Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#59300) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:K Igen,ezt olvastam egy tesztben,megcsinálom. Karbi leeresztést elzárt benzincsapnál járatom míg meg nem áll a motor?
Bogyo: ha simán töltök hozzá :F

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59302) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#59301) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Méresd be, legalább Te tudd, hogy milyen lötty van benne! Ha nem jó, akkor meg csere.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59303) sqpp


sqpp
őstag

Supermoto-hoz sisakot ezt néztem ki.. [link]

Kezdő motoros vagyok, tehát mindenképpen fontos a védelem.

Érdekelne a véleményetek :)

[ Szerkesztve ]

(#59304) canniball válasza sqpp (#59303) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Valaki korábban "panaszkodott" (talán FIREBLADE78?), hogy az ilyesmi sisakot nagyobb tempónál le akarja tépni a szél.
2. Nem tudom kint laksz-e, de bármilyet is veszel azt csak személyesen, próba után!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59305) sqpp válasza canniball (#59304) üzenetére


sqpp
őstag

Belföldön nem nagyon vannak jó sisakok :( Azért se néztem, de kérdés, hogy mit értesz nagyobb tempó alatt?

Nekem a DRZ nem megy 150-160-tól többet, így nem tudom ez neked sok-e vagy kevés!? :D

(#59306) dugynok válasza sqpp (#59305) üzenetére


dugynok
senior tag

80-90 felett nekem már rángatja a fejem a menetszél nyitott plexinél. Ennél a linkelt sisaknál is szépen alá tud kapni a szél.

(#59307) canniball válasza sqpp (#59305) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi számít jónak?

Nagyobb tempó: 120kmph óra környékén már zárt sisakban sem olyan könnyű a forgolódás. Ilyen sültös sapkám sosem volt, nem tudom ahhoz mi a nagy tempó.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59308) sqpp válasza dugynok (#59306) üzenetére


sqpp
őstag

Az a baj, hogy már nagyon kinéztem :((

canniball: Hát, Supermotohoz kell, így nem igazán akarok olyat, amit leginkább sportmotorokhoz vagy chopperekhez használnak, ezért is néztem egyből MX sisakot :)

[ Szerkesztve ]

(#59309) kcsa válasza sqpp (#59308) üzenetére


kcsa
veterán

Ha kinézted akkor nem tanácsért jöttél ;)

(#59310) FIREBLADE78 válasza sqpp (#59305) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Üdvözlet. Nekem is foxom van. Városban még csak csak. De 100 körül halál. Speciel nem látok a könnyeimtől,kva hangos stb. Rohadtul Jól néznek ki egy színes szemcsivel,de ha normálisan akarod élvezni akkor teli bukót vegyél. Ha teheted városba egy pl v1 vagy v2 és azon kívülre egy fasza telit. De ha világ életben 110-nél nem mész gyorsabban akkor maradhat ez is

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59311) sqpp válasza kcsa (#59309) üzenetére


sqpp
őstag

Most tenném le a rendelést :D

Igazából úgy értem, hogy ti mit gondoltok róla.. Még most vágok bele az egészbe, ezért is kérdezlek inkább titeket, nekem esztétikai és egyéb okokból ez tetszett meg :)

110-nél nem hiszem hogy gyorsabban fogok menni, hisz kövi fordulóra fogom venni a mocit is :)

Sokan úgy vannak, hogy miért nem a motort előbb, stb...

1. Mikor veszem a mocit, akkor nagy valószínű nagy távra utazok és azzal is jövök haza, így jó lenne már rendelkezni valami sisakkal.

2. Ha meglesz a moci, akkor már a benzinre is kell gondolni, hisz első-látás szerelem lesz az biztos, úgy-hogy előtte még leakarom rendezni a ruhákat, protektorokat, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#59312) FIREBLADE78 válasza sqpp (#59311) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ha most vennék bukót akkor nem cross lenne. Hidd el hogy szar lesz. De te érzed. Ha annyira bejön akkor egy olcsóbbat vennék és plusz egy másikat ha netán hosszabb távra mész. Más,menni fogsz 150-el is. 110 az nagyon lassú illetve előzni sem elég nagyon sokszor

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59313) Xaels válasza sqpp (#59311) üzenetére


Xaels
félisten

Én "chopper"-en is sima zárt bukót használok. Hogy miért? Az egyik a menetszél miatt, a másik meg a bogarak. Ha nagyon ragaszkodsz a crossos kinézethez akkor nézzél dual sport sisakot. Azt tudod teli plexivel is használni, de ha olyanod van akkor szemüveggel is. Például: [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59314) sqpp


sqpp
őstag

FIREBLADE78: Na ja, hát az a baj, hogy így a láthatatlanban nehéz tapogatóznom.. Falun lakom, de épp az a cél, hogy menjek már valahová, mert jelenleg naphosszat itthon lesek.

