Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#153551) Obi-1


Obi-1
őstag

Sziasztok,
Jelenleg egy Dell Inspiron 5558 i3 saját céges gépem van. Most lesz hároméves, és elgondolkodtam a cserén, a családban lenne helye (az öreg Dell Vostro 2522-et cseréné). Alapvetően nincs bajom a budget géppekkel, ez is jól megfelel. Pár dologban ezúttal nem spórolnék:
- FHD kell a munka miatt, pedig eredetileg túlzásnak tartottam ebben a méretben;
- két i3 gép után jöhetne már egy i5 vagy Ryzen. Utóbbi kevés gépben van, ezért megnehezíti a dolgot.

Nice-to-have:
- keskeny keretes kijelző, azaz kompakt 15,6";
- szép fémburkolat, a mostani műanyag elég olcsónak hat;
- 6 év problémamentes használat után hajlok a Dell felé. De valahogy nem érzem átütőnek a kínálatukat.

A további kérdésekre a válaszaim:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- nem sürget semmi, 1-2-3 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-240e Ft
(3) Felhasználás?
office gép, SAP, MS Office, böngészés, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" FHD IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, 5 órás vonatút hetente!
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 vagy üres
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256GB SSD + 1TB HDD lenne a legjobb. A mostani gépben SATA SSD + HDD Caddy kombináció van.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, de ez elég alap. Globál garancia? Sokat vagyok Németországban, esetleg ott is venném a gépet.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új, számlával, 3 év garancia, ha van még ilyen

Amiket eddig néztem:
Lenovo 330s: nem teljesíti a tárhely igényeimet. Notebookcheck szerint hangos. Itt a fórumon azt olvastam, hogy gagyi anyagokból van.
Asus Vivobook S530: a bemutató példányon már elvált a keret alul a kijelzőről. Egyébként szép kis dög, jó tárhellyel.
Dell Inspiron 7570-et hozta fel az idealo.de, de a notebookcheck szerint gyenge az aksi.

Jobb ötleteket szívesen veszek! Köszönöm előre is!

Only a Sith deals in absolutes.

(#153552) #78600448 válasza Obi-1 (#153551) üzenetére


#78600448
törölt tag

HP Probook 450.

@udi24 Dell G5-7, HP Omen, Acer Predatpr Helios, összefoglalóba benne vannak ajánlott típusok. :))

(#153553) Armagedown válasza IO.sys (#153546) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem jó, de legalább drága (:

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#153554) #78600448 válasza Armagedown (#153553) üzenetére


#78600448
törölt tag

Célnak megfelel, ha a külső volt a lényeg.

(#153555) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#153484) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Full HD IPS paneles E7470 lett a befutó.
Köszönöm a segítséget! :R

(#153556) kuni1123


kuni1123
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónap kb
(2) A gépre szánt összeg forintban? Br. 400e +/- 20
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) munkára (programozás, irodai programok, stb) néha játék is lenne és egyetemre is vinném. A súly nem számít
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? CS:GO, lol, pubg, overwatch
5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6-os FullHD elég mivel nagy részben külső monitoron lesz használva. IPS és matt ha lehet de nem létfontosságú
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Naponta lenne hordozva kb 20 percet táskában.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Lehetőleg oprendszer nélkül
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 512GB SSD+ 1 TB HDD lenne a legjobb, RAM minimum 16 GB optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI annyira nem különleges de kellene egy type-c hogy még egy monitort rá lehessen csatlakoztatni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új.

Amiket néztem eddig az az Asus ROG strix III G531GU-AL001 ez kibővítve + 8 GB RAM-mal és 1 TB HDD-vel
A másik pedig a Lenovo Y540 és ha jól láttam ebből van olyan paraméterekkel amiket leírtam.

Előre is köszi a válaszokat! :)

(#153557) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Tiszteletem a szakértőknek!

Laptop vásárláshoz szeretnék tanácsot kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Most ebben a hónapban de legkésőbb szeptember végén.

(2) A gépre szánt összeg forintban?

300.000-350.000ft. Picit még tudok hozzá tenni ha érdemes.

(3) Felhasználás?

