Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#153601) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy olcsó max 60k~ laptopot venni.
Mostanában vagy 1-2 hónapon belül.
Egy egyszerű Linux menne rá.
Leginkább online filmnézés menne rajta.
A felbontás elég a 720p.
Fülessel hallgatnám.
24 órát menne folyamatosan majd pihi 48ó.
Nem lenne hordozva.
Bővíteném + SSD, majd esetleg + RAM
A lényeg tartós darab legyen, nem hiszem hogy nagy igénybevétel a film.
A mostani acer, a 8600p processzorral is jól megy csak erősen pixel problémás!
Megköszönném ha kaphatnák töltetek egy jó pár ajánlást, hogy könnyebb legyen
megtalálnom a számomra megfelelőt.
Köszönettel: András

[ Szerkesztve ]

(#153602) IO.sys válasza Masooo (#153599) üzenetére


IO.sys
őstag

5.000-től a csillagos égig a legváltozatosabb műszerekkel és minőségben sokan foglalkoznak BGA-val. A lábkiosztás határozza meg, hogy belemegy-e az 1050Ti vagy bármi. Ha van olyan változatban ez a laptop, akkor valószínűleg ki van alakítva a helye, de más alkatrész is kellhet, tehát a gyártás folyamatáig megy vissza a feladat. Meg egy ilyen IC se olyan olcsó. Én a saját helyemben megpróbálnám, de totálkárra is van lehetőség ilyenkor.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153603) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hali. Magamnak sikerült választani(és beszerezni nagy nehezen) egy Aspire A515-öt de most ismerősnek kellene egyetemre egy gép, és kicsit elvesztem, ezért segítségeteket kérném.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A hetekben
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200.000+30.000 ha megéri vagy csak itt van megfelelő gép
(3) Felhasználás? Egyetem gépészmérnöki karon használt programok. Ha jól tudom lesz CAD de nemtudom mennyire durván mennek bele. Mellette word, yt, filmezes
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14 tűnik most az ideálisnak, de akár a 13.3 vagy a 15.6 is belefér. IPS jó lenne, de ha nem fér bele sem baj
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Átlagos, viszont hölgynek lesz, nem baj ha könnyű.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Jogtiszta WIn10 lesz rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD legyen min.128GB(utólag bővítés is ok) de akkor HDD is jó lenne mellé sorozatokat pakolni stb. vagy ha nem megoldaható akkor majd lesz külső vinyó.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új főként, de kíváncsiságból meghallgatnám a használt lehetőségeket is.
Köszönöm előre is. :R

(#153604) Tikakukac válasza Masooo (#153599) üzenetére


Tikakukac
titán

Lefordítom: én még soha, de soha nem láttam olyat, hogy valaki ilyet kért volna, miután megkapta az árajánlatot. Nem tudom miféle gépsasod lehet egész jó i7-es procival, de hacsak nem valami ultra drága 2 millás szétkonfigolt AlienWare az, amiből kihagyták a VGA-t, de totál, ez az eset nettó bukta.

IO.sys: Anyagárban bukó lenne az egész.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153605) IO.sys


IO.sys
őstag

Még mindig tart az irodai laptop vadászat. HP Envy 17 egyáltalán létezik magyar kiosztással? Csak németet és szlovákot találok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153606) Khelben válasza cooi11 (#153601) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Elitebook 8560p-t ki tudsz fogni ennyiből 2. generációs i5-tel, 1600x900-as kijelzővel, az egy elég jó gép.

(#153603) Zolly444: új gépek közül HP Probook és Dell Vostro sorozatból kellene nézni valamit. Használtból egy Zbook 14 is kijöhet.

[ Szerkesztve ]

(#153607) Masooo válasza Tikakukac (#153604) üzenetére


Masooo
aktív tag

Újfent köszi mindenkinek.
Hát igazából érdekelt a dolog, mert ami van amd a gépben nem rossz, de nem annyira jó. Mivel igazából cégem és munkám és hobbim megy erről a vasról, végül is megleszek nélküle. Mivel 1 játékkal szoktam játszani csak, AC sorozat.... gondoltam lökhetne egyet a dolgon egy ilyen művelet. Első olvasatra viszont jobb döntés, ha veszek egy konzolt :)

Én is kérdeznék akkor mert jobban tudjátok mint én!

