Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189051) bernel válasza akooos (#189044) üzenetére


bernel
tag

A kereskedő stílusa azért fontos, mert ha bunkó, akkor esélyesebb, hogy ha kiderül valami probléma később, akkor a szavatosságot sem lehet simán érvényesíteni vele.

Márpedig ha kereskedőnél vesz az ember, akkor ezt a plusz biztonságot nyilván ki akarja használni, ezért inkább olyannál vennék, aki kulturáltan, vevőbarát módon lép fel, mert várhatóan ő inkább ad a jó vevőélményre, különösen, ha jó értékelése is van, amit nem akar lerontani.

(#189052) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Az alábbi autók közül szerintetek melyik a legjobban megbízható? Nem az alsó árkategóriából vennék, inkább felsőből:

2009 Ford Focus 1.6
2009 Skoda Octavia 1.6
2009 VW Jetta V 1.6 MPI

Köszi! :)

(#189053) aero. válasza STC Speed (#189052) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha a focus a 100 loeros, akkor max a szimpatia dont, mindket motor jo konstrukcio. Ha a 115 lovas, akkor csak a VAG.

[ Szerkesztve ]

(#189054) inf3rno válasza molnarpeter (#189032) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha belenézel írják, hogy milyen meghibásodások milyen gyakorisággal fordultak elő. 20% motor, 40% aksi, 10% elektronika, kb 25% kuplung, fék, kerék, egyéb kopó. Az izzó csere nincs közte. A bika kábel meg nem sokat ér, ha kuka az aksi, és amiatt áll meg a kocsi az autópályán. Azt írják, hogy a legtöbb esetben nem cserélik az aksit a tulajok 5-7 év után, hanem megvárják, amíg teljesen tönkremegy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#189055) STC Speed válasza aero. (#189053) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi! :R

(#189056) inf3rno válasza molnarpeter (#189034) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja valahogy így. Viszont akinek nincs akkora tapasztalata, az elsőre nem fogja tudni belőni, hogy mennyit kell egy kocsira pluszban költeni, és hogy megéri e. Azt hiszem itt linkelte valaki, hogy 20-30k-ért átnézik a kocsit helyetted, és felmérik, hogy mi a helyzet vele. Szerintem megér annyit, ha komolyan tetszik valamelyik, de nem akarsz pofára esni vele.

Ez a km óra visszatekerés is érdekes, mert pl a Seat Leonunkban így 300k km körül már nincs ép alkatrész. Gyakorlatilag mindent cserélni kellett már, volt amit többször is. Most ha veszek egy kocsit benne 200-250k km-el, akkor garantált, hogy még egyszer annyit rákölthetek 5 éven belül és az is, hogy állandóan szerelőhöz fogok járni vele. Azért az ember inkább az 50-100k km fele hajlana, mert az nem annyira elhasznált, de már nem új, és ezért lehet spórolni rajta. Szerintem a piacot ez a visszatekeréses csalás teszi tönkre a legjobban, mert így mindenki azonos áron adja a kocsit függetlenül attól, hogy mennyire van lelakva. Ha ez nem lenne, akkor simán lehetne a jobb kocsikat drágábban adni, a rosszakat meg olcsóbban. Szerintem részben az állam cseszi el és részben az autó gyártók, hogy nem lehet egyszerűen használt autót venni anélkül, hogy az ember azon agyalna hogyan basszák át. És azért a legtöbb embernek nem kevés pénz egy autó ára, úgyhogy nagyon sokat lehet bukni rajta.

Buliban hasznos! =]

(#189057) inf3rno válasza rover45 (#189046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem elírás, nem visszatekerés.

Buliban hasznos! =]

(#189058) bernel válasza inf3rno (#189056) üzenetére


bernel
tag

"Szerintem a piacot ez a visszatekeréses csalás teszi tönkre a legjobban, "

Ha egy szakember átvizsgálja a kocsit, ő meg tudja mondani, hogy valójában kb. mennyit futott a kocsi, nem? A kopásokból egy hozzáértőnek, aki már sok autót látott, csak látnia kell, hogy a kocsi 150-et ment vagy 250-300-at.

(#189059) inf3rno válasza bernel (#189058) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, de pont azt írom, hogy nem mindenki hozzáértő, sőt a többség nem.

Buliban hasznos! =]

(#189060) dj79 válasza bernel (#189058) üzenetére


dj79
senior tag

Nehéz ügy, főként ha a 250e autópályás futást állítjuk szembe a 100e városi/elővárosi futással. Az előbbi autó nagy valószínűséggel jobb állapotban lesz.