Játék főleg. Online multi sokminden. Rainbow Six Siege , Lol, stb de az újabb játékok ha elfutnak közepes minőséggel az jó lenne. Ha lejjebb kell venni a grafikából azzal is meg tudok alkudni.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Az igénytelen kis steames vackoktól kezdve az új megjelenésekig sokmindenre. A full HD felbontás és kb közepes grafika amit elvárnék. Ha ennél jóval többet tud a gép mégjobb.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

1920x1080 minimum. Illetve minimum 15 col képátló de felette mégjobb. IPS jöhet szóba kizárólag. Na azt hogy fényes vagy matt azt passzolom. Eddig egy matt Dell volt ilyesmire nyúzva.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Nem lesz cipelve nagyon. Fix helyei lesznek szóval nagy ide oda pakolászás nem veszélyezteti.

(7) Operációs rendszer?

Windows 10.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Ha 2 meghajtó van benne és abból a kissebbik ssd az felelne meg a legjobban mert arra menne a rendszer. Ha mindkettő ssd az mégjobb. Az is jó ha van benne egy nagy ssd mert akkor leparticionálom. Optikai meghajtó ha van az jó de nem létfontosságú számomra.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?

Ha az ssd és a vga cserélhető benne az nagyon jó lenne de nem muszály. Billentyűzet világítás ha van az előny. Nem muszály ez az RGB tobzódás mint ami most divat de ha az van benne hát legyen.
Amivel nem vagyok tisztában/ tanácstalan vagyok hogy mekkora proci legyrn benne mert nem biztos hogy a legerősebbek által emelt felár megéri.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Mindenképp új. Használt maximum nagyon minimális idő elteltével a vásárlástól garancialevéllel, hozzáigazított árral.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Gábor

[ Szerkesztve ]

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#153558) Tikakukac válasza IO.sys (#153540) üzenetére


Tikakukac
titán

5770 Dell ezüstben a hirtelen ötletem. Sok más eszembe sem jut ami 17" és nem fekete.

Mondjuk ettől elegáns ez sem lesz :B

Épp akartam mondani, hogy külföldről megokosított gépet tutira fogtok találni amire ne csapjatok le. De sikerült, szóval 1:0 oda. :N

főnix1999: Célnak megfelelt. Ha a cél sok lóvé elköltése volt a bizonytalanra.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153559) Tikakukac válasza DGery (#153544) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy vesztek Paviliont vagy raktok a büdzsébe. 230k-tól vannak a rendesebb kijelzős probook 450 G6-ok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153560) Tikakukac válasza Zlcsi (#153547) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy probook 430 és 440 vagy Latitude 5490. Előbbiek 240-250k-tól indulnak, utóbbi 310. Dellnek annyi előnye van, hogy onsite garis 3 évig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153561) HaZsolt


HaZsolt
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 3 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 400
(3) Felhasználás? legyen érintőképernyő, néha rákötném a monitort kiváltana egy pc-t is alkalomadtán, de a grafikai munka nem fontos, 13,3-as lehet max
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem lenne játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Fényes IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen, hetente párszor
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely mérete és típusa: SSD és 128GB legyen minimum
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Könnyű, érintőképernyős, fém kialakítású legyen, vékony, könnyű
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

Ezt néztem ki, erről vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#153562) DGery válasza Tikakukac (#153559) üzenetére


DGery
aktív tag

Szia!
Köszi szépen a tanácsot. a budget sajna adott, 200 is úgy jön össze, hogy a 10est én rakom pluszba hozzá (holott a gép nem a miénk lesz...)
Pavilionból mi az ami érdemes? Vagy ha elengedem a HP vonalat valami ami megfelelhet?

Kösziköszi

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#153563) Obi-1 válasza #78600448 (#153552) üzenetére


Obi-1
őstag

Köszönöm! Megnézem ezt is, meg az összefoglalóban szereplő ajánlott típusokat. Van házi feladatom bőven, úgy látom.

Only a Sith deals in absolutes.

(#153564) Tikakukac válasza DGery (#153562) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj amit kaptok ennyiért az annyival lentebb lesz a megszokott szinttől, hogy szájhúzás lesz. Annyiért keresnek emberek gépeket, amennyiért 5 éve is éppen kaptak. Azóta jó 30%-ot elszállt minden.
Marad a Pavilion, ebből meg akkor túrjatok olyan színt és konfigot ami tetszik. Ezer féle van, diffi köztük nem sok, belépő szint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153565) IO.sys válasza Armagedown (#153553) üzenetére


IO.sys
őstag

Az ár most nem számít. A HP Envy nagyon fos?

