Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

A problémám a következő:

Adott egy cirka 70m2 es lakás, nagyjából U alakkban. A router a nappaliban van, ami az U talápának felel meg, mert a tesóm illetve az én szobám az U két szárának végén található, nálam annyi nehezítéssel, hogy a jelnek ki kell mennie a lakásból és újra bejönnie a kinti falakon keresztül, esetleg 2 benti falon keresztüljönnie, amiből a 2. on hosszanti irányban.
Ezekből következik, hogy nálam a gépnél és a chromecastnél, ami a probléma egyik fő forrása, kb -70dBm a jelerősség.Jó esetben.

Ez a Dell 3521 es gépemen 1es pálcikát jelent, Nexus 5 és 9 esetében kb feles jelerősséget.
Ezek miatt (legalábbis gondolom) még a sima SD sorozatok/filmek stremje chromecastre is darabos az esetek 90%ban, nemhogy a HD, holott ha a gép a router mellett van illetve a TV is, akkor semmi baja a 1080p vel sem.

Ezért gondoltam, új router kéne a TL-WR941N helyett, valami, ami tudja az 5 Ghz et, ami elsősorban a mobil eszközök miatt.(Noha a Dell nem tudja, de lehet a 2,4 is erősebb lenne, nemtudom)

A Asus RT-N56U-ra gondoltam az összefoglaló átnézése után, szerintetek megérné?
Ha nem, akkor valami más tanács?

Esetleg még annyit, hogy társásházról lévén szó, sok a router jel, szóval interferencia is van dögivel, mert a környezetben vagy 6-7 router jelét látom, amik túlnyomó részt ugye a 11es csatornát fogják, iletve van pár a 3-as környékén is.

Köszönöm szépen a segítséget!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.