Kedvesemnek akarnék egy laptopot venni:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? -- Ebben az évben október körül (szülinap)

(2) A gépre szánt összeg forintban? Nem tudom, legyen 150-400 között. A lenti paraméterek úgy is szűkítik.

(3) Felhasználás? - Film, zene, net, irodai dolgok, PS / és még 2-3 tervező program.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-16 között, inkább közel a 15.6-hoz. IPS ha lehet de ha nem nem gond. A matt jobb akkor matt, ha nem akkor fényes.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Könnyű gép lenne jó, igazából a tabletként használat dokkolható kivitel is jó lenne, meg fém ház is igen kellemes lenne. Amennyiben ilyen kombináció van akkor sokat lenne hordozva.

(7) Operációs rendszer? WIn10 de mivel van, így ha OP nélküli az nem tragédia.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD is elég mert van pár biankó sam 850 pro amit még nem használtunk fel így ha van bővítési lehetőség akkor elég a hdd vagy ha az sincs az sem gond, hdd is van pár tartalékban.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új főként, de kíváncsiságból meghallgatnám a használt lehetőségeket is, akkor az viszont nem árt, ha játékra is alkalmas, hátha elcsábulnék, AC-ket vigye kiválóan.

Köszönöm mindenkinek aki időt szán rám!

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#153608) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok!
Barátnőm szeretne venni új notebookot, azért fordulok hozzátok, hogy hátha tudtok segíteni az ügyben. Amerikában vagyunk, úgyhogy itt venné meg, keret kb 400ezer forint(pluszminusz 50ezer)
Programozásra használná főképpen.
Ami fontos szempont, hogy 16 gb ram legyen benne, és i7es proci, plusz min 256gb-s ssd.
Kijelző mérete minimum 14".

Ezek a fontosabb paraméterek, plusz egy dolog, hogy mivel lány, ezért feketét, kéket nem szeretne, hanem valami fehér, ezüst színállás lenne jó. (ne kérdezzétek...)

asus zenbookokat nézte, azokból talált pár jót, de vagy a szín, vagy a proci volt a gyenge pont.
nektek mik jönnének szóba?

előre is köszönöm
csaba

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#153609) Masooo válasza Masooo (#153607) üzenetére


Masooo
aktív tag

Elnézést, lemaradt:

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD is elég mert van pár biankó sam 850 pro amit még nem használtunk fel így ha van bővítési lehetőség akkor elég a hdd vagy ha az sincs az sem gond, hdd is van pár tartalékban. ---- RAM van egy selejtre váró vasban, igaz 1600as csak, ebből van 16. Amennyiben 8 lenne benne jó lenne és max veszek másik 8at ha gyorsabb ennél.
Optikai nem kell.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#153610) Zolly444 válasza Khelben (#153606) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Úgy tűnik maradni kellene 200alatt és ott nem nagyon találtam csak 15.6"osat Vostroból meg probookból is, szóval lehet marad a használt. Ezt néztem ki, egy pár kérdésem lenne viszont.
Az i7-et le tudja hűteni ez a 14-es ház?
Valamint a videókártya ez valami dedikált benne? Még nem nagyon láttam ezt sehol sem.
HDD-nek van benne hely? Mert akkor mellé dobnék még 1terrásat hogy legyen hova pakolni is. Ez a 128GB elég kevés.

(#153611) Zolly444 válasza Zolly444 (#153610) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Lemaradt hogy lenne kérve hozzá +gari így közelednénk a 200hoz na meg tárhely is kell még. Esetleg mi van ami min.2 év garival megáll 200ba?
Bocsi a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#153612) Motar


Motar
tag

Sziasztok.

