Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#153901) castiels


castiels
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Idén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-200
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Kis játék lenne.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Full HD fifa 19, fifa 20, GTA V, Tomb Raider shadow
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS FULL HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben nem, de megfelelő táskában szállítanám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) -
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Csak SSD, HDD, ODD nem fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI legyen rajta, 8GB DDR 4 ram.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új.

Erre gondoltam, kérlek véleményezzétek jó lenne e ezekhez a paraméterekhez.

[link]

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#153902) bump3r111 válasza Wizard1 (#153900) üzenetére


bump3r111
tag

Köszönöm valóban szimpatikus mind a G6 és a Vostro 5370.
Ezekben van még szabad memória slot tehát tudok bele dobni még 8GB-t akár később?

A videoszerkesztés részével tisztában vagyok, de egy photoshoppal bizonyos szintig azért csak elboldogul.

[ Szerkesztve ]

(#153903) Khelben válasza castiels (#153901) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az MX130 alkalmatlan játékra. 200-ból nem fogsz tudni ilyen játékokkal játszani.

(#153904) castiels válasza Khelben (#153903) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm.

Egy alap vga-val "csak" irodai felhasználásra filmnézés, netezés, megvehetem ezt a gépet?

(#153905) Khelben válasza castiels (#153904) üzenetére


Khelben
nagyúr

Arra igen.

(#153906) castiels válasza Khelben (#153905) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm.

(#153907) szlaci00 válasza Wizard1 (#153860) üzenetére


szlaci00
újonc

Köszönöm a segítséget! Időközben elfogyott a médiában, már csak 170-ért találtam (4 Gb RAM-mal) alapgépet, de ebben már bennevan 256 Gb SSD.

Találtam 8 Gb RAM-mal 256 Gb SSD-vel (180-ért) és 516 Gb SSD-vel (190-ért) szerelt verziót. Ahogy számolom, 7k postával egy 4 Gb RAM, 11k egy 256 Gb-os SSD, tehát a vége 188k lesz, tehát inkább akkor veszek készen, minthogy még szereljek. Vagy nem jól számolok?

Számít a gép gyorsaságánál az, hogy 256-os vagy 512-es az SSD?

(#153908) pandoukht válasza Khelben (#153771) üzenetére


pandoukht
csendes tag

> Mindenképp személyesen kell gépet venned

Arra esetleg tudsz tippet adni, hol lehet (jó esetben) egy helyen különböző márkájú 2019-es high-end/business laptopokat megnézni (Budapest)?

(Most nézem, hogy az új Asus Zenbook S13 sincs rossz áron, bár mondjuk az általam ismert Asusok minősége, megbízhatósága, hűtése nem nyűgözött le...)

(#153909) #39028480


#39028480
törölt tag

Sziasztok!

Laptopot keresek egyetemre. Kb. októberig meg is szeretném vásárolni.
Új gépről lenne szó, youtube, böngészés, filmek, egy kis office.
Jó lenne egy könyyebb gép (ultrabook?! :F ) fényesebb kijelzővel amit pl egy világosabb teremben is lehet használni.

Ára kb 140k-230k, a lényeg hogy legyen:
Full HD, SSD, 4GB RAM
i3/i5 ös processzor
fényesebb kijelző

jó / jobb akku idő - böngészés 8-9 óra minimum
tartson - mind a borítást és a hardwert illetőleg

Egy olyan ami legalább 3+ évig elmegy (netalán 5 :Y ) :DD :F .
Mindenképpen FullHD és legyen SSD.
RAM és processzor: RAM 4GB-gondolom elég lesz-
processzoron gondolkodom i3 vagy i5 ?!
Notebookcheck-en ahogy néztem Acer Swift 3-as szériánál ez kb fél óra - óra akku idő különbséget jelent. i5-öt pártolnám, legyen 'fürge' (a kategória keretein belül) a gép 2 év múlva is, vagy legalább ne lassuljon le annyira, ne legyen 'lomha'.