(#153558) Tikakukac:
Az a másik tippem. A többi a kategóriában mind fiús (de még csak nem is férfias). :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153566) Tikakukac válasza IO.sys (#153565) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem azzal van a gond. Azzal van a gond, hogy amit kinéztél az már most bűzlik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153567) IO.sys válasza Tikakukac (#153566) üzenetére


IO.sys
őstag

Arra gondolsz, hogy csak egy helyen lehet kapni és ott is csak rendelésre?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153568) DGery válasza Tikakukac (#153564) üzenetére


DGery
aktív tag

Hát igen, sajna ezt én is tapasztalom nem csak a noti árakban. Az a baj, hogy sokan az ilyesmit nem ralaizálják. Mivel az anyagi része tőlem kívül álló dolog, nincs ráhatásom, így marad a legjobb, ami kihozható....

Köszönöm a tanácsodat!

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#153569) IO.sys


IO.sys
őstag

Srácok, segítsetek kicsit, mert nem jutok előrébb.
Van ez a HP ENVY 17-ce0002ng és vele szemben a Dell Inspiron 5770 256284. Megvenném a HP-t, ha tudom, hogy nem fürdök be vele. Egy vezetőé lesz, irodai munkára kell neki. Annyi a kikötése, hogy 17-es legyen, a kijelző legyen matt, SSD legyen benne és ne legyen gamer vérpisti kinézete.
Szóval jó a HP Envy vagy el kell kerülni messzire?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153570) Tikakukac válasza IO.sys (#153569) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen jó.

Ha a főnök német, duplán fog örülni neki, ugyanis ez német billentyűzetes :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153571) IO.sys válasza Tikakukac (#153570) üzenetére


IO.sys
őstag

Miiiii? :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153572) Tikakukac válasza IO.sys (#153571) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindig, minden alkalommal el kell magyaráznom, hogy ha egyetlen helyen kapható egy laptop és olcsó is és véletlenül pont abból a max 4-es felsorolásból van, amiket intő példaként írunk, akkor tessék már picit utána nézni a típuskódnak, hogy vajon milyen nyelvű oldalakon lesz megtalálható nagyobb mennyiségben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153573) IO.sys válasza Tikakukac (#153572) üzenetére


IO.sys
őstag

:R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153574) Shramik


Shramik
újonc

Sziasztok, gamer laptop vásárlás előtt állok és két Asus gép között nem tudok dönteni, hogy melyik lenne az erősebb, a jobb. Légyszíves valaki tudna segíteni?

A két laptop:

-Asus FX505 TUF

https://www.telekom.hu/shop/termek/ASUS+FX505+TUF+GAMING+NOTEBOOK+++ROG+HATIZSAK--ASUS+FX505+TUF+BACKPACK?sku=jsku1754628893&contractType=newPostpaid&paymentType=INSTALLMENT&preselectedTariffplanBundleSkuId=sku2910132

- Asus FX505du TUF

https://www.telekom.hu/shop/termek/ASUS+TUF+Gaming+FX505DU+notebook--ASUS+FX505DU-AL070T?sku=jsku1754630401&contractType=newPostpaid&paymentType=INSTALLMENT&preselectedTariffplanBundleSkuId=sku2910132

(#153575) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ismerősöm szeretne a gyerekének laptopot, amin tud játszani is. Használtban gondolkoznak csak. pc-max.hu ról vettek már korábban laptopot, de a HD4000 az nem igazán játékra való. Ja meg persze 60-70e környéke lenne rá a keret? Van más ilyen oldal, ahol lehetne nézelődni?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#153576) Dhampir válasza draco31 (#153575) üzenetére


Dhampir
félisten

de a HD4000 az nem igazán játékra való

Attól függ, hogy milyen játékról van szó. :)

(#153577) draco31 válasza Dhampir (#153576) üzenetére


draco31
veterán

4-5 éves játékok.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#153578) Khelben válasza draco31 (#153577) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inkább 10 éves lesz az, ami elfut azon.