Kellene vennem egy gépet, mert a jelenlegi már kevés.
200.000 a keret.
Felhasználás streamre kellene. Játék nem menne rajta, YouTube és webcam egyszerre 3 vagy több oldalra küldve.
15" körül legyen, más minden mindegy.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#153613) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem lenne, videókat nézve nem lett egyértelmű.
Gamer laptop topikban sokkol komolyabb vasak mennek.
Ár 2k környéke.
Második gépnek, tartalék, nyaraláskor menne.
Játék 95%-ban online warthunder. Kb ennyi.
"Sallang" nem fontos.

15" / 17" jobb lenne. Rx 560x és 1050 vga-val néztem. Első jó korban van, második csöppet fiatalabb.
560x-el is foglalkozzak, vagy a kora miatt nem éri már meg?
Pár évre venném, jelenleg nem tervezek laptopon mással játszani.

(#153614) Khelben válasza t.imi (#153613) üzenetére


Khelben
nagyúr

2k mi? Mogyoró? Milpengő?

(#153610) Zolly444 : U-s i7 van benne, azt le tudja hűteni. Nyilván ehhez igazodik a teljesítménye is. A dedikált kártya pedig egy üzleti felhasználásra, CAD-re kitalált darab, azért nem hallottál még róla. 2,5-ös HDD-nek csak egy hely van benne, de tudsz bele tenni 2260-as ssd-t.

(#153608) csababarca: USA teljesen más piac, más gépekkel, nem nagyon van átfedés. Zenbook nem igazán programozásra való, arra inkább valami Dell Latitude gépet néznék ennyiért.

(#153612) Motar : Ha nem hordozod, Acer Aspire 5-ből néznék valami jobban felszerelt i5-ös darabot.

[ Szerkesztve ]

(#153615) t.imi válasza Khelben (#153614) üzenetére


t.imi
addikt

200.000 huf természetesen. Pengő... :)
15" Asus ryzen 5 3550H és rx560x, vagy 17" lenovo 330 15ich i7 8750H +1050

[ Szerkesztve ]

(#153616) Khelben válasza t.imi (#153615) üzenetére


Khelben
nagyúr

És használt gépekről beszélünk? Mert újból ennyiért a szemetet kapod 1050-nel és hasonlókkal.

(#153617) t.imi válasza Khelben (#153616) üzenetére


t.imi
addikt

Az is lemaradt...klassz. :W
Új gépról, 10% plusz még belefér. A 10 éves Emacines gépben van kb 30 nap üzemidő, ennél több elvileg az újban sem lesz. Szerintem bőven elég ekkora összeg ilyen várható használat mellett.
Igen, 1050-t írtam, illetve rx560x-et.

(#153618) Wizard1 válasza t.imi (#153617) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Acer 715 akció: 209eFt.

+ érdemes belerakni egy 256GB Nvme SSD -t pl Adata 8200 Pro, Samsung 970 Evo, Silicon Power , stb...

[ Szerkesztve ]

(#153619) t.imi válasza Wizard1 (#153618) üzenetére


t.imi
addikt

Ez zsír! Köszönöm a gyors választ :R

(#153620) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!

Saját célra keresnék egy laptopot. Kiszálló szervizes vagyok, ahol különböző rendszereken kell hibákat keresnem. A programoknak nincs nagy hardverigénye, de a gyűrődést bírnia kell a gépnek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-150e között
(3) Felhasználás? Irodai programok, különböző hibakereső programok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindenképp IPS Full HD matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat, és mivel olyan helyeken is dolgozok, ahol nem nagyon van mindig áram, ezért kellene, hogy bírja
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 256-os SSD-vel eddig is elvoltam, de nem ártana opciónak a HDD hely. RAM minimum 8GB, nem riadok vissza attól, ha nekem kell belerakni
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI, és minél több USB. Soros port, VGA és USB-C előny, de nem feltétel
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt is jöhet

Valamint jó lenne, ha tudná HDMI kimeneten a 4K videólejátszást.
Perpill egy HP Zbook 14 G2-t nézegetek, csak nem tudom ez mennyire lehet strapabíró.
Milyen típusokat keressek még?

Köszönöm a segítséget :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#153621) Khelben válasza LógaGéza (#153620) üzenetére


Khelben
nagyúr

Zbook 14-nél strapabíróbbat ennyiért nem fogsz találni.