Nézegettem ultrabookokat, a leírás szerint Acer Swift 3 és a HP Probook 4 szériák ?! De bármi ami akár jobb, strapabíróbb (ha van :U )mint az előbbiek- az árkereten belül perssze.
Köszi! :R :U :K

[ Szerkesztve ]

(#153910) buci30


buci30
addikt

Lenne egy ilyen gép teljesen szűz még.

Ára az 190 lenne de most nem azt szeretném, hogy más ajánlatok jöjjenek mi jobb stb de az érdekel azért ér ennyit persze.

De a lényeges kérdés:

Irodába lenne munka gép hosszú távra.

Videó szerkesztés, photoshop, 3D lakberendező program stb
Ezek azért fussanak rajta szépen úgy, hogy ne kelljen várni ha érthető mire gondolok 🙃
Azt mondták ez a videó kártya elég erős már, memória ha kell lehet bővíteni később meg az ssd nekem elég mert külső merevlemezre dolgozok.

De azért szeretnék véleményt kérni mert nagyon rég nem használtam Windows gépet őszintén, de sajnos nagyon sok vállalati szoftver csak Windows-on fut tehát 🙂

Egy proci összehasonlitást találtam így ez kecsegtető: [link]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153911) Khelben válasza buci30 (#153910) üzenetére


Khelben
nagyúr

Triplázd meg az összeget, akkor lesz olyan gép, aminél nem kell várni. Ez, amit kinéztél, egy otthoni böngészésre, filmnézésre kitalált gép.

(#153912) #91574272


#91574272
törölt tag

Sziasztok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még idén, ideális esetben még ősszel.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Ideális esetben 500-600k, de ha az igényeknek megfelelő gép 900k az sem probléma, amennyiben az olcsóbb nagyon kompromisszumos lenne.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
50% általános felhasználás (net, film, irodai szoftverek)
40% programozás, munka szintjén (szabadidős projektek)
5% tartalomkészítés (fotó és videó szerkesztés),hobbi szinten, itt hajlandó vagyok kompromisszumra
5% játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
2-3 havonta van egy kis játékos kedvem, pl Withcer 3, vagy a legutóbbi Metro játék, amúgy inkább alacsonyabb gépigényű, de sztorival, mondanivalóval rendelkező kisebb címek, pl Inside, Life is Strange, This War of Mine és hasonlók futnak

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15 colos, minimum FullHD felbontású IPS panel
Matt fényes kérdésben rugalmas vagyok

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva nem lenne napi szinten, vagy ha igen, csak időszakosan.
Út közben nem használnám.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Bármi jöhet.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely: minimum 512 GB SSD beépítve alapból, mellé bővítési lehetőségként tennék egy 1 TB-os SSD 2,5"-es méretben mondjuk.
RAM: 16GB a minimum, 32 GB lenne optimális, de mindenképp bővíthetőnek kell lennie 32 GB-ig
Optikai meghajtó nem szükséges

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Inkább az üzleti irányvonalat képviselő megjelenés fontos lenne, a csili-vili nagyon gamer gépek kizárva
Lehetőleg i7-es procival, és ha dGPU kell akkor az ne süljön meg a gépben, ha épp használom, ne legyen thermal throttling

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Leginkább új, de a használttól sem zárkózom el, amennyiben garanciális.

A géppel lehetőleg 3 évre terveznék minimum, így az anyaghasználat és az összeszerelési minőség nem utolsó szempont. (bár ebben az árkategóriában talán ez már nem kérdés)

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#153913) Khelben válasza #91574272 (#153912) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépből egy 1060-as i7-es Dell G5 kiszolgálná az igényeidet. Használtból valami munkaállomást néznék, főleg ha a videó és képszerkesztés hangsúlyosabb, mint a játék.

(#153914) buci30 válasza Khelben (#153911) üzenetére


buci30
addikt

Arra van és kb 80 ezres gép volt 2 éve.

Azért amit kérdeztem az még nekem aki nem ért hozzá annyira is tudom erősebb sokkal.
Film nézés böngészésre stb nem kell fuhh de erős gép manapság.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153915) Khelben válasza buci30 (#153914) üzenetére


Khelben
nagyúr

Videószerkesztés az egyik leginkább hardverigényes dolog. Egy effektezett fullhd videó mentése még asztali gépen is az "elmegyek, iszok addig egy kávét" kategória.

