Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141) #32577792 válasza emitter (#140) üzenetére


#32577792
törölt tag

nézz szét az aproneten!
holnap megyek érte, majd elválik, hogy tényleg annyi-e? meg, hogy az-e, aminek írják!

(#142) emitter


emitter
őstag

Egyre jobban kezd tetszeni ez a dlink 624-es, a kérdés csak az h ezek a routerek simán mennek linux alatt is? Vkinek van tapasztalata ezzel kapcsban?

(#143) emitter válasza emitter (#142) üzenetére


emitter
őstag

bocs, DI-624+
Bővebben: link
az aqua-nál nagyon olcsó 15 br-ért, minden máshol vagy nem lehet kapni, vagy dupla ennyiért.
És lehet bővíteni a hatótávot másfajta antennával.

[Szerkesztve]

(#144) emitter


emitter
őstag

Na holnap megyek megvenni ezt a DLinket (624+) Majd írok róla, ha lesz elég tapasztalatom vele, és ha a boltban nem beszélnek esetleg le róla :D

Vásárlási tapasztalat, érdemes megfogadni:
Minél több helyen nézzél körül, mielőtt megveszel vmit, mert óriási árkülönbségek vannak. Ez is 3-4 üzletben 20-25 ezer, az aquánál 15e. És nem is akciós, van több márka is hasonló tudással, ugyanennyiért.
Már várom a holnap estét:)

(#145) #32577792 válasza emitter (#144) üzenetére


#32577792
törölt tag

Váci 51/a Gavi Kft-nél vettem meg a Zyxel P334wt-t, 12k-ért. Gari papírral, zsír új! szerintem ez jobb vétel és olcsóbb is! bár úgy vitték, mint az olcsó benzint:DD
gondold át, nekem eddig nagyon bejött!

(#146) emitter


emitter
őstag

Nah! Megvettem végülis egy linksys wrt54g routert, egy napos szenvedés után annyit sikerült összehozni, hogy még vezetéken keresztül sem jut át rajta a net, nemhogy a rádiós kapcsolaton.:((( Pedig látja a gép a routert, 100%-os jelerősség (50cm távolságból:) ) de valahogy nem sikerült belőnöm. Talán vas. beszélek egy hozzáértő sráccal, remélem tud segíteni, és nem az történt, hogy pont egy selejtes routert fogtunk ki:U
Amúgy ezt 17k bruttóért vettem a Mekkánál (XIII. Victor Hugo u. 11-15), állítólag ez a kategória legjobbja, mert linuxot futtat, és ezért vannak hozzá ''hekkelt'' firmwarek, amik állítólag kibővitik a tudását.
Majd ha tényleg működni fog, írok még róla.

[Szerkesztve]

(#147) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Milyen routert ajánlotok Fibernet kábelnet megosztásra. Nincsenek nagy igényeim, csak menjen mindkét gépen a net. A 2-es számú gép a modemtől kb. 25 méterre lesz. Nem tudom, hogy ez jelent e valamit. Milyen kábel lenne a legmegfelelőbb. Ja, és max 15ezer van rá, de inkább 10 körül lenne jó valami ketyere. Előre is köszi a válaszokat!

(#148) Torry válasza Matt-OPT (#147) üzenetére


Torry
addikt

A legolcsóbb is jó választás.
25 m bőven jó mint utóbb én is megtudam.

Itt van pl ez:DLINK ROUTER DI-604 4PORT
Ha kecskeméti vagy a lingvinben kaphatsz.