(#153617) t.imi : akkor csak sok sikert tudok kívánni. Ennyiért ilyen hardverrel nem lesz gép, ami le is tudja rendesen hűteni a dolgokat, nem esik szét fél év alatt és nem lesz elátkozva rajta a billentyűzet meg az egész ergonómia.

[ Szerkesztve ]

(#153622) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Lehetne egy tiszteletteljes kérésem az Urak felé?

Mivel átalakulóban a Mobilaréna (illetve az már átalakult), és hamarosan (?) követni fogja a prohardver is, megoldható lenne, hogy 1 hozzászólásban 1 embernek válaszoljatok? Az új mobilarénán van olyan funkció, hogy egy konkrét hozzászólásra érkezett válaszokat lehet megtekinteni, viszont ha 1 hsz-ben több embernek is válaszoltok, akkor ez nem fog működni. Tudom, hogy miért írtok 1 hsz-t, de az új "motor" lehetőségeit jó lenne kihasználni. Köszönöm, hogy elolvastátok. :R

(#153623) cooi11 válasza Khelben (#153606) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm szépen!
Ha esetleg árban nem találok egy pár hónapon belül,
esetleg mit keresek még?
Köszönettel András?

(#153624) mp54


mp54
senior tag

Alapvető netezésre keresek olcsó, használt lapost:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A jövő héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Pár tízezer HUF elég rá?
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
E-mail, hírportálok olvasása, böngészés, Youtube, (esetleg Word, Excel alapszinten.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nincs játék.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem. Nem. Asztali gépként lesz használva. Aku nem számít.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Valamilyen Win legyen rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Gondolom erre a célra "bármi" elég. Optikai nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Esetleg használható Wifi, de vezetékes net kapcsolat is elég.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt, hogy olcsó legyen...számla nem kell.

Előre köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#153625) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok, bnőm szüleinek kellene otthoni laptopot venni, a keret max. 100k, 15.6"osnak kellene lennie, és főleg hétköznapi igaslo lenne ( netezés, film stb.) Ezt a kettő nézték maguktól:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_acer-aspire-3-laptop-nx-gnveu-025-15-6-hd-e2-9000-4gb-128-gb-ssd-radeon-r2-windows-10-home-1281547.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-250-g6-sz%C3%BCrke-laptop-4bd80ea-15-6-fullhd-celeron-4gb-128-gb-ssd-windows10-1278153.html

Van egyáltalán érdemi különbség a gépek között ilyen minimális pénzért? Azt tudom hogy nem érdemes csodát várni. Elore is köszi!

(#153626) t.imi válasza Khelben (#153621) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi!
Még agyalok, következő nyaralásig elvileg nincs rá szükség, de ahogy írtad, ennyiért nagyon semmi sincs. Eléggé egyben van, külsőleg értve. Billentyűzet nem ropog, gombok szépen járnak , space is egyenletes nyomáspontú. Külsőleg olyan, amilyen. Kb év 330 napján úgy sem látom.

(#153627) Tikakukac válasza -ZeeZee- (#153622) üzenetére


Tikakukac
titán

Én eddig is ezt csináltam ahogy tudtam. Az lehet a bibi, hogy régen konkrétan büntetve volt, ha egymás után dupláztál, tripláztál, ezért nem áll rá az ember agya, ha épp hajnal 2-kor nekiáll válaszolgatni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153628) Tikakukac válasza mp54 (#153624) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamit azért konkretizálj. Én most így jelenleg T420-T430 alatt már nem biztos vennék gépet. De ha mondasz árat és mondasz kijelző méretet akkor talán tudunk szűkíteni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153629) mp54 válasza Tikakukac (#153628) üzenetére


mp54
senior tag

Kijelző méret: 14-15,6-17" is lehet.
Ára legyen max 50 ezer HUF körül.
Magyar biilentyűzet persze...magyar Win.

