Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74684) FoDyPeTyA


FoDyPeTyA
csendes tag

Sziasztok, én most vettem routert, és leírom tapasztalataimat, hátha hasznos valakinek.
Eddig egy asus rt-n18u töltötte be a fő router szerepét egy 1000es digivel, ami tökéletesen intézett mindent, viszont szükség volt komolyabb wifire, ezért első körben az volt számomra a fontos. Gondoltam legrosszabb esetben berakom az asus mellé az újat. Egy Dlink DIR-878ra (~22K) esett a választás, ami papíron 3x3:3 MIMO-ra képes. A gyári menüjében csak a legalapabb dolgok állíthatóak be, de pl wifi channel nem, ezért feltettem rá egy DD-WRT-t, mert több router üzemel nálunk azonos SSID-n, ezért szeretem én beállítani a megfelelő channelt. Kiderült, hogy az eszköz egy szoftveresen lebutított DIR-882 usb nélkül, ezért a valójában 4x4:4-re is képes, amit a DD-WRT fel is old. Lassan egy hete üzemel fő routerként, és eddig teszi a dolgát, stabilnak tűnik, és a sebességgel sincs gond se vezetékesen, se vezeték nélkül. Bízom benne, hogy ez így is marad és akkor szerintem nem volt rossz vétel ennyiért egy ilyen képességekkel rendelkező router. Ha bármi kérdés lenne írjatok nyugodtan privátot, mert nem gyakran járok erre.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.