Xaels: Igen, a másik lehetőség ez lenne, sokan nyomják kint a DRZ-vel ilyen sisakkal. Csak ezek nem tudom milyen árkategóriába vannak.

(#59315) Xaels válasza sqpp (#59314) üzenetére


Xaels
félisten

Amit linkeltem fényezéstől függően 60-72k között mozog most. De volt 45-50k körül is nem olyan régen. [link]

De szinte mminden nagyobb márkának van. Van olcsóbb és drágább is. SM-re nem vennék sima cross bukót.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59316) Ferdzsoo válasza sqpp (#59308) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én inkább azt kérdezném hogy hol fogod használni a drz-t?
Ha terepen akkor oda tökéletes ez a bukó, arra van kitalálva. De amint felrakod esetleg az aszfalt szettet, onnantól sokkal jobban jársz egy zárt bukóval.
Ha meg kizárólag aszfalton mész a drz-vel akkor a legnagyobb ökörség terep bukót venni. Mert ugyanis ez az...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#59317) FIREBLADE78 válasza sqpp (#59314) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Moci vétel előtt vettem a bukót. Kicsit bánom a cross bukót,de azért szeretem. A következő egy normális teljes lesz,mert ez halál közúton

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59318) sqpp válasza Ferdzsoo (#59316) üzenetére


sqpp
őstag

Aszfalton mindenképp :)

(#59319) Ferdzsoo válasza sqpp (#59318) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor totális hülyeségnek tartom. De igazából aszfaltra nem is DRZ-t kéne venni. :)
De nagyon elkanyarodtunk. :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#59320) Xaels válasza Ferdzsoo (#59319) üzenetére


Xaels
félisten

SuperMoto verziót akar venni.

De egy jó felszereltségű(pinlock, napszemüveg) zárt bukót is tudna venni a linkelt sisak árából.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59321) BoB válasza sqpp (#59303) üzenetére


BoB
veterán

Ez? Supermoto-ra bandita jellege miatt jó szerintem és jobb mint egy krossz bukó aszfaltra.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#59322) sqpp válasza Xaels (#59320) üzenetére


sqpp
őstag

Ha tudsz jobbat, akkor várom! :) Tényleg érdekel :U

(#59323) sqpp válasza BoB (#59321) üzenetére


sqpp
őstag

Igen, ilyesmik :)

Bár amit te linkeltél 90-nél kezdődik :(

[ Szerkesztve ]

(#59324) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#59301) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nem.
ereszd le.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#59325) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#59310) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

esetleg krossz buko melle krossz szemuveget is hasznalnal, akkor nem konnyeznel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#59326) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#59317) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nekem egyebkent nincs bajom kozuton a krossz sisakkal.
dehat kulonbozek vagyunk.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#59327) sqpp válasza Topiccsendőr (#59326) üzenetére


sqpp
őstag

http://www.fc-moto.de/FOX-AIRSPC-Franchise

Abból ezt néztem, pont hozzá való :D

(#59328) Xaels válasza sqpp (#59322) üzenetére


Xaels
félisten

Az általad linkelt bukó ára olyan 84k-ra jön ki. Ebben az árban elég nagy a mozgástér.

Nolan N86, Shark Speed-R,Shark S900.

