Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#59049) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt mondod? Akkor egy langyosabb téli napon bele vágok. (Most már nyomatékkulcsom is van hozzá). :R
Elég a szimeringet cserélni, vagy a porvédőt is kell ilyenkor? Mert az úgy már nem olcsó...
Olajból milyet javasolnál?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59052) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#59048) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Miért ne lehetne megvárni? Le van beszélve és minden kéznél van, akkor motor típustól függően ~1- 2 óra ki/be szerelėssel együtt megvan.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#59053) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#59051) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Amikor gs en csereltem a gepkonyv szerint eloirtat raktam bele, se markara, se viszkozitasra nem emlekszem. Konkret olajat nem tudok ajanlani sajnos. Porvedot akkor cserelj ha ki van repedezve, rozsdas. Ha funkciojat ellatja, akkor bennehagynam.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#59054) Topiccsendőr válasza Archer (#59050) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat ha ott is az elofeszito csavart kell kitekerni, es ennyi, akkor nem bonyolultabb olajcsere szempontjabol.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#59055) Archer válasza Topiccsendőr (#59054) üzenetére


Archer
őstag

Sajnos legutóbb nem tudtam megvárni, ott rohadt másfél hétig a motor (még szerencse, hogy előre egyeztetett időpontra vittem...) de előtte szétszedték becsülettel, kimosták, volt egy milliméteres leütődés a krómon, azt felpolírozták kicsit, aztán úgy össze. Szimeringet akkor nem cseréltek, így volt kb. egy-másfél óra ki-be szereléssel két embernek (igaz az egyik csak tanuló volt de a másik kente-vágta, látszott rajta). Legutóbb nem tudom mit csináltak (sajnos már nem az a szerelő volt, aki előtte már többször is dolgozott rajta, le is törtek egy pöcköt az egyik idomról) de csak remélni tudom, hogy most is megcsinálták becsülettel (a porvédő gumit mindenesetre cserélték, azt direkt kértem).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#59056) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#59054) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Villát akarom csak. Hátsó nem érdekel,még

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59057) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
MT07-hez akarok kipufogót venni. Úgy néz ki hogy a Termignoni lesz.

A Német oldalon azt írják hogy engedélyezett az utcai használatra és EG azonosító számot tartalmaz a DB killer. Viszont van katalizátoros és katalizátor nélküli verzió. A német oldalon azt írják hogy katalizátor nélkül nem engedélyezett az utcai használat. Gondolom így van Németországban. Magyarországon hogy van ez? Kell a katalizátor ? Én nem ragaszkodom a katalizátorhoz viszont gondolom az eredetiben benn van.

(#59058) Czimby válasza emre (#59045) üzenetére


Czimby
addikt

Te még sosem gépeltél félre gondolom.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#59059) emre válasza Czimby (#59058) üzenetére


emre
veterán

Dehogynem, azért nem is neked írtam.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#59060) Czimby válasza emre (#59059) üzenetére


Czimby
addikt

Ok, nem így jött le :U

Viszont ma is tanultam valamit, egyes emberek nem érdemesek arra, hogy segítsenek nekik.
Nem elég, hogy a szájába adod a falatot, még meg is kell rágni neki. :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#59061) Topiccsendőr válasza Khaosz55 (#59057) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt neked kene kikeresni, egy kicsit melos lesz.
Valamelyik köhém rendelet szavalyozza ezt is. Elmeletben szerintem (hangsulyozottan szerintem) tipusbizonyitvanynak kell lennie, es be kell vezettetni a forgalmiba a valtoztatast. Termeszetesen teljesen illegalissa valik katalizator nelkul, de meg db killer nelkul.is, katalizatorral.
Mivel magyarorszagon nem nagyon foglalkoznak ilyesmivel, ezert itthon csak akkor fogjak megnezni egy mozgo muszaki allomas es ket rendorjaror kisereteben, ha nyaron valahol sok a motoros, es felnyomjak oket a lakok, megjegyzem jogosan, mert mindegyik fostalicskan hangos dob van egy normalis gumi helyett.
Tehat ha nem szeretned, h az elozo kollega mintajara mas kaparja ki a gesztenyet, neked kell gugliznod ra.
De legingkabb ne vegyel dobot mert semmi ertelme. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#59062) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

