Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189301) Luck Dragon válasza Qru (#189300) üzenetére

Nem

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#189302) grizlisandor válasza Qru (#189300) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nézem is. :B Inkább hallgatom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#189303) SzlobiG válasza Qru (#189300) üzenetére


SzlobiG
félisten

Savazzák rendesen a PMW-t. :D

(#189304) MunezXBK válasza SzlobiG (#189303) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#189305) Doki16 válasza Qru (#189298) üzenetére


Doki16
addikt

Igen tudom, inkább B6,5-nek kellett volna hívni. De legalább változott a műszerfal és a motorok. Na meg azért a jobb CR motorok ennél mutatkoztak be. Az már más kérdés, hogy rakták még a B6-ba is. :D Mondjuk nekem a B6 soha nem tetszett. De akkor is jelenleg a B8 ami jó vétel, mert tényleg újabb sokkal.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#189306) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Szerintetek melyik opció lenne ésszerűbb?

1. Yaris 2002, 1.0benzin, 270ezer km, magyar, klíma, szervó, abs, légzsákok meg minden ami belefért, nem sérült, téli-nyári jó gumikkal alufelnin, 2 év műszakival, a tulajdonosa anno átépítette (motor, futómű, ülések, teli fény, lámpák, szárny, kormány, stb), de most visszatette nagyjából eredetire, szigorított KPM vizsgán most ment át, illetve nem rohad sehol. Ezt kb 500ezerből tudnám hozni. Előző autóm is Yaris volt, nagyon szerettem, legalább ismerős lenne a típus.

2. Mitsubishi Colt innen, ami hasonlóan felszerelt, de pár évvel fiatalabb, modernebb, cserébe külföldi az összes, viszont elvileg jó szaki csinálja őket. Ez viszont árban a duplája, 1 milla környéke. Erről olvastam jót is rosszat is, anno volt tojás Coltom, azt is imádtam, ezért jött képbe.

Felhasználás: Érd-Budaörs napi ingázás M7-en, illetve helyi rohangálás, heti 1-2x belvárosba edzés majd vissza. Az volt a terv, hogy 2-2,5m körül veszünk egy pár évest, de máshogy hozta az élet, 1.200.000.- van most szőröstül-bőröstül. Szerencsére tudunk félretenni rendesen, 1-2 éven belül már meglesz a 2,5m-ás keret.

Túl jól áraztam be az én autóimat és nagyon hamar elvitték, ami egyrészt jó, másrészt most kellemetlen mert feleségem autóját pár hét múlva le kell adnunk szervízbe (váltó+kuplung+futómű felújítás) a vizsga előtt, és bár 1 autóval se volt túl kényelmes az elmúlt pár nap, anélkül még kellemetlenebb lenne az élet :D

(#189307) gzbotii válasza Yiggdrasil (#189306) üzenetére


gzbotii
veterán

Yaris jó kis igásló, bírja. 999ccm motor gyenge, 115-nél már halálfélelem van benne (kicsi, melletted elhúz valaki, vagy csak simán oldalszél van, etc). Bár gondolom 9km ki lehet bírni, főleg, ha annak fele dugóban araszolva.
Colt passz, sose ültem benne.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189308) pit stop válasza Yiggdrasil (#189306) üzenetére


pit stop
addikt

Coltot erre használom évek óta, kötelezően kívül semmit nem kér, én ajánlom, csak 1.3-as motorral.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#189309) Paxker315 válasza Yiggdrasil (#189306) üzenetére


Paxker315
addikt

Egy pajtimnak Coltja van, ő szereti-kedveli, főleg városi rohangászásra. Az 1.0-es yaris soványka, véleményem szerint..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#189310) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok

A carverticalal csak egy rendszámot lehet lekerdezni befizetèsenkènt?

(#189311) Doki16 válasza SECTORnooB (#189310) üzenetére


Doki16
addikt

Rendszámot csak JSZP-n tudsz lekérdezni. Ott bármennyit ingyen ha van ügyfélkapud.
Carverticalon alvázszámot tudsz és minden darab után fizetni kell. De inkább használj Vin infot vagy autodnat. Ne támogasd azt a hulladék oldalt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#189312) bernel válasza Doki16 (#189311) üzenetére


bernel
tag

Az AutoDNA olcsóbb is, ha jól emlékszem.

Vajon alvázszámot miért nem tesznek fel minden hirdetéshez? Ez miért opcionális, miért nem követeli meg alapból a hahu?

Alap kellene hogy legyen, hogy minden autónál kötelezően fent van.

(#189313) Qru válasza bernel (#189312) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert félnek, hogy találsz valamit és/vagy adatvédelmi okokból nem adják ki csak kérésre.