De el kéne menned és felpróbálni amit lehet.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59329) sqpp válasza Xaels (#59328) üzenetére


sqpp
őstag

Persze, szombaton megyek pestre, tudtok valami jó boltot az Aréna vagy a Westend közelében?:)

(#59330) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#59326) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Istenem. Hányszor mondjam el hogy van szemüvegem. 100%. Ne idegesíts már fel h ennyire nyomoréknak nézel hogy csupaszon megyek? Istenem. LOL. Könnyezés azért lehet mert csak egy méret van felnőttben valahol tuti bejön a levegő és nagyobb tempónál bassza a szemem.
Hogyan eresszem le?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59331) Xaels válasza sqpp (#59329) üzenetére


Xaels
félisten

A Honda Karasna a Lehel térnél, kicsit beljebb az Euromotor a Lehel u.-án.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59332) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#59330) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Siman kineztem beloled :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#59333) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#59332) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Aha. Gratulálok. Inkább a karbiból hogyan szedjem ki a benzint? Kiskanál jó lesz? Vagy inkább evő? :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59334) Xaels válasza FIREBLADE78 (#59333) üzenetére


Xaels
félisten

Szívószállal ;]

(#59335) FIREBLADE78 gyufa. 1 pillanat alatt szárazak lesznek azok a karbik.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59335) FIREBLADE78 válasza Xaels (#59334) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az nincs. Esetleg más?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59336) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#59335) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Várd meg míg elpárolog.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59337) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Akkor felgyujtom a gecibe

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59338) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#59333) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Aljan van a leeresztocsavar.
Azt kinyitod, lefolyik a benzin. Elzarod.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#59339) aaadicsek válasza FIREBLADE78 (#59337) üzenetére


aaadicsek
csendes tag

Jutub 2 perc. Beírod drain motorcycle carburetor. Elsőt megnéz, utánacsinál örül.

(#59340) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Szombaton jön valaki motorozni? :U

Mondjuk egy Szlovák kis kör? 300-400 km.... elfogyott a Cofola itthon. :DDD

Ma volt a motor szerelőnél...karbiszinkron, szelephézag állítás, gyertyacsere, bovdenek átmosása, újrakenése. A szerelő szerint nagy baj eddig se volt vele, de most tökéletes. :DD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59341) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Köszi nektek.Jutut is meglesem.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59342) Xaels válasza V.Stryker (#59340) üzenetére


Xaels
félisten

Mennék én, de dolgozom. Még azt sem tudom, hogy mert megint hóközi vágányzár lesz és borul a beosztás...

[link] ha valaki szereti a Pin-Up jányokat :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59343) Anulu79 válasza Xaels (#59342) üzenetére


Anulu79
addikt

Mi az, hogy ha valaki? Van olyan egyáltalán aki nem? 😃

(#59344) jaktib


jaktib
tag

Sziasztok! Már jó régen írtam ide, de azért lelkesen olvasom a történéseket!
Ma nagyon jó kis idő volt gondoltam felmegyek Dobogókőre! Nagyon szép az erdő! Forgalom is alig volt, de azért nagyon Óvatosan mentem azért az aszfalt ott már azért hidegebb! ABS meg ugye nincsen! :DD :))
Megálltam egy kavicsos részen ami eléggé emelkedett, hát jó tanuló pénz volt. Alig bírtam elindulni féltem, hogy jól elcsúszok, inkább y- ba tolva megfordítottam és úgy indultam aztán biztonságos helyen visszafordultam. :)

[ Szerkesztve ]

(#59345) kcsa válasza jaktib (#59344) üzenetére


kcsa
veterán

Kavicsos emelkedő? Semmi gond! Nagygáz, kipörgő kerékkel 180 fokos fordulat, és lehet menni lefelé ;]

(#59346) vlevi válasza jaktib (#59344) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én csak ilyeneket tudok fényképezni, már hetek óta. :W

(#59347) V.Stryker válasza jaktib (#59344) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Majdnem úgy kell, ahogy kcsa mondja, húzod neki, a kavicsot kipörgeti aztán csak megtapad valamiben alatta. :DDD

Én ma a kuplung nélküli visszaváltást gyakoroltam hazafele. Hááát, elég érdekes.. de végülis működik. Annyira nem buli, mint felfele, de egy bovden szakadáskor jól jöhet. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59348) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

érdemes a wayteq xRide-ot megvenni vagy inkább a telefonhoz vegyek egy tartót és azon navigáljak. Egy naked bikeon nem repül le 150-nél egy telefon a tartóból? arra is gondoltam, hogy felszerkesztem valahogy a régi autós navimat.

(#59349) ath válasza V.Stryker (#59347) üzenetére


ath
senior tag

lefelé hogy? felfelé kuplung nélkül váltok, de eddig úgy tudtam (saját logika alapján is erre gondoltam), hogy lefelé nem jó.
folyamatos gázra ráhúzol picit, hogy rev match legyen, közben visszaváltasz?

(#59350) polimorf


polimorf
tag

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.