Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114401) kutkut válasza fateless (#114400) üzenetére


kutkut
addikt

Én viszont igen. :)

Elvileg automatikusan a meglévő mobil folyószámlára kerül. Ha csak egy összevont, magentás van, akkor arra, és 30%-ot ad automatikusan.

Meizu MX3 32GB

(#114402) UHHH válasza kutkut (#114401) üzenetére


UHHH
senior tag

Nekem az üszi bemesélte, hogy soha nem is volt 50 MB-os Dominó netem, amikor screenshotokkal igazoltam, hogy van és sms-ekkel is... Azóta óvatosan üszi-zem.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#114403) kutkut válasza UHHH (#114402) üzenetére


kutkut
addikt

Hát, ennél többet nem nagyon tudunk tenni... de reméljük itt ilyesmi nem lesz. :)

Meizu MX3 32GB

(#114404) Aaron14 válasza kutkut (#114401) üzenetére


Aaron14
őstag

Jesszusom, mi ez a stílus? 😀

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#114405) MadMancs válasza Aaron14 (#114404) üzenetére


MadMancs
veterán

Lehet Home office ban dolgozik és a gyereke ült a gép elé. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114406) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Adott a probléma: [link] [link]

A SIM kártyát ingyen kicserélik ilyen esetben?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#114407) MadMancs válasza Motion_Blur (#114406) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem részletezed a hibát. Azt mondod sokszor eldobja térerő stb és cserélik ingyen.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114408) kutkut válasza kutkut (#114401) üzenetére


kutkut
addikt

No, kezdődik... A kiküldött szerződésben nyoma sincs a kedvezményes havidíjnak. :U

Meizu MX3 32GB

(#114410) dptrsk válasza kutkut (#114408) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem is lesz, mivel a Magenta1 csoportot bármikor bonthatod, a 30% kedvezmény nem a szerződés része.

(#114411) kutkut válasza dptrsk (#114410) üzenetére


kutkut
addikt

Nekünk egyelőre 20% járna (két otthoni előfizu miatt), de értem mit mondasz. Ettől függetlenül furcsa, mert pont ezért kérdeztem meg az ügyintézőtől, ahogy a fenti képernyőmentésen is látszik.

Akkor mikor / hol fogom látni, hogy ténylegesen mennyi lesz a havidíjam? Majd csak a számlán?

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#114412) nord_ válasza kutkut (#114411) üzenetére


nord_
veterán

És a Telekom alkalmazásban.

(#114413) hangyász2 válasza kutkut (#114411) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Két otthoni előfizetéssel nem lenne jobb választás a Magenta? Ha most nincs is mobil-előfizetésed, akár a legkisebbre előfizetve a 30 %-os kedvezménnyel kapásból kb. a pénzednél lehetsz, és csomó más előnnyel is jár.

(#114414) m1lan válasza kutkut (#114411) üzenetére


m1lan
őstag

Nagyon nem stimmel ez a sztori.

Van két otthoni szolgáltatásotok jelenleg, erre kaptok 20% kedvezményt.
Indítottál egy dominóról előfizetésre váltást, amivel összeáll a Magenta csoport, így kollektíven mindenre 30% kedvezményt fogtok kapni (az új mobilra és a két meglévő otthonira is).

A Magentának az az alapfeltétele, hogy legalább 1 mobil és 2 különböző otthoni szolgáltatásod legyen, innentől egységesen 30% a kedvezmény mindenre. Ha utólag megkötöd a hiányzó harmadik otthonit, akkor arra is kapni fogod, és ha vonsz be még mobil előfizetéseket, akkor azokra is. Csak mindennek egy folyószámlára kell kerülnie.

