héten

(#137515) 4Grider válasza erdoke (#137514) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a yeti az, akkor szólok, hogy a vezetékes netet is cseréljétek le, mert Telekom alapú wlan alatt még elég sok probléma van a vowifivel sokaknál (pl. sokszor nem lehet hívást indítani, vagy nem jönnek be hívások)...

(#137516) Zsolt,72 válasza erdoke (#137514) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Közel egy időben kötöttünk szerződést a Westel900 Kft-vel. Nem semmi, már egy negyed évszázad van mögöttünk…

Ha jól sejtem, a zöldeket választottátok, ebben az esetben érdemes fontolóra venned 4Grider topiktárs javaslatát. Noha nálam még nem volt probléma a Telekom vezetékes net/Yettel WI-FI Hang párossal, viszont tény, hogy vannak rá panaszok.

(#137517) erdoke válasza 4Grider (#137515) üzenetére


erdoke
titán

Neked válaszul, de Zsolt,72-nek is írom.
Harmadik fél optikai net szolgáltatása van bekötve, ami szépen hozza a névleges értékeket. Amit érdemes tudni, hogy nálunk semmilyen szolgáltatónak nincs beltéri térereje. Lassan másfél éve vártam a működő Y-s VoWiFi-re, mivel az ismerős flotta adott volt, és a hálózatuk talán még be is előzte a Telekomost az elmúlt két év alatt. Leteszteltem feltöltőkártyával, ugyanúgy működik nálunk, mint a T-s. Máshogy pedig nem lehet telefonálni, hacsak a nyitott terasz sarkában célirányba fordulást nem tekintjük elfogadhatónak.

A közel 25 éves hűség történet nem hatotta meg őket, ajánlották a Magenta 1-et, ami nálunk 15 Mbps ADSL-t jelentene 2024-ben. Nem hibáztatom őket a helyi vezetékes hálózat miatt, hiszen nem éri meg versenytársként belépni, ha az egyik cég (gondolom kistelepülési támogatással) már kiépítette az optikát. Viszont gondolhatnának erre, és adhatnának valami “családi mini flotta” kedvezményt az elvándorlás ellen. Na nem mintha a magentás 30 % jelen esetben anyagilag elég lenne, de érzelmi okokból talán megfontoltam volna.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#137518) Oliverda válasza erdoke (#137514) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyan csak bő harmad ennyi idő után, de januárban én is dobbantok. Mostanra jóformán teljesen elveszett az összes technológiai előnyük, csak a magas árak és a support elképesztő inkompetenciája maradt. Az optikai hálózat kiépítését tavaly október óta nem tudták befejezni a házban, és persze fogalmuk sincs, hogy mikor lesznek vele kész. :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137519) #04149504 válasza Oliverda (#137518) üzenetére


#04149504
törölt tag

Romániában is magas árakkal voltak jelen a piacon...ki is csinálta őket a digi...december hír: onnan kivonulnak. Itthon nincsenek ilyen gondok (miután a digi-t kicsinálták a tudjukkik) azonban az izgalmas lesz, amikor az állami sim-ek "átvándorolnak" a ONE-hoz.

(#137520) 4Grider válasza #04149504 (#137519) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az állami sim-eken nem tudom elképzelni, hogy nyeresége lenne a Telekomnak. Valahol nettó 2000-2500 Ft-tól indul az a céges előfizetés, amin már lehet valamit nyerni.

(#137521) Oliverda válasza 4Grider (#137520) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem érné meg neki, akkor miért kötötték volna meg az állammal szerződést?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137522) 4Grider válasza Oliverda (#137521) üzenetére


4Grider
nagyúr

Talán mert Magyarországon már jó ideje elég nehéz egy multinak úgy megmaradni, ha nem fekszik le az aktuális hatalomnak.

