Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114651) Top cat válasza radi8tor (#114649) üzenetére


Top cat
őstag

Sőt a koronavírust is azzal terjesztik. :DDD Gyújtsuk fel mind. ;]

(#114652) radi8tor válasza anglergab (#114650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ugyanolyan. Pl azért sem, mert 5G-vel nem 3,6 GHz-re kapnak engedélyt, hanem egy sokkal nagyobb frekvencia tartományra. (3,6-300 GHz-ig)
Míg a normál adótornyoktól távol tudtál maradni, ezeket sokkal sűrűbben fogják telepíteni. Gondolom nem örülnél neki ha a szemben levő villanyoszlopra kerülne belőle. :U
Ne bagatellizáljátok el.

Személy szerint totál feleslegesnek tartom Gigabites letöltési sebességet mobil eszközöknél. Untig elég 100 Mbit is mindenre. Vagy már azon is torrentezni akar mindenki?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#114653) Lackooo84 válasza anglergab (#114650) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem emlékszem, hogy a 4G-nél madarak potyogtak volna le az égből. :U Fsznak se kell 5G, ez a sebesség már bőőőőven elég mindenre, amire a mobilt használjuk. NAS-t meg vezetékes neten kell üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#114654) benneleszek


benneleszek
csendes tag

Sziasztok!

A Move XS -> Net 3 GB + 50 perc hívás vagy SMS opció díjcsomag váltással kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy az mitől függ, hogy az 50 perc vagy pedig az 50db SMS opció kerül alkalmazásra? Ezt be kell állítani, vagy amelyik a hónap végén több - tehát pl. 40 perc beszéd és 2 sms esetén a beszéd - akkor az az opció kerül automatikusan aktiválásra?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#114655) anglergab válasza radi8tor (#114652) üzenetére


anglergab
addikt

Nézd meg a FSPL (Free Space Path Loss) grafikont a növekvő frekvenciákra. A 20 GHz feletti frekvenciák egyre inkább (infravörös) fényhez hasonlóan viselkednek. Nem meglepő, mivel az infravörös fény éppen 300 GHz-nél kezdődik.
Az, hogy van egy nagyobb sugárzó messzebb, vagy egy kisebb közelebb, lényegtelen. Ugyanaz a hatásuk. Az számít, hogy mekkora a jelerősség/térerősség egy adott pontban.
Ez nem az 1 Gbps-ről szól elsősorban. Hanem hogy ne 20-40 Mbps legyen az átlag (4G), hanem 200-400 Mbps. Ne feledjük, hogy egyre több telefon csatlakozik és a szolgáltatásokhoz is egyre több sávszélesség kell. Ez exponenciálisan növeli a sávszélesség igényt.

[ Szerkesztve ]

(#114656) MadMancs válasza benneleszek (#114654) üzenetére


MadMancs
veterán

Úgy képzeld el hogy 1 perc 1 egység, 1 sms 1 egység , az előfizetésed pedig 50 egységet tartalmaz. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114657) csako válasza benneleszek (#114654) üzenetére


csako
veterán

Én úgy értelmezem, hogy keveredik, vagyis, ha egy hónapban kereken 40 percet dumálsz és 10 sms-t küldesz, akkor még pont nem fizetsz többet, mint a havidíj.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#114659) benneleszek válasza #40993792 (#114658) üzenetére


benneleszek
csendes tag

Remek, köszönöm mindenkinek (#114654 , #114654 , #114657) a segítségét! :)

[ Szerkesztve ]

(#114660) glacious


glacious
addikt

Bekapcsolták az 5G-t az előfizetésemre, már csak a telefon update-et várom, hogy ki tudjam próbálni.

(#114661) Soma01 válasza glacious (#114660) üzenetére


Soma01
veterán

És mit vársz tőle a gyakorlatban?

(#114662) Zeki válasza anglergab (#114655) üzenetére


Zeki
nagyúr

Meg a ping idő csökkenést is várják. Az önvezető autókhoz pl.

