Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

Adguard Premium (Android, PC, és egyéb rendszerekre, valamint Edge, Chrome, Firefox, Opera böngészőkhöz

Ennek a kiváló reklámblokkolónak még nincs topicja, holott nemcsak egy egyszerű reklámblokkolóról van szó, hanem az egyik - ha nem egyenesen a legátfogóbb ilyen megoldásról - legjobb multiplatform (operációs rendszert és böngészőket tekintve is igaz) applikációról van szó. Több is annál, mert nemcsak a reklámokat blokkolja, de a káros oldalakra is odafigyel.

Mivel van mobilinternetem és mert a Telekom végre meglépte azt, hogy az adott havi kvótából fel nem használt rész, immáron nem vész el, így érdekelté váltam abban, hogy androidos eszközömön is szűrjem a reklámot! Olyan megoldás kellett, ami NEM igényel root jogosultságot, és amit ismerek, valamint nagy hatékonyságánál fogva használok is.

Az Adguard.com oldalról lehet beszerezni Androidra az applikációt, melynek hatékonyságát misem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy a Google Play áruházban nem található meg, hiszen a Google-nek nem érdeke a reklámok mobilon való szűrése sem. Ezért sincs például a mobilos Chrome-ban kiegészítő támogatás. Androidos Firefoxban például van, és oda olyan reklámblokkolót tesz az ember, amilyet akar. Viszont Androidon a Chrome az alapértelmezett böngésző, és miként anno a Norton is, a Kaspersky is csak ezt védi. Tehát evidens, hogy a Chrome-ot szerettem volna használni továbbra is. Viszont látszik tisztán, hogy az irányzat amit a Google képvisel így az 5x-edik főverzió után is, az az, hogy nem lesznek kiegészítők Chrome alá, ami érthető volt még pár évvel ezelőtt a relatíve alacsony felbontás és kis kijelzők korában, de példának okáért, a prémiumkategóriás Huawei MediaPad M3 8.4" 4 GB RAM/64 GB ROM 4G/LTE táblagépemen aminek nagyobb a felbontása mint QHD kijelzőjének köszönhetően, mint a monitorként funkcionáló FHD-s tévémnek, is be kell érnie okostelefon nézettel induló Chrome-mal. Ami mondjuk a Huawei sara lehet, mert Nexus készülékeimen volt táblagépnézet Chromeban, persze kiegészítő támogatás az nem.

PC fronton úgy néz ki a dolog, hogy Kaspersky Internet Security van még a Windows 10 rendszereinken, de tervezek átállni amint lejár a licenc Windows Defender + Malwarebytes Premium Lifetime + Windows tűzfal trióra, és itt jön képbe a Windows 10-re is elérhető Adguard for Windows

Most húsvéti akció van, tehát:

"Eggcellent Easter sale
Adguard team wishes you and your family good health, prosperity and a very happy Easter.
Let’s celebrate with a promotion - 35% off on ALL licenses (including prolongations).
Special offer is valid until April 17."
https://adguard.com/en/license.html#new//18/MOBILE/36500/1/

Na most itt jön a vízválasztó. A két csapásirány: ingyenes megoldás, vagy univerzális fizetős? Nos én sokáig használtam ingyenest, de ugye az csak androidos Mozilla Firefox alá van.

Tehát fizetős modellre szavaztam. Van olcsón 1 éves licenc, és van drágábban Lifetime. Az Agnitum esete óta, illetve a Malwarebytes féle kivezetik a lifetime licencet hozzállás óta (nekem még olyan licencem van szerencséje abból is), kicsit elbizonytalanodtam. De a végén úgy voltam, hogy vagy élettartamlicencet vásárolok vagy semmilyet.

A fejlesztő oldalán vásárolva közvetlenül 35 €-ért 1 mobil + 1 PC licencet kaptam volna.
Viszont miként megfigyelhető másrenszereknél is, vannak egyéb hivatalos forgalmazók is.

