Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#153751) #78600448 válasza cigam (#153750) üzenetére


#78600448
törölt tag

Dell Latitude 5490/5590. HP Probook 430-440-450 közül keresgélj. :)

(#153752) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Milyen procival érdemes laptopot venni manapság? Intel vagy AMD? Például: AMD Ryzen 3 2200 U vagy i5-8265U?

150-200 közötti laposokat nézegetem. Kis fotószerkesztés, Fortnite, Böngészés lenne a felhasználás. Ami eddig szembe jött DELL Vostro 15, HP 255 G7.

Milyen irányba induljak? Ami fontos, hogy ne legyen hangja pl. böngészés, szövegszerkesztés közben és játéknál se visítson továbbá a minél több garancia.

[ Szerkesztve ]

(#153753) Khelben válasza hibavissza (#153752) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kezdetnek az összefoglalót lenne jó áttanulmányozni.

(#153754) hibavissza válasza Khelben (#153753) üzenetére


hibavissza
veterán

:DDD neked se ártana, ugyanis a kérdésemre nincs megfejtés benne. De igazad van, hamarabb végzek egy pár perces Google kereséssel, mint hogy itt vívjak. Viszlát!

(#153755) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Üdv!
200ezer Ft környékén keresek használt üzleti szériás laptopot dedikált gpu-val (minimális játék miatt).
Mit ajánlotok?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#153756) Tikakukac válasza hibavissza (#153754) üzenetére


Tikakukac
titán

Az összefoglalóban lévő kérdéssor nem is azért van, hogy megfejtést adjon neked, hanem, hogy ne generáljon 30 hsz.-t egy kérdés. De szerintem te ezt nem találtad meg.
Köszönjük azért a látogatást.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153757) Tikakukac válasza ArthurShelby (#153755) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdés mi az a minimális játék. Amiket mondanék ott maga a dGPU nem ad szignifikánsan erősebb 3D teljesítményt, az inkább a DX és társaik miatt van bent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153758) ArthurShelby válasza Tikakukac (#153757) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Cs go fullhd-ban, vagy sima hd-n.
W541-et néztem pl, de nem tudom mi ennek az újabb, illetve a hp-s/dell-es verziója.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#153759) sb95


sb95
csendes tag

Sziasztok,

Egy hp probook 450 g1 notebook-al kapcsolatban lenne egy kérdésem. 5 éves a gép, de körülbelül 1+ éve nem volt bekapcsolva, főként azért mert asztali gépet használtam inkább. Most bekapcsoltam és rögtön újra is telepítettem, de iszonyú lassú. Igaz, csak egy 5400 rpm-es smart SATA II HDD van benne, szóval egy SSD valószínű megoldaná ezt a problémát. Lehet bármi baja attól, hogy ilyen sokáig nem volt használva (aksin kívül)?

(#153760) Tikakukac válasza sb95 (#153759) üzenetére


Tikakukac
titán

Van nekem 8 évet állt gépem is :B Egy HDD makkant meg benne 1 hónap után és ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153761) timnat


timnat
újonc

Sziasztok! Szeptembertől egyetemre fogok járni,és a segítségeteket szeretném kérni.
Mikor lenne esedékes a vásárlás? Még augusztusban, lehetőleg minél hamarabb.
A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) kb. 300 ezer Ft.
Felhasználás? Egyetemre, grafikai tervezésre, animációkészítésre kell.
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? fullHD, lehetőleg matt, IPS.
Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Az egyetemen szinte minden órára, és használnám utazás közben is.
Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, 8GB DDR3 (vagy DDR4), nem kell optikai meghajtó.
Egyéb kívánság, speciális igények? Futnia kell rajta nagyjából az összes adobe programnak (ps, illustrator, after effects),
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Első sorban új gép, de nem zárkózok el a használttól sem.

Előre is köszönöm, hálás lennék!

(#153762) Tikakukac válasza ArthurShelby (#153758) üzenetére


Tikakukac
titán

M4800 és Zbook 15 G2 lesz amit még kereshetsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153763) Tikakukac válasza timnat (#153761) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondom akkor mi a tényálladék.