(#114663) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Mai napon arra lettem figyelmes, hogy eltűnt a Maraton internetem maradék 300MB-ja a fiókom részletnél, és csak a 10 GB ajándékból van, ami 2 nap múlva lejár. Kérdem én, hogy a maradék Maraton csomagon fent maradt mennyisége hova tűnhetett el? Igaz hogy eltelet egy év és a kártyára amúgy is került pénz, mert lejárt volna, de ennek szabad eltüntetnie a fent maradt részt? Mert úgy tudom, hogy ameddig adatkorláton belül maradsz addig használható a Maraton.

Szerk: A telefonon belépve a Telekom app-ban látom a Maraton-ból fennmaradó 340MB-ot, de ott azt írja Április 21-éig lehet felhasználni. Na most buktam et az összeget, és nem megy addig míg el használom az adatmennyiséget?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114664) Tompika777


Tompika777
senior tag

Nekem is maratonnal van gondom... Nem reklamálok meg ilyesmi, mert nem akarom az idegrendszerem károsítani... Szóval a lényeg, hogy 3,5 GB volt véve március elején, aztán jöttek az ajándék gigák ugyebár... Amikor az ajándékokat bekapcsoltam maradt 2GB a maratonbol még, de ma meglepődve láttam az appba belépve, hogy már csak 1,5GB szerepelt a maraton mellett, úgy, hogy még az ajándékok mindig aktívak, azokból is fogyott, meg már a következő 10GB-ot is bekapcsoltam... Járt esetleg így más is?

(#114665) glacious válasza Soma01 (#114661) üzenetére


glacious
addikt

Semmi extrát, csak a kíváncsiság hajt, teljesen elvagyok a 4G-vel is.

(#114666) anglergab válasza glacious (#114665) üzenetére


anglergab
addikt

Milyen 5G-s telefonod van?

(#114667) Oliverda válasza radi8tor (#114652) üzenetére


Oliverda
félisten

"Személy szerint totál feleslegesnek tartom Gigabites letöltési sebességet mobil eszközöknél."

5G =/= mobil eszköz. A mmWave-vel már ki lehet váltani bizonyos vezetékes kapcsolatokat, minek hála nem kell megvárni, hogy egyes szolgáltatók vezetéket húzzanak az adott házba, melynek számos esetben több akadálya lehet (lakóközösség, közös képviselő, stb.). Egyszóval bőven van létjogosultsága, attól pedig nem fog kihullani a hajad, ha a szemben levő villanyoszlopra kerül egy adótorony, sőt, semmi bajod nem lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#114668) glacious válasza anglergab (#114666) üzenetére


glacious
addikt

S20+

[ Szerkesztve ]

(#114669) anglergab válasza Oliverda (#114667) üzenetére


anglergab
addikt

Illetve jelenleg a magyar 5G kizárólag 3.6 GHz-es.
Aki attól tart, gondoljon az 5 GHz-es wifire. Aminek az adóteljesítménye duplája (!) mint a 2.4 GHz-es wifié. De ez (3 dB) még mindig nem kompenzálja a 6 dB-vel nagyobb csillapítást a magasabb frekvencia miatt. Azaz fele akkora térerősségek vannak 5 GHz-en (wifin), mint 2.4 GHz-en azonos körülmények esetén.

Úgy tudom, 4G és 5G esetén is minden 6 GHz alatti bandon max. 200 mW-tal adhat egy telefon. Ez megegyezik az 5 GHz-es wifi router max. adóteljesítményével.

[ Szerkesztve ]

(#114670) enginev3.0 válasza Zeki (#114662) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valahol itt Mobilarenan volt 5G teszt, hát közelben sem volt az 1-2ms válaszidő

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#114671) AnonymusX válasza enginev3.0 (#114670) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Majd az 5G SA rendszernél talán. Az 5G NSA rendszerek, amiket most vezetnek be még a 4G core-ra épülnek, szóval válaszidőben nem lesz itt még akkora ugrás (csak a rádiós rész változik most, így inkább sebességben lehet előrelépés).

[ Szerkesztve ]

(#114672) Huroq


Huroq
senior tag

Eddig erről nem tudtam, de lehet csak én vagyok tájékozatlan:
Januárban megrendeltem a rendszeres hívásrészletező szolgáltatást.
Feltűnt, hogy nem kapom meg a számlám mellé, ezért jeleztem nekik.
Először csak hülyének akartak nézni, mind telefonon mind chateten is, hogy biztos ott van csak én nem látom. Erre írtam egy panaszt nekik. Mint kiderűlt mivel nekem korlátlan csomagom van ezért nincs hívásrészletező, csak arról tudnak kimutatást készíteni ami nem tartozik bele a csomagba és díjköteles hívás. Most ez így hogy?

