Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134601) polonic válasza csernak75 (#134598) üzenetére


polonic
félisten

Azért a 2600 mhz-cel lefedni az országot? Ki fogja fizetni a felhasználó ennek az összes költségét a mondjuk háromszoros csomagdíjon keresztül? ;]

(#134602) totron válasza Bferibörs (#134600) üzenetére


totron
addikt

Ennyi. Egyéb ok miatt volt egy elintézni való, személyes jelenléttel, telefonnal, ügyintéző látva a 2G-beállítást: "na ez így eleve hülyeség..." Nem kezdtem el magyarázni, hogy számomra nem épp az ottani ügyféltérben aktuálisan uralkodó viszonyok irányadóak az én felhasználási helyemen és felhasználási módomhoz. Igen, akksi kímélés, optimális beállítás, józan ész.

(#134603) Oliverda válasza Bferibörs (#134599) üzenetére


Oliverda
félisten

Mihez képest túl magasak? Hogy speedtestben nem
minden esetben a legjobb eredményt adja.

“Egyszer néztem rá a tmobile 5G- re,ki is kapcsoltam,feleslegesen ne zabálja az akksit”

Jól van akkor… :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134604) Bferibörs válasza Oliverda (#134603) üzenetére


Bferibörs
addikt

Fussunk neki még 1x. :DDD
Eladják az 5G képes csomagokat jó áron,aztán itt,ott van 5G is ami legtöbb helyen elég gyatra. Szerintem ezt fordítva kellene,először 5G, majd aki akar vált drágábbra, a nincsre több pénzt beszedni?🤔
Egy ismerős azt mondta,van ingatlanos ismerős aki szerez egy 5G- vel jól lefedett kéglit. :DD Ez is egy megoldás. :D
Alapvetően csak az a gondom,hogy bevezetik a magasabb árú 5G-s tarifákat és 5G még szinte gyerekcipőben.🤔

Nálam gyengus az 5G ha előfirdul is néha,ezért nem erőltetem,a telóm is vinnyog,hogy kapcsoljam ki mert zabálja az akksit.

Lehet,hogy tévedek én így látom.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#134605) Oliverda válasza Bferibörs (#134604) üzenetére


Oliverda
félisten

Per pillanat az összes előfizető hozzáfér az 5G-hez, nincs felára a szolgáltatásnak.

Nem tudom, milyen készüléked van, de az a “vinnyogás” számokra eléggé vaklármának tűnik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134606) bolic


bolic
őstag

Kapott rendszerfrissítést a Telekom T Phone Pro 5G mobiltelefon, azóta az 5G nem sokat fogyaszt az aksi, habár az 5G feltöltésen sokat fogyaszt még mindig az aksi. :U :Y

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#134607) aprokaroka87 válasza leo81 (#134591) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyébként simán lehet hogy nem is nagyon akarják még hogy az ügyfelek rá szabaduljanak az 5G hálózatra teljesen.
Mert valószínűleg pontosan ugyan az lenne sok helyen mint most a 4G hálózatokkal, túlterhelt lenne.

(#134608) leo81 válasza csernak75 (#134598) üzenetére


leo81
aktív tag

Én az N1-et vártam volna 25MHz-es sávszélességgel.
Jelenleg ezen a sávon 4G sem üzemel.

(#134609) Zsolt,72 válasza bolic (#134606) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Apró lépések. :)

Már az is jobb, hogy készenléti időben kevesebbet eszik a telefon. Az aktív használat során pedig később is bele fog harapni az akkuba, ez már csak így működik. :K

(#134610) Dave1984 válasza leo81 (#134608) üzenetére


Dave1984
őstag

Hasonlóan.Nem értem miért nem kapcsolják be nagyvárosokban az N1 et 5Gn, ehelyett hülyéskednek itt N28 al nagyvárosban ami annyit ér,mint szarnak a pofon.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#134611) 4Grider válasza Dave1984 (#134610) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen nagy eséllyel minél kisebb a használt sávszélesség és minél kevesebb cellán kell bekapcsolni az 5G-t, annál kisebb az érte fizetendő licencdíj.

(#134612) Oliverda válasza aprokaroka87 (#134607) üzenetére


Oliverda
félisten

Bocs, de te mégis miről beszélsz? Bárki számára elérhető az 5G, beleértve a dominósokat is. Nekem inkább úgy tűnik, hogy épp az a cél, hogy minél többen "rászabaduljanak", így tehermentesítve a helyenként már igencsak túlterhelt 4G-t.

