Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3757) cuko#


cuko#
tag

Helló!

Eddig az 1mbites dsl-t valamilyen Canyon 8portos 10/100as switchcsel és egy d-link 360t-vel osztottunk 4 gép között, de most sávot szélesítünk, 8mbitre (szintén dsl), és a switch már eléggé öregecske (sípol is kicsit), a modem pedig egyszerűen sz@r (régebbi verzió, melegszik, újra kell indítani gyakran), valamint tervezünk egy laptopot is, szóval lecserélnénk mindkettőt - én egy 2in1 router és modemre gondoltam, elsősorban a praktikum miatt.
Megpróbáltam egyedül utánajárni, és két D-link modemet találtam: DSL-2640B (10k Ft), és DSL-G684T (15k Ft).

A kérdésem:
ezek a modem-és-routerek megérik a pénzüket (azt láttam egy tesztben, hogy valamennyivel lassabbak a külön modem és külön router párosításoknál általában), vagy érdemesebb-e külön vegyek egy modemet, és hozzá egy routert/switchet? Amennyiben szerintetek megérik, és nem riasztotok el tőlük, az általam linkeltek közül valamelyiket meritek ajánlani, esetleg valami más típust inkább? Ha nem, akkor inkább milyen párost vegyek helyette? (A keret úgy kb max. ~15k (esetleg kicsit több, ha megérné számomra). Nem tervezek különösebben torrentezést, QoS jól jönne, az általam linkeltek tudják ha jól néztem.)

[remélem mindent beleírtam, ami szükséges, köszi előre is a segítséget.]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.