(#114673) MadMancs válasza Huroq (#114672) üzenetére


MadMancs
veterán

Bár telekomnál nem tudom, de vodánál is van red csomag esetén is hívásrészletezés ( teljes eu korlátlan sms/hívás/mms). Szóval szerintem technikailag simán megoldható.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114674) AnonymusX válasza Huroq (#114672) üzenetére


AnonymusX
senior tag

NMHH oldalán lévő megfogalmazás szerint:

"Hívásrészletező kérhető
A szolgáltató kérésünkre köteles a számlához hívásrészletező számlamellékletet csatolni, amely a díj kiszámításához szükséges forgalmazási és számlázási adatok részletes kimutatását (pl. híváslista) is tartalmazza."

Szóval ez alapján én is azt mondanám, hogy csak azt kell kötelezően részletezni, amely díjköteles a csomagod szerint, de érdemes volna megkérdezni a hatóságot, hogy mit gondolnak erről.

(#114675) MadMancs válasza AnonymusX (#114674) üzenetére


MadMancs
veterán

Viszont egy úgy működik gyakorlatban hogy forgalom XXXFt majd gyakorlatban ezt jóvá is írják, kedvezmény/jóváírás -XXXFt.
Szóval minden hívás díjköteles az más tészta hogy jóvá is írják így lesz ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114676) stefi68


stefi68
addikt

Az automatikusan aktivált 10 GB az holnapig érvényes? Meghosszabbításáról nincs hír?
A második 10 GB-ot ma éjfélig, vagy holnap éjfélig lehet aktiválni?
Az, akkortól még 30 napig él, igaz?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#114677) Kbali válasza Oliverda (#114667) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ennek én is örülnék, felénk sincs semmilyen stabil, vezetékes net.

(#114678) MadMancs válasza stefi68 (#114676) üzenetére


MadMancs
veterán

Automatikus 10 az holnap lejár, nincs másik. Extra 10Gb első szériát holnapig lehet aktivalni, másodikat pedig május 4től.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114679) m1lan válasza MadMancs (#114675) üzenetére


m1lan
őstag

Az én értelmezésem szerint a hívásrészletező lényege, hogy a csomagod vállalt alapdíján túli forgalmazást részletezze. Ha mondjuk van egy alap (Mobil S+2GB) csomagod és 4390 ft helyett 8230 ft lesz a havi számla, akkor lásd részletesen, hogy pontosan mikor és milyen telefonszámot hívtál, ami díjköteles volt, mert nem foglalja magában a csomagod alapdíja (a példában ugye minden, ami hálózaton kívüli). Ha beszéltél 5 órát hálózaton belül, az nincs részletezve, mert ugyanúgy 4390 forintba kerül, mintha csak 5 percet beszéltél volna. Korlátlan csomagnál meg ugye nem nagyon van mit részletezni...

Részletes híváslistát viszont lehet lekérni (Telekom fiókba generálják, de lehet kérni postázva is), abban látni fogod a teljes forgalmat.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#114680) MadMancs válasza m1lan (#114679) üzenetére


MadMancs
veterán

Igazad lehet.
De gyaníthatóan fórumtárs pont ezt a részletes hívás listát hiányolja.
Nem hiszem hogy arra kíváncsi mi mennyi lett VOLNA ha nem lenne ingyen.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114681) stefi68 válasza MadMancs (#114678) üzenetére


stefi68
addikt

Köszi!
Nem tudtam, hogy van második extra 10 GB is május 4-től...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#114682) MadMancs válasza stefi68 (#114681) üzenetére


MadMancs
veterán

Meghosszabbítottuk a +10 GB Telekom alkalmazásban elérhető extra adatmennyiséget. Az aktiválástól 30 napig érvényes +10 GB Telekom alkalmazásban elérhető extra adatmennyiség május 31-ig érhető el.