A Telekom közleménye szerint az előfizetők mindössze 26%-ának van 5G képes telefonja, úgyhogy jelenleg kb. max. a negyedük tud rácsatlakozni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134613) Bferibörs válasza Oliverda (#134605) üzenetére


Bferibörs
addikt

Per/ pillanat igen,tudtommal tesztüzem valameddig,aztán kikapcs.. Valszeg előbb,utóbb mindenki el fogja érni véglegesen.
A reklám úgy szólt anno hogy 5G képes díjcsomag,persze a legdrágábbak(,javíts ki ha tévedek), Bp. talán egyes frekventált részein voltak akkor elvétve 5G- "sugárzások".
Szóval Neked tetszik nekem nem, jól van ez így, nem vagyunk egyformák. :R

Telefon: xiaomi12T, samsung s23 u mindkettő vinnyog hogy magas energia fogyasztás miatt kapcsoljam ki az 5G- t.
Gyakorlatban nem mértem, nálam a tmobile yettel és voda is gyér 5G- ben.
1-5 Mbit körüliek, ha műkódik egyáltalán szabadtéren. Így nincs értelme szerintem az 5G- t bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#134614) aprokaroka87 válasza Oliverda (#134612) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak lehet hogy ha azt látja hogy az 5G kevesebbet nyújt sebesség terén mint a 4G akkor az ügyfél meg " háborog "

(#134615) Oliverda válasza Bferibörs (#134613) üzenetére


Oliverda
félisten

"Per/ pillanat igen,tudtommal tesztüzem valameddig,aztán kikapcs."

Ez belsős infó, vagy csak találgatsz?

aprokaroka87:

Szerinted arányaiban mennyi ügyfél méregeti a sebességet? Szerintem elég kevés. Én is csak néhanapján, ha valami különleges okom van rá. Pl. túl lassú, vagy épp (várhatóan) túl gyors a hálózat, amúgy csak használom és ennyi. Szvsz ilyen a rendeltetésszerű használat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134616) Bferibörs válasza Oliverda (#134615) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nekem sms- ben,vagy az appban jelent meg,hogy bekapcsolhatom, a dátumra nem emlékszem talán július 31- ig.
Ha megtalálom bemásolom ide
Dominóról van szó.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#134617) Oliverda válasza Bferibörs (#134616) üzenetére


Oliverda
félisten

Aug. 31-ig, de arról még semmit nem lehet tudni, hogy utána pontosan mi lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134618) slice14 válasza Bferibörs (#134613) üzenetére


slice14
veterán

A reklám úgy szólt anno hogy 5G képes díjcsomag,persze a legdrágábbak....

Igen fel volt tüntetve hogy a Gigaerős Net/Net+ (és az új Okos Világ) csomagokkal érhető el. De nem az 5G volt bennük a pláne, hanem a korlátlanság. És aki vette a fáradságot hogy ránézzen az 5G lefedettségre, az láthatta hogy a nagyvárosokban volt elérhető. Ez most bővült, és tesztelés képen ráengedtek mindenkit, akinek 5G képes készüléke van. És a teszt időszakot leszámítva, idővel ráengedik az összes előfizetőt, mint anno 4G esetében is.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#134619) Bferibörs válasza Oliverda (#134617) üzenetére


Bferibörs
addikt

Majd meglátjuk,ha működik majd rendesen úgy értem nem csak egyes helyeken,és ha lehet akkor majd bekapcsolom.
Mint írtam,számomra jelenleg értelmetlen,ha úgy tetszik használhatatlan,ahol használnám.
Az meg nem vigasztal,vagy nem dob fel hogy ott virít az 5G a telómon ami számomra rosszabb mint a 4G.

Már csak olvasom hogy mit írtok,nem nyújtom tovább. :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#134620) aprokaroka87 válasza Oliverda (#134615) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem kell méregetés, azért ma már szerintem nem ritkaság hogy valaki azzal tölt le, akár nagyobb állományokat is.
De én még amúgy is adnék minimum 4-5 évet az itthoni Normális 5G hálózat kiépülésehez, valószínűleg a 4G-ben is lenne még bőven potenciál, de mivel az ügyfelek nagy részének bizonyos szint felett elég egy " sebesség " kategória így valószínűleg a szolgáltatók sem törik magukat hogy 1-2 éven belül kiépüljön a teljes 5G hálózat.