#nincsbennetarcsi

(#189314) akooos válasza bernel (#189312) üzenetére


akooos
veterán

Amiért nem írják ki azt sem, hogy TEKERT ÓRÁVAL ELADÓ :)

Úgy érzem, hogy elég sok és fura elvárásod van az autóvásárlással szemben. Nem bántásból mondom, de szalonból kéne új autót venned, akkor nem lenne ilyen probléma, mint amiket felsoroltál. (Rossz értékeléssel rendelkező kereskedő, újra feltett hirdetések, alvázszám hiánya)

(#189315) bernel válasza Qru (#189313) üzenetére


bernel
tag

Akit érdekel, az úgyis elkéri, és ha nem adják ki, akkor nem foglalkozik az autóval.

(#189316) bernel válasza akooos (#189314) üzenetére


bernel
tag

Aki tudni akarja, úgyis elkéri, nem veszi meg enélkül.

A rossz értékelésű kereskedők kerülése furcsa dolog ??? Biztos nekem is úgy kellene inkább csinálnom, hogy vakon besétálok valahova, megveszem, aztán írok a Tékozló Homárnak, hogy átvertek. Az nem lenne furcsa. :D

(#189317) pit stop válasza bernel (#189316) üzenetére


pit stop
addikt

És ha a szomszéd kereskedés írogatja lelkesen, hogy lehúzza az értékelést a szomszédnak, mert az mer nem hulladékot árulni mellette pl.?
Nem egy céget tettek már így tönkre...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#189318) Qru válasza bernel (#189315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de sajnos sokan úgy vesznek autót, hogy nem nézik meg rendesen. Na az ilyen madarakra várnak ezek... :(

mod:

pit stop: Erről az egyik itteni cég jut eszembe, kiadta a vezér hogy az összes dolgozó magán/saját ip-ről írjon pozitív értékelés a cégről. Jól fel is pumpálták az értékelésüket. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#189319) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Így témànàl maradva. Mennyire biztonságos 1-2 éves kisteherautót venni márka kereskedésből? Pl Ford Hovàny/Solymàr. Ott is érhetnek meglepetések,vagy a 'jo' hirnevuket nem merik kockàztatni?

(#189320) Stylewars_kp válasza bernel (#189312) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Úgy is látod rajta, ha tekert az órája. Ismerősöm hozott be külföldről egy Audi A6 C5 2,5 tdi-t. Mutatta a szerzeményt.

- Juhú csak 250 ezer van az órájába!
(motor csörög zörög, motor burkolatok hiányoztak, kuplung nem létezik, utastér teljesen szétmállott és fehérre kopott, ülés szakadt, futómű kuka, felnik nem típus azonosak, kívülről tiszta plezúr körbe, olasz nyelvű szervizfüzet-francia tulajdonossal-német nyelven kitöltve)
- Ugye valós a km kinézetre? Csak 2000 EUR volt...hülyének is nem, hogy nekem!
-...peeeersze, gyere igyunk inkább egy sört!

Most bántsam meg, hogy valószínűleg a föld-hold távolság x2 benne van és a gatyáját IS rákölti a mezítlábas kavicsos török neppertől vett autójára?

(#189321) bernel válasza pit stop (#189317) üzenetére


bernel
tag

Meg szoktam nézni, hogy kik írják az értékeléseket. Oda van írva melléjük, hogy mennyit értékeltek már. Aki csak ezt az egy helyet értékelte, az gyanús. Aki 200 másik értékelést is írt már, az esélyes, hogy valós értékelés.

(#189322) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Ez, egy elég szemrevaló darab(szvsz). [link]
Igaz a gyengébb 60 lovas benzines, egy kis optikai tuning-al "ST" verzióra építve. Szerintetek élhető egy ilyen 60 lovas fiesta a városban?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#189323) Somatom válasza olajbogyo (#189322) üzenetére


Somatom
veterán

Városban símán. Én egy 93 -as, 1,1 -es, karbis, 52 lovas Fiestával legurultam spanyolba, meg vissza (5500Km). :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189324) cappa72 válasza Somatom (#189323) üzenetére


cappa72
nagyúr

(kamionon vitted, vagy vezetted a Fiesta-t?)
;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#189325) grizlisandor válasza olajbogyo (#189322) üzenetére


grizlisandor
addikt

Jól néz ki, de én sose értettem, hogy mire jó az optikai tuning sok autónál, nagyobb motor nélkül.
Hogy még autómata klímát se kértek bele. :O

Élhető, kolléganő is hajt egy ilyet, csak kékben. Nem vagyok oda a fehér színű autókért, de ez így szép. :B

(#189326) tboldi válasza grizlisandor (#189325) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jól néz ki, de én sose értettem, hogy mire jó az optikai tuning sok autónál, nagyobb motor nélkül.