(#189061) inf3rno


inf3rno
nagyúr

VW Golf 7-ről tud valaki mondani infot? Vagy van neki topikja? Az érdekel, hogy melyik évjáratok a jók és hogy melyik benzines motort érdemes választani és melyiket kerülni.

Buliban hasznos! =]

(#189062) dj79 válasza inf3rno (#189061) üzenetére


dj79
senior tag

Mivel a golf 7 már új platform, az ajánlott motor pl az 1.4 tsi már szíjas, így csak a kokszosodás a rumlija, de az relatíve olcsón orvosolható.
VW topikban van több tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#189063) tutis válasza bernel (#189058) üzenetére


tutis
őstag

ez nem ilyen egzakt. nem mindegy az autót hol hazsnálták, hogyan tartották karban. Láttam én már 100ezer km-es hulladék autót, meg 300ezres patikát is.
Csak tippelgetni lehet, nincs betonbiztos tézis. Aki ért hozzá az inkább állapotot mér fel, és úgy mondja a verdiktet

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#189064) bernel válasza inf3rno (#189059) üzenetére


bernel
tag

Világos, a kérdés akkor az, hogy minek tekernek vissza? Csak azok kedvéért, akik nem vizsgáltatják át a kocsit?

Ha így van, akkor ha átvizsgáltatom, és a szerelő azt mondja, hogy 100 ezerrel több van benne, akkor erre hivatkozva le lehet alkudni az árat?

Vagy az eladó erre csak kiröhög, és így az átvizsgálás csak arra jó, hogy kihúzzam ezt a kocsit a listáról, hogy ennyi kilométerrel ennyiért nem érdemes?

(#189065) bernel válasza tutis (#189063) üzenetére


bernel
tag

OK, állapotot veszünk, ahogy mondani szokták, de ezek szerint a kilométerfutással, amit odaírnak, nem is kell törődni. Mintha ott sem lenne.

(#189066) focvis válasza bernel (#189064) üzenetére


focvis
veterán

Első autódat szeretnéd megvásárolni?
Menj el a Weltautóhoz, ott kapsz egy év garanciát, szépen fognak veled beszélni, holnapután is nyitva lesznek.

(#189067) Mr X válasza bernel (#189064) üzenetére


Mr X
veterán

A legtöbben el sem indulnak megnézni egy 450 ezer kilométert futott autót, míg ha a számláló 197 ezret mutat, már rohannak is.

(#189068) inf3rno válasza dj79 (#189060) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A beltér akár még egyforma is lehet mindkettőnél. Mondjuk ha 120-as átlaggal mész 200k-t autópályán és 60-as átlaggal 100k-t városban, akkor időben ugyanott vagy, és a beltér kopása inkább attól függ, hogy időben mennyit használtad. Nekem nem ennyire triviális, hogy a km-től vagy a használati időtől függ e jobban az alkatrészek kopása. Van erre valami tanulmány, hogy az autópályás használat kevésbé megterhelő és inkább az idő számít ott is, mint a kilométer? Ha így van, akkor pl az olaj cserét, ékszíj, görgő cserét, stb. miért km-ben határozzák meg és miért nem menetidőben? Egyáltalán azt sem vágom, hogy miért nem mér menetidőt egy autó, miért csak km számot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#189069) tutis válasza bernel (#189065) üzenetére


tutis
őstag

hát az csak egy számadat, amit ráadásul a legkönnyebb átütni, már egy pár ezer forintos kinai vacak műszerrel is. Főleg a külföldről jövő vagy az idősebb autóknál nem kell hinni benne, nem tudsz rendesen utána nézni.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#189070) bernel válasza focvis (#189066) üzenetére


bernel
tag

Első használt autómat. Új autóm már volt, most merítkeznék meg először a használt piacban, igyekezve elkerülni a csapdákat.

(#189071) inf3rno válasza dj79 (#189062) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, körülnézek. Valószínűleg egy kicsit több megy el rá, mint 3 misi, de úgy tűnik, hogy az lesz a típus. Nem egyedül hozom a döntést és ez lett a kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#189072) dj79 válasza inf3rno (#189068) üzenetére


dj79
senior tag

Ennek fussunk neki mégegyszer.... Városban soha nem lesz hatvanas átlagod. Pályán a váltót berakod a legmagasabb fokozatba és utazol 200 km-t állandó tempóval, üzemmeleg motorral. Városban kuplung-gáz-fék-váltás-index, gyakori hidegindítással,mindez kb 25-30kmh atlaggal, ki-beszállással. Ez a belteret is jobban elhasználja, gombokat, kormányt, pedálokat, ülés szélét... Ez nem egyszerű szorzas kérdése...