Az Adobe része az egy atomreaktort kéne, az órára hurcolás és minden más nagyon max 14"-t. Most az a kérdés melyik a fontosabb. Ez így nagyjából leírja amit húgom is csinál, neki E7450-je van most. Plusz még egy monitor és dokkoló otthon. Ha nem durvulsz el rajzokban akkor egy ilyen gép i5-el és 12vagy 16GB RAM mellett is elég lesz integrálton is.

Innentől meg határ a csillagos ég, én a helyedben egy T480, Latitude 7490 és 840 G4-et lesnék, szigorúan apróról, de gyári garral. Vagy ha nem akarod elverni a pénzt (lesz mire egyetemen, főleg ha albérletes leszel), akkor én most egy 7470-et vennék. Olcsó is, elég fiatalok is, van belőle bőven aprón és szerintem elég lesz. Mellé mehet dokk és monitor még 50-60k-ból és kész is vagy. Marad a zsebben 100k így is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153764) Wa2x_


Wa2x_
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000.-

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hobbi szintű fotó és videószerkesztés (Premier, LR)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Full HD, ritkán Pubg

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Monitort használnék, így nem érdekes

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán hordoznám.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD 500GB egyszer legalább, de a bővítés vagy HDD cserélése is opció

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
TypeC jó lenne, HDMI

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Is-is

Jó lenne ha nem gamer laptop lenne csak ilyen, inkább üzleti, ultrabook vonalon mozognék. Köszi

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#153765) Dronte válasza Khelben (#153711) üzenetére


Dronte
aktív tag

Végül Asus Vivobook S15 lett (i5 8265u-val, MX150-el és SSD+HDD kombóval). A designja gyönyörű egyébként, aztán így az árból is faragtunk jelentősen

Köszi azért!

[ Szerkesztve ]

(#153766) #78600448 válasza Dronte (#153765) üzenetére


#78600448
törölt tag

Lesznek bajok, már én is megéreztem mi a konzumer gépek hátránya..

(#153767) ArthurShelby válasza Tikakukac (#153762) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Megtetszett a zbook studio (G3).
Annak van ismert hibája?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#153768) Piroslebeny


Piroslebeny
friss újonc

SZIASZTOK

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, legkésőbb Szeptember

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
3-500k
(csak részletre tudok ennyiért, de hajlandó vagyok áldozni rá(eladosodni), ha cserébe jó a teljesítménye, hosszú élettartamú, jobb törleszteni mint évente új gépet venni.., önrész 100-150k, így garanciás használtak is szóba jöhetnek)
- bocs ilyen széles skálán adtam meg csak tisztában vgyok vele hogy leselejtezett, majdnem teljesen új, refurbished stb gépeket durván piaci áron alul ki lehet fogni és ha lehet nem adósodnék el örökre :DD

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
GRAFIKA összes adobe progi, elég nagyméretű dolgok is (több nm falmatrica stb) egyszerre futtatás gyakran (munka), de előfordul Unity (2d-s game) de olykor 3d modellezés is -> Maya (HOBBIszint))

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem vagyok gamer, de olykor belenézek játékokba (skála bármely szintjén) nyilván tudom h van amit nem fogok tudni futtatni, de az nem gond, az se ha nem a fullmax minőségben megy :))

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS ha lehet anti-glare

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat hordozom, így örülnék kisméretű könnyű gépnek, de a prioritás a gyorsaság, hosszú élettartam, teherbíró vidikártya így bevállalom a cipekedést, mint ahogy eddig is..

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, 16g ram

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
garanciás használtak is szóba jöhetnek

Találtam egy ilyen szupernek tűnő ajánlatot, de magára a típusra rákeresve nem jöttek túl jó kommentek + a visszataró az integrált vga (bár a kínáló szerint 3d-re is bőven adja "Egy igazi igásló grafikai munkára, komolyabb feladatokra kiválóan alkalmas!!!!", egy szakértő ismerősöm szerint pedig "alkalmatlan a grafikai munkákra" nVidia 1070 vagy 2060 alá ne adjam :( :( :( :( :F so confused - hozzáteszem mind2 vélemény mögött fennállhat az önös érdek miatti meggyőzés) meg h használt és csak fél év gari van

