Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#153851) tick válasza Khelben (#153849) üzenetére


tick
aktív tag

Köszi a tippet. Milyen árszinten érdemes gondolkodni? Meg tudom toldani, de nem egy MBP/XPS szintű gépet keresek.
Asszony gépét cserélném (tartalék gép itthon erre a célra), régi T430, azon még a fényerőt is lehetetlen normálisan belőni. Oda a gyenge IPS is nagy lépés lenne szerintem.

Everything that has a beginning... has an end

(#153852) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok!

HP Elitebook 840 G5 szériáról mi az általános vélemény, tapasztalat?

Mindennapos használatra lenne, csak szórakozásra és néha pár film letöltésére. Semmi játék. A masszívitás, strapabíróság és kicsi, könnyű méret lenne a főbb szempont. Touch kijelzővel, mert megpróbálnék kiváltani vele egy Tab S4-et is, ha úgy alakul.

Rappi

(#153853) owen23 válasza Khelben (#153830) üzenetére


owen23
tag

70k írtak.

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#153854) Khelben válasza tick (#153851) üzenetére


Khelben
nagyúr

Végig kell bogarászni notebookcheck.net-en a teszteket, ott mérnek kijelzőt is. Leginkább a játékos gépeket fogod találni ebben az ársávban, Dell G5, Acer Predator, HP Omen. Irodaiból HP Elitebookok vagy Dell Latitude-ok, de azoknál nem nagyon lesz épkézláb kijelző. Inspironból lehet nézni 7-es szériát esetleg. Zenbook és hasonló divatos kisgépek már hardverben meg hűtésben soványak lesznek.

(#153855) szlaci00 válasza Wizard1 (#153785) üzenetére


szlaci00
újonc

Kedves Wizard1,

Lennél kedves rápillantani erre, hogy jól látom, ez csak annyiban különbözik, hogy tettek bele SSD kártyát?
Azért gondoltam nem külön megvenni az SSD-t, hogy ne kelljen utána elvinni-beszereltetni, mivel én nem értek hozzá. (Bár azt látom, hogy ebben csak 128 Gb-os van, de az is bőven elég lenne, néhány Gb adatot fogok tárolni, és ha jól tudom nincs hatása a gép működésének sebességére ennek mérete)
Köszönöm!

Te linkelted
Amit kinéztem

(#153856) Wizard1 válasza szlaci00 (#153855) üzenetére


Wizard1
csendes tag

olcsón kell venni az alap gépet és belerakni a NVME SSD -t...ha együtt veszed akkor drágán kapsz lassabb ssd-t dupla áron.

itt lehet megnézni hogy kell szerelni...

0) készíts USB -s boot drive-t. Lásd lent a linket.
1) 10 csavart kell kicsavarni csillag csavarhúzóval lásd a videón.
2) körmödet dugd be az egyik saroknál és szed le az alját , lásd a videón.
3) húz le az akkumulátor csatlakozót
3) a sarokba van a csatoló, egy csavar van ott, csavard ki a csavart és dugd be a ssd -t a m.2 foglalatba és rögzítsd a csavarral és kész a ssd telepítés
4) Dúgd be a csatlakozót
5) rakd rá az alját, nyomd össze, csavard be a csavarokat
6) installálj fel egy windows-t usb ről, F12 -l lehet bemenni a laptopnál a menübe és beállítani a bootolást-t USB-ről.

vegyél pl adata nvme ssd -t 256 gb -t

itt tudsz venni windows licencet. 2500-4500Ft-t ha kell hivatalosan windows...

windows boot usb készítés

[ Szerkesztve ]

(#153857) Minibocs75


Minibocs75
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy ebben a gépben [link] hibrid videokártya van-e?

(#153858) Wizard1 válasza Wizard1 (#153856) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Ha nem húzod le az akkumulátor csatlakozót és belerakod a SSD -t akkor sem lesz semmi baja a készüléknek...

Boot menu és USB ről installálás

[ Szerkesztve ]

(#153859) zsolti75 válasza Khelben (#153849) üzenetére


zsolti75
senior tag

FHD felbontásban a dreamcolor-on kívül nem is tudok olyan kijelzőről amire gondolsz.
UHD-s is csak egy pár típus van ami tudja a 100% ARGB-t.
Normál felhasználáshoz bőven jók a 70%-os FHD-k.