(#153916) buci30 válasza Khelben (#153915) üzenetére


buci30
addikt

Jó tudom persze Anna igazad van nem a videó szerkesztésre írtam a pik-pak, hanem photoshop és 3D szerkesztés :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153917) buci30


buci30
addikt

Utána olvastam most az amd ryzen 5 3500 U-nek ami van benne.
Azért nem hiszem ez csak böngészésre van kitalalva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153918) Khelben válasza buci30 (#153917) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor meg kell venni. Aztán ha mégse, akkor oda kell menni panaszkodni, ahol ezt írták róla. De ha a hardvertől elvonatkoztatunk, a Pavilion akkor sem arra van kitalálva, hogy hordozzák meg napi 8 órát menjen.

(#153919) buci30 válasza Khelben (#153918) üzenetére


buci30
addikt

Na ezt nem tudtam mondjuk. De miért nem lehetne hordozni egy gépet nem is értem.
De mondjuk nem lenne nagyon

De most egyszer ezt írod aztán azt, hogy ha elvonatkoztatunk (azaz akkor még is jó) akkor...

Engem a belső érdekel, hogy jó e arra amire!?

S mivel irodába lenne, így nem igen lesz hurcolászva tehát...

Mindegy köszi a választ majd ír más is talán 🙂

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153920) #78600448 válasza Khelben (#153918) üzenetére


#78600448
törölt tag

Aláírom. 0-24-s gépet, vagy huzamosabb használatra már én se vennék mást, csak valami combosabb gépet.

Konkrétan párom Fuji gépe régibb, de masszívabb az én Lenovomhoz képest.

@buci30 sok mindenben más egy lapos, mint 1 pc. Kategóriák vannak és hát ára van minden földi jónak.
De azt is szokták mondani, nem erőszak a disznótor, vedd ami neked tetszik és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#153921) GeryM


GeryM
újonc

Sziasztok!

Az asztaligépemet váltanám le egy notebookra. Sajnos nem vagyok járatos a notebook-ok terén.
Kizárólag netezésre, filmezésre lenne használva. Javarészt csak lakásban lenne használva.
. Lényeges lenne, hogy pl. youtube+2 böngészőfeleület és egy google earth egyidejű használata ne okozzon gondot, ne szaggasson.

Ami talán fontos, hogy sokat lesz fel-le csukva. Nem tudom kell-e egyáltalán csukogatni a lakásban.

200.000HUF lenne rá
FullHD IPS kijelző a terv 15" vagy nagyobb a filmek miatt
8GB RAM (DDR4)
Szerintem egy integrált videókártya is elég lenne

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#153922) buci30 válasza #78600448 (#153920) üzenetére


buci30
addikt

Nem 0-24 max 8h :)

Azért kérdezek mert jellenleg Mac-em van évek óta amivel elégedett vagyok amire kell tökéletes.
De sajnos van pár kötelező céges program ami nem fut azon a rendszeren.
Windows kb 6-7 éve nem követem páromnak van netezesre filmezésre amit utóbb írtam és az tökéletes.

De össze hasonlítva azzal amit én szeretnék most az sokkal jobb ezt én is "tudom".
De azt nem, hogy amire kell arra jó e!?

Ezért kérdés a kérdés :)

De azt is kérdezhetem amit úgy volt nem fogok, hogy akkor mi lenne ajánlott ha ez nem erre a célra 200ezer Ft-ig?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153923) Khelben válasza buci30 (#153922) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sima irodai munkára, napi hordozásra egy HP Probook 450 lenne megfelelő. De abban is U-s cpu van, tehát ereje nulla.

(#153924) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sziasztok,

Tanacsot szeretnek kerni notebook vasarlassal kapcsolatban. Elsosorban használt gepen gondolkozom pl a hardveraprorol, vagy regebbi uj megmevezesun, vegulis nem art ha van rajta gari valamennyi.