Proci: i7-4702MQ 4 mag 8 szál teljes terhelésen is 2,9 Ghz-en ketyeg
Memória: 2x8 GB HyperX CL9 Dualm élettartam garis
Kijelző: Teljesen új FHD ( 1920x1080 ) IPS iszonyatosan gyönyörű képe van!!
VGA: Intel HD 4600 2GB (BF3 HD-ben multi 47 Fps átlag )
Elsődleges háttértár: Teljesen új 240 Gb Kingston SSD
Másodlagos háttértár: 320 GB 5400 rpm
Akku: Jó állapotú 2-3 órát gond nélkül kibír 87%-os
Oprendszer: Win 10 Pro 64 bit.
Töltő tartozéka a gépnek

Garik:
A laptopra fél év garancia van
A kijelzőre egy év
A ramok élattartam garisak
Az SSD-re 3 év gari van még

KÖSZÖNÖK minden segítő tanácsot! :U

(#153769) #78600448 válasza Piroslebeny (#153768) üzenetére


#78600448
törölt tag

Öntökön lövés csúnyán szólva, vagy WS vagy gaming noti.

(#153770) pandoukht


pandoukht
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb. 6 éves, japán gyártású Sony Vaio Z-m (SVZ1311C5E). Szeretem nagyon, de lassan megeszi az idő meg a használat, ezért leparkolnám. Vagyis kompakt, üzleti notebookot keresek.

Amit nagyon szerettem benne, kb. fontossági sorrendben:
* Baromi könnyű: 1,16 kg, szénszál, alumínium. Egy 1,38 kilós Asus forog még a kezemben néha, _nagyon_ sokat számít az a húsz deka.
* Egy erőmű: i7-3612QM 2.10G, 8G DDR3, 256G SSD, feljesztési munkákhoz, grafikai utómunkákhoz is elég volt.
* Egyszerűen dokkolható: egyetlen kábelen keresztül extra portok, egy Radeon HD6650M GPU, Blue Ray olvasó.
* Tele teljes méretű portokkal: HDMI, gigabites Ethernet, USB3.0, jack, DSUB, jól tudnak jönni.
* Jó billentyűzet: szerettem, hogy kinyitva megemelte a hátulját, és kényelmesen lejtett a billentyűzet. Háttérvilágítás, 19,05mm-es key pitch, rövid, de nagyon kényelmes út.
* Ujjlenyomat-olvasó: gyors volt, pontos, nem felejtett.
* Akkumulátoridő: sose volt túl jó, de egy 0,5 kilós, alig látható külső akksival egy napot simán kibírt. Volt benne battery care, csak 80%-ra töltött, ha dokkolva volt. A 6 amperes gyári töltőjével elég gyorsan feltöltött.
* Szerelhető: akksit cserélni, kipucolni is egyszerű volt.
* GSM modem: Full SIM-es, sokat használtam, bár most már kevésbé lényeges, a tethering olyan simán megy.
* Korrekt külső: megnézték, azért... számít ez is.
* Full HD kijelző: TN-filmes, nem ez volt az erőssége.
* Szoftveres support: A Vaio care és a Vaio control center is oké volt.
* Hang: Na az szar volt. :)

Sokkal rosszabbat nem szeretnék, ThinkPadeket, Macbookokat inkább ne. Most hirtelen a Dell XPS 13-at néztem, annyira kompakt a szinte kávátlan kijelzővel (nem tudom, a billentyűtávjai okék-e), esetleg valami Surface Book, de érdekel, mit ajánlotok.

(1) Nem sürgős, pár hónapon belül.
(2) Nincs kifejezett plafon, de mondjuk max. 500e (használt is szóba jöhet)
(3) Főleg programozás, fotószerkesztés, tervezés, tárgyalás, reprezentálás munkához. Meg filmnézés.
(4) Játékra nem.
(5) A képernyő max. 13", minimum FHD. Szeretem a mattot, érintő nem kell, de lényegében mindegy, 80%-ban dokkolva lenne.
(6) Főleg munkaállomásként használom, de hurcolom is sokat, jó lenne, ha bírná. Útközben nem igazán használom.
(7) Windows 10 Pro+, de lehet üresen is.
(8) 256-512G SSD, 8-16G RAM jó lenne.
(9) 1,2 kg körül. Legyen valami dokkolós megoldása, jó tapipad, HDMI, szép is legyen. Nem csík, hanem fordított "L" Enter (UK billentyűzet inkább, nem ragaszkodom a magyarhoz). Vállalható audio, esetleg 3,5-es jack, de nem muszáj. Örülnék az ujjlenyomat-olvasónak is.
(10) Elsősorban új, de használt is szóba jöhet.

