Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73475) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Nos, röviden annyi a gondom, hogy internetcsomag váltásnál kaptam egy új beltéri egységet, egy Sagemcom F@st 3686-ot. Viszont azt vettem észre, hogy eléggé dobálja a Wifi jelet (Anyukám is panaszkodik rá) így gondoltam beszereznék mellé egy külön Wifi routert, hogy arról menjen a vezetékes net itthon.

Igazából döntésképtelen vagyok, 300 mb/s-es netünk van, szeretném ha ezt vagy legalább olyan 250 megabitet hozna minimum illetve stabil lenne a jel.

Olyan 15 ezer forintot szántam rá, és ezeket a routereket néztem ki:

Xiaomi Mi Router 3
Asus RT-AC1200
Asus RT-AC52 U B1
Asus RC-AC53
Asus RT-AC57U
D-Link DIR-842/MT
D-Link DIR-842
D-Link DIR-809

Tudom, hogy a külső kb lényegtelen, de nekem a Xiaomi routere nagyon tetszik, viszont nem értem, hogy a WAN portja miért csak 10/100-as, ahogy az Asus ("sima") AC1200-as routerénél is. Szóval ezek nagyjából kiestek.

(Lehet én vagyok teljesen noob ehhez, de ha maga a WAN port sebessége max ennyi, akkor gondolom a 300 megabitből is csak 100 menne át legfejjebb.)

Amire leszűkítettem a kört, az az AC53 illetve az AC57U. (Meg a 842-es D-Linkek.)

Melyiket ajánlanátok?

Felhasználás: 1 laptop, 2 tablet és legalább 5-6 telefon csatlakozna egyszerre a routerhez + egy Xbox One konzol. (Nyilván nem egyszerre.)

+ esetleg egy USB port nem ártana, ha később rákötnék valami külső háttértárat.

Vagy esetleg vigyem feljebb a keretet és nézzek inkább egy AC58U-t?

Előre is köszönöm a helpet! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.