A szempontok:

1) mikor? Most
2) osszeg max 200k
3-4) felhasznalas elsosorban otthoni multi es office, de meha jatek (cs go, rocket league, ilyesmi, de ezeknel inkabb a high felbontastol erdelne)
5) kijelzo merete max 14.1 (ez a csavar), elsosorban ips matt de ezzel kapcsolatban rugalmas vagyok
6) hordozva keveset lesz
7) win10
8) min 8gb ram, min 256 gb ssd
9) hdmi mindenkeppen, i7-es proci lenne a preferalt
10) hasznalt is ok

Ha most vennek egy ilyet, utana nem nagyon akarna ezzel foglalkozni, ezert szeretnek egy olyat venni, ami most egy jo ideig nem avul el. Ahogy korbeneztem, videokari szinten az nvidia 940 lehet realis vagy az integralt intel hd 620. De persze a dedikalt jobb lenne.

Koszonom szepen!
Balazs

¯\_(ツ)_/¯

(#153925) Wizard1 válasza szlaci00 (#153907) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Igen az 512gb gyorsabb azonban itt jellemzően nem Nvme SSD vel szerelik ezeket hanem Pcie ssd -l, ami lassabb . Ha te szerelsz akkor az ssd olyan lesz mint amit választottál...az 512 ssd -l és 8 gb szerelt változat a legjobb a felsoroltak közül.

(#153926) Khelben válasza balaaazs (#153924) üzenetére


Khelben
nagyúr

Felejtős ennyiért. 14-es gépekben alapból csak integrált vga van, 200 alatt pedig nem nagyon kapsz normális 14-est. HP 14 van talán i5-tel, de lehet, hogy csak i3-mal ennyiért.

(#153927) instantwater válasza Wizard1 (#153925) üzenetére


instantwater
addikt

NVMe = PCIe
SATAra gondolsz?

(#153928) Wizard1 válasza instantwater (#153927) üzenetére


Wizard1
csendes tag

igen

(#153929) buci30 válasza Khelben (#153923) üzenetére


buci30
addikt

Te szerinted akkor ez az proci nulla?
Mert e szerint elég jó [link]

Vagy nem tudom kire írod h nulla mihez képest vagy amire nekem kell arra...
A videó vágás felejtsük el az is is asztali gépen lesz.

Tehát akkor mit ajánlasz amit én kitettem helyet?
Napi hordozas nincs mivel irodába lenne a gép nem kell ide oda haza vinni de ez nem is tudom mennyire számít.

HP-t most néztem abba gyengébb proci van és a videó kártya is mint ebbe amit én kérdezek [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153930) buci30 válasza Khelben (#153923) üzenetére


buci30
addikt

i5 nél jobb és ott pedig i7 nél is.

Amit Te írtál az olvastam is este, hogy intelben nem jó az u de ez amds ez elég jól sikerült ha így nézed.
Vagy mit gondolsz? 🤔

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153931) Khelben válasza buci30 (#153930) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] Ugyanazt tudja, mint a 8250u. 4 magos, de csak 15W a fogyasztási korlát. Ez azt jelenti, hogy ha leterheled, akkor 5 másodpercig megy teljes órajelen, majd közbelép a TDP korlát és a többi időben fél órajelen fog menni. Tehát egy fél órás videorender alatt kb. pont annyira lesz erős, mint egy 50%-kal gyengébb proci.

Irodai munkára ez való: [link], ennek nem fog kipotyogni a billentyűzete és nem fényesedik ki fél év alatt a csuklótámasza, ellentétben a Pavilionnal. De ez még mindig csak alap irodai munkára van, szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre. Egy videó vagy fotószerkesztéshez minimum ennek az összegnek a duplája kell, de még az is necces. Vagy nyitni kell a használt gépek felé.

[ Szerkesztve ]

(#153932) buci30 válasza Khelben (#153931) üzenetére


buci30
addikt

HP ProBook 450 G5 de ez is i5 8250u procis.
Akkor úgyan ott vok.

Plusz a Vega 8 videó kártya is jobb.

Használtat nem szeretnék, ki tudja ott mi nem jó azért a mai világba...😊

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153933) #78600448 válasza buci30 (#153932) üzenetére


#78600448
törölt tag

Megértem, én is vennék inkább újat, de a keret az mindig határeset.

Olvasva, hogy MB-t használsz (használtál) hasonló szintet, hasonló árba kapsz meg. Manapság 200k alsó-középkategória. Szódával.