(Ugyanitt: ha tudtok olyan szervízt Budapesten, ahol nem húzzák a szájukat, hanem adnak egy korrekt ajánlatot törött zsanér cseréjére, és megbízhatóan meg is csinálják, ez is érdekel.)

Kösz.

(#153771) Khelben válasza pandoukht (#153770) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha XPS 13 igen, akkor Macbook miért nem? A feliraton kívül kb. ugyanaz a filozófia a két gép. Mindenképp személyesen kell gépet venned, mert a billentyűzet szubjektív dolog. Hiába mondunk egy gépet, ha annak nem jön be a billentyűzete. XPS jó, Macbook Pro jó, 500-ból már van HP Elitebook 830, Dell Latitude 7390 is.

(#153772) Khelben válasza Piroslebeny (#153768) üzenetére


Khelben
nagyúr

150-ből már meg lehet csípni használt Zbook 15-öt vagy Precisiont aprón. Boltban 200k körül vannak garanciával.

(#153773) Khelben válasza Wa2x_ (#153764) üzenetére


Khelben
nagyúr

Oké, hogy üzleti, de játszani akarsz rajta? Mert a 300k-s üzleti gépekben U-s cpu és integrált vga a jellemző. Amit te keresel üzletiben, az 6-700k. Szóval ebből vagy gamer gép lesz (Dell G5 pl.) vagy lemondasz a játékról és minden egyes videó exportnál elmész kávézni az U-s cpu miatt.

(#153774) pandoukht válasza Khelben (#153771) üzenetére


pandoukht
csendes tag

> Ha XPS 13 igen, akkor Macbook miért nem?
Egyrészt nem akarok (=csak), másrészt maradnék a Windows platformon.

> Hiába mondunk egy gépet, ha annak nem jön be a billentyűzete.
Persze, de ha mondtok, hátha bejön. :) Az SVZ-t amúgy vakon vettem, és olvastam fanyalgást is a billentyűzetéről, nekem viszont abszolút bejött. De tényleg sokat lesz dokkolón, külső billentyűzettel, szóval valamennyi kompromisszum is belefér.

> XPS jó, Macbook Pro jó, 500-ból már van HP Elitebook 830, Dell Latitude 7390 is.
Köszi, A HP már picit nehéz, a Latitude nem rossz.

(#153775) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Notebook vásárláshoz szeretnék kérni tanácsot tőletek az alábbiak szerint.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? 310k HUF
(3) Felhasználás? Játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? GTA5, Fifa (felbontás, részéletesség amit a megjelölt árkategória kibír)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6", ha lehet matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz sokat hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows 10 Home-al előtelepített gépre lenne szükség
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD 256GB, memória szerintem 8GB amit az árkategória kibír
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI port
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új

Kinézett gép:
Dell G3 3579 3579FI5WD1 (i5-8300H, GTX 1050, 8 GB DDR4, 256 GB SSD, Windows 10, 3 év gari) - 304 900 Ft

ASUS lenne még esetleg ebben az árkategóriában ahogy láttam, de bizonytalan vagyok hogy mennyire lenne jó választás.

Köszönöm előre is.

(#153776) Wizard1 válasza The.Bali (#153775) üzenetére


Wizard1
csendes tag

A DELL jó de 289 akcióban ha az árgepen nézegeted...

Ha az ACER is jó akkor olcsóbban megúszhatod + WIN 10 PRO-d és 512GB SSD-d és 1 TB HDD-d is lehet benne

Acer Aspire A517 209eFt
+ ADATA NVME 512 GB SSD 27eFT -tól
+ Windows 10 PRO RETAIL 2500-10500eFT -ig

[ Szerkesztve ]

(#153777) Khelben válasza The.Bali (#153775) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell G3-at ne, nagyon igénytelen anyagokból van és a hűtése hulladék. Ennyiért már kapsz Dell G5-öt is ugyanezzel a hardverrel, ami fényévekkel jobb. Nyilván ahhoz nem lesz Win10 meg esetleg ssd, de ezeket lehet utólag venni. Normális hűtést meg házat nem kapsz utólag.