(#137523) Oliverda válasza 4Grider (#137522) üzenetére


Oliverda
félisten

Ok, tehát mégis megérte. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137524) Zsolt,72 válasza Oliverda (#137523) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Természetesen megérte, magam is láttam ezt “testközelből”. :)

(#137525) nfsu17


nfsu17
veterán

Kár, hogy mindenki dobbant :D , én pont most jönnék (mondjuk csak 2. SIM-el és csak a net miatt), mert a Y-es havi 500MB-ot sem tudom elhasználni, most pl 300MB megy majd a kukába, mert hófordulókor ennyit nem használtam el, és ugye nem görgetik tovább...hát miért is lenne ilyen, mekkora munka lenni egy adatbázisban tárolni, hogy "500MB+előző havi megmaradt X MB"...
Ebben az évben már többször volt ilyenem, ennek az árából már kijött volna egy T-s 1GB maraton csomag, amit több hónapig tudnék használni. Tudom, ez itt kérem rendes fillérszexualizálás, de én alig beszélek telón, net is csak ilyen buszjegy, email, pici böngészés, stb-ra kell; egy forintot sem hagyok ott, ahol nem kéne..főleg nem milliárdos cégeknek.
A Y meg bek@phatja, hogy elvették (már rég) a feltöltés utáni netbónuszt, ami nem is veszett el havonta, hanem görgethető volt...ugye ugye...akkor mégis le lehet(ett) programozni..

(#137526) Zsolt,72 válasza nfsu17 (#137525) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Kár, hogy mindenki dobbant

Eszem ágában sem lenne “dobbantani”, család, baráti kör, munkatársak 99%-ban itt vannak, a Magenta nekünk nagyon bevált, mindenünk is Telekomos. :)

Teljesen megértem, ha valaki szolgáltatót vált pl lefedettsegi vagy bármely egyéb okból, látom én is, hogy mennyi negatív változás történt a Westel ideje óta, de amíg ez nem lép át egy bizonyos határt, addig számomra ez a legjobb telkó cég.

(#137527) martonl válasza Oliverda (#137518) üzenetére


martonl
senior tag

A Multisimet a többieknek még nem sikerült megugraniuk, reméljük hamarosan ez változni fog.

(#137528) Oliverda válasza martonl (#137527) üzenetére


Oliverda
félisten

Az órám eSIM-es, de nekem havi 1000 forintot sem ér meg az 1/1 MBit/s-os dedikált mobilnet. MacBookba nem lehet SIM-et tenni, tabletem nincs, másra meg minek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137529) martonl válasza Oliverda (#137528) üzenetére


martonl
senior tag

Másik telefonba telefonálni például...

(#137530) Oliverda válasza martonl (#137529) üzenetére


Oliverda
félisten

Másik telefon? Megváltás volt a Dual SIM és hozadéka, hogy már nem kell két telefonnal bohóckodni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137531) erdoke válasza nfsu17 (#137525) üzenetére


erdoke
titán

Mivel nálunk itthon ugye említésre méltó térerő nincs, a mobilnetet csak akkor használjuk, ha úton vagyunk. Ami mostanság nagyon kevés, különösen ha az előző két évtizedhez hasonlítjuk. Lényeg a lényeg, hogy váltás után a legkisebb flottás csomag is 4 GB adatot tartalmaz, aminek néha csak a fele, máskor a 80 %-a “megy veszendőbe”. Összeségében azonban nem ez számít, hanem hogy mennyit fizetek az egész családnak egy hónapban, illetve hogy abban milyen mennyiségi és minőségű szolgáltatás van benne. Nem csak hogy megspórolok majd 8-10e Ft-ot havonta, de sokkal kevésbé kell figyelni arra, hogy merre mennyit telefonálunk és netezünk.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#137532) martonl válasza Oliverda (#137530) üzenetére


martonl
senior tag

Nem, a Multisimet nemcsak órába, tabletbe stb. lehet tenni, hanem telefonba is. Mert azzal nem csak netezni de telefonálni is lehet. Így értettem. Két készüléked van tkp. ugyanazzal a hívószámmal.

