Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54044) fear2


fear2
tag

Sziasztok!
Épp router csere előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni,mert már végképp nem tudom milyen routert válasszak. :(
Mindegyik routeres topikban olvasok jó és rosszat, de sajnos nem tudom leszűrni,hogy melyik a használhatóbb.
A jelenlegi routerem egy Asus RT-N12+,ezt szeretném cserélni (gyenge wi-fi hatótáv, 1-2 naponkénti net ledobás miatt).

A három kiszemelt:

ASUS RT-AC1200G+/EU/13 (ezt a saját topikjában nem ajánlották)
TP-Link Archer C8 AC1750 Router 3x3MIMO Dual-Band
TP-LINK Archer C9 Gigabit Wireless Router, Dual-Band, 1900Mbps

Elolvastam ezt a topikot és sok másikat is, s a kezdeti lelkesedésem hamar letört a sok problémáról szóló hozzászólás után.

Amire én szeretném használni, illetve az igények:

-A legfontosabb, hogy egy 53 m2-es panellakásban kellene használható wi-fi-t szolgáltatnia. (A jelenlegi router a konyháűig már nem sugároz el, de természetesen a konyhába nem is 4K stream-re lenne szükség, csupán telefon/tablet böngészésre.)

-Szeretnék csatlakoztatni rá egy külső winchestert (nem NAST-ot), amire számítógép nélküli file megosztást (tor**nt :D ), illetve tv/mobilok/tablet/xbox(/wii) felé wi-fi-n és kábelen történő film (HD és 3D is) lejátszást, tárhely kiszolgálást (fotók, zenék, stb) szeretnék (amolyan letöltő központ és média központ).

- Közeljövőben IP kamera is csatlakozna hozzá wi-fi-n keresztül.

- Később remélhetőleg xbox one-t is ki kellene szolgálnia.

- Felhő tárhely elérés nem szempont, bár lehet hogy később az is jól jön.

Ezek a routerek tudják ezen funkciókat?
Melyik routert ajánlanátok ilyen igényekre? (Esetleg a fentieken kívül is)

Előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.