(#153778) The.Bali válasza Khelben (#153777) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Akkor egy ilyen G5 jobb lenne?
Dell G5 5590 5590FI5WA1 (i5-8300H, 8GB DDR4, GTX 1050Ti, 128 GB M.2 SSD + 1 TB 5400 HDD, Windows 10 Home, 3 év gari) - 319 900 Ft

Olyan kellene mindenképpen amire gyárilag rá van telepitve a Windows.

(#153779) #45687808


#45687808
törölt tag

Sziasztok.
Egy ismerősöm anyjának keresek laptopot általános felhasználásra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000 Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Böngészés (2-3 lapos), filmnézés, zenehallgatás, Office programok minimális használata (Word, Excel)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játékra lesz.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, matt, IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem lesz használva. Lakáson belül lesz mozgatva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128 GB SSD + 1 TB HDD, 8 GB RAM, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Minimum 2 db USB 3.0 port.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

(#153780) Khelben válasza #45687808 (#153779) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450, Dell Latitude 5590.

(#153781) Khelben válasza The.Bali (#153778) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, sokkal jobb választás.

(#153782) szlaci00


szlaci00
újonc

Tisztelt Khelben Úr!

Szeretném a segítséget kérni egyetemi használatra szánt laptop kiválasztásában. Fontos szempont, hogy kímélje a szemet a kijelző.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? ~200k (nem kell szigorúan venni, ha netalán van ami nem sokkal drágább, de nagyságrendekkel jobb, nem gond)
(3) Felhasználás? böngészés, levelezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? ----
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? ~14-15", 1920x1080, matt, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? heti szinten használni-hordozni fogom, ritkán használnám utazás közben is
(7) Operációs rendszer? Windows legyen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
120 Gb SSD, 8 Gb RAM, optikai meghajtó jó ha van
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? ujjlenyomat olvasó, bluetooth, billentyűzet háttérvilágítás,
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

Köszönöm!

(#153783) The.Bali válasza Khelben (#153781) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszönöm.

(#153784) Khelben válasza szlaci00 (#153782) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link], ujjlenyomat olvasó és bill.világítás nem gyakori ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#153785) Wizard1 válasza szlaci00 (#153782) üzenetére


Wizard1
csendes tag

(#153786) gaboca7


gaboca7
csendes tag

Sziasztok.
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?1 hónapón belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? max 150E Ft
(3) Felhasználás? otthoni felhasználás.net néha film nincs nagy igény
(4) Ha játékra is használnád. Nem Játszok!
(5) Kijelző mérete, felbontása. Fúl Hd matt gondolom ebben az árban IPS kilőve
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Nem nagyon hordoznám. Max pár métert a lakásban.
(7) Operációs rendszer? Nem kell. megoldom
(8) Tárhely mérete és típusa SSD mindenképpen memória (RAM) mennyisége jó lenne 8g optikai meghajtó kellene.de nem létszükséglet
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. HDMI legyen)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? jó kérdés de talán az új
Asust meg Lenovot kerülném!

[ Szerkesztve ]

(#153787) t.imi


t.imi
addikt

Urak, kicsit feljebb nyomtam a limitet.
E kettő közül választanék.
strix g731
Illetve
y540
Elkövetkezendő 4-5 évben betartana hardverileg?
Hűtésük jó, lenovoé jobb, asusban ha jól emlékszem cserélhető CPU, vga?
Még mindig minimális használat, online játékok.
Asus 340, lenovo 300k

(#153788) Tikakukac válasza t.imi (#153787) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen felesleges a CPU-VGA cserés részt nézegetned. Videó alapján a VGA marhára nem MXM-es, szóval ezért is bukta. Másfelől, mert 4-5 év múlva ha te szeretnél egy up-to-date konfigot ebből csinálni rá kellene költeni a gatyádat is. Semmi értelme nincs. Akkorákat képes ugrani a piac, főleg VGA-ban, hogy 2 generáció alatt már alsó-közepes karik kezdik izzasztani a régi felső közepet. Asztaliban ez nem téma, egy rendes proci, főleg OC-val 2 VGA-t simán kiszolgál. Laptopban ez sajnos nem ilyen. CPU upgrade valahol ott éri meg, ha kellően fapad géped volt, eltelt 5-6-7 év és már 5-8k körül kapsz egy elég durva darabot. Az segít. VGA ott sem.