Ahogy előttem is jelezték, a szerződésekben minden esetben a listaár van feltüntetve, ezt rosszul írta a chates kolléga. Emlékeim szerint valamelyik mellékletben van hivatkozás a kedvezményekre. Ha a kedvezményes havidíjra "íratnának alá" 2 évet, akkor nem emelkedhetne meg a havidíjad, ha mondjuk lemondod időközben a két otthonit, és már nem leszel jogosult a 30% kedvezményre. Sőt, ugye most már egy ideje törvénybe van foglalva, hogy a hűségidő lejárta után is biztosítaniuk kellene a szolgáltatást változatlan havidíjon... :DDD

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#114415) kutkut válasza hangyász2 (#114413) üzenetére


kutkut
addikt

& m1lan: Egyelőre mivel van egy külön folyószámlán lévő mobil előfizetésünk is, így nem volt választási lehetőségünk. :D Amit mondjuk nem teljesen értek, mert új előfizetéssel ki lehetett volna választani, hogy melyik folyószámlával kapcsolja össze... nem Tudom, dominoról váltva miért nem lehet ezt megtenni.

Meizu MX3 32GB

(#114416) hangyász2 válasza kutkut (#114415) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Mint ezerszer leírtam már, a Dominót át kellett volna egyeztetni az otthoni előfizető nevére, és megcsinálni a Magentát. Telefonon simán megoldották volna utána. Ez az egész nem áll össze nekem se.

[ Szerkesztve ]

(#114417) fateless válasza hangyász2 (#114416) üzenetére


fateless
veterán

Korábban írtam, hogy magentában vagyunk, a név alatt 2 vezetékes, öt mobil előfizu, valamint a dominó. Hiába van egy név alatt, ha dominóról váltok előfizura, és úgy veszek készüléket, 1890-et ír, ha új előfizut választok, akkor 1323-at.
Gondolom utólag engedi bevinni, de váltásnál alapesetben nem a magentát hozza fel, hiába van egy előfizető alatt.
Szóval nem ő volt a béna, hanem utólag lehet csak megcsinálni, ellentétben egy hónappal ezelőtthöz képest, amikor még engedte ezt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#114418) hangyász2 válasza fateless (#114417) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ezért mondtam, hogy telefonon. Mondjuk nekem még két és fél hete is engedte, de azóta simán elromolhatott az online felület, ezt elhiszem.

[ Szerkesztve ]

(#114419) UHHH


UHHH
senior tag

Telekom stories #624: Amikor megveszem a sim-et az én nevemre, aztán egy év múlva a webes kötelező éves adategyeztetésnél teljesen más nevére egyeztetem le és onnantól más nevén fut s én teljesen eltűnök arról a számról. :D #terrorism

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#114420) kali válasza UHHH (#114419) üzenetére


kali
legenda

Nem tűnsz el teljesen.

(#114421) dptrsk válasza fateless (#114417) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Egy lehetsges indok:

Dominoról váltás esetén nem tudja a webshop, hogy akinek a nevén van a prepaid SIM, az egyezik-e a Magenta1 ügyféllel, későbbi lépésben lesz fixálva. Az is lehet, hogy a Magenta1 csoport még egy régebbi személyi igazolvány számot tud, míg a Domino az adategyeztetés miatt már tudja az újat, így eltérő személynek gondol...

Új előfizetés választásánál pedig a rendszer "megelőlegezi", hogy a Magenta1 ügyfél fogja venni.

Továbbá a Dominos esetben az tudja átváltani, aki nevén van jelenleg a SIM, amit a webshop csak egy következő lépésben kap meg, így inkább nem ír olyat, ami nem biztos...

Értem, hogy miért zavaró így, de az ÁSZF a mérvadó, ha az ott leírtak szerint megfeleltek a Magenta1 csoport feltételeinek, meg kell kapnotok a kedvezményeket.

(#114422) dptrsk válasza UHHH (#114419) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Pont azért kell évente egyeztetni, hogy olyan jogosult nevén legyen a SIM, aki használja.

pl. fenőtt a gyereked és már lehet a nevén SIM, így következő egyeztetésnél az ő nevére egyeztetitek, mert ő használja.