[ Szerkesztve ]

(#189073) szabonagyur válasza rover45 (#189049) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert itt nincs senki aki ezzel a 2 adattal találkozna vagy épp nincs hatásköre.

Műszakin beírják az adatokat, képeket feltöltik és kész. Nem kell foglalkozniuk korábban ki mit töltött fel, nem az ő felelősségük, nem is tudja módosítani. Aki akkor feltöltötte valószínűleg nem votl figyelmes, elütötte bármi és így maradt.

A rendszer meg annyira automata, hogy a JSZP-be meg a háttér adatokba bekerül amit beírnak. A valóság tartalmukat, elírásokat senki sem ellenőrzi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189074) inf3rno válasza bernel (#189064) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért tekernek vissza, mert ránézésre nem lehet megmondani, hogy 100 vagy 200k-t futott egy kocsi, és 50-100k-t lazán visszatekerhetnek anélkül, hogy feltűnne. A lekérdező rendszer valamit segít a helyzeten, de pl az olaszból behozott kocsiknál kb. garantált, hogy vissza lettek tekerve, és a németeknél is van rá esély.

Buliban hasznos! =]

(#189075) inf3rno válasza dj79 (#189072) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a baj, hogy BP központúan gondolkodsz, mintha csak az létezne. Nálam a városi használat kb. az, hogy rámegyek a főútra, megyek 10 percet 110-el, beérek a városba, ott bóklászok egy órát 50-el, aztán megint 10 perc vissza. Ez nagyjából adja a 60-as átlagot.

Jó, szóval bizonyos dolgok jobban kopnak a fékezgetéstől, kigyorsítástól. Mi a helyzet a motorral és az elektronikával?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#189076) szabonagyur válasza inf3rno (#189075) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy kis városban sem reális, hogy tartasz 50-s átlagot :N Azért egy 50-s átlaghoz az kéne, hogy egyszer ne lassíts, ne állj meg egy zebránál, lámpánál semminél sem, ne kelljen megfordulnod/kanyarodnod vagy éppen körforgalomba hajtanod, stb.

Városban sokszor a nagy átlagod ha eléri a 20-25 km/h-t akkor jó vagy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189077) parandroid válasza inf3rno (#189075) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a várossal van a baj, hanem a gyakori kis távolságokkal, amikor a motornak (olajnak, víznek, stb-nek) arra nincs ideje, hogy elérje az üzemi hőmérsékletet, ezért szinte állandóan hidegen jár. Tipikusan az a használat, amikor 5 km munkába, 5 km haza, 3 km boltba, 2 km az oviig, 10 km a nagyit meglátogatni, és ezt így éveken keresztül naponta. Ha ráadásul még dinamikusan is közlekedik az illető, akkor lesznek ott gondok nagyon hamar.

Németeknél pl. minden falut autópálya, vagy legalábbis 2-3 sávos gyorsforgalmi út köt össze, ha a gyerek a szomszéd faluban van oviban, munkahely másik irányban egy faluval arrébb, meg még sietni is kell, de turbódízelt kellett venni, mert az erős, meg keveset fogyaszt, meg a dízel olcsóbb, akkor az gyönyörű lesz, amikor a hideg motorral kap az autó naponta 4-5 alkalommal egy padlógázt az autópályára felhajtva, majd a következő lehajtóig 140-160, megáll, lehűl, és ugyanez 4-5 évig. 30k-s olajcserével. :D Akkor kerül a 320d a második tulajhoz, aki szintén 4-5 évet hajtja még (na itt már szóba sem kerül majd az olajcsere, mert Gorannak, a szerb hentesnek arra nem telik), aztán amikor már nagyon csörög, akkor viszi a nepper keletre, visszatekernek rajta 100k-t, és lesz belőle garázsban nem dohányzó, megkímélt doktornő nyugdíjas autója.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189078) inf3rno válasza szabonagyur (#189076) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen mindegy, mert amit írtam az se 60-as átlagot ad, hanem magasabbat, főleg ha azt nézzük ténylegesen mennyivel megyek a főúton. :P

Buliban hasznos! =]

(#189079) inf3rno válasza parandroid (#189077) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja vágom. Az igazi, hogy ezt a "nem dohányzó, megkímélt doktornő nyugdíjas autója" dumát a nagy többség simán benyalja. :D Faterom is így vett németből dízel Hondát olcsón, hogy "orvos házaspár harmadik autója, amivel alig jártak". Valszeg azért volt olcsó, mert balesetes volt, de igazán csak nagy sebességgel jön elő rajta, hogy valami nem klappol, és ugye ha az ember elkölt valamire 2-3 misit, akkor minden áron ragaszkodik a gondolathoz, hogy ő tuti jó üzletet csinált, úgyhogy hiába mondja neki az ember, kizárja az ilyesmit. Kár is erőltetni.