Ebből így maybe Asus, de fura a koncepciód.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153789) Dhampir válasza t.imi (#153787) üzenetére


Dhampir
félisten

Abban az Y540-ben csak 250nits fényerejű a kijelző.

[link]

300 nitesekkel is forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#153790) Tikakukac válasza Dhampir (#153789) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyorsan tegyük hozzá, hogy az utóbbi érték sem egy khm. kimagasló. És így szerintem elég píszí voltam :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153791) Tikakukac válasza gaboca7 (#153786) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha 14" okés és nem gond a használt, tömve a piac. Újban IPS valóban elég karcsú lesz, ha meg nincs külső monitor akkor tud a TN panel elég idegesítő lenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153792) Dhampir válasza Tikakukac (#153790) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha lehet választani, akkor jó tudni a keresőnek, hogy erősebb fényerejű kijelzővel is elérhető. Ez már az Y530-nál is így volt.

(#153793) t.imi válasza Tikakukac (#153788) üzenetére


t.imi
addikt

Őöö, eszemben sincs cserélgetni, mintha azt írta volna a spanyol (?) oldal.
Elég volna egy sima 1050 is, de van ~40k különbség, akkor már a frissebbet.
Miért fura a koncepcióm?

Dhampir a linkelt oldal szerint nálunk csak 300nites kijelzővel kapható. Legalábbis az a 4 típus ami szerepel a mo 81SY alatt.

(#153794) Tikakukac válasza t.imi (#153793) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert ha cserélgetős dolgokra vágysz miért nem ITX-ezel. Kicsi is, erős is, cserélhető is.

Én még gémer gépben rentábilisen cserélgetős hardvert nem láttam. Igazándiból a fentebb írt példámon kívül szinte bármilyen egyéb tényleg csak a hobbistáknak megoldás. Anyagilag csőd.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153795) t.imi válasza Tikakukac (#153794) üzenetére


t.imi
addikt

Ja hogy úgy! Áh, eszemben sincs. Annyira nem vagyok gazdag, összvissz a már leirt nyaralás /munkahelyre beviszem felállásra kell.
17" egyszerűbb fotók a szerkesztése, nem otthon kell x száz darabot, játék is élvezhetőbb.
Ez megér e 3k-t a nagy kérdés.

ITX is megfordult fejemben, 15-17 monitorral. Lényegesen költséghatékonyabban kijonne egy gép, még ha 1 kilóval nehezebb is.

[ Szerkesztve ]

(#153796) atika88


atika88
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) hobbi/tanulás és hétköznai szinten irodai programok, foto és videoszerkesztés néha, 1-2-3 éves játékok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? the sims 4 és haonsló gépigényű játékok korretül fussanak közepes grafikán
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" legyen, és FULLHD, mindegy h fényes vagy matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem, vagy csak nagyon ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500GB-1TB tárhely SSD elsősorban, 16GB RAM, ODD nem feltétlenül szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs különösebb kívánság, de elegendő dedikált aljzat jó ha v an (hdmi, usb stb)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) elsősorban új gép, de ha van pár hónapos gyári garis és számás gép az is szóba jöhet

Köszönöm szépen a tippeket/tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#153797) Zoli1303


Zoli1303
csendes tag

Sziasztok ez a gép mennyire jó hardverileg: [link]

(#153798) owen23


owen23
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy most mennyiért tudnám eladni az Asus X552L-es laptopomat (8Gb rammal)?

Illetve ennél tudnátok e ajánlani valami jó asztali gépet vagy laptopot? (ami fontos, hogy a proci és a videókártya jobb legyen mint az Asus laptopomba, memória ugyanúgy 8 Gb minimum; max 100e Ft ráfizetéssel a laptopomra).

Köszönöm!

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#153799) Dhampir válasza t.imi (#153795) üzenetére


Dhampir
félisten

Minden megoldható. :D

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.