Így találtam a még 11 óráig futó - jelen nyitó hozzászólás idején - akcióra a : https://bitsdujour.stacksocial.com/sales/adguard-premium-lifetime-subscription-2 linken, ahol 2 mobileszköz + 2 PC-s élettartam licencet adnak ennyiért, és még egy 10%-os további kedvezményt nyújtó kupont is adnak.

Nyilván ez volt a jó választás, hiszen 2 PC van a családban Windows 10-zel, és egy táblagép. Szerintem remek vétel volt. Mindenkinek kellemes húsvétot !

Adguard Premium Android - Huawei MediaPad M3 8.4" 4 GB RAM, 64 GB Memory, 4G/LTE táblagépen

[ Szerkesztve ]

(#2) #41133696


#41133696
törölt tag

Oké, hát a Chrome lesz akkor az alapértelmezett :)

(#3) 426os


426os
őstag

wow, most tudtam meg, hogy az androidos Ffox már kezel bővítményeket :Y Nem nagyon reklámozták... Fel is raktam egy adblock-ot, köszi az infót.
Biztosan jó egyébként az általad bemutatott program is. Én Windows alatt hosts file-al blokkolom a reklámokat (így nincsenek Skype hirdetések sem pl, de még az ingyenes Spotify reklámjait is szűri). Ami meg mégis átjönne (kevés ilyen van) azt az Adblock blokkolja Chrome alatt. Egyedül a Facebook szponzorált sz@rjaival nem tudok mit csinálni, de az talán belefér.

[ Szerkesztve ]

.

(#4) laleeee válasza 426os (#3) üzenetére


laleeee
őstag

Hiába pipálom be ,hogy a sütiket tiltsa,mindig feljönnek az ostoba ablakok,hogy " oldalunk sütiket használ "
Vajh miért ?

(#5) #41133696 válasza laleeee (#4) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha PC-n letiltod pl Firefoxban , hogy egy adott oldalról blokkolja a sütiket, attól még a honlap meg fogja jeleníteni, hogy a oldaluk sütiket használ, és ha tovább tanyázó az oldalon, akkor ezt elfogadod, ettől függetlenül nem fogja tudni lementeni a sütit. Itt is ugyanaz a helyzet :)

(#6) laleeee válasza #41133696 (#5) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi és esetleg a fejlécről a kulcsot, meg az értesítési sávról azt az izét nem lehet valahogy eltüntetni ?:)

[ Szerkesztve ]

(#7) #41133696 válasza laleeee (#6) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annak fontos szerepe volt, mert annak eltünése miatt ugrott be, hogy Huawei MediaPad M3 8.4 táblagépen védett státuszt kell neki adni az alkalmazások között, különben lelövi az akkumulátorkezelő, mondván, hogy sokat fogyaszt.

Így bal oldalon ott van a kis pajzs, jobb oldalon meg a kulcs.

Egyébként régen - amikor nem gondoltam, hogy ilyen jellegű szoftvert is venni fogok, jó sok évvel ezelőtt, ezt a programot hirdették, hogy minden kéretlen tartalmát blokkol: https://www.admuncher.com

(#8) laleeee válasza #41133696 (#7) üzenetére


laleeee
őstag

Tesztelem már vagy két órája, de nem látom,hogy bármit is csinálna, ugyanúgy tele van az összes oldal bannerekkel mint eddig

(#9) Freddycom


Freddycom
őstag

FONTOS!

Ha orosz nyelven, orosz rubelben fizettek, így az első hozzászólásban említett ~9200 forintos 2 mobil + 2 PC licenc midösszesen 3500 forintból kijön! Én pont tegnap vettem meg, sőt tegnap még további 30% is lejött a végösszegből az ADGUARD4VIP kuponkóddal, de sajnos most a hozzászólás írásakor már nem él a kedvezmény. :c Így 2+2 licenchez jutottam ~2500 forintért, a hivatalos oldalról vásárolva.