(#153860) Wizard1 válasza Wizard1 (#153856) üzenetére


Wizard1
csendes tag

amúgy itt acer a515 160eFt-t

Ha te raksz bele + 4 vagy 8 GB -t és SSD -t akkor tudsz még spórolni

itt meg SSD -l szerelt verziók vannak

[ Szerkesztve ]

(#153861) humorzona


humorzona
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni laptopvásárlásban. Köszönöm mindenkinek a választ előre is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elkövetkező 1 hónapban

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350 000 - 500 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
70-80%-ban internet (google docs, spreadsheets, youtube, podcast-ek) és filmnézés, ezentúl Adobe Premiere Pro, Photoshop és nagy ritkán Davinci alapszintű használata

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem tervezem játékra használni ezt a gépet, nagyon max cod2

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15"-ban gondolkodom a hordozhatóság miatt, inkább matt legyen szerintem, a többihez kevésbé értek

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Azt tervezem hogy ezzel a géppel minél többet utaznék (használnám könyvtárban, kávézóban, vonaton, repülőn, parkban, de otthon is)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, amiből 1TB-t fogok használni összesen. ez lehet úgyis ha csak 256 a beépített és veszek mellé hordozhatót, vagy kicserélem. Szerintem a reális valahol 512 gb belső ssd-vel jönne, de nem zárkózom el az előző megoldástól sem.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, USB-C, USB3.1 és 3.0 (nem pontosan tudom a 3.1 és a C közötti összefonódást, a lényeg hogy minél gyorsabban tudjak adatot menteni, akár 2-3 külső merevlemezre is egy forgatáson)

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Alapvetően újban gondolkodok, de ha van Angliában (itt élek) megbízható refurbished ajánlásotok, azt is megfontolnám

Köszi szépen,
Norbi

[ Szerkesztve ]

(#153862) Khelben válasza zsolti75 (#153859) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó, csak itt nem 70%-osokról van szó, hanem 35%-osokról. A 2-300k-s kategóriában a 39% már kiemelkedőnek számít.

(#153863) zsolti75 válasza Khelben (#153862) üzenetére


zsolti75
senior tag

:R
Na azt max az asszonynak :D

(#153864) lenox válasza zsolti75 (#153859) üzenetére


lenox
veterán

Nekem (is) volt dreamcolor (Zbook G1-en), az mondjuk nem volt a szivem csucske. Megharmadolta kb. az aksi idejet.

(#153865) Wizard1 válasza Wizard1 (#153860) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Ha játszani is szeretnél akkor ez meg jobb vétel A715

(#153866) Zoli1303 válasza Wizard1 (#153865) üzenetére


Zoli1303
csendes tag

Szia erről mi a véleményed? [link]

(#153867) Wizard1 válasza Zoli1303 (#153866) üzenetére


Wizard1
csendes tag

lassú

ezt kell minimum megcélozni: i5, 8gb ram, ssd , full hd kijelző, valamilyen nem intel alapú vga

ha nincs pénz újra akkor használtban

+ érdemes teszteket olvasni. A gyártói ajánlás csak marketing szöveg ahol a vak és sánta lovat is táltos paripának tüntetik fel.

érdemes figyelmet fordítani a műanyag részek tartósságára, vastagságára, billentyűzet kialakítására, zsanérokra, hűtésre, szervizelhetőségre.

[ Szerkesztve ]

(#153868) mp54 válasza szlaci00 (#153855) üzenetére


mp54
senior tag

Én hasonló állásponton voltam, mint te: nem értek hozzá, úgy hozzam el a boltból, hogy már nem kell hozzányúlni...Fizettem, mint a katonatiszt...
Már nem így csinálnám!
A Wizard1 által javasolt Acer 160-ért szerintem nagyon jó buli (én az előd modelt vettem), mert: IPS kijelző, bill. világítás!
+ 4 GB RAM, +128 GB SSD bele, Win aktiváló kulcs netről olcsón; csináld magad...

(#153869) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, 100e Ft környékén használt, de szép állapotú, minőségi üzleti laptopot vásárolnék. Ami fontos, full HD felbontás, ha belefér IPS, ssd, jó ha van rajta Windows is. Melyiket ajánlanátok? Privátban is jöhet! Köszönöm!