[ Szerkesztve ]

(#137533) Oliverda válasza martonl (#137532) üzenetére


Oliverda
félisten

És ez mire vagy miért jó?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137534) barnibooo válasza #04149504 (#137519) üzenetére


barnibooo
tag

Erre kiváncsi leszek... Yeti elég sok állami cégnek kezeli a flottáját, de a T-s tudtommal.
Szerintetek, azt lesz, hogy amint lejár a szerződés mindenkit úgymond átvisznek a ONE-hoz?

(#137535) barnibooo válasza Zsolt,72 (#137526) üzenetére


barnibooo
tag

Nekem egy domino kártyám van a T-nél, a többi Yetteles, de régen amilyen előnyből indult a T a többihez képest, most már elég gyorsan a többi versenytárs is felzárkózik.
Én a T-s 5G-t tartom viccnek, mert
1. + pénzért adják
2. A sebessége a .... alatt.
Maximum azoknak jó, akik azt szeretik látni a telefonjukon, hogy 5G, mivel ezt már több helyen is láthatják, mint a többi szolgáltatóknál. Egydül az 5G kiépítését szerintem a Yettel csinálja eléggé jól...
Egy idézettel zárnék, ami sajnos már mobiltéren nem nagyon van meg...
Tudod, hogy kell egy jó kapcsolat...

(#137536) kali válasza #04149504 (#137519) üzenetére


kali
legenda

Nagyon nem szeretném, ha a cégesem a Telekomtól máshová kerülne. Tenni nem tudnék persze ellene, csak reménykedni tudok. A feleségemnek a cégese Vodafone, hát...
A privát előfizetéseink 24-26 éve a Telekomnál (és jogelődeinél) vannak.

[ Szerkesztve ]

(#137537) Oliverda válasza kali (#137536) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, hát van a Ténél rosszabb: vodának hívják (még). :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137538) erdoke válasza kali (#137536) üzenetére


erdoke
titán

A mi előfizetéseink is itt vannak közel 25 éve, de meguntam, hogy +30-50 %-ért kevesebbet kapok. Eleinte csak mennyiségben, most már gyakran minőségben is. Közben az üfsz. a gyalogbéka s.gge alá került.

A legjobb aláírás a héten

(#137539) kali válasza erdoke (#137538) üzenetére


kali
legenda

Nálunk annyiban egyszerű a helyzet, hogy régebbi díjcsomagok vannak, azok még jobban megérik, hűség már régóta nincs.
A család, rokonság, ismerősök jelentős hányada Telekomos, ezért hálózaton belül ki van használva a díjmentesség, minden másra meg adott a céges, netre is korlátlan.
Ügyintézés a Yettelnél nem tudom milyen, de a Vodafone gáz, Telekomnál meg már tudom, mit és hogyan kell intézni, hogy az első szinten ne mondjanak fals infókat, butaságokat. (Mert előfordul sajnos, pláne üzletben.)
Mondjuk ha a minőséggel gond lenne a Telekomnál, hamar elgondolkodnék a váltáson, mert azzal gyorsan kiveri nálam bármi a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

(#137540) erdoke válasza kali (#137539) üzenetére


erdoke
titán

Nyilván mások az igények. Térerő nélkül sokat érnék a korlátlan akármivel, de bruttó 5700 Ft-ért lenne korlátlan telefon + 50 GB net, ha szükség lenne rá. Nincs. Flottán belül egymást ingyen hívjuk, minden másra pedig ott az 5 Ft os, másodperc alapú percdíj. Hűség alatt is szabadon lépkedhetünk a csomagok között, tehát ha az elején választott mobilnet mennyiség kevés lenne, akkor lehet felfelé mozogni. De lefelé is. Az előfizetések pedig a saját nevemen maradnak, így egyszerűen mozoghatunk egy év múlva, ha valami nem tetszik.