A mobil örökélet licenc is oroszul rubelben ~1200 forint, USA dollárban ~4800 forint. :Y

Itt a link: KATT

Legyen megnyitva egy másik oldalon angolul is tudjatok navigálni vagy ha tudtok ororszul, akkor nem szóltam. :D

Mobilon életmentő ez az alkalmazás, istentelen mennyiségű adatot megspórol böngészés, játékok közben. Ugye sok olyan játék van, ami kis 30 másodperces reklámokkal van teletűzdelve, jobb esetbe mittomén ládanyitást eredményez, amire amúgy kéne várni 3-6-8 órát. Na nem minden esetben, de több olyan játék van, amiben Adguardot használva nem kell kivárni a fél perces reklámblokkot, hanem csak megkérdi, hogy meg akarom-e látogatni az reklámozott termék oldalát, rögtön rányomok a nemre, azonnal nyílik a láda. Emiatt is hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10) whbear válasza Freddycom (#9) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen az ötletet, sikerült. Már 3 napja járom körbe a témát, de ez így most kihagyhatatlan lett volna.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#11) fery02 válasza Freddycom (#9) üzenetére


fery02
addikt

Utolsó bekezdésedre reagálva.
Ezt ugye nem a Hill Climb Racing 2-re írod például?
Igaz, régen próbáltam legutóbb, de akkoriban, ha szűrte közben Adguard a játékot, akkor nem kínálta fel a ládáknál a napi 4x-i videóval való nyitás lehetőséget, pontosabban nem volt ott neki gombja. Azóta kénytelen vagyok annál a játéknál kikapcsolni a szűrést.

[ Szerkesztve ]

(#12) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Köszönöm szépen, én is megvettem. De volna egy kérdésem: én 2 androidos eszközre vettem meg. Mi van ha pl. újrarakom az oprendszert. Ekkor fel fogja ismerni, hogy ez az eszköz már rendelkezik 1 liszensszel?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13) #41133696 válasza 426os (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, van az androidos Firefoxnál ilyen lehetőség, de azért nem látszik, mert hiába egyes korszerű táblagépek esetében a magas felbontás, a fizikai méretük miatt nagyon kevés hely van a kiegészítők elhelyezésére a címsor mellett.

[kép]

(#14) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Féléves promóció pedig itt.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15) Freddycom válasza fery02 (#11) üzenetére


Freddycom
őstag

Nem, ott úgy van ahogy írod, nem ajánlja fel a reklámos nyitási lehetőséget, anyukám telefonján van ilyen h bunny pop, meg vmelyik bejeweled jellegű, azt hiszem a hexa puzzle is így viselkedett.

(#16) 426os válasza #41133696 (#13) üzenetére


426os
őstag

Ó, én 5"-on használom (Huawei P8 Lite), ott még kevesebb hely van neki.

.

(#17) laleeee


laleeee
őstag

Aki androidon használja az appot ,nézzen már meg nekem valamit.
Elnézést a pajzán oldalért :) ,de én legfelül egy Kamagra reklámot látok,
középtájon is van egy,plussz az oldal jobb oldala is tiszta reklám. Nektek is
ilyen,vagy én csinálok valamit rosszul:
[link]

(#18) #41133696 válasza #41133696 (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

A dolog így néz ki:

Chrome

Firefox

Edge

A különbség látható, egyébként azokon a fiókokon ahol nem volt telepítve az Adguard böngésző kiegészítő, ott magától nem is telepíti, és amint látható a fenti két képen, kijelzi, hogy átadta a Windows-os Adguard programnak.

Ami kicsit zavar, hogy nem látom, hogy a Windows verzió, hol jelzi ki, mennyi adatforgalmat szűrt ki.

(#19) kory24 válasza #41133696 (#18) üzenetére


kory24
őstag

Ezt most nem értem.

Ha fennt van a Adguard 6.1 windows program, akkor még külön a chrome-ba is fel kell tenni az adguard bővítményt?