(#153579) draco31 válasza Khelben (#153578) üzenetére


draco31
veterán

Igen, ezt mondtam én is, hogy az nem alkalmas arra. És van-e valami oldal ahol ilyen kaliberű használt laptopokat lehetne venni? Boltot úgy értem, mint a pc-max

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#153580) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Rosszul tettem fel a kérdést. Amúgy se hiszek a kérdőíves kérdésfeltevésben. :) 400-450 körül melyik 17 colos, nem gamer laptop ajánlott? Nem az fps számít, hanem a minőség. Most már az se baj, ha fekete, csak érje meg az árát. :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153581) Khelben válasza IO.sys (#153580) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mi a baj az Envy 17-tel? Nem az lett? Vagy ott van még a 7-es Inspiron is.

(#153582) Tikakukac válasza Khelben (#153581) üzenetére


Tikakukac
titán

Ami ki lett nézve németről lett okosítva :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153583) IO.sys válasza Khelben (#153581) üzenetére


IO.sys
őstag

Igen, németről lett okosítva, írtam az eladónak, szerinte én vagyok a hülye, hogy miért nem kérdeztem rá. Bírom az ilyeneket.
Köszi, azt is megnézem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#153584) szMartin17


szMartin17
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120.000 Ft +-10.000Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
GTA 5 és hasonló játékok HD-ban (tudom kb 20-40fps-re lehet számítani max)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
HD, low/medium
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
HD vagy FullHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális hordozás
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN10-el fogom használni, de megoldom a telepítést
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8GB RAM, HDD/SSD mindegy (de mindenféleképpen teszek bele SSD-t)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak HASZNÁLT

Tudtok ezeknek megfelelően ajánlani valami használt laptopot?
GTX950-960M-es gépeket láttam.

KÖszi!

(#153585) mongi123


mongi123
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövőhét folyamán
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Br. 100.000 Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is

(#153586) Chuck Norris válasza Tikakukac (#153510) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mivel ilyesmiket egyáltalán nem találtam, végül megtoldottam a keretet 40-el és vettem egy nagyon szép állapotú celsius H730-at rizso kollegától. Ha kibír 3-4 évet akkor bőven megérte, hogy nem egy új consumert vettem, mert ez egész más érzés.

(#153587) sarasota123


sarasota123
aktív tag

üdv,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb. 350e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
fotószerkesztés, illustrator, premiere (hobbi/munka szinten, amikor épp nem tudok az otthoni pc-n dolgozni)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS mindenképp 15.6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
néhány hetente hordoznám utazáshoz
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 ssd legalább plusz van külső vinyóm
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

illetve még annyi kérdésem lenne, hogy tudnátok-e ajánlani helyet, ahol esetleg lehet mostanában 0% THM-el notebookot venni és nem csak a gagyikat, köszi. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#153588) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok! Kellene egy kis segítség, megrekedtem a nézelődésben...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Minél előbb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- Maximum 200e Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Otthoni használat, böngészés, irodai alkalmazások.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15,6" vagy felette, matt, nem fontos szempont az IPS, de ha belefér...
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Főleg otthoni felhasználás, keveset lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Nem feltétlenül szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- Külső merevlemezre menne az adatok többsége, SSD jó lenne bele. 4-8GB ram, optikai meghajtó kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Nincs egyéb.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Új, garanciális, számlás.

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#153589) Khelben válasza sarasota123 (#153587) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5590. Ha nagyobb kraft kell, akkor 5591, de az már nem fog beleférni 350-be.

(#153588) Hocsika : HP 250-ből valamelyik jobban felszerelt darab.

[ Szerkesztve ]

(#153590) sarasota123 válasza Khelben (#153589) üzenetére


sarasota123
aktív tag

köszi, ez elég jónak tűnik, érdemes itt kérni hozzá a plusz 8giga ramot vagy jobban jövök ki, ha én megveszem külön és beszerelem. vagy az garivesztéssel jár? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#153591) blue_23 válasza sarasota123 (#153590) üzenetére


blue_23
senior tag

Acershopról tudok nyilatkozni, 2x16 GB memóriát 100e forintért építenek be. :U

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#153592) Khelben válasza sarasota123 (#153590) üzenetére


Khelben
nagyúr

Garanciát nem érinti, legfeljebb akkor, ha valamilyen extra garanciát vásárolsz hozzá, amit a bolt ad. A gyárit nem veszted el ram bővítéssel. Valószínűleg olcsóbb, ha te veszed a ramot, főleg ha használtat keresel.