(#149) Karex válasza emitter (#146) üzenetére


Karex
senior tag

Hali! En is ilyet keszulok venni egy heten belul, tenyleg nagyon jonak mondjak tobb helyen is.
Amugy itt erdemes szetnezni: Bővebben: link ;)

(#150) Matt-OPT válasza #32577792 (#145) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Heló! Utánaolvastam egy kicsit ennek a routernek, mert árban jó lenne nekem és mégsem kell a kábellel vacakolni. A kérdésem az lenne, hogy adnák hozzá valami olyasmit amit a távoli gépbe kell rakni? Láma vagyok egy kicsit, szóval valami PCI kártya vagy külső egység antennával ami fogja a jelet vagy azt külön kell venni, ha igen mennyibe fáj? Ja, és van még valami, a user guide-ban az van, hogy a modemből kijövő WAN kábelt kell a routerbe dugni. Nekem viszont olyan a kábelmodemem, hogy a modembe van a WAN és a kábel másik fele az USB ami a gépben van. Előre is köszi a választ!

(#151) col válasza Matt-OPT (#147) üzenetére


col
addikt

Bővebben: link

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#152) Matt-OPT válasza col (#151) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Neked Fibernettel megy?

(#153) #32577792 válasza Matt-OPT (#150) üzenetére


#32577792
törölt tag

szia!

Ehhez nem adnak picimaci kártyát ( ha erre gondolsz), nekem benne van a notimban, ezért kellett ilyen.
én is sokat tépelődtem, mert amik jók, azok drágák, a többi meg lutri. aztán az aproneten ráakadtam erre, előszőr nem akartam elhinni, hogy ennyiért van (bóti ár: 25k), aztán másnap vonat és gyorsan vettem 1-et, 12k-ba. beírtam az ip meg dns meg mittudoménhogymit aztán működött minden. 30m-ről még kommunikál a router meg a noti:C
volt nekik netgear wlan router pcimaci kártyával 11k-ért, szerintem az nagyon jó vétel, bár luser vagyok ebben a témában:DD

(#154) col válasza Matt-OPT (#152) üzenetére


col
addikt

Nem. Nem fibernet. De teljesen mindegy, mert ''bármilyen'' protokolt tud kezelni. Nem szolgáltatófüggő :) Ha jól látom, a fibernet kábeles. Ezt is tudja gond nélkül....

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#155) Matt-OPT válasza #32577792 (#153) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Aha. Közben rájöttem , hogy nekem a másik gépbe kellene egy usb-s vagy pci-os adapter/hálókártya hogy menjen a dolog. Az meg legalább 10k. IÍgy együtt meg már 22k lenne a cucc, ami nekem már sok. Valszeg vezetékes lesz. Csak azt nem tudom, hogy a D-Link-et vagy az SMC-t vegyem. Mind2-ről írnak hideget meleget. Meg azt sem tudom hogy milyen kábelt vegyek. Gondolom olyan kell aminek mind a két vége ''ethernet'' csatlakozású.

(#156) col válasza Matt-OPT (#155) üzenetére


col
addikt

Az SMC-hez hálózati kábel kell valóban (egy a kábelmodemtől, az a ''csomag'' része, és aztán gépenként külön egy-egy kábel). De teljesen mindegy, hogy cross, vagy patch kábel. Automatikusan felismeri. És nekem több, mint 2 hete megy megállás nélkül az SMC router. Tökéletesen működik. Semmi gond vele.



[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#157) #32577792 válasza Matt-OPT (#155) üzenetére


#32577792
törölt tag

idézet:
volt nekik netgear wlan router pcimaci kártyával 11k-ért,
ez messze van a 20k-tól

(#158) Matt-OPT válasza #32577792 (#157) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

A router és a wlan hálókártya együtt lenne 22k. Együtt sok a két alaktrész.

(#159) Matt-OPT válasza #32577792 (#157) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Mármint a Zyxel router és egy wlan hálókártya.

(#160) #32577792 válasza Matt-OPT (#159) üzenetére


#32577792
törölt tag

Bővebben: link
Hardver
hálózati eszközök
legfelső, fizetett hírdetés.
1.: zyxel p334wt 12k
2.: netgear WGR614IS+WG311IS 11k
Előbbihez kell pci kártya, utóbbihoz adják


[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.