(#153870) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok,

Egyetem miatt (gépészmérnök) kell notebookot vásárolnom és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Az iskola miatt CAD progrtamokra lesz használva, ill. hobbiból video vágásra, szerkesztésre, a játék viszont nem szempont.
A keret br. 330e ft és mindenképpen újat szerenték.

Fentebb ajánlottátok a Dell G5-öt. Ezen belül melyik típust? Ill. ezen kívül mi jöhet még szóba?

Köszönöm!

(#153871) Zoli1303 válasza Wizard1 (#153856) üzenetére


Zoli1303
csendes tag

Szia egyébként én erre gondoltam: [link] de az ACERSHOP már nem forgalmazza az MX250-nel szerelt verzió meg még 200.000ft környékén van.

(#153872) Khelben válasza Petroimro (#153870) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Dell G5 otthoni gép, nem napi hordozásra való. Egyetemi CAD-re egy használt munkaállomást vennék inkább.

(#153873) Khelben válasza natë (#153869) üzenetére


Khelben
nagyúr

A felhasználásról írhatnál valamit az összefoglaló szerint.

(#153874) zsolti75 válasza Petroimro (#153870) üzenetére


zsolti75
senior tag

CAD-hez quadro vga fog kelleni. Ezen az árszinten sajnos csak használtat fogsz találni.
(330-ért lenovo P51 Dell precision 7520 gépeket néznék)

(#153875) Tikakukac válasza zsolti75 (#153874) üzenetére


Tikakukac
titán

Elmegy az a CAD Intelen is, tapasztalat, pár éve így tolja tesóm, nekem a laptop is herélt ;)

Aki pedig ipari szinte akarja veretni... nyissa a tárcát vagy építsen desktopot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153876) bump3r111


bump3r111
tag

a probook 450-el hasonló kategóriában van ajánlott 13 col körüli gép?

(#153877) btudos válasza bump3r111 (#153876) üzenetére


btudos
veterán

Probook 430-nak hívják. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#153878) Zoli1303 válasza Wizard1 (#153867) üzenetére


Zoli1303
csendes tag

Szia és eh jó lenne: [link]

(#153879) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!

A páromnak szeretnék laptopot venni.
Könyvelés, filmek, net, semmi más.
Egy Dell Latitude D520-at váltana le.
Nézelődtem és szembe jött EZ, sejtem , hogy van valami magic benne, nagyon elavult?
Köszönöm

(#153880) zsolti75 válasza Tikakukac (#153875) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ilyen történeteim nekem is vannak, de inkább szánalmas vergődésnek nevezném.
Talán régi autocad-al el lehet bohóckodni, de azon már rég túl lépett a világ.
A lényeg, hogy egy adott nvidia chip quadro változata kb 10-20x gyorsabb cad-ben mint a geforce, és hiába drágább megéri befektetni.

(#153881) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok.

Ismerősömnek keresek gépet. Ha kihagytam valamit szóljatok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300k (de inkább a 200-hoz közelítsen)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hobbi szintű képszerkesztés és videó vágás 4k-ba is Pár percesek. (de ez csak másodlagos van asztali gép is.)
+általános dolgok;filmnézés (a 4k anyagokat is játssza le)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem elsődleges;elhanyagolható.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13,3-14", Full HD, IPS matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen-Igen;jó akkuidő jó lenne.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha jár hozzá Windows az nem baj, ha nem akkor megoldjuk.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó lenne min. 512GB SSD;16GB Ram (vagy lehessen bővíteni), ODD nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt üzleti. Ha tudnátok boltott is ajánlani az lenne a legjobbDe ha újban is van erre megfelelő üzleti gép akkor arra is kérnék tippet.

Milyen irányba nézelődjek? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

There is always hope

(#153882) janakbacsi


janakbacsi
őstag

macbook 3-at keresek használtan, kellene 3 db. tud valaki megbízható forrást esetleg?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#153883) Petroimro válasza zsolti75 (#153874) üzenetére


Petroimro
csendes tag

Mások tapasztalata alapján itt még nincsenek olyan komoly CAD projektek, amik igényelné a nagyon erős gépet (persze egy erősebb gépen, workstation-ön könnyebb dolgozni) és mindenképpen újat szeretnék. Azt hiszem ami igazán behatárolja milyen erőforrások kellenek az a video vágás lesz, persze ez is csak hobbi szinten.
Új gépek közül mi jöhet szóba?

