Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189151) tboy93


tboy93
nagyúr

Pusztán elméleti síkon, ki-milyen benzines automata kombit/suv-ot venne 2M (csak autóra szánt) keretből, ami max 12-14 éves? Preferált az egyszerű megbízható technika (ala szívó), extrákból az elvárt a digit klíma, el. ablak elöl-hátul, el. fűthető tükör, fogyi ha városban megáll 10-11 literből az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#189152) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok!

Ötletelés jelleggel vetném fel a kérdést, már annyit pörgettem a mobile-t, hogy jojózik a szemem, hátha bedobtok olyan alternatívát, ami felett elsiklottam.

Mint korábban, most is olyan autót keresek, ami egyszerre tudja a tágas (normálisan élhetö) utas/csomagteret, és a dinamikus menetteljesítményeket, illetve ad valami "pluszt" a vezetés közben. ( Ez lehet a 4-nél több hengeres motorhang, akár az RWD nyújtotta "ficánkolás", hasonlók.)

Keretnek max. 13-14.000€ körülre lövök, évjáratban pedig 2012-nél fiatalabbakat.

Ami jelenleg érdekesnek tünik, az a B7 Passat 3.6 V6 Variant, 6 henger, DSG, 300 Le. Ehhez hasonló vonalon ötletek?

(#189153) BigBlackDog válasza Szada85 (#189152) üzenetére


BigBlackDog
veterán

V70 valami öthengeres motorral? :)

(#189154) focvis válasza tboy93 (#189151) üzenetére


focvis
veterán

Legacy, Forester 2.0 (+ LPG). Hogy valami érdekes is legyen benne.

(#189155) focvis válasza Szada85 (#189152) üzenetére


focvis
veterán

Volvo V70 T5 / D5 AWD.

VW VR6-ot 1x vezettem*, semmi extra - konkrétan G3 VR6-ot, azt a kortárs Astra F GSi16V alázza, mind élményben, mind menésben.

*Az is jó 15 éve volt.

[ Szerkesztve ]

(#189156) tboy93 válasza focvis (#189154) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lega automataja milyen? Annyit tudok, hogy a kisebbik benzinesbol az egyik problemas (talán eszi az olajat ha jol remlik), illetve dmf van benne, meg a vezerles csere ami cumi rajta 60 ezrenkent.

Lpg-bol szinten ha jol tudom a subik igazan csak a gyari rendszert szeretik es elég erzekenyek ra. Amugy a potkerek elvesztese azert fajo pont lenne, de mas gondom nincs az lpg-vel, faternal is bevalt nemet autokban.

[ Szerkesztve ]

(#189157) focvis válasza tboy93 (#189156) üzenetére


focvis
veterán

Nem vagyok otthon japppánban. :D go to Qru.

De ha pisztolyt szorítanának a fejemhez, hogy szívóbenzines kombit / SUV-ot kell vennem, 2004-nél fiatalabbat + a többi kritérium, úgy ez jut elsőre az eszembe, ami tetszik is. Egy időben sasoltam őket a hahun, sok volt az LPG-s.
Tippre klasszik automata.

Esetleg V70 sor5 szívó? Az viszont nem áll meg 11 literből szvsz. (újfent LPG?)

Szerk: Nem a 2.5 turbó a problémás?

[ Szerkesztve ]

(#189158) Pttypang


Pttypang
veterán

Szepen ugrottak az arak felfele mostanaban, lassan mar 2-es clio is 700-nal indul 500 helyett.

Mazda 2 2004 kornyekerol mennyire csaladi jellegu? ;]

Everybody lies.

(#189159) outsiders válasza focvis (#189157) üzenetére


outsiders
aktív tag

2.0 és 2.5 blokk mellé is ősrégi 4 sebességes automata van :DDD H6 Lega már akkor, ahhoz 5 sebességes van. Gáz annyira nem szerencsés velük. Vezérlés 100k vagy 6 év, elég erős, nem gáz ha tovább van rajta 6 évnél. 2.5 turbó meg a szívó is tud problémás lenni. Szívó olajat tudja szeretni, turbós meg felújítós 150k futás körül legtöbbször, gyenge a bele a blokknak, kovácsolt belső után lesz tartós.