Ugyanarra, amiért a Bömbiket teleaggatják fake M-blémákkal. :D

[ Szerkesztve ]

(#189327) grizlisandor válasza tboldi (#189326) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az külön állatfaj. ;]

(#189328) Somatom válasza cappa72 (#189324) üzenetére


Somatom
veterán

Vezettem. :)
Kamionnal kényelmesebb lett volna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189329) dj79 válasza olajbogyo (#189322) üzenetére


dj79
senior tag

Szerintem abszolúte. A második autónk egy 64 lovas Fabia, el lehet vele keringeni a városi forgalomban simán. Nyilván a budai hegyekben nem szívesen használnám napi szinten :D

Cappa72: a régi fordok motorikusan megbízhatóak voltak ;]

[ Szerkesztve ]

(#189330) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Köszönöm mindenkinek! Majd meglátjuk mi lesz, de úgy látom ez a tipus nagyon bejön az asszonykámnak.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#189331) Somatom válasza dj79 (#189329) üzenetére


Somatom
veterán

Semmi gond sincs vele a budai hegyekben. Csak manuálisan kell kezelni a dinamika kapcsolót. A műszerfalon egy gomb, az van ráírva, hogy "AC". Hegynek fölfelé kikapcsolni, lefelé bekapcsolni. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189332) Holding91


Holding91
újonc

Sziasztok kocsi vétel előtt állok.
A keret olyan 4millió körül .
Mindenes kocsi lenne hétköznap munka az olyan napi 15km hétvégente több.
Amiket néztem és tetszik az a Mondeo mk5 mennyire ajánlott?
Illetve autómata váltósba?

[ Szerkesztve ]

(#189333) molnarpeter válasza Holding91 (#189332) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A munkahely van 15 km-re, vagy az oda-vissza táv összesen egy napra 15 km?

(#189334) Holding91 válasza molnarpeter (#189333) üzenetére


Holding91
újonc

Szia oda-vissza 15 kb.
Hétvégente több lenne rokonok,kirándulások stb.

(#189335) Rendo84


Rendo84
senior tag

Amerikai licitálós oldalakkal van esetleg valakinek tapasztalata melyik megbízhatóbb? Kb azt lehet kapni, ami a képeken is szerepel? Amcsi autó érdekelne (enyhén törött jellegű), de lehet normál állapotú is.

(#189336) Doki16 válasza Holding91 (#189332) üzenetére


Doki16
addikt

Ha automata a cél akkor egy jó kis Auris hibrid TS a neked való :)
Jól fogja viselni a napi 2x7,5 km-t és hosszútávra is jó utazó.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#189337) Holding91 válasza Doki16 (#189336) üzenetére


Holding91
újonc

Túlzás ha azt mondanám kinézetre megfogott.

(#189338) Doki16 válasza Holding91 (#189337) üzenetére


Doki16
addikt

Kompromisszum, ez itt a kulcsszó. Nincs olyan autó a hibriden kívül ami jó lesz rövid távra és hosszúra is egyaránt. A nagy távokra tök jó lesz a Mondeo dízel, de a napi 2x7 km-t nagyon nem fogja csípni. Van olyan a csoportban aki a TDCI mondeot cserélte le Aurisra, pedig ő csak pályázik semmi más. Elege lett már a sok dízel nyűgből. Nem bánta meg egyáltalán. De jó páran vannak még akik dízel kombit cseréltek hibridre, köztük én is. (Mondjuk én azóta újból beültem egy másik drágaságba, de az már más kérdés :D )
Amúgy ezt nézd meg, lehet azért nem jött be mert az FL előttit nézted. Szebb és jobb lett. Mondeo helyett akkor már inkább a 150 lovas CRTDI Passat B8-at ajánlanám. 6 fokozatú olajos DSG van benne. Jobb lesz mint a powershift.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#189339) Stylewars_kp válasza Holding91 (#189337) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Tök unalmas lesz, de nem fogod megbánni. Furcsa lesz, hogy csak a kopókat cseréled. Nem zörög csörög csak megy, meglepően jó a dinamikája! Ha egy 2-3 éves példányt veszel még garanciád is lesz rá.

(#189340) Somatom válasza Stylewars_kp (#189339) üzenetére


Somatom
veterán

Szimpatikus. Hol van ez pakolhatóságban egy Mondeohoz, vagy Passathoz képest? Mit szólna a rendszeres Bp - Ulm -hoz agyig pakolva? Vállalható?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189341) Doki16 válasza Somatom (#189340) üzenetére


Doki16
addikt

Egész nagy a csomagtartója a kombinak. A hátsó lábtér szűkösebb sajnos pont emiatt. Nem sokkal éreztem kisebbnek a Passatnál. A B7 volt olyan 2000mm az Auris meg kb 1900mm. Literben sincs nagy különbség köztük.