Buliban hasznos! =]

(#189080) olajbogyo válasza bernel (#189065) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

"...OK, állapotot veszünk, ahogy mondani szokták..."

Mondják a kereskedők, ami még igaz is lenne, ha ők maguk is foglalkoznának ezzel. Ők sem az állapot alapján árazzák be az autóikat, pedig úgy kellene! Hanem meglesik, hogy más mennyiért ad egy ugyanolyan autót, és állapotot nem nézve, ő maga is annyiért kínálja. Ezért szilikonozzák látszólag egyformára őket. Vagyis sz@rik az állapotra! Nem érdekli, hogy az övével pályáztak e, vagy városon belül jártak vele, nem érdekli a benne lévő kilométer sem,mert úgyis kb egyformára van állítva szinte mind... :F
Komolyan, megnéztem pár németben eladó autót, és bizony nem kis eltérés van az árban ugyanolyan autónál kilométerek függvényében. Ahogyan az összefoglalóban is írják. Érdekes, hogy megnézve azokat az autókat, amiket mostanság lesegetünk idehaza, nem egy bizony bőven 100ekm alatti, vagy közeli a hirdetés szerint! (kor alapján, ugyanolyanok bizony 200 ekm környékén vannak odakint) Én nem tudom kinn tekergetni szokás e? Ott is ennyi csaló nepper van é? Az viszont biztos, hogy idehaza, élek a gyanúperrel szinte minden autót, ami 10 év körüli....bizony tekergetnek rendesen. Ok, majd meglesetem valakivel a kiszemelt járgányt, megoldom, de nem egyszerűbb lenne, ha állapot alapján árazna a kereskedő? Mert itt, most, ár alapján nincs ember, aki eldönti, hogy kb mire számíthat. Talán, akkor nem hoznának be ennyi szemetet, nem is lenne ennyi kereskedőnek álcázott biohalmaz. Nem indok az, amit az egyik mondott, hogy a szegényebb embereknek is kellhet autó, mert azoknak bőven megtenné az itthoni régi kínálat is, nem kell nekik ezer-kétezer km ről behozni semmit sem. Persze, ez csak szerintem van így. Nem indok az sem, hogy mennyi embernek adnak ezek (kereskedők) munkát? Keressenek rendes foglalkozást, mert erre az átb@szásgyárra nem sok szüksége van szeretett kis hazánknak.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#189081) dj79 válasza inf3rno (#189075) üzenetére


dj79
senior tag

Semmi közöm bp-hez. Pont a városi használat miatt ültem át tsi-ből priusba.
A többit leírták felettem.
A saját példád egy a sokezer különböző felhasználási módból, nem ez az átlag.

(#189082) szabonagyur válasza inf3rno (#189078) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze ha 200-al mész még több jön ki :U

Amúgy az említett példánál nem jön ki még a 60 km/h átlag sem (58,57 km/h) :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189083) inf3rno válasza szabonagyur (#189082) üzenetére


inf3rno
nagyúr

(110*20 + 50*60) / (20+60) = 65, de ez már tényleg off.

Buliban hasznos! =]

(#189084) inf3rno válasza dj79 (#189081) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem átlag vidéki ingázó nagyjából így csinálja. Bemegy 10 perc, max 1 óra úttal a városba, melózik, utána járkál, vásárol, elmegy edzeni, kajálni, moziba, stb. Aztán hazamegy ugyanúgy. Erre egy 60-80-as átlag kijön még ha a városi részét 25 km/h-nak vesszük. Ha valaki városban lakik, akkor nyilván a 25 igaz lehet. Az átlag meg franc tudja mi, valszeg egyik sem. Itthon nem hiszem, hogy sokan tolják úgy személyautóval, mint a németeknél, hogy többszáz km autópályán egy huzamban akár napi szinten. Itt inkább a fuvarosok, ügynökök, területi képviselők, stb. lehetnek ilyenek, nem az ingázók.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#189085) szabonagyur válasza inf3rno (#189083) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igazad van, elnéztem hogy vissza is volt 10 perced.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189086) ReFleXx


ReFleXx
addikt


valaki cserelt mar ilyen regisztracios matricat? elvileg kormanyablakba lehet kerni cseret. mar az elozo szelvedonel is atraktak, de most masodjara elvalt a nagy melegbe, cserelnem ha lehet.
aki cserelt mar ilyet megirna a tapasztalatokat, mennyi ideig kellett ra varni, stb.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#189087) dj79 válasza inf3rno (#189084) üzenetére


dj79
senior tag

Fene tudja. Anno a felsővezetői gépparkunk között azok az autók voltak jobb állapotban, amelyekben több volt a km.
10 perc alatt fel sem melegszik a motor. Ha meg napi 2 órát ingázik melóba oda-vissza, akkor az napi 100-150km. Az mennyi is havonta? 2000km csak munka miatt. 3-4 év alatt már össze is jöhet 100-150e futott km.

