Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10376) micsu


micsu
tag

Sziasztok,

Múlt: 3-4 éve vettem egy Linksys WRT54GL routert, mert itt a PH-n mindenki azt mondta, hogy az a jó. Többféle DDWRT-vel is használtam, stabil, tetszik.

Jelen: De azóta bejött a gigalan, az n-es wifi, és a chello is 10x-re gyorsult. Kell egy router a szülőnek is, így gondoltam, hogy elérkezett az idő az új router vásárláshoz: ők megkapják a régit, én pedig választok magamnak az [ajánlott routerek] felső kategóriájából.

Kérés: egy kis segítséget szeretnék kérni, h a "felső kategóriából" melyiket érdemes választani.
Az ajánlott routerek leírás egy nagyon jó összefoglaló, kiindulásnak tökéletes, ezúton is köszönet érte Beri-nek. De túlzott részleteket még nem tartalmaz. Szerencsére az utolsó 200 hsz-ből sok minden egyéb részlet is kiderült. Ami ezek közül a "felső kategóriában" található routerekre vonatkozik, azt összegyűjteném, hátha mást is érint:
- ASUS N16-on van egyedül 2 USB port, de ezért nem éri meg 3x annyit fizetni érte, hiszen egy [usb hub] és egy [1250 Ft-os táppal] aktív módban használható.
- Linksys WRT320N: gyenge a wifi hatótávja, fix antenna (nem cserélhető nagyobbra / jobbra)
- TP-Link 1043 ND: sokan dicsérik, van hozzá cserélhető antenna pl. ez és ez

A többről nem találtam / nem emléxem említésre méltóval.

Követelmények az alap dolgokon felül:
- legyen stabil, mint a mostani Linksys WRT54GL (3 év alatt 2x indítottam újra lassulás miatt)
- chello jelenleg 60 / 6, de ez Moore törvénye alapján ez nőni fog
- torrent 0-24-ben megy laptopról
- jelenlegi ddwrt vs gyári fw helyzet alapján valószínűleg le szeretném cserélni a gyárit, pl tomato, openwrt vagy ddwrt-re (erre vonatkozólag nem találtam említést: melyikre lehet feltenni ilyeneket, és melyikre nem)
- pénz nem számít (értelmes keretek közt 20e-30e)
- lehetőségek a jövőre vonatkozólag: cserélhető wlan antenna, legyen elég ram és cpu benne (a 2 év múlva megjelenő 3rd party FW-ekhez is)

Ha jónak látod Beri, ezekkel, és a válaszként érkező, döntés-támogató infókkal érdemes lehet bővíteni az ajánlott router leírást, és betenni az 1. hsz-be.

Köszi előre is a segítséget mindenkinek,
Üdv,
Micsu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.