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#189160) Szada85 válasza focvis (#189155) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nyilván egy Passatnál nem a vezetési élmény (kanyarvadászat) lenne a fókuszban, inkább a tempós utazás.
Mondjuk az 5,7 mp-es 100-as sprint is kellemes, videókat néztem róla, hangra is finom a VR6 orgánuma gyári kipuval, alternatívaként más dobbal egészen temperamentumos lesz.

Volvokat megnézem, köszi a tippet mindkettötöknek.

(#189161) Kickass válasza Szada85 (#189160) üzenetére


Kickass
őstag

Superb ugyanazzal a motorral? Egy L&K lehet meguti a Passat szintjet.

(#189162) Qru válasza Rendo84 (#189141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átlag polgárként sztem sem érdemes belevágni, túl sok a buktató. Ha ragaszkodsz ahhoz hogy UDM autód legyen érdemesebb egy ezzel foglalkozó céget megbízni. Nekik megvan a kellő rutinjuk és kapcsolatrendszerük, hogy ne vegyél szemetet és a vám/áfa/műszakit is intézik. Érdemes inkább itt Európában fellelhető darabot megvenni szvsz. Svájcban nagy divatja van az amcsi vasaknak ott nézz szét.

Vagy esetleg a Litván piacon, oda sok autót hoznak be Amerikából és az EU-s tehát csak honosítani kell a kinti műszakit de óvatosan, ott is sok a rom (törött, vízkáros, stb) autó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#189163) szabonagyur válasza HdRew (#189148) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az Astra, Jazz, Suzuki eseteben alja lesz ami belefer, ezekre kolteni kell boven meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189164) molnarpeter válasza tboy93 (#189151) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

i-MiEV meg egy B5 Passat 1.9 TDI. ;]

Ja, esetleg Prius és tetőbox 👍

[ Szerkesztve ]

(#189165) tboy93 válasza molnarpeter (#189164) üzenetére


tboy93
nagyúr

Prius tök jó technika, csak ne lenne ilyen randa kívül-belül :D

(#189166) parandroid válasza Pttypang (#189158) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Semennyire. De ha csak egy pici gyerek van (tehát egy gyerekülés, meg egy babakocsi), akkor városba jó lehet. Viszont a babakocsival megtelik a csomagtartó. Már ha olyan, ami befér...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189167) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnénk 5 ajtós ferdehátú autót venni, olyat amibe hátra befér egy babakocsi és szaladgálós célra használnánk városban. A másik autónk egy Ford Focus kombi, ez pedig a hosszabb utas autónk. Nézegettük mostanában a használtautó piacot és egy kicsit tanácstalanok lettünk, és két verziót fogalmaztunk meg magunk előtt, nem tudjuk melyik lenne az ideálisabb:

1. verzió: Veszünk egy használt autót 1,5-2 millió forint környékén (a szervízelésre külön van pénz), 2006-tól fiatalabb benzinest. Amiket néztünk eddig, és tetszenek is: Astra H, Astra J, Mercedes B, Ford Focus MK3.

2. verzió: A meglévő 1,5-2 milliót megpótoljuk 2 millió személyi kölcsönnel (hogy teljesen ne költsük el az összes pénzünket), és akkor már akár egy új autó is jöhetne.

És ebben kérném a segítségeteket, hogy milyen új autók vannak, amik megfelelnek a fenti paramétereknek?
Illetve, hogy szerintetek melyik verzió az ésszerűbb?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#189168) tboy93 válasza focvis (#189157) üzenetére


tboy93
nagyúr

Esetleg V70 sor5 szívó?

Ebből egy darabot nem láttam hahun.

[ Szerkesztve ]

(#189169) BigBlackDog válasza tboy93 (#189168) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem túl gyakori, de létezik. :D

(#189170) focvis válasza tboy93 (#189168) üzenetére


focvis
veterán

A legfiatalabb is 14 éves... [link]

Szerk: BBD ugyanazt kikereste. :D bocsesz.

Nekem a legelső generáció (leánykori nevén 850) téglaformája nagyon bejön, pl. ez '98-ból. Hamarosan youngtimer lesz.