(#153934) Khelben válasza #78600448 (#153933) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ja igen, egy Macbook Pro után a Probooktól is sírva fog fakadni. De nyilván nem egy árkategória a kettő.

(#153935) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Egy barátomnak kellene valami jó ajánlat, ennyit írt első körben:

" Egy 15 colos kis gépre lenne szükségem ami bivaly erős. Min 32gb ram, min i7 stb. És könnyebb legyen mint a mostani több mint 4kg os laptop."

Egy Asus gamer notija van most.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#153936) #78600448 válasza Winne (#153935) üzenetére


#78600448
törölt tag

Összefoglalóval többet tudnak mondani. :))

(#153937) Tikakukac válasza Winne (#153935) üzenetére


Tikakukac
titán

Végtelen árkerettel megoldható az első fele.

Hogy ez 4 kiló alá bemenjen, az kevésbé. Kérdezd meg tőle, hogy vajon ha asztaliban a bivaly procira csak a hűtések 1 kilósak, akkor hogyan akarja ezt laptopban lehűteni és súlycsökkenteni, persze úgy, hogy a mérete az ötvened része egy desktopénak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153938) blue_23 válasza Winne (#153935) üzenetére


blue_23
senior tag

Szia!

3,4 kg, 800k JMF-ről indul, következő linken össze tudod állítani: [link]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#153939) balaaazs válasza Khelben (#153926) üzenetére


balaaazs
senior tag

ujban tudom, h felejtos, de hasznaltra hardverapron is van boven pelda. Az is egy kerdeyx h megeri-e az nvidia 940, vagy eleg az integralt intel 620? Ugye azokban a jatekokban lehet gondolkozni, amiket irtam.

¯\_(ツ)_/¯

(#153940) buci30 válasza #78600448 (#153933) üzenetére


buci30
addikt

Khelben

Azt is használok és nem is akarom ahhoz hasonlítani persze. Az másra van és sajna ha arra lenne olyan program ami kell nem is vennék mellé Windows.
De nem is szeretnék annyit költeni megint.

De még mindig ott tartok hogy az AMD ryzen proci jobb mint a i5.

Most a videóvágás felejtsük el az majd asztali gépen.

Akkor marad film nézés netezés ami fut egy 80-100 ezres gépen is ami van azon a Word is megy stb

Viszont akkor pontosítva a photoshop már akad azon.

Plusz egy szerkesztő program aminek a rendszer igénye

Processzor: Intel Core i5 / AMD Ryzen 5
Operációs rendszer: Windows 10
Memória: 8 GB
Merevlemez-terület: Min. 5GB
Csatlakoztathatóság: Internet-hozzáférés
Videokártya: Opengl képes videókártya min. 2GB memóriával
Monitor: FullHD (1920*1080), vagy nagyobb felbontású monitor

Vagy :

Processzor: Intel Core i7 / AMD Ryzen 7
Operációs rendszer: Windows 10
Memória: 8 / 16 GB
Merevlemez-terület: Min. 5GB
Csatlakoztathatóság: Internet-hozzáférés
Videokártya: Opengl képes videókártya min. 4GB memóriával
Monitor: 2K (2560*1440), vagy nagyobb felbontású monitor

Na erre néztem ki és photoshopra amit küldtem is :

De mondjuk ami közel van bolt hozzám és hétfő reggel rá is tudok nézni az az Extreme Digital ott is szokott lenni. MediMarkt kihagyom ott mindig rá tesznek pár tízest...😂

De csak akkor mennék bele másikba ha az tenyleg tudásilag jobb.

Mert ezt amit elsőre is kérdeztem ismerős hozná és ha bármi van ő ért hozzá azért is ragaszkodok kicsit de természetesen ha át érték arányba annyival jobb lenne más az nem kérdés, hogy azt veszem.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153941) Khelben válasza buci30 (#153940) üzenetére


Khelben
nagyúr

Még mindig nem érted. Már rég nem a processzorról beszélünk. A Pavilion otthoni gép, nem arra való, hogy minden nap órákat gépeljenek rajta. Olyan ez, mintha vennél egy VW Golfot és minden nap 1 tonna cementet szállítanál vele. Nagyon hamar meg fog látszani rajta az, hogy nem arra használod, amire tervezték. Jönnek a kopások, törések, szennyeződések, elszíneződések. Mert olyanra használod, amire egy kisteherautó való, nem egy személyautó.