(#20) lck


lck
senior tag

Ha már a témánál vagyunk: Adguard DNS Server
Így már nincs is túl nagy szükség magára a programra. :) Nem sok minden marad a használatakor.
Persze országfüggő, illetve kozmetikai szűréseket nem tud, de simán bevállalható. Otthoni wifin lévő mobiloknál pl. nagyon áldásos :) , de ha valaki nem akarja a gépét külön programokkal, kiegészítőkkel terhelni arra tökéletes.

(#21) #41133696 válasza kory24 (#19) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eleinte én sem értettem. Viszont a helyzet az, hogy a Chrome és a Firefox, valamint az Opera alatt hasztalan fenntartani ezután, Edge esetében viszont ajánlott.

Adguard for Windows ver. 6.1.331.1732 - Windows 10 Pro 1703

Szerk: Nem teljesen felesleges Chrome alatt sem ha fent van, mert jobb klikkre a kiegészítőn megjelenik ez a menü:

Alul írja is, hogy az integráló mód aktív. Szóval külön nem kötelező feltenni, de ha már fent van, akkor maradhat szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#22) #41133696 válasza #41133696 (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

No anyukám hazaért, benyomta a gépet, és a 2 PC-ből 2 PC ki is lett ezzel pipálva. Az a második gép :)

A táblagéppel így már a 4-es licencből 3 van foglalva :K

(#23) vacs


vacs
veterán

Saját képek az Adguard Premium telepítésének folyamatáról: [link]

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#24) whbear válasza kano (#12) üzenetére


whbear
senior tag

Az adguard fiókban lehet törölni a készülékeket. Be kell lépni és lehet látni melyik készülékhez melyik license van használva.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#25) kano válasza whbear (#24) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#26) whbear válasza laleeee (#17) üzenetére


whbear
senior tag

Van egy olyan hogy show useful ads. Onnan kivettem a pipát és úgy nincs kamagra reklám. Ha engedélyezem a https szűrést akkor a gyakorikerdeseknél sincs reklám.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27) #41133696


#41133696
törölt tag

Androidon:

A DNS szűrés be van kapcsolva Nálatok?

Ugyanez érvényes kérdésként a HTTPS szűrés esetében is. (Ott emleget Root jogosultságot is)

(#28) Dolphine


Dolphine
addikt

Meddig kell aktiválni a licenszkódot? Van ennek lejárati dátuma, mármint az aktiválásnak?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#29) whbear válasza #41133696 (#27) üzenetére


whbear
senior tag

Van a DNS szűrésről blog bejegyzés az adguard oldalon 2016 november tájékán. Vagy ez vagy az. Nem elég bekapcsolni, a low level settingsben kell a bypass t aktiválni IPv4 és IPv6 esetére, aztán DNS szűrés be és a többi szűrő ki mivel értelemszerűen nem kell. Én nem annyira szeretem mert nagyon durva eljárás, komplett oldalakat blokkolhat, nincs kozmetikázás. Egy előnye van, kevesebb akkut fogyaszt. Viszont ugyanezt tudja a DNS-ük program nélkül amit használok Linux alatt. Ott nincs programjuk. Szvsz sokkal jobb a nem DNS alapú szűrés ha lehetséges és van hozzá erőforrás. Még azt tapasztaltam, hogy local vpn módban ha kikapcsolom a firewall funkciót, nagyon belassul. Ha visszakapcsolom gyors ismét. A https blokkolásnál hozzáadtam a white listhez a bankomat a többit gyomlálja csak.

Dolphine : nincs határidő. Az egy évesnél egy év esetleg. Nekem volt egy több hónapig pihentetett Android licencem.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

PC/bővítmény verzió között mi a különbség ? Összehasonlító táblázatot nem találom most hirtelen .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#31) kaisers válasza whbear (#29) üzenetére


kaisers
aktív tag

[link]

Én az ezen az oldalon lévőket megcsinàltam, és a durva akku fogyasztàs drasztikusan lecsökkent.