(#189088) focvis válasza ReFleXx (#189086) üzenetére


focvis
veterán

Emlékeim szerint 2 hét, 1500 Ft, vinni kell a régi matricát.

Átlagsebességem Bp-en - belső kerületből belső kerületbe járva, nem a legnagyobb dugóban közlekedve - 19-20 km/h a BC szerint.

[ Szerkesztve ]

(#189089) molnarpeter válasza ReFleXx (#189086) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Irány az okmány, régit leadod, annak a számát kell megadni, és csináltatnak újat. [link]

(#189090) inf3rno válasza dj79 (#189087) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, 5 évesen meg eladja 200-al. Szerintem a többség ilyen kocsi lehet az 5 évesek közül, legalábbis én ilyeneket látok nagyon sokat, 100-as meg elég kevés van és abból is sok lehet a tekert.

Buliban hasznos! =]

(#189091) inf3rno válasza focvis (#189088) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Örülök, hogy már nem ott élek, egy idő után tuti belehülyülnék és biciklire váltanék. :D Átlag sebességben még lehet jobbat is hoznék bizonyos részeken.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#189092) ReFleXx válasza focvis (#189088) üzenetére


ReFleXx
addikt

koszi, akkor kb 2 hét.
kapok valami papirt, amit belengethetek a rendornek ha megállít ezalatt a 2 het alatt? addig ugyanis nem lesz matricam.
az elkeszult matricat nekem kell majd felhelyezni a szelvedore?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#189093) ReFleXx válasza molnarpeter (#189089) üzenetére


ReFleXx
addikt

koszi ezt neztem en is, de pár részlet nincs emlitve.
torzskonyvet vajh vinnem kell magammal, vagy eleg a forgalmi +szemelyi okmanyok?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#189094) molnarpeter válasza ReFleXx (#189093) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem nem muszáj, a matricát azonosítják :F

Nekünk soha nem is volt felragasztva ez a matrica a Golfon :D bent van a szervizkönyvben, ha igazoltatáskor problémáznak, meg tudjuk mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#189095) focvis válasza ReFleXx (#189092) üzenetére


focvis
veterán

Persze, kapsz igazolást róla; neked kell felragasztani. Törzskönyv nem kell.

(#189096) molnarpeter válasza inf3rno (#189061) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#189097) molnarpeter válasza focvis (#189066) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tudjukhol már 2 év gari is van :D átrakták a telepet Győrbe, közben visszajött egy kb 100 autós flotta, kellett a hely, de újítottak több dolgon egy menetben.

[ Szerkesztve ]

(#189098) molnarpeter válasza inf3rno (#189068) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Újabban már kezd terjedni a felhasználásnak megfelelő flexibilis olajcsere intervallum, de más tekintetben ilyesmivel nem találkoztam. Amúgy egyetértek, kevesebb szemetet termelne az emberiség, ha pontosabb módszereket alkalmaznának... Üzemóra már régebb óta előfordul itt-ott, pl Silverado :)

(#189099) ReFleXx válasza focvis (#189095) üzenetére


ReFleXx
addikt

köszi! :R

molnarpeter: azon is filoztam, hogy csak siman leszedem es berakom a forgalmi melle, ugy legalabb nem megy tönkre mégjobban :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#189100) molnarpeter válasza Viiktor1989 (#189037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fiatal jármű lévén sok baj nem lehet igazából, talán felszereltségben inkább tudsz jobbat kifogni :F Váltóban cserélnék mondjuk 60-100 ezrenként olajat, illetve motorolaj cseréje sem árthat a gyári intervallumnál sűrűbben. Esetleg tolóajtóra nem árt figyelni, meghálálja a kenést, különben hajlamos kopni. Jumper/Boxer vonalon lehetett hallani AdBlue pumpa hibáról, amit új kupakkal elvileg javított a gyár, de pont emiatt lenne jó az adalék nélküli Fiat.

Ford nemrég új motort vezetett be, azzal még nem nagyon van tapasztalat, de gyakori AdBlue töltést hallottam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.