(#153884) Tikakukac válasza zsolti75 (#153880) üzenetére


Tikakukac
titán

Hajhj. Na, akkor vergődjünk.

Legújabb 2 verziós Archi és AutoCAD fut tesómnál és nálam is, ő végzős MSc-t végez most, építészmérnökin, tehát ahhoz képest amiket én tervezgetek ő nem kicsit van előrébb. Most 3 építkezésen van nyárra kirendelve. Eléggé jelenkori, nem lépett ezen át semmi és senki.
Mindezt i5-ös E7450-en, Intel only verzió.

Ha bohóckodás, akkor hajrá, bohóckodjon mindenki kedvére, mert lehet. Akinek pedig 24 magos Xeon a belépő szint 800k-s Quadro karival, hajrá, lehet csinálni és hordozni. Terveket renderelni és 200 fős nemzetközi liga előtt pörgetni nem az átlag paraszt fog, főleg nem egyetemi szinten. Ezt a mérnök infón éreztem, ott is mindenki atomreaktort vásárolt arra, hogy első félévben papíron programozzunk, utána meg 3. évre már lefusson a kód 10 sec alatt :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153885) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Nem szeretnék tolakodó lenni, de erre tudnátok reagálni?
Közeleg a szülinapja, és nincs sok időm..:D

Koszönöm

[ Szerkesztve ]

(#153886) Tikakukac válasza hfrankee (#153885) üzenetére


Tikakukac
titán

T430, 8460p és E6430 azok amit tudsz venni. T430s-t mondjuk pont nem erőltetném, mert ha kell hozzá valami kevésbé van jelen a piacon, mint a sima, de éppen az is jó. Kijelzőben mind a 3 elég brutálisan alja szint sajnos, 900p-s panelt ha keresel, az legalább pixelben jobb lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153887) ben11


ben11
őstag

Sziasztok! Szüleimnek keresek gépet a lentieknek megfelelően. Most egy Fujitsu Lifebook A544-et nyúznak, aminek csak úgy mint a korábbi msi laposnak, ennek is széttört a zsanárnál a műanyag. Egyébként tökre tökre elég lenne nekik. Szóval első sorban a stabil zsanér, ami talán a fontossági lista élén van.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Elkövetkező hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai, netezés, film nézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Pasziánsz :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Alig
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, 256 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) --
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép

(#153888) hfrankee válasza Tikakukac (#153886) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm a válaszod!
100 ezer alatt ajánlanál valamit a fentebb említett feladatokra?
:R

(#153889) rozsi71


rozsi71
tag

Üdv Mindenkinek!
Barátnőmnek szeretnék laptopot ajándékba. Ebből kifolyólag új gépet szeretnék mindenképpen. Nem kell erős vas, szinte alig használja...Böngészés, youtube, néha egy kis office. Szóval véleményem szerint elég lenne egy belépő gép. Extrák, illetve csatlakozók terén sincs különös igény. Ahogy olvasom a fórumot, a celeronos gépek még ide sem ajánlottak. Ezért ezeket néztem idáig. Az árat kb 100 ezerre lőttem be. Mi a vélemény ezekről, illetve kell-e szerintetek a full hd?
HP

DELL

Nekem a DELL szimpatikusabb, de érdekelne a Ti véleményetek is. Illetve van-e valami más opció?

Köszi.

(#153890) zsolti75 válasza Tikakukac (#153884) üzenetére


zsolti75
senior tag

Igazad van, bocs. De az archicad nem egy vga zabáló szerzet. Én gépész cad programokra gondoltam. A mostani 7730-asomban P5200 van ami majdnem a legerősebb és hát izzad rendesen :D
Csak kíváncsiságképpen szoktam lefuttatni specviewperf-et mindenféle gépeket, így pl anyámén is, és hát elég vicces :D

(#153891) Wizard1 válasza Zoli1303 (#153878) üzenetére


Wizard1
csendes tag

ez jónak tünik.

(#153892) Khelben válasza rozsi71 (#153889) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindkettő jó, csak ne vegyél gépet 2019-ben 1366x768-as felbontással, mert már most szívás. FullhD-t keress ugyanezekből a típusokból.