(#153630) Tikakukac válasza mp54 (#153629) üzenetére


Tikakukac
titán

Szokott lista jó neked is: T430, 8470p, E6430 meg ezeknek a 15"-os variánsai, de jóóóóval kevesebbet találsz azokból.
Ezt a listát meg kell kapnod 60k alatt egy rendesebb konfiggal is, akár SSD-vel, magyar billzettel. Keresni kell sokat értük vagy kicsit többet fizetni ha sietsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153631) csababarca válasza Khelben (#153614) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi, szétnézünk.
akinek van egyéb ötlete szivesen fogadom😊

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#153632) Tikakukac válasza csababarca (#153631) üzenetére


Tikakukac
titán

Ötlet az van, de amcsi piac annyira más mindenben, mint a hazai, hogy nagyon nem mennék bele én sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153633) ravap


ravap
kezdő

Sziasztok!
Otthonra / Kisebb irodába kellene gép, játék nem lesz. 100-150k Ft

Ezek közül melyik jobb vétel? FUJITSU Lifebook E554 (használt) vagy HP 15 (új)

[ Szerkesztve ]

(#153634) Zolly444 válasza Khelben (#153614) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Akkor ha jól értem az SSD ami benne van 2,5-es. Szóval ha SSD+HDD kombót szeretnék akkor nem tudom felhasználni a meglévő SSD-t :(

(#153635) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy laptopot:

Dell Inspiron 5480 [Ezzel a konfiggal]

Kérdésem az lenne, hogy van valakinek tapasztalata ezzel a modellel?
Ami érdekelne (Hűtés, összeszerelés minősége, zsanér, esetleges szériahiba)

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Üdv,
anthony001

(#153636) Khelben válasza Anthony001 (#153635) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#153637) Khelben válasza Zolly444 (#153634) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, általában így szokott lenni. Ezekben a gépekben még elég nehéz megoldani a két meghajtót, mert a 2240-es és 2260-as ssd-k ritkák és drágák.

(#153638) Khelben válasza ravap (#153633) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ryzen 3-at nem vennék, minimum 5-ös kellene, az már normális. A Fujitsu meg nyilván eggyel magasabb kategóriás gép, tehát az a jobb választás. Nyilván csak megbízható boltból, garanciával.

(#153639) ravap válasza Khelben (#153638) üzenetére


ravap
kezdő

Köszönöm szépen! :R

(#153640) gabrinator06


gabrinator06
újonc

Helló,
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Az elkövetkező hetekben
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 600-750k, de inkább 600k körül
(3) Felhasználás? - játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 17,3colban gondolkodok, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lessz hordozva, de használva főleg csak asztalon
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - Ideális esetben ssd+hdd, optikai meghajtó nem fontos
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - csak új

A kiszemeltem jelenleg egy Acer Predator Helios 300 (2019) RTX2070 es karival, viszont elég kevés infót találtam róla ezzel a konfigurációval, nemtudom mennyire ajánlott a típus, hűtés vagy minőség szempontjából.
Az oldalon ahol néztem ( [link] ) RTX2070es grafikus kártyát tüntetnek fel, de a hivatalos oldalon viszont csak Max-Q val létezik, esetleg erről van valakinek valamilyen infója ?
Nézegettem továbbá az Asus illetve MSI laposokat is, de tanácstalan vagyok, melyik lenne jobb választás.

A segítséget előre is köszönöm :)

(#153641) Khelben válasza gabrinator06 (#153640) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak az elődmodellről tudok nyilatkozni, az jó gép volt. Anyagminőségben elmaradt a Dell G5-től vagy az Omentől, de a hűtése rendben volt. De biztos, hogy külföldi boltban akarod venni? A garanciával bajok lesznek.