(#32) whbear válasza kaisers (#31) üzenetére


whbear
senior tag

Cserébe lettek reklámok a YouTube appban. Pár napig használtam így, de nekem megér pár % akkut hogy teljesen reklám mentes legyek. Mondjuk kinek mi válik be úgy használja.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#33) laleeee válasza whbear (#26) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem akkor is mutatja

(#34) Dolphine válasza whbear (#29) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35) whbear válasza laleeee (#33) üzenetére


whbear
senior tag

Cache törlés volt?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#36) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó !

Köszi az ajánlást, éltem vele. :R
Ha használnám egy telón és egy ezzel közös e-mail fiókot használó droidos boxomon is, akkor így már két licensz kell ? :F

Köszi előre is ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#37) whbear válasza meridaharcos (#36) üzenetére


whbear
senior tag

2 kell mert készülékazonosító van.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#38) kaisers válasza whbear (#32) üzenetére


kaisers
aktív tag

Azt nem tudom, mert az OGYOUTUBE appot használom.

(#39) meridaharcos válasza whbear (#37) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszi, akkor jól sejtettem. :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#40) #41133696 válasza whbear (#29) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi.

PC-n még ezt tartom érdemesnek bekapcsolni:

WebRTC tiltása

https://maganelet.hu/

Androidon nem találtam hufiltert.

(#41) kory24 válasza #41133696 (#40) üzenetére


kory24
őstag

Androidon importálni lehet egyéni szűrőként. (https://raw.githubusercontent.com/szpeter80/hufilter/master/hufilter.txt)

(#42) #41133696 válasza kory24 (#41) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi. MInden megy HTTPS-nél csak a CIB Mobilbankom nem. Mit kell megadni a kivételek listáján?
cib.hu? vagy az egyszerű lenne ?:D

Adguard Premium Android - HTTPS szűrés -Huawei MediaPad M3 8.4" 4 GB RAM, 64 GB ROM, 4G/LTE #1

(#43) #41133696 válasza #41133696 (#42) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megoldva, előbb itt keresgéltem, de egyszerűbb a megoldás :)

Mindjárt a videót összeállítom :)

(#44) laleeee válasza #41133696 (#43) üzenetére


laleeee
őstag

Ez már a második tutoriálod az adguardról,ahol nyögdécselsz és arról beszélsz ,hogy fogalmad sincs hogy mi micsoda és ez az egész hogy működik :) Hihetetlen :)

[ Szerkesztve ]

(#45) #41133696 válasza laleeee (#44) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ahhoz képest, hogy tegnapig azt sem tudtad, hogy a világon van ez a program/applikáció

[link]

[link]

[link]

... tényleg hihetetlen, nagy arcod lett :(((

(#46) laleeee: és bónuszként lámázol :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) laleeee válasza kory24 (#41) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem van hu.filter ,akkor ez nekem nem kell ?

(#47) laleeee válasza #41133696 (#45) üzenetére


laleeee
őstag

De nem is csinálok oktatóvideókat róla. Amúgy kipróbáltam pc-n is ,ugyanúgy jönnek az appok meg a felugró ablakok mint eddig. Lehet hogy ez is olyan parasztvakítós app mint az androidos vírusirtók :) Kb annyi értelme van hogy zabálja az aksit
Jobban jártál volna ha előbb kipróbálod és utánna vásárolsz :)
Ha valaki lámázik,az te vagy:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) whbear válasza laleeee (#46) üzenetére


whbear
senior tag

Nem kell. A béta csatornán vagy azért van.
Valamit nem jól csinálsz. Kb 2 éve használom Androidon és PC-n. Helyes beállítás esetén semmilyen pop up nincs és egy darab reklám sem. Ez nem igaz a DNS szűrős beállításra.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#49) #41133696 válasza laleeee (#47) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ebben a posztodban tökéletesen leírtad, hogy fingod nincs róla, ez már ez a szint. Köszönjük Emese! :(((

(#50) laleeee válasza #41133696 (#49) üzenetére


laleeee
őstag

Hidd már el hogy attól hogy bevásároltál belőle a családnak,attól még nem lesz jobb a program

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.