(#153893) rozsi71 válasza Khelben (#153892) üzenetére


rozsi71
tag

Rendben. Köszönöm. Akkor azt hiszem a DELL marad.

(#153894) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!
Helyszuke miatt (csaladbovules) szamuznom kell az asztali gepet. Feltettem mar a kerdesemet a gamer notebook csoportban is, de tobb szem tobbet lat, ezert kerem a segitsegeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-1,5 honapon belul.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
500 000 - 620 000 Ft-ig

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Jatek es altalanos felhasznalas (net es film)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
FHD felbontas, single campaign eseten a leheto legnagyobb reszletesseg min. 60fps, online mulitnal a magas fps.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mivel szamuzom a 27-es monitort ezert mindenkeppen 17. FHD felbontas, matt es IPS panel.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkan utaztatnam, akkor is autoval.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalabb 256/512 ssd és legyen bent mellette HDD (1 terra). Minimum 16GB DDR4

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, USB-C, USB3.1. Utobbibol minel tobb.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak uj, hazai forgalomban kaphato gep.

Neztem a Dell G7 7790-et, illetve az Asus Rog Strix Scar II GL704 szeriajat. A Gamer outfit nem feltetel, legyen eros a vas, hogy legalabb 4 evig kiszolgaljon es legyen minel kompaktabb, amennyire egy 17-es gamer gep tud az lenni.

Koszonom!

(#153895) blue_23 válasza Metacska (#153894) üzenetére


blue_23
senior tag

Leírásod alapján hordozható asztali gépre van szükséged, amely Clevo vagy Alienware. Utóbbi kapható Magyarországon is, viszont 1m feletti tétel. Amennyiben mégis játszik külföld, ezt a laptopot tudom ajánlani: [link]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#153896) Metacska válasza blue_23 (#153895) üzenetére


Metacska
aktív tag

Szia!
Azert kizarolag az itthoni felhozatal jatszik, mert vissza tudom igenyelni az AFA-t, igy kapasbol 27%-ot megtakaritok a vetelarbol. Masok is irtak es maximalisan megertem mogotte a raciot, hogy nekem egy socketes cucc jobb lehet, ha cserelni akarom a periferiakat, de megmondom oszinten nem ertem, hogy egy BGA latptop miert ne lenne jo valasztas? Peldaul az altalam felsorolt valamelyik.

Jelenleg a profilomban talalhato gepem van, azt tokeletesen kivaltana egy idore egy 600-k gep. Tevedek?

(#153897) MaxxDamage válasza Metacska (#153896) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

BGA-s 600k+ gép akkor lehet problémás, mikor 2 év gari letelte után (pl. Asus) cpu probléma miatt teljes alaplapot kell cserélni és mélyen a zsebbe kell nyúlni ez miatt...vagy lehet venni egy új gépet már abból amibe az kerül. :K /saját tapasztalat, minden lehetséges, nem kizárt ez sem!/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#153898) blue_23 válasza Metacska (#153896) üzenetére


blue_23
senior tag

Felsorolt laptopok CPU teljesítménye gyengébb, GPU teljesítmény valamivel jobb mint az asztalid. 4+ évhez viszont szerencse is kell, hogy kibírják, helyedben csak garancia lejártáig terveznék, ezek nem intenzív játékra vannak.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#153899) bump3r111


bump3r111
tag

(2) A gépre szánt összeg forintban? 250.000 HUF környéke
(3) Felhasználás? alap felhasználás, alkalomadtán egyszerű kép és videó szerkesztés.
(5) Kijelző mérete, felbontása? 13 col, FHD
(7) Operációs rendszer? W10
(8) Tárhely mérete és típusa (256+ SSD), memória mennyisége (8GB+)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? i5, integrált GPU és a legfontosabb hogy ne melegedjen (amennyire lehet ekkora ársávnál/anyaghasználatnál) általános használat közben.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

Köszöntem!

[ Szerkesztve ]

(#153900) Wizard1 válasza bump3r111 (#153899) üzenetére


Wizard1
csendes tag

HP ProBook G5/G6

vagy

Dell Vostro 5370

Jelentősen erősebb CPU kell videoszerkesztésre és jobb videokártya.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.