(#153642) Felis


Felis
csendes tag

Sziasztok! Egy rövidesen esedékes vásárlással kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket, mert a nagyon alapszintű igények okán rengeteg opció merült fel, amikben nehéz megtalálnom a legjobb ár-érték arányú választást. Elsősorban használtlaptop-szalonokat akartam végignézni valami alig használt, pár éves üzleti gépért, de bármilyen más opcióra nyitott vagyok az alábbi kritériumok mentén.
Előre is köszönöm a segítséget!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ideális esetben Aug. 26-án, vagy azon a héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
185e Ft (kicsit mehet feljebb, ha azzal elérhetővé válik valami minőségileg egész más kategória)
(3) Felhasználás?
Netezés, filmezés, Office, semmi bonyolult, játékok semmiképp
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Egyáltalán nem fogok rajta játszani, vagy ha mégis, max olyasmit, ami nem erőforrásigényesebb, mint a YouTube.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13"-15" között lenne jó, se túl nagy, se túl kicsi. TN és IPS is lehet. Preferenciám a matt, de a fényeset sem zárom ki.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ideje nagy részében helytülő gép lenne, de időnként hordoznám, de biztos nem használnám közben
(7) Operációs rendszer?
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD-nek örülnék de nem kritikus, minél több RAM és tárhely jó lenne, hogy ne kelljen nagyon mikromenedzselni a dolgokat rajta, nem erőforrásintenzív felhasználás miatt. Optikai meghajtó szerintem nem kell, de ha van, nem árt.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Talán csak az, hogy a lehető legstrapabíróbb legyen minden tekintetben. Valszeg sokat lesz ide-oda téve a háztartásban, gyerekek között, és ha 1-2 ütődést, ilyesmit kibír, az jelentősen meghosszabbítaná az élettartamát. Számítógéphez abszolút nem értőknek venném, ezért irrelevánsak a bővítési lehetőségek, a felhasználó általi szervizelhetőség és ilyenek, mert úgysem tudják megcsinálni. Legyen igénytelen és monolitikus, amiben nem romlik el semmi, ezért ki sem kell nyitni. (jó, tudom hogy ilyen nincs... ;) )
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Lehet új és használt is, de utóbbi csak megbízható forrásból (számla nem feltétlenül kell, de ha gond van vele, akkor ne kelljen könyörögni egy visszavételért).

[ Szerkesztve ]

(#153643) thwHUNter222


thwHUNter222
csendes tag

Sziasztok!

Hála a topiknak és kérdemsemre érkező válaszoknak, egy Dell G5 boldog tulajdonosa lettem.
Viszont van valami ami nem hagy nyugodni.
Már 2 játéknál tapasztalaom azt (nevezetesen borderlands 2 és just cause 3) hogy a processzor, ami egy i5 8300H folyamatosan 100% on megy és ezáltal le is vesz a teljesítményből. Ezek nem igazán mai játékok főképpen a borderlands 2 nem az és nem értem a problémát. Elviekben simán kellene mennie nekik, de nem és rendkívül zavaró mikor ezeknél előjön a 100% os cpu használat. Próbálgattam ezt azt de nem jártam sikerrel. Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm a válaszokat!

U.I.: megszerettem igazán a laptopot és csak ez nem hagy nyugodni benne.

(#153644) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok! Tesómnak kellene egy gép.

Szia!
Még ott dolgozol? Tesómnak is kellene egy laptop.
(1) Vásárlás hónapja?
most
(2) Maximális keret forintban?
~250 000 Ft
(3) Játékra is lesz használva? Ha igen akkor kérem, írjon pár példát.
Igen, LoL, GTA5, AC Origins, hasonló nagyobb igényűek is.
(4) Felhasználás? (irodai, programozás, fotószerkesztés, video vágás, CAD, 3D tervezés)
általános, tanulás néha játék
(5) Kijelző mérete?
15.6"
(6) Kijelző fajtája: matt, fényes, HD, FULL HD, TN, IPS?
IPS, Full HD
(7) Windows-al vagy nélküle?
nélküle
(8) Asztali vagy hordozós gép lesz?
heti 2* lesz hordozva
(9) Minimális HDD, RAM, SSD méret?
RAM elég 4GB, ha könnyen bővíthető, HDD 1TB, SSD 256GB vagy DVD olvasó helyére
(10) Egyedi igények?
billentyűzet világítás (mellékes)

(#153645) csababarca válasza Tikakukac (#153632) üzenetére


csababarca
őstag

És mondjuk ha otthon vennénk, mi lenne az ötlet?
nem kötelező itt vennünk, csak egy opció.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#153646) -ZeeZee- válasza Tikakukac (#153627) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm. És persze Khelbennek is. :R

(#153647) cooi11 válasza Khelben (#153606) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
Melyiket érdemesebb választani?
I5-3220m EU kiosztás vs i5-2520M magyar bill.