(#153593) sickoface


sickoface
tag

haliho

olvasgattan a forumot, de annyira levagyok maradva a ma kaphato laptopokkal, hogy jobbnak latom ha szakertok segitseget kerem.

amit szeretnek: ips kijelzo, meret 15 col korul vagy nagyobb, full hd felbontas, matt v fenyes nem szamit mert 90%-ban asztali pc-kent hasznalnam igy az akksi ido sem elsodleges csak ingazas miatt egyszerubb mintha asztali pc-t cipelnek ide oda.

elsodlegesen jatszanek rajta foleg league of legends, de eroforrasigenyesebb jatekokat is futtatnek rajta igy az erosebb cpu, dedikalt gpu, ssd fontos szempont. op rendszer nem gond ha nincs elore telepitve, egyebkent win 10 fut majd rajta.

ugy latom ez foleg a gamer lapos kategoria lesz, de ha van ra lehetoseg olyat szeretnek ami kulsore szolid es minel tavolabb esik a csillivilli vilagitos hardkor gamer laptopoktol.

termeszetesen tudom, hogy mindennek ara van, kompromisszumok igy vegso soron ha gamer laptop, akkor ez van, de ha az arba belefer akkor a teljesitmeny utan a minel normalisabb anyaghasznalat lenne meg fontos.

fogalmam sincs, hogy egy ilyen gep mennyibe kerul ma, lehet abba az arba a fele nem fer bele amit leirtam, de probaltam fontossagi sorrendben irni az igenyeket aztan a kapott tippek alapjan majd szepen lefaragok beloluk hogy beleferjek a budzsebe. ez pedig 300 ezer lenne, maximum 350 ha epp akkora a minosegbeli ugras a ket osszeg kozott.

mint mindig, elore is koszonom a segitseget, amit mindig megkapok ezeken a forumokon, orok hala!

(#153594) Khelben válasza sickoface (#153593) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell G5, esetleg ha találsz valahol Acer Predator Helios 300-at. Vagy HP Omen, hasonló hardverrel, de az már drágább szokott lenni.

(#153595) Masooo


Masooo
aktív tag

Estét

Nem tudom jó helyen kérdezem e, de olyasmi merült fel bennem, hogy egy régebbi laptopban lehet e cserélni procit.
Kaptam egy toshiba laptopot 2013-ból, ami hibátlan, de lassú a reagálása. 2gb alap ram mellé tettem 4et egy elhalt laptopból és a sata2 hdd helyére egy ssd ment a cucc ismeri a sata 3at ahogy olvasgattam róla. Ezek után is elég döcögős a rendszer, persze fényévekkel jobb, de a saját laptopomhoz képest siralmas. Rálestem a procira és egy Amd e1 9w fogyasztással 2 mag 1gb tudással az, ami üzemel benne. Ez azért megmagyarázott nekem pár dolgot. Felmerült bennem, hogy ha kivehető az amd e1 akkor vmi betehető e a helyére esetleg ami jobb és ezzel a vas alkalmas lenne irodai munkához és nem a szekrényben végezné. toshiba c50d-a-149 amúgy.
Köszönöm, a válaszokat is és az útbaigazítást is ha másfelé kell érdeklődni.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#153596) Khelben válasza Masooo (#153595) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyon régóta nem lehet már cserélni a cpu-kat a laptopokban, egy-két felsőkategóriás kivételtől eltekintve.

(#153597) Masooo válasza Khelben (#153596) üzenetére


Masooo
aktív tag

Ez szomorú :( a vas további sorsát nézve.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#153598) Tikakukac válasza Masooo (#153595) üzenetére


Tikakukac
titán

Sütögetős a proci rajta, a gép teljes értékével vetekszik az az eljárás, ahogyan felraknának egy jobbat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153599) Masooo válasza Tikakukac (#153598) üzenetére


Masooo
aktív tag

Köszönöm nektek, akkor ennyi volt a pályafutása :(

Amúgy ezt a sütögetős eljárást láttam videó kártya esetén, milyen áron mehet illetve vki csinálja idehaza? Van egy egész jó laptopom i7 procival de a video chip elég gyenge, jó lenne értelmes áron fejleszteni kicsit legalább egy 1050ti vagy e körüli szintre.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#153600) milkabrams válasza Masooo (#153599) üzenetére


milkabrams
őstag

Van pár noti vga ebayen, de valami elképesztően drágán. Korábban láttam egy gtx 965M-et ~90k-ért.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.