[ Szerkesztve ]

(#189171) tboldi válasza HdRew (#189148) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jazz-ből 1 milláért már elképzelhetőnek tartom, hogy van épkézláb automata (CVT) váltós darab, azok jellemzően olcsóbban mennek egy kicsivel, mint a manuális példányok. Ennek oka, hogy a CVT nagyobb kockázatot jelent, az indítókuplungja szokott tönkremenni, >200k a javítása.

Na, nem mintha a manuális váltó hibátlan lenne, abban a nyelestengelycsapágy szokta hallatni magát, de még új kuplunggal is (opcionális) gyakorlatilag csak a felébe kerül a szerelés.

(#189172) tboy93 válasza focvis (#189170) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindkettő manuális. Van jó manuális autóm, az alap gondolat az automata miatt vetődött fel bennem :D

[ Szerkesztve ]

(#189173) focvis válasza tboy93 (#189172) üzenetére


focvis
veterán

Automata + szívóbenzint csak öregebbet dob a hahu. [link]

Youngtimernek: [link]

(#189174) tboy93 válasza focvis (#189173) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hideg kiraz tőle, akkor mar inkabb a prius ;] Folyton ugy ereznem magam benne, mint egy temetkezesi vallalkozo :DDD

(#189175) BigBlackDog válasza focvis (#189170) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az a kocka V70 azért most megfogott. Automata pipa, soröt benzin pipa, tempomat, ülésfűtés pipa. Még kéne venni, de céges mellett úgysem használnám. :(((

(#189176) Qru válasza BigBlackDog (#189175) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig most kell lecsapni rá aztán beteszed a garázsba és ha már OT lesz szép haszonnal tovább adni.

#nincsbennetarcsi

(#189177) HdRew válasza szabonagyur (#189163) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi, esetleg más ajánlás? Vagy nagyjából felsoroltam a piacot?

Esetleg Suzukiból inkább Ignis legyen?

Ha van nagyon úgymond best-buy, akkor még tudok feljebb menni, de perpill a piac is egyre inkább képlékeny, ahogy látom, meg a különböző EU-s követelmények és a villanyautók térnyerése miatt is kivárnék picit, aztán pár év múlva már lehet villanyba ruházok be.

(#189171) tboldi

Köszi a választ, rákeresek! :)

(#189178) focvis válasza BigBlackDog (#189175) üzenetére


focvis
veterán

+ Garázs is kell hozzá, 22 évesen nem lenne jó letámasztani a fa alá.
No meg nem bánnám ha turbó lenne.
És van neki gyári vonóhorga - bringát szállítani tökéletes.

(#189174) tboy93 Ebből pedig a kocka az igazi. :K

[ Szerkesztve ]

(#189179) Pttypang válasza parandroid (#189166) üzenetére


Pttypang
veterán

Varosi 2 fos autonak viszont kicsit fura a kinezete.
Van valami ajanlas/buktato hozza a "hallod, ahogy csamcsog a rozsda" szokasos mazdason kivul?

Everybody lies.

(#189180) BigBlackDog válasza Pttypang (#189179) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"hallod, ahogy csamcsog a rozsda"

Normális zajszigetelés kell és akkor nincs ilyen gond. ;]

(#189181) Crytec210: Igen, az is egy megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#189181) Pttypang válasza BigBlackDog (#189180) üzenetére


Pttypang
veterán

Vagy rendes hangrendszer. :N

Everybody lies.

(#189182) molnarpeter válasza HdRew (#189177) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Automata vonalon a Prius jelenti a legkisebb kockázatot, de ahhoz kell egy jó akku (ilyen árban praktikusan már cserélt pakk ideális) :)

(#189183) HdRew válasza molnarpeter (#189182) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi! Akkor az mondjuk bőven nem az én szintem már, bár a Prius+ nem rossz és tetszik is, de a keretek között kell maradni. :)

(#189184) parandroid válasza Pttypang (#189179) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, hogy szép is legyen? Majd megnézzük, hogy te mennyire számítasz szépnek ennyi idősen (már úgy arányosítva autóévekre).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189185) Pttypang válasza parandroid (#189184) üzenetére


Pttypang
veterán

Nagynak tunik, a szepseg eleg szubjektiv, vegulis twingom van. :N

Everybody lies.