Igazából lehet máj 1 és 4 között is él, nem tudom. Facen úgy reklámozzák hogy május 4 től él a csomag.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114683) Kbali válasza MadMancs (#114682) üzenetére


Kbali
nagyúr

Dominora én most kapcsoltam be, a havidíjason meg csak látszólag kapcsolódott be.

(#114684) MadMancs válasza Kbali (#114683) üzenetére


MadMancs
veterán

Április 30ig alapból el a márciusi akció. Tegnap én is bekapcsoltam havidíjasra. Első márc 16 és április 30 közötti időszakban második május 4 május 31 közötti időszakban lett meghírdetve. Nem tudom a kettő között mi lesz a helyzet.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114685) Bibby válasza MadMancs (#114678) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem semmi nem történik, ha aktiválni akarom...visszadob az előfizetésemhez.

Ελευθερια η θανατος

(#114686) MadMancs válasza Bibby (#114685) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom mi lehet. Pedig működik. 1 , 2 , 3

App ban próbálod?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114687) Zeki


Zeki
nagyúr

Előfizun meg Dominón is ma hajnalban bekapcsoltam a következő 10 giga netet. Az eddigi sem fogyott el.

(#114688) st3v3np3t3r válasza MadMancs (#114686) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem is beaktiválta a +10GB extra netet valamelyik nap

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#114689) Bogyó bá' válasza Zeki (#114687) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a 2 domino közül az egyiknél be lehetett kapcsolni az új 10 GB-ot, a másikon (a laptopén) még nem. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#114690) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Nem tudom értelmezni a Telekom weboldalán, hogy havidíj nélküli ("Nincs havi díj") előfizetés + Net 3GB internet csomag esetében korlátlan-e a pl. a közösségi médiák, Waze, HBO Go, Spotify használata?
Az alábbi linken, kinyitva a "További információ"-kat, nem tudom értelmezni az alábbi mondatot:
"A hang díjcsomagok mellé nem lehet igénybe venni a következő szolgáltatásokat: Családbarát, Netplusz szolgáltatások, Korlátlan opciók (böngészés és e-mail, közösségi oldalak, navigáció) szolgáltatások. Jelenlegi díjcsomagról váltás után a fenti szolgáltatások nem vehetők már igénybe."
Miután kicsivel feljebb viszont ez olvasható!

(#114691) Caranita válasza Jabby (#114690) üzenetére


Caranita
aktív tag

mivel már tartalmazza, nem tudod újra hozzáadni

(#114692) btudos válasza Jabby (#114690) üzenetére


btudos
veterán

Más - régi - szolgáltatásokról szól az idézett bekezdés, amik az aktuális csomagokkal már nem vehetők igénybe, ezeknek semmi köze a jelenlegi díjcsomagban korlátlanul használható alkalmazásokhoz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#114693) Jabby válasza btudos (#114692) üzenetére


Jabby
őstag

:R

(#114694) Kbali válasza MadMancs (#114684) üzenetére


Kbali
nagyúr

Eddig is be volt kapcsolva

(#114695) MadMancs válasza Kbali (#114694) üzenetére


MadMancs
veterán

Na ezt most nem értem. Ha eddig is be volt kapcsolva, akkor hogy akarod újra bekapcsolni? Ez egy havi csomag, ha letelt az 1 hónap újra lehet aktiválni, addig nem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114696) Kbali válasza MadMancs (#114695) üzenetére


Kbali
nagyúr

Negyedike előtt tudtam visszakapcsolni

(#114697) MadMancs válasza Kbali (#114696) üzenetére


MadMancs
veterán

29. e van. Első turnus ápr 30ig volt meghirdetve.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114698) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok,

Ezt a 10 gigás csoda netet meddig lesz alkalom bekapcsolni? E hónap végéig?

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#114699) MadMancs válasza Ádyka (#114698) üzenetére


MadMancs
veterán

Mai napig biztos. Illetve május 4 től május 31ig megint biztos. A kettő között nem egyértelmű mi lesz. Elvileg meghosszabbították az időtartamot, de a május 4től érvényes kedvezmény csomagba rakták be.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114700) nord_ válasza MadMancs (#114699) üzenetére


nord_
veterán

kettő között nem egyértelmű mi lesz

Sanszos, hogy semmi. Két ajándék hónap közt csak ki lehet bírni pár napot az alap adatmennyiséggel. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.