Viszont erre amit kérdeztél már nem a hibrid ajánlott. Arra még mindig a dízel kombi a nyerő, főleg a jó keveset fogyasztó, de erős 190 lovas CRTDI Passat.
De az Auris is vígan teljesítené, hogy a kérdésedre is válaszoljak. Nem okozna neki semmi gondot, max dinamikában nem tud olyan jó lenni, majd mint a 190 lovas. De kb. a világ összes kilométere beléjük megy alap karbantartással. Konkrétan pár 10k Ft egy alap szerviz. Nincs semmi olyan alkatrész ami a mai autókban már rogyásig van és elromolhat.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#189342) Somatom válasza Doki16 (#189341) üzenetére


Somatom
veterán

Nehéz ügy. Ez úgy van, hogy beülünk hárman-négyen és kigangolunk németbe melózni. Ott két hetet áll az autó, majd egy nap a visszaút. A következő két hét fővárosi tötymörgés, aztán megint egy nap ki. Szóval a kombi dízel sem lenne tuti.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189343) Stylewars_kp válasza Somatom (#189340) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

3 autó közül a Toyota a legrövidebb és a Mondeo a leghosszabb. Ugyan ez elmondható a szélességére is. Csomagtérben 100 literrel kisebb mint a Passat, Mondeoval egy szinten van a csomagtér. A Toyota automata váltója a hibridsége miatt nagyon kényelmes. Passat automatája sem rossz, de nem győzött meg. Nem érzem olyan kifinomultnak (nyilván más technológia), mint a Toyotáé. Mondeoból automatát még nem használtam. Hátsó üléssor lábtere a Passatban és a Mondeoban is kiváló, Auris sem rossz, de nem a legnagyobb. Hosszú távra csak a Passattal mentem 1200km-re rendszeresen. Meggyőző utazó autó volt számomra. Stílusra, benyomásra nekem B8 Passat, a Toyota viszont nagyon jól tartja az árát használtan is. Illetve a Toyota hibridsége nagy császár. Nekem a Mondeo céges autó benyomást kelt, elnézést, ha ezzel valakit megsértek. Ez csak az Én véleményem. Szerintem jól pakolható és élhető az Auris.

(#189344) Doki16 válasza Somatom (#189342) üzenetére


Doki16
addikt

Mi a kereted? Mert a 2.0 Corolla hibrid az már dinamikus tud lenni és nagyobb is mint az Auris. Igazság szerint az Aurissal is el fogsz jutni bárhova színig rakva, csak nem kell tőle várni azt, hogy 200-nál belső sávot fogsz takarítani :D
Pályáztam vele, a 130-at mindig minden körülmények között tudta tartani még az Alpokban is. Emelkedőt meg jól mászik, mert tök jó a váltó+villanymotor kombó. Sokkal egészségesebben csinálja mint a DSG. A két hét városi tötymörgés nyomosabb lesz most nálad jelen esetben. Azt nem szereti, se a dsg se a dpf :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#189345) Somatom válasza Doki16 (#189344) üzenetére


Somatom
veterán

Most még csak 8000 Eurónál járok, de október, november körül szeretnék autót venni 10-12 ezerért. Esetleg tudnék rákérni hitelt. Totál para ez az egész autóvásárlósdi. Vmi Galaxy, Sharan lenne az álom, de félek, hogy az nem fog összejönni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189346) Doki16 válasza Somatom (#189345) üzenetére


Doki16
addikt

Összköltségben egy hibriddel jobban fogsz járni. Lényegesen kevesebb nyűg fog előjönni vele mint egy hasonló futású dízelnél. Főleg a város nyírni ki idővel a TD(C)I-t.
Jelenleg ezek a Toyota HSD-k a legunalmasabb, legbombabiztosabb kocsik. Pályán egyébként olyan 7 literrel számolhatsz, de cserébe meg városban 4 liter körül elvan.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#189347) cappa72 válasza Somatom (#189345) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vmi Galaxy, Sharan lenne az álom
Na igen... ezek 5 felnőttnek is megfelelőek hosszú távon.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#189348) Qru válasza Doki16 (#189344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És sík terepen a 150-160 az mennyire kényelmes vele? 175 a Vmax szóval azt elvileg tudnia kell gond nélkül... :F

#nincsbennetarcsi

(#189349) Somatom válasza cappa72 (#189347) üzenetére


Somatom
veterán

5 felnőttnek, vagy 4 kamionosnak. :)
Abban állítva tudnám szállítani a bringát, meg aludni is lehetne benne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189350) Senhi válasza Qru (#189348) üzenetére


Senhi
aktív tag

GPS szerinti 150-160 meg teljesen rendben van, en szoktam vele ennyivel menni, bar fogyasztas itt mar megugrik.
Viszont azzal szamolni kell, hogy mar 130-nal is megjon a hangja (foleg az ut minosegere erzekeny nagyon) igy erdemes halk gumit venni ra vagy felcsavarni a hangerot ;] .

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.