(#189186) parandroid válasza Pttypang (#189185) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na várjál, ez most a ma is futó magasított seggű, vagy még a bakancs formájú, régi dizájn? Utóbbi esetben tárgytalan, előbbi esetben Egyetlen dolog szól ellene, hogy a magas övvonal miatt hátul borzasztó klausztrofób a helyzet. De ha oda úgyse ül senki, akkor mindegy is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189187) szabonagyur válasza tboldi (#189171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak a CVT-nél senki sem cserél olajat sajnos, az én példámból kiindulva márkaker sem tette meg csak papíron anno...

Meg ugye itt 40e a csere periódus ami sokakat elriaszt, na meg jó pár szerelő szerint minek azt.

Amúgy nekem pont az a tapasztalat, hogy annyira kevés automata Jazz van, hogy még drágább inkább, meg 1M alatt még a FL előtti van abból is max.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189188) tboldi válasza szabonagyur (#189187) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, valahogy így. :)

Amúgy nekem pont az a tapasztalat, hogy annyira kevés automata Jazz van, hogy még drágább inkább
Amikor legutoljára nézegettem a piacot (nem mostanában :D), akkor inkább olcsóbbak voltak a CVT-k, de lehet, hogy azóta megfordult a dolog.
Én mondjuk amúgy sem vennék, csak manuálisat, de ez pusztán egyéni preferencia kérdése. :)

[ Szerkesztve ]

(#189189) mokus1


mokus1
addikt

Győzzetek meg. Megnéztem ma egy Mini Cooper S-t a híres prince motorral ami 30ezer kilométerrel ezelőtt átesett a nagy motorfelújításon. Maga az autó tetszik, baromi jó feelingje van az egésznek, de nem tudom merjem-e megvenni. Nagyon szar az a motor? Kb 2 évre szoktam autót venni. A másik, mennyire eladható egy ilyen?

(#189190) parandroid válasza mokus1 (#189189) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vedd. Az egy kurva jó motor. Csak néha ki kell kormolni. De ha ez egy mininél gondot okoz, akkor neked nem is kell mini.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189191) mokus1 válasza parandroid (#189190) üzenetére


mokus1
addikt

:D Nem győztél meg, igazából alfáim is voltak azt is szidta mindenki de azzal nem ültem fel a szoporollerre...
Éppeszű ember kihagyja ugye?

(#189192) parandroid válasza mokus1 (#189191) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, valószínű. Nekem volt, bár a turbó nélküli. Most az utódmodell van. :D

Ja, és imádtam, ahogy a mostanit is. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189193) alázógyík válasza mokus1 (#189189) üzenetére


alázógyík
őstag

Neeeee. :N

Annyira rossz konstrukció, hogy az elképzelhetettlen.

(#189194) parandroid válasza alázógyík (#189193) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Neked is volt? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189195) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a kocsis javaslatokat!

(#189196) alázógyík válasza parandroid (#189194) üzenetére


alázógyík
őstag

Turbó nélküli 1.6 Prince volt. Egy f.shalmaz. :K

(#189197) parandroid válasza alázógyík (#189196) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hát jó. Akkor majd igyekszem én is így visszagondolni rá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189198) mokus1 válasza parandroid (#189192) üzenetére


mokus1
addikt

En nem tudom ironizalsze vagy sem és hogy beleugorjake.

(#189199) parandroid válasza mokus1 (#189198) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Figyu, mi tényleg szerettük, igaz, nem sokat volt nálunk. 60k körül vettem, valamivel 90 fölött kitörték alólam. Nyilván ebből is vannak torkavéres példányok, 200k km fölött meg bármi lehet halálcsapda, de a közismerten büntető német piacon még mindig mindennapi látvány a gen2 mini, és a használtak között is prémiumnak számít. Ezért is nem viszik keletre tömegesen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189200) mokus1 válasza parandroid (#189199) üzenetére


mokus1
addikt

En tudom hogy baromi szerethető csak félek az 1.6 turbótol ez felvolt újítva 30kvsl ezelőtt. Na még agyalok kicsit.

Az iPhone csatlakozó hogy működik benne ki lehet cserélni auxra?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.