A hétvégén sikeresen letettem a korlátlan motoros vizsgát. Most ősszel/télen szeretnék motort venni a nyomott árak miatt. Kezdő motornak egy 600-650es naked gépre gondoltam, ezek közül is a Suzuki SV650S-t, a Honda CBF600-ast és a Kawasaki ER-6N-t nézegettem. A pénzügyi keret körülbelül 500 és 800 ezer forint között van. Ti mit vennétek?

(#59063) V.Stryker válasza Beerwolf (#59062) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szia,

Itt már mi beszéltük párszor, hogy a tél miatt nem feltétlen olcsóbb a motorok többsége. A jó motor télen is annyi, mint nyáron. No meg ki kell fogni.

A kinézett típusok mind jók lehetnek, viszont mind elétrő...van egy V2, soros 4 hengeres és sor 2.... mindhárom karaktere teljesen különböző. Ki kéne próbálgatni őket, hogy neked melyik fekszik jobban. És akkor nem is beszéltünk arról, hogy a motor karakterisztika mellett az üléspozíciók is teljesen mások....

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59064) mm89 válasza Beerwolf (#59062) üzenetére


mm89
őstag

1. Gratulálok, aztán csak óvatosan!
2. Én egy 2004es Sv650n - t vettem. Nagyon jó volt, szerettem. S-es van egy barátomnak, nekem az N jobban tetszik, bár én alapvetően naked párti vagyok. Az a blokk híresen jól bírja, nem kell félni a sok kmtől. Az enyémet 64e-rel adtam el és semmi hangja, baja nem volt. 3 évig volt nálam, 12e-t mentem vele (eleinte nem volt jogsim, így igazából két szezont használtam :) )
Er6N is van több is ismerősi körben. Egy 2012es, kevés km-rel, két régebbi akikkel voltunk pályázni is és egy motoros oktató ismerősnek van/volt több is. Nagyon jó gépek, szerintem az sv-nél könnyebben manőverezhető városban. Nekem külsőre is tetszik.

Ha van lehetőséged (ha nincs akkor keress) menj el valahova ahol ki lehet őket próbálni, már ha még nem történt meg :)
Kezdő motoroknak szerintem mind ideális.
Aztán várjuk a fejleményeket!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#59065) pityaa23 válasza Beerwolf (#59062) üzenetére


pityaa23
senior tag

Én is idén kezdtem a motorozást kb 0 tapasztalattal. Nekem egy CBF 600N van. Mint kezdő tökéletes, egyszer sem akart még megölni, hirtelen gázra sem akart kerékre állni, ledobni, kifarolni. Ha viszont pörgeted akkor elég jókat lehet vele motorozni. Kanyarodni is könnyű vele, nekem az ülés is kényelmes, bár 300km/napnál többet nem mentem még egyszerre. Szép klasszikus forma. Idén kb 4000km-t tettem bele de már most nagyon megszerettem, biztosan fájni fog, ha egyszer meg kell válnom tőle. Sajnos a többit nem próbáltam, így nem nagyon tudok segíteni, tényleg próbáld ki őket.

(#59066) HSM válasza Beerwolf (#59062) üzenetére


HSM
félisten

Én ugyan csak 600-as Hornettel és SV-vel mentem, de jól mondták az előttem szólók, mindenképpen érdemes lenne ráülni, kipróbálni őket, ugyanis nagyon más a karakterük motorikusan. :K

(#59067) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat! A hétvégi program mindenkéépen az lesz, hogy elmegyek megnézni néhány eladó példányt a szóbajövő típusokból és akkor már lesz egy kicsit konkrétabb képem arról, hogy melyik is tetszen igazán.
Amúgy mi a véleményetek erről: [link]
Mennyire kell félni egy ennyit futott motortól?