A legjobb aláírás a héten

(#137541) martonl válasza Oliverda (#137533) üzenetére


martonl
senior tag

Használhatod az előfizetést egy másik készülékben is, pl. aki olyan melós, kivihet a terepre egy butatelefont is. Vagy autóba is lehet tenni ilyet egy hagyományos kihangosítóba. Ha valakinek telefonálásra alkalmas az okosórája, akkor nem kell mellé a telefont is vinnie. Úri huncutságnak tűnik, de sokszor jól jöhet, sokan használják. Sőt megkockáztatom, ez sokakat tart a Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#137542) HoaryFox válasza Oliverda (#137537) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én onnan dobbantottam a T-hez, így is felüldülés a mobilnetjük a pirosakhoz képest, legalábbis ezen a környéken, ahol nagyrészt mozgok.
Munkásszállón lakok, a szállós net katasztrófa ping szempontjából, így online játékokhoz mobilnetet használok. Pirosaknál ha már kétszámjegyű volt a sebesség Mbps-ben, az ritka látvány volt :D T-nél csak 3 időszakban esik be, onnantól stabil min. 20 Mbps van.
Yeti szóba se jöhetett, messze van a legközelebbi bázisállomásuk.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#137543) Oliverda válasza martonl (#137541) üzenetére


Oliverda
félisten

Erősen rétegigénynek tűnik. Ahogy említettem, órám van, de nekem ez nem érne meg évi 12k-t, mert nem tudnám
kihasználni. Mindig nálam (vagy legalább BT kapcsolat távolságban) van a telefon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137544) TheMarci válasza Oliverda (#137543) üzenetére


TheMarci
addikt

Kb az összes Apple Watchos ismerősöm használja velem együtt, nekünk így egyáltalán nem opció más szolgáltató.

Do You Dream?

(#137545) Oliverda válasza TheMarci (#137544) üzenetére


Oliverda
félisten

Mire?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137546) TheMarci válasza Oliverda (#137545) üzenetére


TheMarci
addikt

Futáshoz, sporthoz sosem viszünk magunkkal telefont, vagy a telefont csak lerakom házon belül, és az órán tudok telefonálni, nem kell mászkálni utána kertből, stb. Amikor elmegyek otthonról rövid időre, csomószor nem viszek telefont, mert úgyis az órával fizetek, ha bármi fontos van, onnan telefonálok. Kétségtelen, hogy rétegigény, de szerintem sokkal többen használják, mint gondolnánk.

Do You Dream?

(#137547) slice14 válasza Oliverda (#137543) üzenetére


slice14
veterán

Én használom, mert ezzel váltom ki az otthoni netet. De már hívogatnak hogy elérhető nálam az optika. Már ideje volt. Ha lesz rá érkezésem, be is köttetem.
Annyi biztos hogy akkor a mobilnet csomagot átváltom 10GB-reés a multiSIM-et meg lemondom. Mert igy korlátlan mobilnettel ingyenes, de anélkül már 3000Ft lenne a nem korlátos verzió.
Én órához nem használok multiSIM-et, mert a teló is nálam van. Ill. az GW5-öm se az eSIM-es verzió. Nem éreztem szükségét vásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#137548) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok!
Ha domino csomagot átváltom havidíjas előfizetésre belépve a Telekom oldalán online, az hogy működik? Úgy értem ha megcsináltam, mi fog történni, mikor, mikortól lesz havidíjas és onnantól hogyan fizetem? Alkalmazásban lehet online? Vagy lehet, hogy havonta vonja számláról automatikusan?
Valaki kioktatna?:B

(#137549) skroy válasza rothfb (#137548) üzenetére


skroy
senior tag

Kapni fogsz egy új sim kártyát, a számod megmarad. Alkalmazásban is fizetheted. Minden hó elsején jön az új számla.

(#137550) rothfb válasza skroy (#137549) üzenetére


rothfb
veterán

Ha boltban csináltatom, azonnal kapok másik sim kártyát? És netán az esimet is azonnal intézhetem, ha az kellene?(esim-es a telefonom)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.