(#153648) KISDUCK válasza thwHUNter222 (#153643) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hőmérséklet nem szökik fel az egekbe játék alatt? hwinfo-t indítsd el játék alatt a szenzor menüt, kapcsold is be a logolást. Ez után talán többet tudunk majd.
szerk.: Ezzel a kérdéssel nyugodtan gyere át a gaming notebook topikba.

[ Szerkesztve ]

(#153649) sapizee


sapizee
csendes tag

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem vásárlás ügyében.

(1) Vásárlás ideje: pár héten belül szeretném lebonyolítani
(2) Összeg 500E Ft a teteje
(3) Felhasználás: Munkára használnám kimondottan. Leginkább Office (Excel túlnyomórészt), emellett magas memóriaigényű statisztikai alkalmazások, de fontos lenne a jó processzor is a számításigényes műveleteknél. Térképek készítése, ezért jó lenne egy olyan kijelző, ami átlagos vagy annál kicsit jobb színmegjelenítéssel rendelkezik.
(4) Játék: Ritkán, alacsony grafikai igényű játékok (Football Manager)
(5) Kijelző: 14''-es méretre gondoltam, ennél semmiképp se legyen nagyobb. Legalább Full HD felbontás, a többi igazából mindegy.
(6) Hordozás: Ez szintén fontos kérdés, mivel hetente többször, biciklivel hordozom. Tehát legyen jó minőségű, tartós anyagokból felépítve, ami bírja a zötykölődést. És természetesen az sem hátrány, ha nem olyan nehéz. Lenovo Z500-al járok most, aminek a műanyag vázát már sikerült leamortizálni annyira, hogy ragasztani kellett. Útközben nem használnám, csak asztalnál.
(7) Oprendszer: Win kerül rá, de nem ragaszkodom ahhoz, hogy alapból rajta legyen.
(8) Tárhely, memória: Az ideális egy kisebb SSD és 1Tb HDD kombinációja lenne, de eddigi kereséseim alapján ebben a kategóriában alig találtam ilyen verziót (amit mondjuk a gépméret is determinál). Szóval egy nagyobb méretű SSD lenne ideális, amin a rendszer mellett néhány személyes dolgot is tudok tárolni. RAM tekintetében eddig 8Gb kiszolgált 6 évig, de az új konfigurációt is szeretném legalább ilyen sokáig használni, ezért legalább 16Gb-ban gondolkodom. Optikai nem kell.
(9) Egyéb: Szeretném, ha lenne kijelző háttérvilágítás, és sok USB port (3). A Dell XPS éppen ezért esett ki, mert ahhoz dokkoló és egyéb átalakítók kellenek, nem akarok otthonra és irodába is ilyeneket vásárolni/hordozni magammal. Akku annyira nem kardinális kérdés, hálózatról használnám, gondolom az új gépek pár órát simán kibírnak, ha esetleg mégis szükség lenne rá. Fontos lenne továbbá a halk működés, a megfelelő hűtés.
(10) Új/használt: Új gépet szeretnék, céges számlára.

A Lenovo Thinkpad-ek szimpatikusak lennének, T480-at néztem, de annak a kijelzőjéről nem olvastam jókat, illetve többen is írták a fórumokon, hogy gyakori a meghibásodás. Szintén néztem Dell Latitude 5490-et, de ennek szintén nem olyan jó a kijelzője, és panaszkodnak a hangos ventilátorra is. XPS és hasonló nagyon vékony gépek kiesnek a kevés port miatt. Még esetleg a HP-k, amik körébe nézelődtem.

(#153650) Khelben válasza sapizee (#153649) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a baj, hogy kidobtad az összes lehetőséget. Mondjuk nem is volt sok esély, mert 14-es méretben erős gép az olyan, mint az örökmozgó (nem létezik). HP-ból esetleg kereshetsz Zbook 14-et, de ott is csak U-s proci lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.