(#59068) Ferdzsoo válasza Beerwolf (#59067) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez szerintem el lett írva. Kicsit soknak tűnik. Magyar piacon 60k km felett nem látsz motort... vagy csak nagyon ritkán...
De 180k. :D 20k km/ szezon az nemgyenge. Még autóba se.kevés évente.... :D
A motorválasztásra pedig az a véleményem hogy nagyon sokat ne görcsölj rajta, mindhárom tökéletes kezdőmotor szerintem...
Azért ne görcsölj rajta mert nagy valószinűséggel le fogod majd cserélni, évek kellenek ahoz szerintem hogy valaki rájöjjön melyik motor kell neki miközben már motorozik, és akkor sem biztos hogy jól választ majd. Szóval vedd valamelyiket, menj és tekerj bele sok sok km-ert időközben meg ki fogod találni hosszú távon mi kell neked.... :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#59069) Beerwolf válasza Ferdzsoo (#59068) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Írja is, hogy nem elírás. Gondolom vidékről pestre járt be vele munkába. Napi 2x50 km-rel hamar összejön. :)

A kérdés igazából arra vonatkozott, hogy mennyire strapabírók ezek a motorok? Egy jól karbantartott el mehet negyobb generál nélkül 200-250 ezret?

[ Szerkesztve ]

(#59070) Ferdzsoo válasza Beerwolf (#59069) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Erről itt érdemben szerintem senki nem fog tudni nyilatkozni.
Az biztos hogy ennyi km-el én nem vennék motort hiába állapotot veszünk és nem km-ert, de akkor sem.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#59071) Teasüti válasza Beerwolf (#59069) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, ez nem Honda. ;]
Na meg ki az, aki pedánsan költségeket nem kímélve úgy gondozza a motorját, ahogy a szervizkönyvben le van írva? Tehát mindent megcsinál 200-500-2000-5000-10k-20k kilométerenként plusz még az alkalmankénti ellenőrzések? Magyar átlag fizetésből legalábbis emelem kalapom, ha van ilyen ember. Még elfelejteni se nehéz, ha amúgy adott a hajlandóság. Ennyit futott motornál már szinte mindenre ráfér a csere, vagy már cserélve lett. Pl féktárcsák darabja 40k, vajon rászánt ennyit a vasra a tulaj? Egyetlen drágább példa a sok közül.

Más.
Ki használ kiegészítő fényszórókat?
Ködlámpát keresgélek egy ideje, de semmit nem találok kompakt méretben olcsón, aminek szabályzott vetítési képe van és nem vakít meg mindenkit.
Csak xenon hid fényszórók léteznek meg az ugyanolyan árú ledes alternatívái? Ezek mind 100k körül futnak. Még kínából is méregdrágák. :( Ami olcsó, az meg mind offroad vakítós.

[ Szerkesztve ]

(#59072) Bogyó bá' válasza Teasüti (#59071) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem van LED-es "ködlámpám" Kínából. Olcsó volt, de több mint 5 hét alatt jött meg. A fénye brutálisan erős, vakít, de csak ha szemből belenéznek. Projektoros, nagyon keskeny nyalábban világít, oldalra nem szór fényt. Ehun-e!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59073) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Okés, köszi. Akkor ilyen sokat futottat biztos nem veszek.

(#59074) Czimby válasza Beerwolf (#59073) üzenetére


Czimby
addikt

Haverom 2005-ben vett újonnan CBR600F-et most 80e Km körül van benne, eddig nem volt semmi hibája csak kopó alkatrészt cserélt, túrázásra használta saját maga szervizelte.

Bár most előjött egy olyan hiba amire csak vakarja a fejét, néha nehezen indul, valószínűleg elektronikai bibi lesz, kompresszió stb rendben vannak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#59075) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#59072) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az esetleg meg tudod mondani, hogy mennyi az áramfelvétele?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59076) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#59075) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A tényleges (általam mért) áramfelvétele egészen pontosan 1,0 A /darab. Szóval messze nem 30W-os...

szerk: ez a legfényesebb, állandóan világító üzemmódban. A többit nem mértem (tud félfényt, meg villogót is) :D

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59077) ath


ath
senior tag

Hamar ebay meg kina, ilyet vagy ilyet vennetek?