(#134621) Avayasoft válasza Oliverda (#134617) üzenetére


Avayasoft
tag

Hát van egy kezdő dátum és végső dátum. Logikusan végiggondolva nekem egyértelmü... :)

(#134622) Oliverda válasza Avayasoft (#134621) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor gondolom, nem foglalkoztál még banki számlacsomagokkal. Ott elég gyakran előfordul, hogy meghosszabbítanak bizonyos "akciókat", de volt ilyenre már példa a telkóknál is nem egyszer.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134623) Avayasoft válasza aprokaroka87 (#134620) üzenetére


Avayasoft
tag

Ha sokan átmennek majd az 5G-re, akkor csökken a 4G-t használók száma. Szerintem ekkor a 4G gyorsulni fog.

(#134624) Avayasoft válasza Oliverda (#134622) üzenetére


Avayasoft
tag

Valóban nem. Egy banknál vagyok egy számlacsomagban elég régóta. Telefont sem veszek gyaran.

(#134625) aprokaroka87 válasza Avayasoft (#134623) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen, bár szerintem ahhoz a 4G hálózaton is kell lennie tartaléknak.

(#134626) Dave1984 válasza Avayasoft (#134623) üzenetére


Dave1984
őstag

Mivel nincs önálló 5G csak 4G re épülő per pillanat, így nem lesz tehermentesítve a 4G attól hogy a telefonod 5Gt mutat, ugyanúgy kell hozzá a 4G hálózat.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#134627) simpley válasza Zsolt,72 (#134527) üzenetére


simpley
őstag

egy pár éve nem fogadnak el semmilyen fajta meghatalmazást, még ügyvéd által hitelesítettet sem. (legalábbis a karcagi üzletben biztosan nem)

signed by simpley.

(#134628) Zsolt,72 válasza simpley (#134627) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Értem, valami hasonlótól tartottam, hogy válaszként jönni fog. Köszönöm.

(#134629) Oliverda válasza Dave1984 (#134626) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez sem állja meg a helyét. Attól függ, épp melyik erőforrás a szűk keresztmetszet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134630) Dave1984 válasza 4Grider (#134611) üzenetére


Dave1984
őstag

Ok csak mi értelme pl Pécsen 700Mhz en 4Gt és 5Gt is adni?Pl a 400ágyas kórháznál 5Gn még 10mbit nél többet nem mértem .4Gn 20-30mbit. Pedig az a hely finoman zsúfolt tehát lenne értelme magasabb frekin adni az 5Gt.Ráadádul 4G ből is csak 1800és 700Mhz hálózat van ilyen frekventált helyen.Szoval csak nem logikus számomra.
Értem én hogy pénz kérdés,de inkább akkor kapcsolnának be több 4G frekit, és engedjük el ilyen helyeken az N28as 5gt.
Több értelme lenne.

@Oliverda: Hol tévedek?

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#134631) totron


totron
addikt

Egyáltalán hány 5G-eszköz van kint a felhasználóknál már?

(#134632) aprokaroka87 válasza totron (#134631) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem csak a szolgálatok által eladott eszközökről van pontos adat, de gondolom hálózat kezelési rendszer pontosabb képet adna.

(#134633) Bferibörs válasza totron (#134631) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nálam 2. :D
Valaki itt írta,ha jól emlékszem,hogy a használatban lévő készülékek kb. 26%-a
Nem tudom honnan származik az adat .

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#134634) Zsolt,72 válasza Bferibörs (#134633) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A Telekom 5G promóciós közleménye tartalmazta ezt az adatot. [link]

(#134635) HoaryFox válasza Avayasoft (#134623) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ha nincs a backhaul fejlesztve, akkor tökmindegy, hogy 4G-n vagy 5G-n van torlódás a hálózaton :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#134636) Avayasoft válasza HoaryFox (#134635) üzenetére


Avayasoft
tag

Persze, de remélem azért fogják majd fejleszteni és nem marad így örökre...
Amúgy az 5G kiépítésével akár megszüntethetik a 4G-t is, és akkor sem lesz gyorsabb 4G-n. :)

[ Szerkesztve ]

(#134637) kl122


kl122
tag

Azt szeretném kérdezni, ti is tapasztaljátok az utóbbi időben, hónapokban hogy a Telekom hálózata a fejlesztések ellenére egyre gázabb, mind sebességben mind adatkapcsolat stabilitásában, mind a hanghívás minőségében, nem egy esetben már-már eléri a Vodafone alja szintjet? Régen a Telekom hálózat volt a leggyorsabb, a legjobb minőségű, valóban kitűnt a másik kettő közül, most meg azt veszem észre, hogy a Yettel nem csak sebességben, de már minőségben is lekörözi.
Mi történik ennél a cégnél?