(#114423) fateless válasza dptrsk (#114421) üzenetére


fateless
veterán

Jelen esetben nálam egyik indok sem áll fenn.
Utólag be tudom vinni, csak még nem mondta édesanyám, hogy milyen eszközt akar

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#114424) UHHH válasza dptrsk (#114422) üzenetére


UHHH
senior tag

Köszönöm a választ, akkor ez nem bug, hanem feature. Mindenesetre jó volt, hogy nem kellett bemenni átírni.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#114425) beni18


beni18
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy valóban nem használható sima sim kártya routerbe csak a direkt ilyen célra használható sim kártya? Mert ami külön mobilnetcsomag abból maximum 10gb kérhető, de ha mobilos csomagot nézek, akkor abból van korlátlan is. Az ügyintéző szerint nem lehet használni mobilos sim kártyát routerbe. Ez valóban így van? :R

(#114426) MadMancs válasza beni18 (#114425) üzenetére


MadMancs
veterán

Hivatalosan nem.
Gyakorlatilag 2019 augusztusában rendeltem egy Mobil S + Korlátlan Net csomagot, hozzá telefon helyett (telekomtól) egy Huawei B525 routert. Azóta is abban muzsikál a kártya minden gond nélkül.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114427) altair66 válasza beni18 (#114425) üzenetére


altair66
csendes tag

Nekem multisim van
A fő sim a telefonba a multisim meg a mobil routerbe

(#114428) Tompika777 válasza MadMancs (#114426) üzenetére


Tompika777
senior tag

Én mikor tavaly ősszel vettem egy Domino SIM-et előtte felhívtam őket, hogy routerben szeretném majd használni... Azt mondták semmi akadálya, mivel az a régebbi kitétel, hogy csak saját kijelzővel rendelkező készülékben használható már megszűnt.

(#114429) MadMancs válasza altair66 (#114427) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen csak az a baj hogy multisim en ha nem Mobil XL csomagod van akkor plusz 3900Ft ért kapsz teljes sávszélt. Egyébként 1/1mbps. ( Nekem is van a korlátlanhoz).

Tompika777: Ügyintézők általában azt se tudják sajnos milyen nap van nemhogy azt hogy mit lehet. Hallottam már tőlük olyat hogy a hajam égnek áll. Mérvado az ÁSZF amiben bizony mai napig benne van hogy lakossági hang tarifacsomag nem használható kijelzővel, mikrofonnal, hangszóróval és saját billentyűzettel nem rendelkező eszközben. Ill szerződésemkor tartalmazza.
Az megint más téma hogy saját példámból kiindulva nem szőröznek vele.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114430) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne mennyiért lehet új simet igényelni már meglévő szám mellé. Előre is köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#114431) MadMancs válasza csucsu21 (#114430) üzenetére


MadMancs
veterán

Egy kicsit részleteznéd mit szeretnél? Multisimet meglevő kártya mellé vagy egy új havidíjast esetleg egy új dominóst?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114432) csucsu21 válasza MadMancs (#114431) üzenetére


csucsu21
aktív tag

Csak egy új simet a meglévő kártyás csomagomhoz. Mert ez elég sokat vacakol dobálja a tér erőt.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#114434) MadMancs válasza csucsu21 (#114432) üzenetére


MadMancs
veterán

Ja hogy SIM cserét szeretnél. Nem biztos hogy SIM a baj egyébként. De ha telekom üzletben mondod hogy sokszor eldobja térerő stb ingyen kicserélik.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114435) csucsu21 válasza MadMancs (#114434) üzenetére


csucsu21
aktív tag

Köszönöm a válaszokat nem tudom Dual sime A50-em van van benne egy előfizetéses kártya és ez és ennél vacakol sokat hogy nincs térerő az előfizetéses kártyával nem csinálta még soha bár az lényegesen újabb.
Még 1 szer köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#114436) btudos válasza csucsu21 (#114435) üzenetére