(#59078) FIREBLADE78 válasza Ferdzsoo (#59068) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szerintem egy legújabb kawa hyper,szuper,istentudjami moci is kezdő. Robogóval is meglehet halni. Kordában kell tartani a kezecskét és nem lesz baj

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59079) Teasüti válasza Bogyó bá' (#59072) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! Igen, vagy 50x átlapoztam már. Nem elég kompakt. :B Diszkrét megoldást szeretnék sport motorra. Mint ez is. Látszólag ködlámpás képe van, nem derítőfény. De jelenleg ilyen Ebay-en, Aliexpressen nem létezik. :(

(#59080) Teasüti válasza ath (#59077) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm... Nekem mind a kettő éppen ugyanúgy tetszik. ;]
Lehet, hogy az elsőt választanám, vagy inkább az elsőt? Akarom mondani másodikat. Vagy a második volt az első? :DD

(#59081) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#59076) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De izé, akkor az csak 12watt. Este hogy vált be? Fénytengwr van előtted? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59082) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#59081) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Passz, este még nem motoroztam ezzel a géppel.... :B
Amúgy - hogy ne vakítson - úgy állítottam be, hogy csak kb. 20 méterig világítson a földre, ott nem több. mint 1 méter a fénykéve "átmérője" szélessége. Nekem inkább csak a nappali láthatóság miatt kellett, a fényszórómba tettem Tungsram Megalight 120%+-os izzót, az nagyon fajintos. A kocsiba is most vettem ilyeneket, zongorázni lehetne a különbséget az eddigi teszkósokhoz képest. A kocsival már mentem éjszaka.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59083) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#59082) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én most voltam sötétben az enyémmel, szintén ilyen szuper izzókat tettem bele. A távolsági jó is, de a tompítotttal nem vagyok elégedett. Bár az is lehet, csak be kéne állítani.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59084) ath válasza Teasüti (#59080) üzenetére


ath
senior tag

:DD kocsog telefon, fel sem tűnt ugyan az :))
ez a másik

(#59085) Ferdzsoo válasza FIREBLADE78 (#59078) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem meg nem, de tiszteletben tartom a véleményed... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#59086) Burt1793 válasza V.Stryker (#59083) üzenetére


Burt1793
veterán

Én most értem haza, tehát nem kicsit megyek sötétben, ez mondjuk nagyrobi, sh300-as (2011), gyári beállításon van a lámpa, az országúti szakaszon sokat nem látok tompítottal 90-100-zal, persze autóval is vakon megy az ember, ha le kell venni tompítottal. Bízni kell abban, hogy nem ugrott ki egy őz a szembe jövő mellé... Ez ilyen. Lassan már úgyis abba kell hagyni a motorozást, ez az 5 fok már nem kellemes napi 50 km-hez. Legnagyobb baj a cipővel van, nem akarok 10 órákat napközben motoros cipőben tölteni, ezért utcai cipőben motorozom. Sima Tisza cipő, még most sem érzem a lábfejemet. :(

[ Szerkesztve ]

(#59087) Xaels válasza Burt1793 (#59086) üzenetére


Xaels
félisten

Én emiatt vettem áthídaló megoldásnak a Bering PoP-ot. Motoros cipő, de egész nap is kényelmes. Nem ázik be és ebben az időben is elég 1 zokni alá. Tavaly télen ebben jártam akkor is dolgozni amikor valami miatt nem motoroztam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#59088) HSM válasza Burt1793 (#59086) üzenetére


HSM
félisten

Egy sima téli bakancs+két vastag zoknival simán jó vagy 0 fokig is. :B Napközben a 10 órára még mindig elrakhatod az egyik zoknit, ha megérkeztél, ne izzadj bele napközben. ;)
Mondjuk a vadaktól sajnos nem véd. :(

[ Szerkesztve ]

(#59089) V.Stryker válasza Burt1793 (#59086) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A lidl-ben most van fűthető talpbetét. Próbáld ki...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59090) Anulu79 válasza HSM (#59088) üzenetére