(#153942) buci30 válasza Khelben (#153941) üzenetére


buci30
addikt

Akkor félre értettem tény.

Akkor mire való az mert lehet tenyleg nem értem?
Otthoni hobbi használat?

Másodsorban akkor az a proci stb jó csak nem abba a házba?

Akkor is amd proci mellett maradanák az jobb elvileg jobban teljesít mint az Intel....U

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153943) blue_23


blue_23
senior tag

Tudtok ajánlani olyan laptop párnát, amely akár 17,3 laptophoz is jó? Aktív is lehet (ventilátoros), amelyet könnyen ágyban/ölben lehet tartani.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#153944) #78600448 válasza buci30 (#153942) üzenetére


#78600448
törölt tag

Optimalizálás kérdése inkább, mint versengés. Ha vannak tesztek nézegesd azokat át a neten.

(#153945) Firehand


Firehand
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 400 000 Ft
(3) Felhasználás? 2-3 éves játékok-WoW/munka/exel/net/videó nézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? WoT/Wow ha lehet full grafikán, később lehet hogy egy 27-es monitor is lenne amit jó lenne ha elbírna a gép.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 17" legyen, és FULLHD, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? viszonylag ritkán heti 1 -2 alkalommal viszem, de utazás közben nem használom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows vagy semmi. Van eredeti windows-om.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 250-500GB-tárhely SSD elsősorban, 16GB RAM, plusz 1 Tb hdd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) 3 év garancia, megbízhatóság,
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) elsősorban új gép, de ha van pár hónapos gyári garis talán az is.

Gondolkodtam asztaliban is de igazán mikorra mindent megveszek nem sokkal vagyok előrébb és azt nem tudom magammal cipelni sajnos.
Néztem az Acer Nitro 5-öt [link] ami úgy megfelelne nekem szerintem de nem tudom mennyire ajánlott az Acer, plusz mindenhol olvasom hogy újra kell pásztázni szinte minden gépet, ez igaz?
Köszönöm szépen

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#153946) Khelben válasza Firehand (#153945) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nitro helyett inkáb Predatort néznék. Vagy Dell G5-öt, bár az inkább már 450k 1060 szintű kártyával. Asztaliból biztos, hogy sokkal erősebb gépet tudsz összerakni ennyiből.

(#153947) buci30 válasza #78600448 (#153944) üzenetére


buci30
addikt

Néznék én tesztet csak annyi van hogy...
Ugye ha boltba kérdezed vagy nem ért hozzá, vagy megvan mit kell eladni mi után kap jutalék stb
Nekem játékra nem kell úgy marad a 200 körül de akkor jön hogy melyik márka stb
Procikat néztem a i5-7 és az amd. Intel jó játékra az már tuti, iroda meg is-is..
Szóval.... Ugyan ott vok ahol eddig..

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#153948) Firehand válasza Khelben (#153946) üzenetére


Firehand
tag

A Dell g5-öt néztem de az csak 15 coll nem?
Olvastam hogy nagyon jókat írtok róla, de ez is több igazából annál amit szánok rá, de ezt még kiizzadom valahogy. :-)

Az asztalit mikorra összeválogattam az ajánlás alapján 350 körül volt plusz még monitor billentyűzet. Az is majd 400. Igaz azt lehet fejleszteni ezt pedig sajnos nem.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#153949) Tikakukac válasza Firehand (#153948) üzenetére


Tikakukac
titán

Abban egy VGA csere elviszi az egészet még 2-3 évet, itt meg az egész full csere. 1 ilyen kombó után gyakorlatilag egy fél géped ingyen van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#153950) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sziasztok!

A Lenovo 710S Plushoz mit szóltok?
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-710S-Plus-Core-i7-Subnotebook-Review.195678.0.html

Jónak tűnik, kell esetleg félnem a kialakításától?

Köszi

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.