(#134638) gabor9991 válasza kl122 (#134637) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam továbbra is a telekom a legjobb.

(#134639) Zsolt,72 válasza kl122 (#134637) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szerintem generálisan nem jelenthető ki az általad leírt romlás. Praktikusabb lenne egy vagy több adott hely tapasztalatait megvizsgálni.

Amerre én járok (Csongrád, Bács-Kiskun és Pest vármegyék), ott nem észleltem romlást, sőt: a szűkebb környezetemben inkább javulás mutatkozik.

A Vodás „legalja” minősítéssel nem tudok mit kezdeni, mert a másodlagos kártyám a Yettel-től van, így nincs összevetési alapom.

(#134640) kali válasza kl122 (#134637) üzenetére


kali
legenda

Semmi ilyesmi, ellenkezőleg, az 5G óta a 4G is jobb lett, amit többen is megerősítettek itt is.

(#134641) Landsmann válasza kl122 (#134637) üzenetére


Landsmann
addikt

Én nem tapasztaltam egyik szolgáltatónál sem romlást. Igaz, a fő kártyám yetteles, de van Telekom és Vodafone is. Így mindhárom topikot figyelemmel kísérem. Ez alapján talán a Vodafone a legproblémásabb, főleg ha a számlázást is ide vesszük. Az viszont tény, hogy a Yettelen kívül a másik két szolgáltató hálózatbővítéséről, modernizációjáról én nem nagyon hallok. Nálunk a Telekom B1, B3, B20 sávon ad, Vodafone ezen kívül még B28-on. De kapcsolgatják a sávokat, jelenleg a Telekom B3, a Vodafone B1-en érhető el. A Yettel a héten modernizálta a helyi bázist. Az eddigi egy szem Telekomos B20 mellett lett saját B1, B3, B8, B28 is. Mindezen csatornák a Telekomos B20 kivételével duplán. Lehet később ők is kapcsolgatják, váltogatják a sávokat, de egyelőre úgy néz ki, a telefon B1-en vagy B3-on szeret lenni. A B20-ra nem nagyon mászik fel. B28-on még nem láttam a telefont, B8-ra szokott még váltani, ha a B1 és B3 térereje lecsökken, mondjuk egy vastag falú épületben. Kint a szabadban gyakorlatilag mindegyik sávon közel azonos térerőt látok, a telekomos B20 egy picivel elmaradva a yetteles sávoktól. Mindkét szolgáltató ugyanarról a toronyról jön, részben a Vodafone is, ők két helyről szórják az áldomást. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#134642) Oliverda válasza kl122 (#134637) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem sincs ilyesmiről szó. Egyedül egy vidéki településen tapasztalok lassúságot, ahol már rég bővíteni kellett volna a 800 MHz-es 4G-t, de sajnos ez már hónapok, sőt legalább egy éve ilyen. Ezen kívül mind a hívások minősége, mind pedig az internet sebessége rendben van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134643) kchris78 válasza Oliverda (#134642) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem sincs nagy gond. Ne a speedtest legyen az alap, hanem az hogy akad valami? (illetve realis elvaras mobilon 4k-t streamelni ha az akad?)

(#134644) aprokaroka87 válasza kchris78 (#134643) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha 3-400 mbit/sec lenne egy 4K youtube stream akkor természetesen irreleváns lenne elvárni, de legyen mondjuk 30-40 mbit/sec, azt már azért illene tudnia.

(#134645) kchris78 válasza aprokaroka87 (#134644) üzenetére


kchris78
veterán

Burst jelleggel igen de filmhosszan vegig.. Az mar inkabb nem realis szerintem. 700MHz legalabb stabilizalta a helyzetet. (falun)

[ Szerkesztve ]

(#134646) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Ha van egy dominó kártyám amin van egy kevés pénz de nem akarom már használni, azt az összeget át lehet tenni a másik dominómra, vagy csak "levásárolhatom"?

(#134647) Cs1csó válasza Bl.Gyo. (#134646) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem akarok hülyeséget de talán még vissza is lehet utalni.

(#134648) tomy86 válasza Bl.Gyo. (#134646) üzenetére


tomy86
addikt

Tudtommal áttenni nem lehet másik számra. Levásárolhatod vagy visszaigényelheted a pénzt.

(#134649) simpley válasza Bl.Gyo. (#134646) üzenetére


simpley
őstag

elhasználod parkolásra vagy lottóra.

signed by simpley.

(#134650) Bl.Gyo. válasza tomy86 (#134648) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Köszi mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.