Anulu79
addikt

Én is bakancsot használok. Igaz nyáron is csak akkor nem vastag zoknival. :)

(#59091) HSM válasza Anulu79 (#59090) üzenetére


HSM
félisten

A motoros csizmát azért 100X jobban szeretem. Csak nem volt még időm elvinni cipészhez, mert lejött a talpa még pár hónapja. :( Mondjuk hidegben abba is kell a dupla zokni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#59092) Burt1793


Burt1793
veterán

Köszi szépen a tanácsokat, én a héten leteszem a gépet. Veszélyes fagyos szakaszok vannak az erdei úton (10 km reggel, ugyanennyi hazafelé), ahol járok, majd tavasszal folytköv.

(#59093) polimorf válasza Burt1793 (#59092) üzenetére


polimorf
tag

Én még nyomom (napi 26km melóba és vissza) mig nem lesz elviselhetetlen az időjárás.
Robogón nekem a bundás bakancs simán elég és nem fázik a lábam se benne.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#59094) Archer válasza ath (#59077) üzenetére


Archer
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy vajon ezek a kínai lábtartók nagyon gagyik vagy a márkásabb társaik vannak nagyon túlárazva, mert azoknál egy ilyen több fokozatban állítható legalább a háromszorosa. Szerintem ezek gyanúsan olcsók, még a gyári sima lábtartók is többe kerülnek.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#59095) HSM válasza Archer (#59094) üzenetére


HSM
félisten

Én azon szoktam vakarni a fejem, hogy nem gáz, hogy ezek nem tudnak felhajlani, mint a gyári? :F

(#59096) ath válasza Archer (#59094) üzenetére


ath
senior tag

most néztem valtermoto-t is, 175Ł körüli áron, szintén fix, az állítható már 340Ł körül volt. szerintem ez horror összeg úgy, hogy valójában "csak" alumínium dolgokról beszélünk, amit ráadásul nem is kézzel farigcsálnak szorgos kezek. leginkább az a kérdésem más is venne e ilyet, vagy én gondolkozom túl bátran :D akitől vettem a motort állítása szerint garázsban eldőlt a motor (nem lehetetlen, anya is elborította már a ház előtt kétszer a banditot :W ), és a jobb mintha kicsit más szögben állna, mert hosszabb, 1-200 km távokon el tud zsibbadni a jobb lábam.

HSM: a fix azért is jobb, mert ha elcsúsznál, a lábtartó tart, és inkább az kopik. nagyjából így

(#59097) Bogyó bá' válasza HSM (#59091) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nyáron Erdélyben nekem mindkét csizmám talpa levált, szigszalaggal körbe tekerve jöttem haza bennük. Itthon tisztítás-zsírtalanítás után vastagon bekentem őket FBS-sel, azóta is tökéletesen funkcionálnak.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59098) canniball válasza ath (#59096) üzenetére


canniball
nagyúr

Viszont ha csak kicsit ér le ahelyett hogy felhajlana el is dobhat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59099) Archer válasza ath (#59096) üzenetére


Archer
őstag

Ha megnézed, az összes ilyen motoros bizb@sz elég húzós áron megy (legalább is a jó magyar fizetésekhez) mert olyan kis tételben gyártják, hogy nincsenek rá célgépek, ami köpik ki a darabokat ezerszámra, hanem univerzális CNC gépekkel készítik őket, amiknek nem éppen olcsó az "órabére". Ettől függetlenül valóban baromi drágák de ez egy ilyen hobbi. Meg mondjuk egy nevesebb gyártóéhoz (nekem TRW-vel van tapasztalatom) cikkszám szerint tudsz rendelni mindent ha sérül, a noname kínainál már nem biztos, hogy ez menni fog.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#59100) HSM válasza Bogyó bá' (#59097) üzenetére


HSM
félisten

Majd télen ellátom a baját... Jövőre már abban tolom újra. :)

(#59098) canniball: Nekem is pont ez jutott eszembe... Nem ad visszajelzést, meddig lehet elmenni döntésben, hanem ha leér, egyből büntet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.