btudos
veterán

Mielőtt kártyát cseréltetnél, cseréld meg a két kártyát a telefonban, és nézd meg, úgyis ugyanaz a probléma jelentkezik-e. Ha ugyanúgy rossz a Domino kártyával a hálózat, akkor cseréltetném, ha az előfizetéses kártya kezd el vacakolni, akkor viszont készülékhiba és szerviz lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#114437) kutkut válasza kutkut (#114411) üzenetére


kutkut
addikt

Újabb fejlemény: A korábbi tájékoztatásokkal ellentétben úgy néz ki, mégis automatikusan beléptetnek magentába. Legalábbis most (rendelés átvétele után) jött egy szerződésmódosítás, hogy megszüntetik a 20%-os telekom kedvezményt, és aktiválják a 30%-os magenta kedvezményt.

Meizu MX3 32GB

(#114438) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Tipikus Telekom, minden új szerződésnél, váltásnál van valami gond. Most is. Kezdődött azzal, hogy 30 % helyett 50-et állítottak be, majd javították (az előfizetéseimnél jól szerepel), mielőtt aktív lett a SIM, azaz mielőtt megjött a teló.
Most itt a számla.
Ha valaki meg tudja magyarázni, miért nem a sima magentás 30 % kedvezmény van, hanem névleg a több mobilos és a 15 %-os Telekom kombinációja, az zseni.

A 487,75 még jól szerepel, mert 1890*8/31.

A két nullázós jóváírás világos.

De a másik kettő értelmezhetetlen.

Először levon 15 %-ot, majd több mobilos Magenta 1 címen még 30 %-ot, ami egyébként meg 50 % lenne. Zseniális.

50 forint az eltérés, és ráadásul az én javamra, szóval nem erőltetem. Csak jelzem, hogy minden esetben szinte ez van. Lehetne fordítva is.

(#114439) glacious válasza hangyász2 (#114438) üzenetére


glacious
addikt

Az 50% csak a korlátlan netből jön le minimum 3 mobilelőfizetés esetén.
Nekem az a 465Ft nem világos, hogy az miből jött össze, ami a kedvezmény alapját képezi.

(#114440) hangyász2 válasza glacious (#114439) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Én azt tudom, hogy mi a több mobilos kedvezmény, és mire jó. Van olyanom is korlátlanra.

De ide is az van írva, nyilván tévedésből. Maga a 30 % jó volna. De hogy mi a 15 % és mi a 465 forint, nekem rejtély. :D

(#114441) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

E sim igénylés hogy működik? Online oké, hogy tudom kerni, de mennyi idő múlva kerül fel a QR kód? A fizikai SIM mikor tiltódik le?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#114442) dptrsk válasza V.Stryker (#114441) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

5-10mp

(#114443) szabogabor10 válasza V.Stryker (#114441) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia,

igazából kb. azonnal.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#114444) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A tiltás is azonnali?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#114445) anglergab válasza V.Stryker (#114444) üzenetére


anglergab
addikt

Igen.

(#114446) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, akkor nem "dolgozom" előre. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#114447) Miska0330 válasza V.Stryker (#114441) üzenetére


Miska0330
tag

Üzleti előfizetőknél is működik már a webes eSIM QR kód igénylés. Ez csak észrevétel.

(#114448) m1lan válasza hangyász2 (#114438) üzenetére


m1lan
őstag

Egy normál számlaképet tudnál mutatni esetleg?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#114449) kovacsmi_74


kovacsmi_74
aktív tag

Domino Day 100 perc kontra Domino 70 perc csomag:

Úgy tűnik, javították a korábbi hibát, miszerint a korábban megvásárolt 70 perc fogyott hálózaton belüli hívás esetén is, nem pedig a Domino Day 100 perc.
Köszönet az illetékes kollégának!

[ Szerkesztve ]

(#114450) hangyász2 válasza m1lan (#114448) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Tudok, már ha a pdf-re gondolsz, bár nem látom az értelmét. Ugyanez van rajta pontosan. Von egy felesleges 15 %-ot, és a 30 %-ot meg több mobilosnak hívja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.